Šta je novo?

iPhone - FAQ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pojavila se u nekom servisu kao univerzal ona kartica koja se cela lepi na sim i ne mora da se sece sim kartica licno video ne znam cenu.
 
bez veze... koja je onda poenta? :/
 
Prisutnost na trzistu :D
Medjutim, mozes da probas aplikaciju iz koja se zove Backgrounder (iz Cydia-e), ona na vrlo jednostavan nacin dozvoljava aplikacijama da rade u pozadini. Savrseno radi sa BeejiveIM-om, probacu i sa Fring-om pa cu da vidim sta se desava.
 
Naravno, tako se otključava iPhone a firmware je zvanični :)
 
3g

jel se pojavilo softversko otlkucavanje 3g modela?
 
Izasao je i Google Earth, besplatan na AppStore-u. Fenomenalna fora sa upotrebom akcelerometra! Ništa bolje nisam skoro video...
 
Probajte Shazam, takodje besplatan na AppSt.

Prepoznaje muzicke numere i prosto je neverovatno koliko je tacan i uopste, sam princip rada je fascinantan. Cak i kada se koristi preko GPRS, nije prevelik trosadzija...
 
Shazam - e to sam trazio!!!

10x Falcon :wave:
 
pa imas po raznim radnjicama...nije problem da se nadje
 
Pa nemam pojma tacno ali ih ima na svakom cosku (Miami), e sad za cenu nemam pojma nisam pitao jel me nije interesovalo...
 
Remote (upravljanje itunes-om preko iphone-a)
i Airmouse su takodje sjajne aplikacije (treba i software za raunar i onda iphone radi kao mis)
 
Da li su ljudi koji su probali Fring za Skype zadovoljni glasnoćom?
Meni Skype fino radi, ali je jako tih u poredjenju sa klasicnim telefoniranjem,
maltene mi je neupotrebljiv osim u prostorijama gde je apsolutna tishina?
tj. otpada mogućnost da ga koristim u kafićima, fakultetu i sl.
 
Da li su ljudi koji su probali Fring za Skype zadovoljni glasnoćom?
Meni Skype fino radi, ali je jako tih u poredjenju sa klasicnim telefoniranjem,
maltene mi je neupotrebljiv osim u prostorijama gde je apsolutna tishina?
tj. otpada mogućnost da ga koristim u kafićima, fakultetu i sl.

Ja sam zadovoljan, jedina stvar je sto dolazi do malog kasnjenja, al to je normalno jer ide preko wireless-a.
 
Stara verzija se zvala Teleport, sada se zove Jaadu VNC. Takodje, sjajna besplatna aplikacija je Stanza, eBook reader.
 
Da li iPhone 2G sa 1.1.4. verzijom firmware-a, moze da koristi bazne stanice za lokaciju/navigaciju u okviru Google Maps-a? Ili treba da se skine neka druga verzija tj. da li je konstantno neophodna pokrivenost wi-fi -jem, da bi se mape učitavale, il su one u potpunosti pohranjene u internoj memoriji?
 
Mape nisu u memoriji, stalno se svlace sa WiFi-a/EDGE-a, ali se secam da je postojao neki patch koji se zvao Offline Maps ili nesto slicno, nikada ga nisam probao tako da ti ne mogu reci kako radi. Cini mi se da postoji i verzija za 2.x softver, koji bi svakako bilo pametno da ubacis pre nego sto pocnes sa tim da se zezas, jer za 1.x vise niko ne pise.
 
da li pričaš iz iskustva? Kojim radnjama tačno?

I da li znaš koliko se kreću cene novog 2G od 8Gb?

(Pitam zato što mi uskoro dolazi neko iz USA)

Definitivno ima. Meni stigao 1th gen 16GB pre neki dan, kupljen pre par nedelja za 400$. Nisam 100% siguran, ali mislim da je u pitanju apple store i koliko sam cuo, moras od prodavca iskljucivo da trazis 1th gen, posto im nisu izlozeni (ponavljam da sam tako samo cuo). Stigao je sa fabricki instaliranim 2.x fw-om.
 
The iPhone 2.2 software has been hacked

Apple's latest software is not even out yet, but its hack is already available.

iPhone Dev Team has reported that they have successfully hacked the iPhone 2.2 software, which is currently available only for developers. It is not yet known if the beta developers' edition has been hacked or if they had internal sources to help them in hacking the new software. It is sure, however, that the soon to be released iPhone 2.2 software won't get any more security patches before lauch, so users of hacked handsets will be able to comfortably update their software.

44000_43697_iphone2point2firmware.jpg

http://mobilearsenal.com/new/the_iphone_2_2_software_has_been_hacked.html
 
Definitivno ima. Meni stigao 1th gen 16GB pre neki dan, kupljen pre par nedelja za 400$. Nisam 100% siguran, ali mislim da je u pitanju apple store i koliko sam cuo, moras od prodavca iskljucivo da trazis 1th gen, posto im nisu izlozeni (ponavljam da sam tako samo cuo). Stigao je sa fabricki instaliranim 2.x fw-om.

Ovde u Kanadi je oko 400$ ali "slightly used" :) a 550$ 3G unlocked.
 
Definitivno ima. Meni stigao 1th gen 16GB pre neki dan, kupljen pre par nedelja za 400$. Nisam 100% siguran, ali mislim da je u pitanju apple store i koliko sam cuo, moras od prodavca iskljucivo da trazis 1th gen, posto im nisu izlozeni (ponavljam da sam tako samo cuo). Stigao je sa fabricki instaliranim 2.x fw-om.
Koliko ja znam 1th gen :D nije prodat u Apple store-u jos od pocetka juna i to su bile zaostale zalihe jer su poslednje isporuke bile jos u Maju, a ako explicitno trazis 1st gen od prodavaca dobices odgovor da se isti ne prodaje jos od juna. Medjutim, Apple je zadrzao odredjen broj istih iskljucivo zbog reklamacija. Po drugim prodavnicama moze da se nadje, ali nije bas na svakom cosku osim u Majamiju gde moze svasta da se nadje na svakom cosku :D
Inace, ja znam dvoje ljudi koji su se opekli na eBay-u (koji je inace najpouzdaniji u odnosu na ostale diskutabilne online aukcije) gde su prodavali nov telefon, a ispostavilo se da su dobili ovaj "slightly used" :d, ali isto tako znam neke koji su zaista dobili neotpakovan telefon. Ja licno bih se trudio da izbegavam one koji su vec otkljucani sto znaci da su vec otvoreni, a cim su otvoreni znaci da su "slightly used" :D
Inace, sa cenom od $400-500 na eBay-u ne vidim zasto bi neko uopste kupovao 1st gen :d
 
Koliko ja znam 1th gen :D nije prodat u Apple store-u jos od pocetka juna i to su bile zaostale zalihe jer su poslednje isporuke bile jos u Maju, a ako explicitno trazis 1st gen od prodavaca dobices odgovor da se isti ne prodaje jos od juna. Medjutim, Apple je zadrzao odredjen broj istih iskljucivo zbog reklamacija. Po drugim prodavnicama moze da se nadje, ali nije bas na svakom cosku osim u Majamiju gde moze svasta da se nadje na svakom cosku :D
Inace, ja znam dvoje ljudi koji su se opekli na eBay-u (koji je inace najpouzdaniji u odnosu na ostale diskutabilne online aukcije) gde su prodavali nov telefon, a ispostavilo se da su dobili ovaj "slightly used" :d, ali isto tako znam neke koji su zaista dobili neotpakovan telefon. Ja licno bih se trudio da izbegavam one koji su vec otkljucani sto znaci da su vec otvoreni, a cim su otvoreni znaci da su "slightly used" :D
Inace, sa cenom od $400-500 na eBay-u ne vidim zasto bi neko uopste kupovao 1st gen :d

U apple storu ih nema, to potvrdjujem. A malo se prosetaj po Lincoln-u, Collins-u . . .ako nisam video u 10tak prodavnica. . . .a to za druge stvari po coskovima ne bih znao:D
 
U apple storu ih nema, to potvrdjujem. A malo se prosetaj po Lincoln-u, Collins-u . . .ako nisam video u 10tak prodavnica. . . .a to za druge stvari po coskovima ne bih znao:D
Ne znam sta je Lincoln, Collins... Pretpostavljam da su to neke ulice (u Kingston Town-u, gde god to bilo :)) gde se valja svercovana roba (ono, od igle pa do atomske bombe :D)?
A pretpostavljam da nema nikakve veze sa ovim:
www.lincoln.com :)

Da nije mozda nesto na ovaj fazon :d
[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/46yXmBZCQ2w&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/46yXmBZCQ2w&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno