Šta je novo?

iPhone SE

Jedno su nase zelje a drugo (Apple)stvarnost.
 
Stvarno ne znam sta rade. Dobro da se jos drzi SE, jos par godina. Ja ne znam koji bih drugi telefon uzeo posle. Nema sanse da nosim veci telefon, a tek dizajn i oni rogovi na iPhone-u X i dalje, uzas.
 
Ovo je već treća godina da se hvatate nekih vesti. Kao evo ga sad će, samo što nije došao, na vratima je fabrike, konačno stiže itd...

Nema SE2. Kad odluči Apple svi će znati i ende.
 
Znamo to i mi ali eto cisto da tinja neka nada. :)
 
Stvarno ne znam sta rade. Dobro da se jos drzi SE, jos par godina. Ja ne znam koji bih drugi telefon uzeo posle. Nema sanse da nosim veci telefon, a tek dizajn i oni rogovi na iPhone-u X i dalje, uzas.

Baš to, ne podnosim "rogove" ni na jednom telefonu, niti "rupe" da budemo načisto. :D

4,7" bi bio telefon po mojoj meri. Sinu sam kupio Mi9T, između ostalog, zato što nema nikakve izreze po ekranu. Meni ne smete dizajn 8 sa hardverom 11-ice. Taman da mi služi 3 godine, kao i sadašnji SE. ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre nedelju dana prešao sa SE na 8 i u principu sam jako zadovoljan.
 
Isto sam razmišljao ali pošto mi se ne žuri mogu da sečakam još. Možda i izbace nešto u martu 2020. :D
 
Ja opet sa 8. prešao na SE pre godinu dana. :)
 
Poslednja izmena:
Meni je bila bitna velicina. A i taj oblik od 4 pa do SE mi je najlepsi. Ja inace nisam zahtevan korisnik. Sada bih se mozda i vratio na 4.7" ali ako bude taj SE2.
 
Poslednja izmena:
Performansama? Fazon 6s vs 8

A meni bitnija stavka, veličina? Ispadanje iz ruku, kačenje o nameštaj u prolazu, džep, torbica?

Zubo, i za tebe isto također ;-)

Performansama, bolje su nego na SE, posebno displej.
Što se tiče veličine tu se navikavam, posebno na nemogućnost da sve odradim prstima jedne ruke dok držim telefon.
Iz ruke ne ispada, iako ga je teže držati nego SE.
Za džep ću da sačekam neko lepše vreme, sada se nosi u džepu jakne i ne smeta.
 
Da, šteta što su odbacili koncept "malih" telefona. 4" sa full screen bi meni bio sasvim taman.

Gledam svaki dan onu "ciglu" od Mi9T, super telefon ali ja ono ne bih mogao da nosim svakodnevno. Sa ovim SE obavljam sve što mi od telefona ikada treba, veći format mi samo smeta.

S obzirom na trend, verovatno ću morati ići na neki veći ekran.
 
*mjau**mjau**mjau* uskoro ce i vreme downsizing telefona. Kao sto je trend motora.. XD
Ne verujem da mogu da upakuju sve u sadasnji SE, a posto imaju RRR rejting, veoma je moguce da upakuju u 8s model

Svakako je lakse koristiti 138mm nego 144-150mm i kusur
 
Zato sam i pitao. Ja nisam uspeo nikako da se naviknem. Ova veličina mi je stvarno perfektna. Čvrst stisak, palcem sve zavšavam. Šta da radim, nemam klavirske prste.
 
Ako su tačne najave, novi telefon će koristiti dizajn potekao još iz 2014-te godine, sa katastrofalnim screen to body odnosom i klasičnim touch id-jem.
Dakle klasično recikliranje nečeg čemu nije mesto u 2020-oj godini, i samim tim ni ne zavređuje veću pažnju...
Ne razumem ni kako se ovaj model može nazvati naslednikom SE? :trust:
 
Ako bude cena 250e videces da ce da plane sa A13 cpu 4gb rama, novom kameom itd... prvi cu ga uzeti :) samo da pobojsaju malo kvalitet ekrana i tel top .. ne kazem sa ne bih voleo mini iphone 11 ali... i ovo bi bilo fino da urade...
 
I jos malo da poboljšaju bateriju... Savršeno... A ici ce kao alva i za službene /sekundarne telefone...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
iphone i 250e ne idu zajedno :D Ja bas trenutno gledam da kupim sebi novi telefon, ali mi se ne dopada sto su svi telefoni ogromni.. Cak sam uzeo i iphone SE u razmatranje, iako je mator telefon sa slabim specifikacijama.
 
Ako bude cena 250e videces da ce da plane sa A13 cpu 4gb rama, novom kameom itd... prvi cu ga uzeti :) samo da pobojsaju malo kvalitet ekrana i tel top .. ne kazem sa ne bih voleo mini iphone 11 ali... i ovo bi bilo fino da urade...

Odmah ti se priključujem, stajem kao drugi u redu. :p

@Marezz: telefon nije uopšte slab, sve na njemu savršeno fluidno radi. Doduše, ja moj nisam "podizao" sa 10.3.3 verzije iOS-a, a po svoj prilici će ostati tako. Igrice ne igram, tako da ne znam kako se tu ponaša.
 
Poslednja izmena:
Odmah ti se priključujem, stajem kao drugi u redu. [emoji14]

@Marezz: telefon nije uopšte slab, sve na njemu savršeno fluidno radi. Doduše, ja moj nisam "podizao" sa 10.3.3 verzije iOS-a, a po svoj prilici će ostati tako. Igrice ne igram, tako da ne znam kako se tu ponaša.
Koštaće 499$, kao i prvi SE.

6s sa iOS 13 radi super, nema razloga da se drži starija verzija po svaku cenu, ne gubi se baš ništa. Ja čak držim i "low power mode" uključenim pa još uvek radi odlicno.
 
Od poslednjeg punjenja do sad baterija mi se nenormalno brzo troši. Za 4 sata 36 posto, tj. sa 100 do 64%. A do tada sve ok, izgura ceo dan lagano... Usage kaže da je Safari najviše korišćen (a tako je uvek), a u pozadini kao i od početka rade isključivo društvene mreže, četovi i mejl. Ažuriran na 13.1.2 početkom meseca, SE je u pitanju... Šta da radim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gasi sve u pozadini ja ne verujem sta rade te drustvene mreze, bukvalno srcu bateriju...
 
Koliki je battery health?
 
Od poslednjeg punjenja do sad baterija mi se nenormalno brzo troši. Za 4 sata 36 posto, tj. sa 100 do 64%. A do tada sve ok, izgura ceo dan lagano... Usage kaže da je Safari najviše korišćen (a tako je uvek), a u pozadini kao i od početka rade isključivo društvene mreže, četovi i mejl. Ažuriran na 13.1.2 početkom meseca, SE je u pitanju... Šta da radim?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja imam slican problem sa SE, poslednji apdejt je u pitanju. Nisam menjao navike koriscenja telefona a baterija se izrazito ubrzano trosi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
94% je health, aktiviran krajem novembra 2018.
Imam najnoviji update već neko vreme, a ova situacija da curi kao luda je bukvalno od sinoćnog punjenja. Sad je na 46% baterija, a tel. maltene da nije korišćen za ovih 10 sati od punjenja. Probaću da ugasim background app...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskljuci ih iz app switchera... viber cak od sinoc i telegram mi srcu batt a ios 12.4
 
Dešava se to na ios-u s vremena na vreme, pogotovo sa društvenim mrežama i sa IM aplikacijama.

Jednostavno poblentavi, šteta što ne može unazad verzija i sideload apps.

Čuj da gasim aplikacije, pa da ne stižu notifikacije.
 
Nazad
Vrh Dno