Šta je novo?

IRIS MTS TV Box (2024)

Ja čekam 4K😁 a oni puštaju Skaj u SD formatu brukaju se. Takodje mi nije jasno da CNN ne puste u HD u. Odnosno da neko ne pusti sve programe u HD koji se tako emituju izvorno izbriše duple kanale svuda stavi na svakom kanalu premotavanje 7 dana To neki softveraš moze da uradi za jedno prepodne Ja ne vidim šta ina novo update kreiranje liste sigurno ne. Inače ako su usaglasili ponudi sa supernovom bolje da su onda kanale pustili od 1 pa nadalje kao na Supernovoj a ne zadržali os 101 pa nadalje.
Pa, ne valja vam promena cena… na kraju će sve na 480p, ako tako nastavite… :)
 
Zna li ko koja je sifra za ulaz u Q11.
Slika na HPH07 mi bila losija i pnovo mi doneo Q11 . Slika je bolja nznm na koju foru i dok sam gledo utakmicu nije kocilo ni brljavilo - kao ogledalo ili odblesak
Hvala
Možda je neko menjao izlaz na HPH07 pa ti tako doneli.
Imam dva Q11 i jedan HPH07 i isti mi đavo. Jedino više volim kako radi Q11, posebno sa novim daljinskim. Jedva primetno sporiji ali nema onih povremenih trzanja kao na androidu. Sve nekako tečnije, lepše... Nemam 4K tv a ni ovaj zadnji što su delili pa zapažanja na skromnijim uređajima.

Probaj ovo za ulaz, ovako mi sačuvano stoji od kada imam Q11:
Na daljincu od boxa kucas EDIT ZBOG ZVEZDICA, nisam izgleda baš dugo bio na forumu :) bmu zvezdicu, polomih se :)
Kod:
*104030*
pa pritisneš dugme za setings i onda šifru 8288

Meni je i dalje 2.5.4. Pošto gasim bokseve kada ne gledam, par puta u zadnje vreme ih nađem uključene, što znači da su nešto daljinski čačkali. Nikakve primetne promene nema.
 
Poslednja izmena:
Krenule promene. Danas ArenaSport promenila vizuelni logo. Sad slede nove prostorije pa onda i 4K signal. Bogami vruće je 😁 Nadam se da su bolje prošli od Pošta Srbije sa novim vizuelnim identitet om.
 
Mali vodič. Arene zlatne su premijum Arene crvene su crvene zvezde na radost maendzmenta Arene, pardon one su obične.
Bez šale što je logo manji bolji je. Ovaj je manji nego onaj predhodni veliki crni flor. Povučen je i u ugao što je dobro. Ne daj boze da su stavili Arena prozirno ili samo A i kockica sa brojem to bi bilo lepo. Ali nisu hteli da bude idealni on scren logo 😁
 
Najbolje da stave samo providno slovo A za svih 13 ili koliki ih sad već imaju. Bez brojeva. Pa pročitaš naziv kanala u interfejsu Bože moj 😂😂
 
@markokostic75 na aparatima:) eno najavio Lučić u intervjuu da kao kreću oni boksevi u junu ali ni traga ni glasa o 4K u tom baš opširnom intervjuu koji ima na temi MTS box.

I kako će to da funkcioniše što se tiče i gledanja TV i korišćenja android opcija, obe usluge na LAN ili obe usluge na wifi, ne razumem se baš. Na ovom sad skarabudženom boksu HPH07 znamo da ide jedna usluga samo i gotovo isključivo preko LAN a druga usluga samo i jedino isključivo preko wifi.

Ajde da vidimo i to čudo i kako će menjati, da li svima ili za početak samo novim korisnicima ili onima koji ugovore obnavljaju, doći će i taj jun.
 
Može li neka pomoć prijatelja :)
naime nabavih HPHO7 sa ciljem "unapredjenja" njegovih mogućnosti.... Iscimah se celo veče sa pogrešnim (starim) kodom za ulazak u settings, na kraju videh da ima novi kod #1397# i uspeh da udjemu settings. Onda sam instalirao programe po redu sve po preporukama sa foruma... na kraju jedva uspeh da aktiviram i podesim button maper... i pokrenem atv.
YT radi, iris smart radi... bese idila :love:... ali...

E sad problemi:
1. Može li nekako da se zaobidje inicijalno logovanje na IRIS, problem je što imam HP4024 i tamo se logujem sa šifrom od osam karaktera,kod ovog za šifru ima sam ČETIRI, ima li pomoći ok toga...
2. Rekoh da sam podesio atv, button maper instalirao par aplikacija, ali kad sam resetovao uredjaj opet stoji na početku ono f***in logovanje, mada sam u podesavanjima stavio da je difolt ATV a ne iptv prilikom butovanja...

uffff... :) al se raspisah...

Kako se izboriti sa ovim čudom, može li se deinstalirati ova IRIS sistemska aplikacija... tj kako je zaobići...

hvala svima unapred
 
Daj buton maperu posao 😂

Da na dugo drzanje tarabice na daljinskom pali atv, ne mora tarabica, moze zvezdica. Kod reseta, drzi definisano i ne pustaj
 
Daj buton maperu posao 😂

Da na dugo drzanje tarabice na daljinskom pali atv, ne mora tarabica, moze zvezdica. Kod reseta, drzi definisano i ne pustaj
Pa to sam mu i definisao, probao - radi, super rekoh ... no onda ugasim pa upalim uredjaj i kao da ništa nije zapamtio, ne reguje na daljinac ne prebacuje, trazi logovanje... bem li ga... :confused:
Noćas je bilo kasno, ali sam opet ušao u podešavanja, no nisam imao vremena da opet sve radim iznova. .. naravno svi programi su tu... Čudi me da niko na YT nije stavio neki klip oko toga... iskreno, mnogo više sam zadovoljan ovim krš amlogic s905 1/8 uredjajima, naravno sa ubačenim Aidan romom...
 
Kada se ugasi onda ne pamti, tako je kako je. Stavi u stendbaj uređaj u podešavanjima da kad ga izgasiš bude crvena lampica upaljena i onda kada se ponovo upali posle početnih iris ''artefakata'' pritisneš dugme na daljincu koje si odredio za maper i to je to.
 
Meni je zapamtio kako pojma nemam...

Kad krene da se pali, pustim ga jedno 3 sekunde i onda stistnem tarabicu, prebacuje odmah...
 
da se javim i izvestim kakvo je stanje :) u vezi hph07.... :)

ponovo sam prošao kroz podešavanja, da ne idem sad u detalje i čini mi se da ima napretka. Par gašenja i paljenja (standby sam prebacio, čekirao da je u stari power off), prvo naravno izlazi logovanje, ali onda button maper stupa na scenu(radi- za sad :))... press on * i eto me u ATV, dva puta * i eto me u IRISu .... :cool: nadam se da će tako i ostati...
Cela "kvaka" kod mene je da mi je taj uredjaj predvidjen za dečju sobu, gde panasonic tv ima svoj YouTube i sam uredjaj će biti paljen po potrebi (čitaj par puta nedeljno zbog fudbala, košarke) i zato mi nije baš u interesu da je non stop "aktivan" pa makar i u stand by...
 
Па да, нова верзија са андроид апликацијама.
Ovaj Uređaj je sada pušten u makedoniji i Crnoj gori i tamo se prvo testira pa će sredinom godine biti u Srbiji. Tako da ako ima nekog iz Makedonije da ga koristi neka prenese svoje utiske
Jel radi Iris smart aplikacija van iris mreze?Ja sam na sbb i imam user i pass za iris, ali nikako da me pusti u app.
RAdi samo ako kupis Iris Go aplikaciju koja radi na svakom netu. Ovako IRiS koja se dobija uz pakete radi samo na MTS mreži ali ako imaš mobilni broj u MTsu radiće ti preko tog hotspota i neće ti trošiti net
 
Da li još neko ima problem da kad ode na listu kanala bilo koju filmovi, sportski, omiljeni... ništa ne pokazuje. To sam od skoro primetio da se dešava.
 
Da, kod mene na oba boxa HP4024 ista stvar. Nije da ništa ne pokazuje, nego u svakoj sekciji pokazuje sve kanale.
Našao sam seljačko rešenje, kad si npr. na iris info kanalu, odeš na npr. sportske i klik na ok. Zatim CH + i pređe ti na sportsku sekciju. Nebuloza ali radi.
 
Poslednja izmena:
Da, kod mene na oba boxa HP4024 ista stvar. Nije da ništa ne pokazuje, nego u svakoj sekciji pokazuje sve kanale.
Našao sam seljačko rešenje, kad si npr. na iris info kanalu, odeš na npr. sportske i klik na ok. Zatim CH + i pređe ti na sportsku sekciju. Nebuloza ali radi.
Aha. Vidim radi tako 😆.
Rešiće valjda...
 
Može to i ovako, na nama razumljivijem jeziku. Mada, biće posebna tema za to kad odnosno AKO stigne ovo čudo i kod nas :LOL:

 
Lučić najavio pre izvesnog vremena da kreće od juna i kod nas. Onaj direktor MTS-a što ima onako pokvaren osmejak, uvek i u svakoj prilici. I što svako malo gostuje u režimskim medijima.
 
Nazad
Vrh Dno