Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Mora ceo ekran.
 
Pozdrav, ukoliko je telefon kupljen u yettelu, a prodavac ga prodaje bez ugovora i samo daje fiskalni racun uz njega, da li vazi garancija 2 godine od datuma na racunu ili samo godinu dana od dana aktivacije? Dodao sam screenshot oglasa. Screenshot_2023-03-28-23-39-06-235-edit_com.kupujemprodajem.android.jpg
 
Fiskalni je dovoljan.
 
Pozdrav, ukoliko je telefon kupljen u yettelu, a prodavac ga prodaje bez ugovora i samo daje fiskalni racun uz njega, da li vazi garancija 2 godine od datuma na racunu ili samo godinu dana od dana aktivacije? Dodao sam screenshot oglasa. Pogledajte prilog 383157
Ako ima ugovor u yettel taj prodavac
Ako se nesto desi na telefonu mora vlasnik ugovora da nosi telefon umesto tebe na servis tj da se salje
 
U iStyle je mogao sa se nosi bez vlasnika, samo je račun bio dovoljan
Ne znam kako je kod Macole i ProMobi-ja, pretpostavljam da i kod njih može direktno
Naravno ako se nosi direktno u poslovnicu operatora, onda verujem da treba vlasnik
 
Znam za poslovnicu, ali mislio sam na nošenje direktno u servis, tu svakako daju refurbished
 
Nećeš ni kod operatera dobiti novo u kutiji
Menjao sam i 7 i Xs i dobijao se samo telefon.
Od serije 12 će se teško i dobiti zamena, menjaju se delovi
 
Ja sam zvao ProMobi pre kupovine telefona i rekli su mi ako imam garanciju i fiskalni od prodavca kao dokaz da je kupljen u poslovnici, mogu direktno ja da nosim u ProMobi. Ne mora vlasnik ugovora u poslovnicu.
 
^ ne mora vlasnik niti preko operatera ili prodavnice, u slučaju da se dobija novi uredjaj onda mora vlasnik ugovora da ga preuzme. Ako menjaju neki deo onda možeš i ti. Ako je telefon sa 1god garancije ideš ti sam u promobi, macola…
 
Najsigurnije je napraviti ovlašćenje i overiti kod notara.
 
Zna li neko da li brišu sve u ovlašćenim servisu kada se menja baterija ili to nije neophodno?
 
Nije neophodno ali je rizik tvoj. Nekada nakon zamene baterije telefon mora da se reinstalira, nekada neće da prihvati novu bateriju, krene da se restartuje, a nekada neće ni da se uključi. Sve je to u malim % ali rizik postoji.
 
^^
@mikenziyu
Ajde glupo pitanje, jer mi ne ide u glavu - kako je moguće da telefon neće da prihvati novu bateriju, zbog čega krene da se restartuje ili neće da se uključi, pa to zahtjeva upisivanje najnovije verzije softvera, a baterija je original (valjda)?
 
Pa recimo izašla je iz fabrike neispravna, dakle greška u proizvodnji. Recimo baci varnice prilikom povezivanja, sprži ploču, zapali se, ošteti ekran i druge delove. Senzor baterije koji daje razne informacije procesoru može takođe da bude neispravan pa da 'zbunjuje' telefon i prouzrokuje restartovanje, itd, itd.
Ili jednostavno dok se ne upiše novi softver (što takođe podrazumeva i firmware) baterija se ne vidi.
 
Čekaj, kako je moguće da baterija izađe iz fabrika neispravna? Pa valjda postoji neka kontrola kvaliteta zbog koje takva stvar ne bi smjela da se desi.
 
^ u velikim serijama uvek postoji mala šansa za defektni deo. Iz svake serije se izvuče nasumično određen broj baterija i ako su sve ispravne smatra se da je ta serija ok. Kad bi svaku bateriju pregledali jednu po jednu ne bi ih isporučili bukvalno nikad.
 
Što je nemoguće? Mislim, postoji kontrola kvaliteta i zato ti izađe 0.1% neispravnih stvari iz fabrike, a ne 5% ili koji god procenat.
 
^ sve se radi mašinski, bukvalno sve kompjuteri rade. Možda svaka baterija na sekund bude spojena i pokaže uređaj da je sve ok ali ne znaci da za 6 meseci neće joj se nešto desiti.
 
Da ne pominjem da te baterije treba da budu transportovane i sad je pitanje kako, koje su to temperature i tako dalje.
 
^ transport i uslovi su nešto drugo, ja sam govorio o izradi.
 
Čekaj, kako je moguće da baterija izađe iz fabrika neispravna? Pa valjda postoji neka kontrola kvaliteta zbog koje takva stvar ne bi smjela da se desi.
Na sledećem linku možeš videti sve aktuelne programe zamene koji su nastali kao posledica greške u proizvodnji. Ne postoji 'savršeno'

 
Kontrola kvaliteta nije svugde isto standardizovana. Uglavnom se uzima neki mali nasumični uzorak, tipa 2%. Pa dalje imaš za taj uzorak određene tolerancije ili nemaš toleranciju...
Niko ne kontroliše baš sve.
 
^ vremenski bi mnogo trebalo da urade svaku ili svaki proizvod.
 
Au ljudi ko da nisu čuli za DOA...
 
^ Poznat je termin, pokušavam da saznam razlog zbog kog je neophodno ubacivanje nove verzije iOS-a.
@mikenziyu Dakle, najsigurnije je da se uradi backup uređaja, isti resetuje na fabrička podešavanja i tek onda preda na servis, jer ako se može desiti sve što kažeš ostadosmo bez podataka kada se spali ploča. OK dobićemo novi/drugi uređaj u tom slučaju, ali podaci ćao zdravo.
 
pa to je logicno meni da uradis za bilo koji telefon koji saljes na servis (naravno ukoliko je moguce da se prebace podaci)
 
Logično je da se radi backup bez obzira da li telefon radi normalno
 
Za 12icu 10990.
 
Nazad
Vrh Dno