Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Zavisi kako gledaš. Ima prednosti 11ica naspram Xs-a pogotovu kamera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako bih kupovao 11 otpada jer mi je i XS velik a 11 da ne pricam. Zato pitam informativno jer i dalje koristim SE (menjao ga umesto 8). Sto se tice kamere nisam bas neki zaludjenik.
 
Vredi Xs i te kako. Kao sto kolega rece, dark mode i vozi. Generalno i bez njega je baterija dobra, izgurace dan glat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vredi, ja sam uzeo u istyle je na akciji za 760€ sa dve god garancije. A vidim da ima i ispod 700 da se nadje. Ja sam presao sa sedmice koju sam terao skoro pune tri godine. Nadam se da me i xs tako posluzi. Snaga mislim da nece biti problem jer i 6S idalje radi odlicno. Kamera mi je ubedljivo najmanje bitan faktor pa nisam ni razmisljao o 11 ili 11 pro.
 
Hvala vam ljudi.
 
Vec sam jednom rekao mozda bas u ovoj temi - displej koristis 100% vremena od vremena koriscenja fona, kameru max 20%. Nikada se ne bih odrekao amoleda zbog bolje kamere, pogotovo sto i XS (cak i X) imaju savrsene kamere za 95% populacije.

Ista prica kao sa X i Xr. Ako pare nisu problem 11 pro/max, ako je budzet ograniceniji xs.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uopste ne vidim pozitivne osobine amoleda ali ajde ukusi su razlicite xr kao i 11 imaju top ekrane... amoled je izuzetno osetljiv te se neretko vidjaju zelene crte po ekranima kako drugih proozvodjaca tako i apple... meni licno to veoma smeta i ako sam pre za 11 pro nego 11 zbog celicnog kucista mat pozadine i kamere... kada bih birao 11 ili xs odabrao bih 11 prvo novijeg cipseta drugo kamere...
 
Poslednja izmena:
Ja evo posle 3 dana koriscenja amoleda ne vidim ama bas nista bolje u odnosu na ips. Cak sta vise meni idalje bolje izgledaju boje na ip7 kad ih stavim jedan pored drugog, tako da ne kapiram ceo taj hajp oko amoleda ali ocigledno da vecini to odgovara vise. I da razliku u rezoluciji apsolutno ne primecujem.
 
Poslednja izmena:
Ja recimo kada sam prešao sa iP 7 na Xs sam toliku razliku video u ekranu, da nisam mogao da verujem koliko su boje izraženije u odnosu na iP7. [emoji3526]
 
Android svakako nudi više custom-izacije, theme, neke dodatne feature itd., ali ne može apsolutno da se meri brzina i stabilnost sa iOS-om.
To je glupost i ne stoji vec godinama. Koristio godinama sony z5 i ip6(sluzbeni), nakon 3 godine oba su podjednako spora s tim sto po stabilnosti ip6 ne moze da prismrdi soniju. Poslednji ispad prije neki dan mi se zaglavio u pozivu, ne reaguje ni na sta, probao sam da drzim sve kombinacije tastera i po minut i nista, posto sam zurio vratio ga u dzep. Posle pola sata radi, restartovao se napokon sam.
Sad sonija zamenio sa p30 lite, isto stabilan ali veci ekran i leti ko munja.
Sto se tice upotrebe u realnom zivotu ios vs android, na ios mi je stalno osecaj kao da mi je jedna ruka vezana i stalno nesto fali. Mozda je sitnica, ali mnogo nervira

Sent from my phone
 
Vec sam jednom rekao mozda bas u ovoj temi - displej koristis 100% vremena od vremena koriscenja fona, kameru max 20%. Nikada se ne bih odrekao amoleda zbog bolje kamere, pogotovo sto i XS (cak i X) imaju savrsene kamere za 95% populacije.

Ista prica kao sa X i Xr. Ako pare nisu problem 11 pro/max, ako je budzet ograniceniji xs.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tom logikom sam se i ja vodio, kunem se u amoled, kupujem samo amoled modele, pa sam sticajem okolnosti nakon Xs uzeo Xr, a potom i 11. Svakako planiram 11 Pro, ali malo su se i oci navikle pa nije tolika frka.
E sad ono sto niko ne pominje, jeste kriminalna baterija na XS u odnosu na Xr, 11 itd.. Imao sam ih sve pa znam o cemu pricam. Uostalom koji god da uzme nece pogresiti, jer su uredjaji vrhunski u svakom pogledu.
 
Ja trenutno imam iphone 11 i 11 pro max. Sluzbeni i privatni. Ja razliku u ekranima osim dublje crne i jaceg kontrasta ne vidim... cak mi prirodnije izgleda sve na 11 kad uporedim oba ekrana. I ne mogu se navici na zuću boju amoleda jos uvek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je glupost i ne stoji vec godinama. Koristio godinama sony z5 i ip6(sluzbeni), nakon 3 godine oba su podjednako spora s tim sto po stabilnosti ip6 ne moze da prismrdi soniju. Poslednji ispad prije neki dan mi se zaglavio u pozivu, ne reaguje ni na sta, probao sam da drzim sve kombinacije tastera i po minut i nista, posto sam zurio vratio ga u dzep. Posle pola sata radi, restartovao se napokon sam.
Sad sonija zamenio sa p30 lite, isto stabilan ali veci ekran i leti ko munja.
Sto se tice upotrebe u realnom zivotu ios vs android, na ios mi je stalno osecaj kao da mi je jedna ruka vezana i stalno nesto fali. Mozda je sitnica, ali mnogo nervira

Sent from my phone

To je pre svega bilo moje lično mišljenje a kako pored iPhone-a koristim i Samsung flagship model pre 1 generacije, mogu da ih poredim jer mi se do sada nije desilo da Apple zabode dok mi se to kod Samsunga dešavalo i te kako. Ne branim ni jedan brand, IT-jevac sam po struci, ni jedan nije savršen ali mi se kod Apple-a sviđa jednostavnost. U pravu si da fale neke opcije, ali na sve se navikneš. Ja sam za sada Apple-om prezadovoljan i ako sam Android fan.
 
Tom logikom sam se i ja vodio, kunem se u amoled, kupujem samo amoled modele, pa sam sticajem okolnosti nakon Xs uzeo Xr, a potom i 11. Svakako planiram 11 Pro, ali malo su se i oci navikle pa nije tolika frka.
E sad ono sto niko ne pominje, jeste kriminalna baterija na XS u odnosu na Xr, 11 itd.. Imao sam ih sve pa znam o cemu pricam. Uostalom koji god da uzme nece pogresiti, jer su uredjaji vrhunski u svakom pogledu.

Moguce da je do pojedinca. Meni cak i Amoled na XSu nije na nivou proslog S8. Volim napucane boje a tu Samsung displeji dominiraju. Uzevsi to u obzir, svaki ips mi deluje isprano i ne prija mi nikako. Mada ako neko drzi brightness na 100% i ne gasi displej, nije za njega oled jer je burn in neminovan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristi li neko bezicni punjac, kakva su iskustva i najbitnije, da moze da se kupi u Srbiji. Ne narucuje mi se bas ako ne moram. Moze i na pm ako neko ima konkretnu ponudu i radnju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam kupio neki Varta 5W punjac u Emmiju, 3000 i nesto sam ga platio. Radi,puni isto kao i preko kabla. Skupo je kod nas ali nisam hteo da cekam AliExpress ili Banggood da mi dostave.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to mi isto kao i zicni[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Wireless punjačima i ne možeš dobiti neku brzinu u punjenju.
7.5w je max. [emoji2]
 
Znam, to i trazim. Bar max mogucu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja iskreno ne razumem hype oko wireless punjaca. Sporiji su i ne mozes koristiti telefon dok se puni, a jos vise degradiraju bateriju... sa brzim kablom bar znam zasto hebavam bateriju.

Jedino ako ti je telefon na stolu u kancelariji pa vidis notifikacije dok se puni na stolu. Ne vidim drugi use case? Neka me neko prosveti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je zanimljivo to bezicno punjenje. Samo sam zbog toga kupio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja iskreno ne razumem hype oko wireless punjaca. Sporiji su i ne mozes koristiti telefon dok se puni, a jos vise degradiraju bateriju... sa brzim kablom bar znam zasto hebavam bateriju.

Jedino ako ti je telefon na stolu u kancelariji pa vidis notifikacije dok se puni na stolu. Ne vidim drugi use case? Neka me neko prosveti...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zasto mislis da degradiraju vise bateriju?
 
Sve koje znam i koriste wireless punjac imaju veci health nego ja koji koristim sve stock
 
Evo meni prvi put u zivotu da posle dva meseca i dalje 100% health. iPhone 11 Pro. Obicno pada mesecno po 1%, cak mi j jednom za 7 dana spalo 2%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I moj Xs posle 2 meseca i 10 dana je još uvek na 100% [emoji3526]
 
Može neko da mi napiše najlakši način da prebacim slike/klipove sa iPhone XS Max? Bio bih vam zahvalan mnogo. Devojka ima taj telefon i nikako nisam uspeo klasičnim kačenjem na komp i prebacivanjem kada kliknem na telefon. Kao da veći telefoni imaju problem sa prebacivanjem, izbaci error neki. Slike i kraći snimci mogu.
 
Poslednja izmena:
Meni Xs posle 9m skoro exkluzivnog koriscenja zvanicnog brzog punjaca na 94... baterija osetno slabija, ali na taj kompromis sam bio spreman jer nema sanse da cu puniti telefon 3h u 2019/20...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koristim Samsung EP-3100 brzicni punjac, prezadovoljan sam - a jeftin je...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Braćo moja Apple-ovci, zar niko da pomogne oko prebacivanja videa sa telefona na komp?
 
Nazad
Vrh Dno