Šta je novo?

iPhone X

Pa dobro, skromno, uz paket od 2,000 okruglo 120,000 za telefon [emoji23] u vipu je malo bolje, dobije se 10% popusta ako se plati odma mada su sulude cene, a opet ne sumnjam da ce ici samo tako...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Pa dobro ali to je cena bez paketa...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ja kontam malo skuplje nego kod VIP ali bitno mi je samo da ce biti rezervacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam ga kupio veceras u Segedinu ;) i to slučajno naleteo jer ga nije bilo ranije. Kad mi vrate PDV biće oko 960€ [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A gde u Segedinu? I kako ti vraćaju PDV? Moraš nazad ili preko Global Blue?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mediamarkt. Moraš nazad da bi dobio 80000 forinti nazad a ako ćeš da pokupiš PDV na drugom mestu onda je povrat dosta manji. Oko 50000 forinti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nope - Telenor + VIP vikend net, tako da uvek imam backup net gde god sam u Srbiji :)
 
Pa dobro, nije strašno [emoji846]
0f3166dff5b684cbbc8b6bf72c607899.jpg



Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Novi dizajn je zapravo odličan marketinški potez na koji bi mogli lako da se upecaju svi oni sa poremećenim sistemom vrednosti. Naime, ovi zalisci su toliko upečatljivi da će svako znati da imaš najnoviji model za koji si pljunuo 1000€ (1500€?) kad ga izvadiš na sto. Sa prethodnih 3-4 generacija to nije bilo tako lako, zbog sličnog tj. gotovo identičnog dizajna :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
pa prethodni "new iphone" su bili svi isti. Na to su se svi žalili.. Nema wow efekta. Telefoni kao cigle sa jako lošim screen to body ratio... Cak i OS dosadan i isti.. Ovaj X daje, posle duže vremena nešto novo. Ovo swipe - ovanje je takođe nešto novo i korisno.. Po meni, je jedina mana, što nisu na poleđini stavili opciju FP senzor kao opciju.

Sent from my SM-N950F
 
Dark delim mišljenje...mogli su u jabuku da ture otisak, extra bi bilo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
...taman da nastupi najezda futrola sa rupama, kao da je ovo sad malo :D
 
Ocekivana cena kod operatera,u mts-u oko 1000e izadje uz paket od 2000 din,na 2 godine ugovor(24 rate). U odnosu na maloprodajnu cenu kod nas,to i nije strasno.
 
Strašno je jer plaćaš paket duplo više nego bez uređaja, pa to ispadne dosta više nego tih 1000e...
Tako da se svakako isplati više kupiti fon nezavisno od ugovora.. Pa kako god...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzmeš Mts kontrolu troškova 500 plus telefon na 24 rate i dodje te 6050din mesečno sto je za dve godine 145200. Istina da nemaš neki paket al dobiješ telefon jeftinije nego u iSTYLE plus na rate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da vidimo bas koliko ce ljudi kupovati tel od 1300-1500e, ne mislim samo ovde nego i preko, nebitno je sto sam android korisnik ali mislim da nijedan tel na svetu ne vredi te pare

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
To insistiranje na TELEFON je bas nipodistavanje uredjaja.
Svrha i funkcija telefona se znatno izmenila poslednjih godina. Telefoniranje je samo malecki deo onoga sto ovi extremno mocni multifinkcionalni uredjaji mogu da rade.
Potpuno je neverovatno koliko je state of the art tehnologije natrpano u te tako male uredjaje, koliko to sve dobro radi a na kraju ipak ima koliko toliko pristupacnu cenu (da nema, ne bi se prodavali koliko se prodaju). Pa iP X npr ima procesor koji snagom moze da parira savremenim desktop procesorima a trosi neuporedivo manje, neverovatno.
Danas su “telefoni” postali vecini ljudi korisniji i vazniji od racunara.

Sta koliko vredi i sta je precenjeno je pre svega subjektivna stvar i zavisi od licnog materijalnog stanja i licnih preferencija. Neko tel koristi samo za telefoniranje, nego ga koristi 8 sati na dan, neko ceni vrhunski ekran, neko i ne vidi razliku...
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje mislim da je ips bolja tehnologija... no cidcemo kako ce se pokazati za burn in
 
To insistiranje na TELEFON je bas nipodistavanje uredjaja.
Svrha i funkcija telefona se znatno izmenila poslednjih godina. Telefoniranje je samo malecki deo onoga sto ovi extremno mocni multifinkcionalni uredjaji mogu da rade.
Potpuno je neverovatno koliko je state of the art tehnologije natrpano u te tako male uredjaje, koliko to sve dobro radi a na kraju ipak ima koliko toliko pristupacnu cenu (da nema, ne bi se prodavali koliko se prodaju). Pa iP X npr ima procesor koji snagom moze da parira savremenim desktop procesorima a trosi neuporedivo manje, neverovatno.
Danas su “telefoni” postali vecini ljudi korisniji i vazniji od racunara.

Sta koliko vredi i sta je precenjeno je pre svega subjektivna stvar i zavisi od licnog materijalnog stanja i licnih preferencija. Neko tel koristi samo za telefoniranje, nego ga koristi 8 sati na dan, neko ceni vrhunski ekran, neko i ne vidi razliku...
Apsolutno, to i ja sve vreme govorim! Pa nekad su one cigle motorole bile par hiljada maraka pa ljudi kupovali, danas imaš 20 uređaja u jednom!...i 3x više da koštaju, po meni vrede (i nije da sad imaju monopol pa samo oni; kome se ne sviđa ima i za 150-200€ to slično pa samo napred).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[emoji106]
Economy of scale at its best.
 
Poslednja izmena:
Ajde sad ako može malo više o uređaju (da ne kažem telefonu [emoji14]) a malo manje o ljudima koji ga kupuju
 
Kad se cita po forumu pomisli se kako je 90% kupaca takvo, zapravo je takvih jako malo. Postoje, ali se uvek zapeni oko njih ko da je jedino to bitno.

1000e za najbolji “telefon” na svetu nije mnogo, ali ako je plata 300e, onda je suludo mnogo.
Svakako, to je njihov problem a ne problem Apple-a, Samsunga ili cene telefona.

Inace, ja licno smatram da je S8+ ukupno bolji telefon, pogotovo u Srb gde su aplikacije bolje prilagodnjene za Android (ili postoje samo za android). Ja sam uzeo X jer mi je zanimljiv da probam i da malo promenim od Androida, pride neke aplikacije koje koristim su bolje na iOS i auto mi je bolje integrisan sa iOS, ali bih ipak rekao da je S8+ bolji izbor za vecinu a i kosta dosta manje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno