Šta je novo?

IPTV iskustva (FAQ i pravila u prvom postu)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma ja ili obrnuto
Mada je 700 dinara mnogo ako hoćeš sport klub da imaš van mreže.
A i to su dvije pive ili 3 pljeske mjesečno u Bg
Kako čovjek troši pare na razne gluposti ni to nije mnogo.
Mene više nervira što se zatamnjuju programi u BiH, kao Rts, Hrt i drugi kanali.
Jedino zbog toga vredi ove plaćene liste
Prošle godine nismo mogli da pratimo košarku u Bih
 
ja bas i nisam video neke bolje liste od kineskih narocito kada uzmes u obzir cenu.
 
Ja te kineske nisam probao, a verujem i da ne daju test, mada nisam iskreno ni gledao. Koliki je bitrate otprilike na HD kanalima kod tih kineskih?

Ja prvo kad sam procitao ovde da pominjete liste sa ALI-ja rekoh mislite na "ove", nase sto ih pominjemo ovde kad posle video da lista sa ALIja upravo to bas i znaci :D
 
svi kineski prodavci daju test 24 do 48 sati
 
Na Aliju daju ali na ebayu niko ne daje test.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Koji je po vama najbolji?

Trenutno vidim da ovi nude ex yu.

Screenshot_2020-06-01 US $8 99 French IPTV Europe Arabic Sweden Norway Netherland Germany Italy .pngScreenshot_2020-06-01 US $16 5 45% OFF Europe IPTV Subscription 8000 tv channels 12000 movies UK.png
 
Ovde ljudi uglavnom uzimaju Gotit listu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Konacno da sam nasao da testiram jos jednu dobru listu. :)

U pitanju je Red Devil lista i jeste dobra. Kanali su lepo oznaceni. Kad pise FHD zaista je 1080p, kad pise HD onda je 720p.

Ovi kanali sa nacionalnim frekvencijama sto nasi, sto hrvatski, sto bosanski lepo sjlakaju i u poredjenju sa tvvietom nema neke velike razlike. Danas uporedjivao i igrao se sa tim listama citav dan i gledao im bitrate. Kod Red Divila recimo je stabilniji bitrate nekako i kanali idu od 4 do 5 Mbps. Dok kod tvvieta sada idu do 7, ali bitrate vise varira kod tvvieta nego kod red devil.

Sportski kanali su takodje tu negde. Cini mi se da je bitrate kod Arena i Sport Klubova veci kod tvviet ali je tu negde i kod ovih drugih. Recimo bila neka korejska liga na Arenama danas i to je bas dobro izgledalo i na jednim i drugim. Bitrate bio negde oko 5 Mbps na red devil, a do 6,7 na tvviet.

E sad onde gde tvviet najvise pravi razliku su dokumentarni kanali. Jer kod tvvieta Animal Planet, Discovery Science, Nat Geo, Nat Geo Wild idu, za ove liste, stvarno visoko sa bitrateom. Uglavnom se na 6-7 Mbps zadrzavaju, ali idu i do 8 Mbps. Kod Red Devila nije tako slucaj jer prvo neki kanali kao Discovery, Animal Planet, Science, Viasat History ne idu u FHD a onda je i bitrate losiji, negde oko 3 Mbps.

Kod filmskih situacija je ipak u korist tvvieta. HBO i Cinemax bitrate je kod Red Devil nizi u odnosu na tvviet i ide 3-4 Mbps, dok kod tvvieta 6-7 Mbps. Cinestar Premiere kod red devil je u 720p dok je kod tvvieta 1080p i isto ima bitrate od 6-7 Mbps. Takodje Cinestar Comedy i Fantasy su FHD kod tvvieta, kod red devil su u SD.

Zato red devilovi muzicki "ubijaju" tvviet jer em ima vise muzickih kanala (ima MTV, MTV Live FHD i VH1 kojih nema na tvviet) em je bitrate na nekim muzickim kanalima bas bas visok, u rangu sa kanalima na kablovskoj tipa 10 Mbps kao sto su Balkanika, MTV Live FHD ili Deluxe Music FHD.

Sto se tice kvaliteta Red Devil je definitivno za preporuku, ne znam koliko je stabilan jer sam ga tek danas dobio na probu, ali mi je data test lista na 72h pa ce to mislim biti dovoljno da se i to proveri. Sto se toga tice za sada sve pohvale. Kanali niti koce, niti seckaju, niti prekidaju.

E zaboravio sam da kazem za strane sportske kanale i ovako strane. Da je veci bitrate na red devil kod BT Sportova i kod Sky Bundeslige, takodje visok bitrate je i na portugalskim TV Sport kanalima, koji tvviet nema u ponudi. Danas sam kad sam pratio bio je cak 8-9 Mbps na TV Sport. Tako da su mi tu u prednosti ovi iz red divila.
 
Poslednja izmena:
Bilo je 10 eura ranije.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Koliki je bitrate na stbemu sa forumskim kodovima i kako da izmerim?

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Uzeo sam za komsiju ovu djavolju listu pre nekoliko dana. Cena je 10e mesecno za tri uredjaja na istom internetu. Bas ima dosta kanala od sporta do filmova i serija. Kvalitet je OK, sve zavisi od afiniteta korisnika. Kako ce ih posluziti videcemo do kraja meseca jer pocinju LaLiga i Premier League a sport ce se najvise gledati.
 
Prva slika na 3 meseca, 6 meseci i 12 meseci, druga slika na 6 meseci i na 12 meseci

Na prvoj slici 6 meseci je 8.99$ a na drugoj 6 meseci 16.5$
Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Konacno da sam nasao da testiram jos jednu dobru listu. :)

U pitanju je Red Devil lista i jeste dobra. Kanali su lepo oznaceni. Kad pise FHD zaista je 1080p, kad pise HD onda je 720p.

Ovi kanali sa nacionalnim frekvencijama sto nasi, sto hrvatski, sto bosanski lepo sjlakaju i u poredjenju sa tvvietom nema neke velike razlike. Danas uporedjivao i igrao se sa tim listama citav dan i gledao im bitrate. Kod Red Divila recimo je stabilniji bitrate nekako i kanali idu od 4 do 5 Mbps. Dok kod tvvieta sada idu do 7, ali bitrate vise varira kod tvvieta nego kod red devil.

Sportski kanali su takodje tu negde. Cini mi se da je bitrate kod Arena i Sport Klubova veci kod tvviet ali je tu negde i kod ovih drugih. Recimo bila neka korejska liga na Arenama danas i to je bas dobro izgledalo i na jednim i drugim. Bitrate bio negde oko 5 Mbps na red devil, a do 6,7 na tvviet.

E sad onde gde tvviet najvise pravi razliku su dokumentarni kanali. Jer kod tvvieta Animal Planet, Discovery Science, Nat Geo, Nat Geo Wild idu, za ove liste, stvarno visoko sa bitrateom. Uglavnom se na 6-7 Mbps zadrzavaju, ali idu i do 8 Mbps. Kod Red Devila nije tako slucaj jer prvo neki kanali kao Discovery, Animal Planet, Science, Viasat History ne idu u FHD a onda je i bitrate losiji, negde oko 3 Mbps.

Kod filmskih situacija je ipak u korist tvvieta. HBO i Cinemax bitrate je kod Red Devil nizi u odnosu na tvviet i ide 3-4 Mbps, dok kod tvvieta 6-7 Mbps. Cinestar Premiere kod red devil je u 720p dok je kod tvvieta 1080p i isto ima bitrate od 6-7 Mbps. Takodje Cinestar Comedy i Fantasy su FHD kod tvvieta, kod red devil su u SD.

Zato red devilovi muzicki "ubijaju" tvviet jer em ima vise muzickih kanala (ima MTV, MTV Live FHD i VH1 kojih nema na tvviet) em je bitrate na nekim muzickim kanalima bas bas visok, u rangu sa kanalima na kablovskoj tipa 10 Mbps kao sto su Balkanika, MTV Live FHD ili Deluxe Music FHD.

Sto se tice kvaliteta Red Devil je definitivno za preporuku, ne znam koliko je stabilan jer sam ga tek danas dobio na probu, ali mi je data test lista na 72h pa ce to mislim biti dovoljno da se i to proveri. Sto se toga tice za sada sve pohvale. Kanali niti koce, niti seckaju, niti prekidaju.

E zaboravio sam da kazem za strane sportske kanale i ovako strane. Da je veci bitrate na red devil kod BT Sportova i kod Sky Bundeslige, takodje visok bitrate je i na portugalskim TV Sport kanalima, koji tvviet nema u ponudi. Danas sam kad sam pratio bio je cak 8-9 Mbps na TV Sport. Tako da su mi tu u prednosti ovi iz red divila.

Pogledaj bitrate na ostalim sportkim kanalima koji su uzgred mnogo veci broj neko kod tvviet.Pogledaj bein sport francuske kanale pa cosmote 10 grckih kanala,pa bugarske max sport.Ima jos gomila.Svi fhd i visok bitrate.Sto se tice sportskih kanala mnogo je bolji od tvvieta a u ostali stavkama su egal.Mozda je tvviet samo bolji medju dokumentarcima,ali tu su jos kod red devila mnooogo filmova koji su poredjani po godinama pa serije,pa jos i jeftiniji.
Kad sve to saberes iz aviona se vidi ko je bolji!
 
Znaci koristiti se i dalje gotit,tu je i aliexpress gadgets i devil.
 
Pogledaj bitrate na ostalim sportkim kanalima koji su uzgred mnogo veci broj neko kod tvviet.Pogledaj bein sport francuske kanale pa cosmote 10 grckih kanala,pa bugarske max sport.Ima jos gomila.Svi fhd i visok bitrate.Sto se tice sportskih kanala mnogo je bolji od tvvieta a u ostali stavkama su egal.Mozda je tvviet samo bolji medju dokumentarcima,ali tu su jos kod red devila mnooogo filmova koji su poredjani po godinama pa serije,pa jos i jeftiniji.
Kad sve to saberes iz aviona se vidi ko je bolji!
Mnogo vise ima sporta kod Red Devil. Ima Bein Sport, TV Sport, Sky Bundesliga ima veci bitrate nego kod tvvieta. Kod red devil ima 8-10 Mbps, kod tvviet 3-4 Mbps, TV Sport portugalski isto i do 10 Mbps ide, Sky Sports engleski isto, ti grcki isto brutalan bitrate. Sto se tice sporta isto kao i kod muzickih red devil dosta bolji.
Dok dokumentarni i filmski tvviet ima prednost.

Pa sta ko voli vise.

Po meni jedine dve liste koje sam probao i koje stvarno mogu da preporucim. Evo i danas sam koristio Red Devil za tv, bez prekida, bez seckanja, sve cisto kao suza radi.
 
I Rapid je dobar, takodje oko 10-tak eura.
Retko koja lista u tom cenovnom rangu ne valja.

...Helios rising...
 
Net

...Helios rising...
 
Jel moze neko da proveri da li ima Egipatske ON sPORT kanale?
Takodje me zanimaju Brazilski,DAZN Brazil i slicno,Juzna Amerika... Volim da gledam latino fudbal.
 
Ima li neki način da se proveri koja lista je banovana sa STB Emu aplikacije?

Kada ubacim listu u sfv player (ili kako li se već zove) lista funkcioniše, a kada mac ubacim u STB Emu on je blokiran.

stb.jpg


Čisto samo da izbegnem kuckanje preko daljinskog u svoj box.
 
Taj je iskljucio opciju za STB ili se dodatno zastitio tipa da u STB radi samo kod prvog usera tj pretplatnika, da bi ti gledao verovatno ti treba Serial Nuber, User Device ID, i ko zna sta jos. Sve je vise takvih servera. Ne postoji nacin da saznas sta radi a sta ne, dok ne ukucas mac u STB, pretpostavljaj da je ceo taj seever takav

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Taj je iskljucio opciju za STB ili se dodatno zastitio tipa da u STB radi samo kod prvog usera tj pretplatnika, da bi ti gledao verovatno ti treba Serial Nuber, User Device ID, i ko zna sta jos. Sve je vise takvih servera. Ne postoji nacin da saznas sta radi a sta ne, dok ne ukucas mac u STB, pretpostavljaj da je ceo taj seever takav

Da, to sam primetio, da je u takvim slučajevima ceo server zaštićen i ni jedna lista ne može da se otvori. Šteta :/
 
Није цео сервер заштићен, већ само тај тренутни мак.
Кад убацујете мак, обавезно избришете серијски број уређаја.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno