Šta je novo?

iPhone SE

Posle godinu dana koriscenja, jedino je kabal punjaca poceo da se urnise :D
Zahvalnica Eco Friendly fanaticima :D
Inace je uzeto u iStyle kod nas u Srbiji.

Baterija i sve ostalo radi OK, ljudi se tripuju za bateriju sa svakom novom iOS verzijom.
 
Na koji način može da se otključa ovaj fon? Telenor daje one kodove samo nakon isteka ugovora?
 
Posle godinu dana koriscenja, jedino je kabal punjaca poceo da se urnise :D
Zahvalnica Eco Friendly fanaticima :D
Inace je uzeto u iStyle kod nas u Srbiji.

Baterija i sve ostalo radi OK, ljudi se tripuju za bateriju sa svakom novom iOS verzijom.

ne tripuju se ljudi, radi losije
ne mogu da izvucem 3.5 sata sot na ios 11
 
Posle godinu dana koriscenja, jedino je kabal punjaca poceo da se urnise :D
Zahvalnica Eco Friendly fanaticima :D
Inace je uzeto u iStyle kod nas u Srbiji.

Baterija i sve ostalo radi OK, ljudi se tripuju za bateriju sa svakom novom iOS verzijom.

“Biorazgradiv” kabl, bukvalno izolacija satruli posle godinu dana.
 
ne tripuju se ljudi, radi losije
ne mogu da izvucem 3.5 sata sot na ios 11

Pouka je da jos ne treba prelaziti na 11 ?
Do zadnje verzije IOS 10 sve je radilo ok? Planiram da vam se pridruzim ovih dana pa cisto da znam...
@Probotzor : jel SE jedini tel koji koristis i kako te je sluzio do IOS 11?
 
“Biorazgradiv” kabl, bukvalno izolacija satruli posle godinu dana.
Imam 3 kabla najjstariji je iz 2013 godine netaknut je bukvalno nigde se nije raspao on puni sve moje uredjaje , i drugi je skoro nov koji koristim kada je potrebno, a treci nov... e sad... ja ne znam ni jedan se nije “razgradio” pogotovo ovaj prvi iz 2013 koji unistavam godinama od koriscenja, ali ne cupam ga vec ga normalno i lepo vadim... sto ce reci sve je do korisnika :)
 
I ja imam jedan iz 2013, kojim punim svakodnevno telefon i naravno da nije "satrulio" (!?), ali je u katastrofalnom stanju. Imam još nekoliko kablova (u kolima, na poslu, neke neotpakovane...), ali ovaj ne menjam dok radi. Uglavnom stradaju pri krajevima, gde se najviše savijaju.
 
Uglavnom pazim moj cak nije ni pukao jer ne koristim uredjaje dok se pune :) imam ih pa menjam sim karticu iz tela u tel
 
Ovaj moj nesrećnik je na patosu pored kreveta, pa ga stalno gazim što nogama, što nogarom od fotelje, pukla mu je ona plastika kod lightninga, nekoliko pinova crno, sav je oblepljen izolirkom... Ali radi. Namerno ga ne menjam, baš da vidim dokle će (inače ga ne nosim na putovanja, iz očiglednih razloga).
 
Pouka je da jos ne treba prelaziti na 11 ?
Do zadnje verzije IOS 10 sve je radilo ok? Planiram da vam se pridruzim ovih dana pa cisto da znam...
@Probotzor : jel SE jedini tel koji koristis i kako te je sluzio do IOS 11?

to mi je primarni telefon, radi on i sa 11 dobro posle silnih azuriranja, ali baterija traje slabo

sa 10.3.3 je bilo odlicno, ali ako bih nekako mogao, vratio bih se na 9.3.5 bez razmisljanja

nista to nije u kontekstu brzine, vec trajanja baterije
 
Pa mislim da je ovim zadnjim update-om sredjena baterija. Ja izvlacim 5 sati sot i jos imam oko 30% bateriju. Za mene je to sasvim ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ip7 jedva izvlaci 5sot hahaha ljudi pucaju na 3ipoh na se tako je i sa 5s
 
to mi je primarni telefon, radi on i sa 11 dobro posle silnih azuriranja, ali baterija traje slabo

sa 10.3.3 je bilo odlicno, ali ako bih nekako mogao, vratio bih se na 9.3.5 bez razmisljanja

nista to nije u kontekstu brzine, vec trajanja baterije
Da li SE inicijalno dolazi sa tom verzijom,i sta se dobilo ,a sta izgubilo aziriranjem na 10?
Jos jedno pitanje ,posto posle duze vremena planiram da koristim ovako "mali " telefon ,kako se navici na tastaturu?
Video sam aplikaciju koja sadrzi 4x3 tastaturu ,mozda je to resenje? https://itunes.apple.com/ca/app/id926008509?mt=8
I na kraju , na koji se store registrovati , da li je moguce placati na US ili mora neka finta sa HR?
Tek sad kontam -pa ja o IOS-u i aplikacijama ne znam nista ... :lupko: :(
 
Kupio sam je ranije i djubre je navicices na qwerty hahah
 
@ igor88
Sta ne valja? Moze li da se koristi u svim aplikacijama (viber ,whatsup ) ?
 
Moze ali nije precizna ni malo smara sto non stop moram da je odaberem medju tastaturama defitnitivno mi vise lezi stock
 
Evo da se požalim ovde na bateriju mog SE. Opala je na 86% posle 360 ciklusa. Sad mi je jasno da su mi usporili tel da baterija izdrži garanciju. Pritom uopšte nisam zahtevan korisnik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze li jedma mala pomoc, posto nisam nikada ranije koristio iOS. Da li je moguce da se softver ne apdejtuje? i ako se ne apdejtuje softver (npr osta ne mi iOS na 9,3 iako je dostupan iOS 11) da li se vremenom gube i apdejtovi za aplikacije na App Store-u ili npr neke novije app necu moci da instaliram?
JA bih uzeo Iphone SE ali ne bih da ga updejtujem na iOS 11. Koliko je to pametno?
Nadam se da me je neko razumeo XD
 
Operativni se ne apdejtuje automatski, ako nećeš ne moraš... Ali neke aplikacije će verovatno tražiti noviju/najnoviju verziju operativnog sistema...pitanje je samo koliko će to biti tebi bitne aplikacije...
 
I desetka radi odlicno na SE. Uzimaj telefon slobodno
 
Većina aplikacija radi na poslednja dva ios-a, tako da ne.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
SE, koliko se sećam, dolazi sa preinstaliranim iOS 10.
Elem, ne znam kako vas služi baterija, ali evo, kod mene već godinu dana, samo 8% istrošeno od fabričke vrednosti, sudeći po Battery Life aplikaciji.
Ceo filozofija je da se ne pipa telefon dok je na punjaču, ništa više. Može X puta da se skida sa punjača i da se vraća na isti, ne mora da se puni do kraja.
 
Ta filozofija nema nikakvu naučnu potporu, ali ti si sebe ubedio :)
 
Kapiram, samo znam šta se desilo sa baterijom na 5s dok je fon konstantno bio njakan na punjaču i sada kada se ne dira dok se puni. Razlika je neminovna.
 
Ima tu neke istine ali više je do kvaliteta same baterije.

Moj slučaj, SE mažen i pažen, star oko 20m, pisalo je dugo 86% da je zdrava baterija, počnem da ga punim sporim punjačem (kao preko kompa npr) od 500mAh i vrati se baterija na 92%. A ženim 5s star 2g i non stop akan i na punjaču i van punjača ima 96%!
Počeo sam ga puniti sporim jer sam skontao da je njen 5s na poslu često na punjaču od USB kompa...tako da je izgleda to bitnije ali mislim da je opet to do kvaliteta, kako se kome zalomi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baterije slabe vremenom i potrosna su roba ja ne znam sto se cudite toliko. Nijedna baterija nije 2 godine 100% i onda samo crkne, slabi vremenom i to je to. Ipak, imam sjajno resenje problema. Nisam u zivotu usao da gledam kakva je baterija dok god telefon ispunjava moje uslove: punim ga uvece i koristim preko dana.

p.s e da, punim ga na njegov punjac, na punjac od ipad 3, na punjac od 6s, na uticnicu iz IKEA lampe samo stavim njegov usb kabl, i punim ga na neki Blackberry adapter koji mi se nadje priruci - ukratko telefon ko telefon, promenicu ga za 2 godine i hocu da me sluzi a ne da ga sluzim. To je moja filozofija vec neko vreme i zivot je mnogo laksi, generalno potpuno drugacije posmatram te IT stvari sad i pre 5-10 god, valjda to dolazi sa godinama pojma nemam :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno