Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Osoba koja je prethodno kupila na ugovor od nekog operatera može da zahteva da se telefon otključa nakon isteka ugovorne obaveze (vezane za telefon). Tako da da, moguće je.
Što se tiče sinhronizacije, da, sinhronizovaće ti kontakte sa google, ukoliko tako budeš hteo.
 
Mozes na nekoliko nacina i mozes da vidis ovde, jedino preskoci razmisljanje o koriscenju sim kartice




Za otkljucavanje se obratis/vlasnik, operateru i trazis da ga otkljucaju posto je vec istekla ugovorna obaveza, kao sto je vec @baltam0s napisao.
 
Imam priliku da uzmem XS jeftinije nego inace al manu ima sto je zakljucan na jednoj od nasih mreza.? Dal postoji mogucnost da ga otkljucam? I drugo zanima me imal iPhone sinhronizaciju sa google? Dal ce mi doc moji SIM kontakti na iphone jer sam sad na androidu?
Kupi sa sim free
bice kontakti
 
Verovatno se provlacilo vise puta isto pitanje, ali bi mi zaista znacio vas savet u vezi sa prelaskom sa XS na noviji model. Ako me pitate koji su validni razlozi za promenu telefona, nemam ih mnogo, ali ono sto me najvise ubija je baterija. Telefon se prazni kao lud do te mere da mi aplikacije zabaguju u sekundi, a smatram da sam ga propisno koristio. Razmisljao sam da predjem na 12icu sada kada izadje 13ica u nadi da ce biti malo jeftinije. Isto tako, voleo bih da imam malo veci ekran od postojeceg.

Hvala unapred
 
Prilično precizno si opisao 12 pro (ili običan 12, ako možeš da živiš bez telefoto kamere).
 
Hteo bih da zamenim android i probam iOS, zanima me da li se isplati posle tri godine od izlaska uzeti neki od ova tri model? Najbitnija mi je baterija i ekran, posebno osvetljenje ekrana kada sam napolju. Kamera je najmanje bitna. I da li uzeti npr. xr ili sacekati još malo pa uzeti iphone 11?
 
Xs def. 4GB rama. Bolji ekran, kvalitetnije kuciste, kompaktniji 5.8. Zoom kamera je tu kad zatreba…
 
Xs def. 4GB rama. Bolji ekran, kvalitetnije kuciste, kompaktniji 5.8. Zoom kamera je tu kad zatreba…
I da zna, uvijek mora imati powerbank uz sebe jer je baterija ocajna, posebno na manjem modelu. Koristio i xs i xs max, baterija katastrofa, mogu misliti kako je sad (prepostavljam da nece nov).
Da li mi je onda bolji izbor xr ili zbog ekrana mozda xs? Hvala!
Ako mozes ikako da se protegnes do 11 pro, kud noviji kud bolji dosta. Baterija najvise. Ja govorim ono sto je meni smetalo.
 
Poslednja izmena:
Na xs max ti baterija bila katastrofa? Ne znam onda sta si radio s njim.
 
Nije bas katastrofa kao na XS manjem modelu, ali kupio sam ga polovnog sa 92% zdravlja. Mnogo veca ocekivanja sam imao dok sam citao o istoj. Uglavnom morao sam puniti svaku vece, sto sa 11 PM mi nije bio slucaj. Na 11 PM je sila bila stvarno.
 
Meni XS, znaci manji izgura dan ali da svako vece mora na punjac, mada ne pamtim kad sam imao telefon koji svako vece ne ide na punjac. Elem juce sam imao neko dezurstvo skoro bez posla i proveo sam radno vreme na telefonu. Znaci sve vreme 4G i to slabiji signal. Baterija je inace na 85%, plus je sve vreme uparen Apple Watch.


12jWuCA.png
 
Ali ovo je 120% baterije, a ne 100%.
 
Ali ovo je 120% baterije, a ne 100%.
Ajde sad ako neko moze ovo da razjasni. Zadnji put kad sam citao o bateriji portvdjeno je da se bas ovde vidi realno koriscenje. Sta znaci sad ovo 120% jer ja to nisam ni snimio? Jesam li ja koristio telefon 5h42min od kad sam napunio bateriju na 100% dok nisam pao na 13%?
 
Ajde sad ako neko moze ovo da razjasni. Zadnji put kad sam citao o bateriji portvdjeno je da se bas ovde vidi realno koriscenje. Sta znaci sad ovo 120% jer ja to nisam ni snimio? Jesam li ja koristio telefon 5h42min od kad sam napunio bateriju na 100% dok nisam pao na 13%?
Posto pise gornja granica 120%, znaci da si presao 100%, a to znaci cela baterija i da si u 24h potrosio vise od 100% i pocelo da racuna koliko ce biti u 24h. Drugar puni nekad i 3 puta 6s, pa mu pokazuje 240%.
 
Nije bas katastrofa kao na XS manjem modelu, ali kupio sam ga polovnog sa 92% zdravlja. Mnogo veca ocekivanja sam imao dok sam citao o istoj. Uglavnom morao sam puniti svaku vece, sto sa 11 PM mi nije bio slucaj. Na 11 PM je sila bila stvarno.
Da, mislio sam da uzmem polovan. U toku trazenja telefona poceo sam da razmisljam i o XS Max, ali sam mislio da je trajanje baterije isto na oba uredjaja jer veci naravno ima vecu bateriju ali i veci ekran. Sto se tice punjenja telefona svako vece, to svakako i radim, imao 20% ili 50%, telefon pre spavanja ide na punjac, da ne bih sutra na poslu razmisljao koliko ce izgurati.
 
Nije bas takva logika sto se tice velicine displeja i da samo taj deo pokriva baterija, bar kod Apple-a. Znacajno je bolja kod vecih modela.

Uz postovanje misljenja drugih koji kazu da je isplativo ici i na XS, mislim da je neka zlatna sredina 11 Pro, ili bolje receno, odnos ulozenog novca i onog sto nudi, plus sto ce se za koji mesec sigurno solidno menjati cene zato sto za koji dan izlazi novi model, te je zbog toga logicnije sacekati. Kad se pojavio, XR je bio sa jednom od boljih baterija, ali to je tad bilo.
Vecina tih modela je sa solidno istrosenom baterijom, sto je i normalno, ako uzmemo u obzir vreme kad su predstavljeni.
 
Poslednja izmena:
Mislim da cene polovnjaka nece otici daleko osim 12 serije… inace svakako 11 pro je neki idealni telefon… batt izuzetna, izuzetan telefon… meni licno odgovara zaboljeno kuciste, i manje dimenzije od 12 pro… 12 pro me stipa u dzepu dok 11 pro ne (kad vezujem pertle, treniram, vozim bajs)
 
Sta mislite da li je dobra kupovina novog XR? Reklamiraju ga ovih dana na sve strane za 50k dinara.
 
Iskreno, nisam siguran. Ipak je to model star 3 godine, a ni oblik njega i 11 običnog mi se nikada nije sviđao. Nekako su glomazni.
 
I da zna, uvijek mora imati powerbank uz sebe jer je baterija ocajna, posebno na manjem modelu. Koristio i xs i xs max, baterija katastrofa, mogu misliti kako je sad (prepostavljam da nece nov).

Ako mozes ikako da se protegnes do 11 pro, kud noviji kud bolji dosta. Baterija najvise. Ja govorim ono sto je meni smetalo.
ako ti je na xs max baterija losa pitanje jesi li i koristio pravi ili neki kinez max meni posle 2 god koriscenja baterija traje dan do dan ipo - razgovori instagram viber discord i on line igrica
 
Sta mislite da li je dobra kupovina novog XR? Reklamiraju ga ovih dana na sve strane za 50k dinara.
Ja mislim da je dobra kupovina. Ipak dobijas nov uredjaj sa 2 godine garancije. Samo ako ti se svijda crvena boja.
 
ako ti je na xs max baterija losa pitanje jesi li i koristio pravi ili neki kinez max meni posle 2 god koriscenja baterija traje dan do dan ipo - razgovori instagram viber discord i on line igrica
Vidi nije svaciji nacin koristenja isti. XS Max sam kupio sa 92% baterije a kupio od druga koji je kupio novog. Naravno da je original sve bilo.
 
Sta da ti kazem osim svaka cast … nikad ali nikad pa cak ni sad da mi daa ip7 plus sa novom original batt ne bih mogao za dan da ga ispraznim do 0
 
Pa jedino 11 Pro Max nikad nisam mogao isprazniti :D sad gledam 12 Pro Max, ako uzmem, kontam da je na njemu jos bolja nego na 11 PM
 
Nazad
Vrh Dno