Šta je novo?

iPhone SE

drgonzo

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2006
Poruke
3,723
Poena
435
Ovaj telefon treba da bude predstavljen 21. marta, pa da mu otvorimo zasebnu temu ;)
U pitanju je nekakav hibrid iPhone-a 5s i 6s koji bi cenom trebao da bude pozicioniran u srednjoj klasi (po Apple-ovim standardima :d ).
Uglavnom prema nekim najavama očekuje se ekran od 4", A9 SoC, NFC, 12 MPix kamera i baterija od 1642 mAh.
Neće imati podršku za 3D Touch.
Proizvodiće se modeli sa storageom od 16GB i 64GB, a cena bi trebala da bude 400-500 $.
Paralelno sa izlaskom ovog modela, Apple navodno planira da prepolovi cenu ajfona 5s.

Čini mi se da su im ciljna grupa korisnici koji još uvek koriste ajfon 5s ili starije modele, starija populacija i korisnici kojima je 6S/6S Plus prevelik za korištenje.

Izvor: http://www.iclarified.com/54110/app...y-50-unveil-new-4inch-iphone-with-12mp-camera
 
Svidja mi se sto nastavljaju proizvodnju telefona od 4incha.
 
Мислим да ће телефон бити фејл тотални и да че дићи руке од њега безо, као што су од 5с
 
Da, ali bi bilo dobro da su stavili npr A8 procesor i 3d touch, ako su već hteli da ga oslabe u odnosu na 6s. Ovako stvarno ne vidim zasto bi neko prelazio sa 5s na ovo
 
Ja ne koristim 3d touch na 6s, tako da verovatno ima jos onih kojima to ne treba, a zele manji telefon. Ni ja ne vidim da ce korisnici 5s prelaziti na ovaj iPhone ali zato ce to biti novi korisnici koji zele manji telefon sa boljim specifikacijama od 5s. Jos samo kad bi i u ovaj stavili 2gb ram memorije, bilo bi odlicno
 
Da, ali bi bilo dobro da su stavili npr A8 procesor i 3d touch, ako su već hteli da ga oslabe u odnosu na 6s. Ovako stvarno ne vidim zasto bi neko prelazio sa 5s na ovo

Kako ne vidis, hardver od 6s u kucistu 5s bez 3d toucha.Meni je ovo extra, menjam 5s za ovaj cim se pojavi.
 
Ja ne koristim 3d touch na 6s, tako da verovatno ima jos onih kojima to ne treba, a zele manji telefon. Ni ja ne vidim da ce korisnici 5s prelaziti na ovaj iPhone ali zato ce to biti novi korisnici koji zele manji telefon sa boljim specifikacijama od 5s. Jos samo kad bi i u ovaj stavili 2gb ram memorije, bilo bi odlicno

Meni je recimo 3D touch najveći napredak u poslednjih 4-5 godina kada su u pitanju touch screen telefoni :D Jednostavno, sad gledam ima li svaka aplikacija isti :D
 
Koliki broj aplikacija ga ima, ja sam malo probao 6s, odlicna stvar, ali nije nesto bez cega se ne moze.
 
Veorvanto im je jeftinije da koriste A9 koji je aktuelan nego da odrzavaju proizvodju A8-ice ali ce ga ostaviti sa 1Gb memorije.
 
Kako ne vidis, hardver od 6s u kucistu 5s bez 3d toucha.Meni je ovo extra, menjam 5s za ovaj cim se pojavi.

Pa o tome pričam. Ja sam prešao sa 5S na 6S i razlika u brzini, iako očigledna, nije presudna. I sada kada koristim 5s nemam utisak ni u jednom trenutku da sporo radi. Razliku u kvalitetu fotografija nije tolika da bi bila deal breaker.

Meni je recimo 3D touch najveći napredak u poslednjih 4-5 godina kada su u pitanju touch screen telefoni :D Jednostavno, sad gledam ima li svaka aplikacija isti :D

Isto. 3d touch i veći ekran (namerno ga nisam spominjao jer znam da određeni broj ljudi želi ekran od 4") su mi jedine dve komparativne prednosti. Žao mi je što Apple nije napravio umanjeni 6s (pa makar i po istoj ceni).
 
Iskreno ne vidim neki smisao onih koji koriste 5s da dodaju jos 250eur za telefon koji je prakticno isti ukoliko ne bude neke vidljive razlike u brzini na nekom sledecem ios-u. Kamera na 5s je sasvim pristojna, nista se bolje nece videti slika sa 12mpx na 4" ekranu.

Jedino ako ga nisu izubijali i oskrnavili pa zele da uzmu novi. Sto se tice korisnika 6ice, verujem da ce dosta njih da svoj telefon zameni sa ovim jer mnogim ljudima odgovara ta velicina.
 
Poslednja izmena:
Ako ga izbace sa A8 i giga rama ni ja ne vidim smisao.5s je star 2 i po godine, jos uvek radi odlicno ali je pitanje kako ce to izgledati na iosu 10-11.
 
Mislim da ce bas zbog toga, da bi povecali prodaju 5SE napraviti takav sistem da jednostano 5s ne ispunjava sve uslove za glatko koriscenje i korisnici ce biti primorani da predju na 5SE za one koji zele da ostanu na 4" telefonu
 
Jedino ako 9.3 već bude takav. Ako ne urade to da inicijalno pokrenu prodaju, neće ni kasnije.
 
Ne verujem, nije im do sada bila politika da na taj način "stvaraju" kupce. Poneki update-i losije rade na starijim iPhone-ima, ali ispeglaju naknadno, tako da sad i 4s radi sasvim solidno na 9.2.1. Većina koji još imaju 4s, 5 i 5s će poželeti da uzme novi 4" iPhone jednostavno zato sto je vreme, pogotovo ako bude povoljniji.
 
Nije bilo tesko pogoditi
 
U principu logično ako žele da motivišu ljude da pređu sa 5s i ranijih modela koji još uvek rade sasvim dobro. Već se vidim kao kandidat.
 
Гига рама је премало за телефон у 2015. години. (Не)Кеширање сајтова и кашњњење пар секунди због истог ми је једина ствар која ми је ишла на живце на обичној шестици...
 
Meni 5s sa giga rama radi potpuno isto kao i pre dve godine kad sam ga kupio i nemam bas nekog preteranog razloga da ga menjam osim možda neke novije tehnologije poput 3d touch.
 
I meni 5s radi savrseno ali nije poenta u tome.Trebali su da da izbace 6s manjih dimenzija za ljude koji ne vole velike telefone.Ovako dobijamo neku varijantu izmedju 6 i 6s, a cini mi se da ce se sa svakim sledecim velikim apdejtom osecati nedostatak ram memorije, narocito kad sam video kako radi 6s i sve vise mi se svidja 3d touch koliko god smo ga u pocetku ismejavali.
 
Upravo tako, ako bude sa 1gb rama i bez 3d touch-a nece se ispatiti prelazazak sa 5s sigurno.
 
Ako bude bez 3D Toucha onda uopste ne vidim koja je poenta iPhone SE-a ?

P.S. iPhone 5S je jos uvijek fantazija od telefona i mislim da ce bar jos koju godinu biti.
 
Treba biti realan, A9 je bas mocan, bice bolja kamera i baterija.Ali, cena od 500 dolara kod nas znaci 550e sto je mnogo a jos su najavili da ce cena 5s ici dole za 50%.
 
Dobar je 5s ali taj 1gb rama i losa baterija su mu najveci nedostaci...ako isto prenesu i na se, koja onda poenta izbacivanja telefona?!
Mene je na 5s ubijalo sto sam na svakih mesec dana morao da brisem i ponovo instaliram fb recimo, jel isti nema opciju clear data (ujedno da pitam da li je ovo ispravljeno, vidim da na androidu ima data slider sad u samoj app) pa je isti konstantno crashovao cim ode preko 700mb.
Po meni bi pobeda bila da na 5se ubace recimo notification light...mizerna stvar ali sam siguran da bi je mnogi pozdravili.
 
Pa dobro, kad smo se svi slozili da 5s i dalje dobro radi, onda je to u kontradikciji sa zahtevima za povecanjem rama, od kojeg performanse i onako ne zavise. 6s radi tako kako radi zbog monstruoznog procesora, ne zvog rama. Ako SE/6c ili kako god se bude zvao bude imao isti procesor, performanse mogu samo biti bolje od 6s obzirom na manji brol piksela koje će morati da kontroliše. Sklopljeno sa modernim dizajnom, kvalitetnijim ekranom, brzim fingerprint readerom, biće svakako odličan upgrade na 5s.

Btw, Safari refreshuje tabove i na mom iPad Air2 sa 2gb rama i trojezgarnom procesoru.
 
Dobar je 5s ali taj 1gb rama i losa baterija su mu najveci nedostaci...ako isto prenesu i na se, koja onda poenta izbacivanja telefona?!
Mene je na 5s ubijalo sto sam na svakih mesec dana morao da brisem i ponovo instaliram fb recimo, jel isti nema opciju clear data (ujedno da pitam da li je ovo ispravljeno, vidim da na androidu ima data slider sad u samoj app) pa je isti konstantno crashovao cim ode preko 700mb.
Po meni bi pobeda bila da na 5se ubace recimo notification light...mizerna stvar ali sam siguran da bi je mnogi pozdravili.

Nije samo do fejsa tj ne problem crashovanja, sve aplikacije imaju taj clear data problem i to ume da nervira opasno.
 
Za skoro sve sto vas nervira na ios-u postoji resenje kroz JB. Mozda bude JB-a kad izadje 9.3, pa probajte...
 
Nazad
Vrh Dno