Šta je novo?

iPhone X

Oduvek su mi bili najjaci ovi likovi sa komentarima koliko mpx ima prednja kamera. Da se ne bavite mozda profesionalnim slikanjem selfija, prebacujete slike na komp i obradjujete ih pa vam treba 20mpx? A da ne govorim o tome da se razlika ekranu te velicine ne vidi.

Sto se tice X, deluje mi zanimljivo, svidja mi se kako je odradjen. FaceID je po meni bolje resenje nego TouchID na poledjini telefona. Svakako mora da se podigne, a ovo je da kazem, ekskluzivnije i zbog toga ce se prodavati, pogotovo zbog emojija, kao sto neko rece, ribe ce poludeti za tim, a verovatno i dosta danasnjih "muskaraca".
 
Oduvek su mi bili najjaci ovi likovi sa komentarima koliko mpx ima prednja kamera. Da se ne bavite mozda profesionalnim slikanjem selfija, prebacujete slike na komp i obradjujete ih pa vam treba 20mpx? A da ne govorim o tome da se razlika ekranu te velicine ne vidi.

Sto se tice X, deluje mi zanimljivo, svidja mi se kako je odradjen. FaceID je po meni bolje resenje nego TouchID na poledjini telefona. Svakako mora da se podigne, a ovo je da kazem, ekskluzivnije i zbog toga ce se prodavati, pogotovo zbog emojija, kao sto neko rece, ribe ce poludeti za tim, a verovatno i dosta danasnjih "muskaraca".

nikad ljudi nece nauciti da broj megapiksela i broj jezgara procesora ne znaci apsolutno nista
 
Samo cu se prisetiti pljuvanja na racun 6ice i 7ice sto se tice izgleda, kamere itd, pa eto, i dalje Apple suri sa prodajom i koriste ga mnogi. Isto se ponavlja i sada, nekima je smesna cena(koja je btw, slicna kao i Note 8), a verujem da ce se X prodavati nenormalno dobro.

Nisam uspeo da ispratim ceo Keynote pa me zanima sta su rekli za kameru? Koliko je i da li je bolja od 7+?
 
vise nema svaleracije XD....sa ovim faceid :)
mora se kriti telefon od zene kada se spava XD
 
Nema potrebe. Ne radi kad su ti zatvorene oči. [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Customers will be able to order iPhone 8 and iPhone 8 Plus beginning Friday, September 15, with availability beginning Friday, September 22, in Australia, Austria, Belgium, Canada, China, Denmark, Finland, France, Germany, Hong Kong, Ireland, Italy, Japan, Luxembourg, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, Puerto Rico, Singapore, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, UAE, the UK, the US and US Virgin Islands.

iPhone 8 and iPhone 8 Plus will be available in Andorra, Bahrain, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Estonia, Greece, Greenland, Guernsey, Hungary, Iceland, India, Isle of Man, Israel, Jersey, Kuwait, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Malta, Monaco, Poland, Qatar, Romania, Russia, Saudi Arabia, Slovakia and Slovenia beginning Friday, September 29.

Customers will be able to order iPhone X beginning Friday, October 27, with availability beginning Friday, November 3, in Andorra, Australia, Austria, Bahrain, Belgium, Bulgaria, Canada, China, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Greenland, Guernsey, Hong Kong, Hungary, Iceland, India, Ireland, Isle of Man, Italy, Japan, Jersey, Kuwait, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Mexico, Monaco, Netherlands, New Zealand, Norway, Poland, Portugal, Puerto Rico, Qatar, Romania, Russia, Saudi Arabia, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, UAE, the UK, the US and US Virgin Islands.

Apple-designed accessories including leather and silicone cases in a range of colors will be available starting at $35 (US), while a new iPhone X Leather Folio will be available for $99 (US). Lightning Docks in color-matching metallic finishes will also be available for $49 (US), prices may vary.
 
Poslednja izmena:
Ubedjen sam da ce ovi emojiji imati veoma veliku ulogu u prodaji novog iPhone. Dosta dobar potez jer koliko znam, ne postoji nista slicno trenutno. Neka me neko ispravi ako gresim, nisam bas u toku sa androidima
 
Nisam uspeo da ispratim ceo Keynote pa me zanima sta su rekli za kameru? Koliko je i da li je bolja od 7+?
Pa ima dosta novina, da nabrojim par stvari:
- A11 ima novi image signal processor
- stavili su novi, veći senzor
- aperture na telephoto kameri je f/2.4 umesto f/2.8
- obe kamere imaju OIS
- unapređen flash
- portrait lighting (manipulisanje svetlom, ovo je veoma zanimljiva stvar i moraš da vidiš da bi razumeo o čemu se radi)
+ svašta nešto
 
a sta su ono spomenuli oko onih maski?
Da su eksperti pravili realne maske ali da nisu mogli da otklljucaju ?
 
Počela sprdnja na 9GAG:
01faac74ff0058877a6287d04b338f02.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Inace za bateriju su rekli da je bolja od ip7 za 2 sata. Sto znaci slabija baterija od + modela..
 
Ali vrhunac je kad pusti video a ono stoji crnilo u levom uglu od kamera i zvučnika!! :d

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Customers will be able to order iPhone X beginning Friday, October 27, with availability beginning Friday, November 3, in Andorra, Australia, Austria, Bahrain, Belgium, Bulgaria, Canada, China, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Greenland, Guernsey, Hong Kong, Hungary, Iceland, India, Ireland, Isle of Man, Italy, Japan, Jersey, Kuwait, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Mexico, Monaco, Netherlands, New Zealand, Norway, Poland, Portugal, Puerto Rico, Qatar, Romania, Russia, Saudi Arabia, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, UAE, the UK, the US and US Virgin

Cim ce biti kod komsija,verovatno ce stici i do nasih operatera? Hmm,mozda ipak sacekati...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nego kako će raditi wireless charging ako se koristi Apple silicon case ili neki drugi?


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Sviđa mi se swipe off opcija za gasenje aplikacije, koju su maznuli od Blackberry... I konacno qi wireless charging.

Sent from SM-T825 Tab S3
 
Nego kako će raditi wireless charging ako se koristi Apple silicon case ili neki drugi?

To je veliko pitanje ali su najavili cases...

Apple-designed accessories including leather and silicone cases in a range of colors will be available starting at $35 (US), while a new iPhone X Leather Folio will be available for $99 (US). Lightning Docks in color-matching metallic finishes will also be available for $49 (US), prices may vary.
 
Da li samo meni ovi bezeli sa strane izgledaju nekako debeli ? :) Verovatno je uživo mnogo lepši nego na snimcima

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa jeste za nijansu deblji od 7+,ali opet je tanji od Note 8,koji sasvim lepo lezi u ruci. Sigurno je lepsi uzivo,pogotovo crni,bas brutalan uredjaj skroz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
face recognition je stvarno nova stvar... hadrwerski me oduševljava...Telefon je prelep...cena kao sa note 8..astronomska..Ako bude dobra baterija, sa ovim senzorom na kameri,procesorom, wireless charging, face recognition itd..fon vredi tih soma jura..IOS i dalje nedovrsen OS...valjda ce biti bolje...

Sent from SM-T825 Tab S3
 
Prijatno je iznenadjenje sto ce wireless charging raditi i sa ne Apple punjacima. Na nekim auto forumima su vec grmeli unapred sto im integrisani punjaci nece raditi...
 
Zar nije bilo reci da ce apple imati pravi wireless charging a ne ovaj vec odavno poznat princip? Malo su mi ove ivice ekrana previse zaobljene, kao na s8, mnogo mi je lepsi radius kao na note 8
 
Poslednja izmena:
Meni se ne svidja kako izgleda...
Mozda kad ga vidim uzivo promenim misljenje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve je to meni prodavanje magle, samo me interesuje kakve pravi fotografije, to je jedino sto moze da opravda cenu i to samo ukoliko nepostoji konkurentski telefon koji ima isti kvalitet fotki.
 
Zar nije bilo reci da ce apple imati pravi wireless charging a ne ovaj vec odavno poznat princip? Malo su mi ove ivice ekrana previse zaobljene, kao na s8, mnogo mi je lepsi radius kao na note 8

Pod pravi mislis na? Ne mislis valjda da ce bas Epl da smisli napredniji bezicni prenos el energije od principa magnetne indukcije?
 
Sve je to meni prodavanje magle, samo me interesuje kakve pravi fotografije, to je jedino sto moze da opravda cenu i to samo ukoliko nepostoji konkurentski telefon koji ima isti kvalitet fotki.

lepo ja napasah onomad, mobilni svet sa sve znemanjom je ozbiljan forum za ovo ovde.Znaci, samo kamera je bitna
 
Nazad
Vrh Dno