Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Zaisra ne vredi dalja rasprava... Ne verujem da ce se neko cimati po sudovima zbog 3500 din, ili da ce drzavni eogani sad nesto krenuti da zakeraju.

Ali definitivno niste u pravu kada kazete da ovo nije Apple greska. Da sam telefon izda upozorenje "Da li ste sigurni da zelite da prebacite na datum 1970. godine, jer tim potezom mozete unistiti telefon", onda bi i mogli da se branite da je so korisnika.

Ovako korisnik iz neznanja vrlo prosto moze to uciniti... Ja se secam osnovne skole da sam uzimao tel mog oca da podesavam datum unazad da vidim koliko moze :) I to je onda hakovanje ili sta vec? No way
 
Nisu mogli unapred resiti kad nisu znali za problem. Sledeci update ce to sigurno resiti.
 
Jeste, a do tada plate onom ko je s*ebao
 
Sigurno sam sebi ne bi brickovao telefon. Kao sto su to neki uradili.
 
Ti ne bi, ja ne bih, neko jeste..
 
Moraću jedan blog da napišem o ovome.
Meni je prvo jako žao što smo kao društvo izgubili tu crtu 'normalnosti'.
Datum i vreme na telefonu se automatski podešava pri aktivaciji telefona. Jedini način da promenite datum jeste da odete u settings>general>date&time, onda mora da se isključi opcija 'set automatically' i da se skoro minut provede u listanju do 01.01.1970.
Dakle ovde se nikako ne može iskoristiti reč 'slučajno'.
Ako neko zna matematiku, tj. statistiku da mi izračuna verovatnoću da se ovo dogodi slučajno.
Dakle pričamo o ciljanom, namernom onesposobljavanju telefona bez i trunke lične odgovornosti za taj potez.
I onda je Apple kriv, tj. ljutnja jer servis naplaćuju svoj rad.
Dakle, neko tamo je imao viška slobodnog vremena, otkrio ovo i mi sada svi to zloupotrebljavamo, a pri tom izbegavamo da prihvatimo odgovornost za učinjeno. Uvek je neko drugi kriv za naše akcije.
Tj. da ponovim još jednom - izgubili smo tu 'normalnost' kao društvo.
Ja da sam to uradio, barem bih se potrudio da budem šmeker, kažem 'matori, zeznuo sam se, morao sam da probam, znao sam da će to da mi uništi telefon. krastavac... Nemam da platim, jel može sok i čokolada, čitao sam na forumu da volite milku sa celim lešnicima 300g', mi ga tu malo 'mučimo' i uradimo.
Ako neko misli da grešim, neka kaže slobodno.
Apple greši, ljudi greše. Na kraju krajeva i Apple čine ljudi, a ljudi greše. Bitno je da se greške ispravljaju. Bitno je da budemo i ostanemo NORMALNI.
 
Poslednja izmena:
Sve stoji što si rekao, niko ne spori da se to slučajno desilo da je neko saltao do 1970. Čak ni taj momenat da ne priznajes da si to uradio, valjda je jasno da ćeš reći hteo sam da probam, pročitao sam na netu da je tako, i jeste, evo s*ebao sam ga.. A interesuje me ja sam za to video ima već ne znam koliko, zar nisu do sada mogli izbaciti neki update da se ljudi ne pecaju?
 
pera, ti sigurno planiras da kupis 6s i namerno da vratis datum
 
Ne planiram, ali sve i da ga vratim, jer eto želim da vidim šta će biti, ne može biti samo moja krivica, jer sam koristio telefon najnormalnije, njihov je propust u pitanju..
 
Pa sta onda komentarises nesto sto te ne zanima.
 
Može mi se, shvati..
I nije pera, nego pero, vokativ, peti padez, ime je pera, ne pero.
 
Naravno da ti se moze, za to forumi i sluze da svaka ...ala moze da pise sta mu padne na pamet.
 
Pronađi se u svom postu, i produži dalje. I nemoj tako o sebi, biće bolje, nepismena alo...
 
Poslednja izmena:
Nije problem u slucajnom setovanju datuma na taj - mala je mogucnost, vec je problem sto je gomila ljudi nasela na foru da ce se neka magija desiti (kao tipa na androidu kada se tapuje vise puta na verziju) jer je imalo gomilu takvih troll postova i brick telefon i u tom slucaju naravno da je Apple najvise kriv jer i ja kao developer ne bih ni pomislio da to moze sj* sam OS, i pre bih poverovao da je easter egg.
 
Za 1970 bug,ako ste se vec igrali,ostavite fon u bootloopu dok se ne isprazni baterija,podesice se sat kad se nakaci na wifi ili cellular sledeci put pri pokretanju.ili rastavljanje i skidanje baterije ali onda imate problem sa garancijom
 
Za 1970 bug,ako ste se vec igrali,ostavite fon u bootloopu dok se ne isprazni baterija,podesice se sat kad se nakaci na wifi ili cellular sledeci put pri pokretanju.ili rastavljanje i skidanje baterije ali onda imate problem sa garancijom
Значи за скидање батерије и враћање назад узимају 3500 динара?
 
Ne, za skidanje ekrana, čišćenje ostataka od traka, resetovanje baterije, stavljanje novih traka koje se poručuju samo od Apple-a i koštaju značajno, lepljenje ekrana ponovo koristeći specijalnu mašinu koja je kupljena od Apple-a i cena je trocifrena (a prva nije 1), reinstalacija telefona ukoliko je potrebno i rad servisera, tj. njegovo utrošeno vreme = 3500 RSD.
 
Zato sto se tako dolazi do baterije od iPhone 5 ako se ne varam. Kod 4S se skidao zadnji poklopac da bi se doslo do baterije i sve unutra da bi se doslo do display, a onda posto su ljudi najcesce lomili display napravili su od iP5 tako da se display prvi skida kako bi ga mogli brzo zameniti.
 
Procitaj Mekenzijev post prvo. Skidanje = odlepljivanje u tom postu.
Ne odlepljuju nista, ne lepe kasnije nista, nema strasnih masina za aktivaciju lepka... Covek je opisao neku proceduru za zamenu stakla ili cega vec
 
Ne, za skidanje ekrana, čišćenje ostataka od traka, resetovanje baterije, stavljanje novih traka koje se poručuju samo od Apple-a i koštaju značajno, lepljenje ekrana ponovo koristeći specijalnu mašinu koja je kupljena od Apple-a i cena je trocifrena (a prva nije 1), reinstalacija telefona ukoliko je potrebno i rad servisera, tj. njegovo utrošeno vreme = 3500 RSD.

Zar ne moze ovako?
 
Hahaha, pa ne moze, treba da platiš vreme servisera, predaju iz ruke u ruku, traku 1,2, 99 i mašinu.. Vreme servisera, za 3500 ljudi rade 2 dana baustela
 
Možda i može. Uradi sam. Znanje je besplatno. Klipovi su svuda po internetu.
Ali naš rad nije.
 
Učili smo, a i Apple nam sve obezbeđuje.
 
Hahaha, pa ne moze, treba da platiš vreme servisera, predaju iz ruke u ruku, traku 1,2, 99 i mašinu.. Vreme servisera, za 3500 ljudi rade 2 dana baustela

Sto se tice toga - tebi niko ne brani da radis sve na svoju ruku i izgubis pravo na garanciju. Takodje sto se tice cena - svaciji rad kosta. Ima ljudi koji su placeni 100 eur za mesec dana, a ima koji su placeni isto toliko za sat vremena svog rada. Niko te ne sprecava da i ti svoj posao naplatis toliko ako si strucan, sem tebe samog. Dakle, o cenama rada ne bih diskutovao :)
 
Nije to bila poenta mog posta, poenta je da je izdefilovao proceduru od hvatanja za kvaku, dobar dan, pa do predaje telefona nazad u milion koraka, a nije baš tako... Ali tačno, njegovo je da bude plaćen za svoj rad, tvoje da platiš ako se slažeš, i to je to..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno