Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Internet,svakakve komentare možeš videti i pročitati na bilo koju vest.. ne treba im samo poklanjati pažnju i to je to.
 
Steta sto kod nas bude toliko skup. Pocetna cena u usa od 650$ nije nista spec visoka
 
Ne bih ja to otvarao na svoju ruku - ko zna koliko je zaj to za vratiti i koji adhesive treba da se stavi. :)

Mali off:
Gledam tamo na benchu onu vest za ljude koji su stali vec u red da kupe iPhone i gomilu komentara od nekih kompleksasa... Misle da ce im vredjanje iPhone korisnika promeniti zivot pa lete uvrede na sve strane. Bas bih voleo kada bih znao ko je ko sa foruma(ako imaju nalgo), posto mislim da su pojedinci tamo mnogo slobodniji da iskazu misljenje nego ovde.

"M.D. *****i koji ne jedu godinu dana za ishit...ahahah Treba to istrebiti!"
"A.P. nemam komentar za ovakve stvari... za ovo treba da postoji dijagnoza i da se izjednaci sa bolescu"
itd itd

A bench redakcija ili ko im vec radi na FB grupi nikad takvim likovima da skine komentar (na bilo koju vest gde se bilo ko vredja) ili ne daj boze banuju korisnika, jer eto ostace bez jednog like-a na fb...

Najjace od svega je sto je vecina tih "cekaca" debelo placena za stojanje u tom redu (nekima placaju ljudi koji zele da kupe iPhone pre svih a nekima placaju da bi im odradili marketing) dok isti ti koji pisu takve komentare uglavnom rade za kikiriki ako uopste ista u zivotu i rade :D
 
Pojasni mi gde je slicnost mog razmisljanja sa razmisljanjima ljudi koji kace takve komentare?
 
ispade da si bolesnik ako mozes i zelis sebi da priustis nesto bolje od "vrhunskog telefona za malo novca("insert random <150e phone here"), sto radi ko sat i ima kameru uporedivu sa najboljim telefonima("insert random 200e phone here"), a ne ta vasa prenaduvana sranja"
 
Upravo na to i ciljam mojim odgovorom ali zanimljiviji mi je socioloski aspekt takvih komentara. Odakle tolika mrznja prema jednom proizvodu/grupi ljudi koja zeli da ima taj proizvod?
 
ispade da si bolesnik ako mozes i zelis sebi da priustis nesto bolje od "vrhunskog telefona za malo novca("insert random <150e phone here"), sto radi ko sat i ima kameru uporedivu sa najboljim telefonima("insert random 200e phone here"), a ne ta vasa prenaduvana sranja"
To je tvoj ugao gledanja! Za 150 evra nema DOBRIH telefona, samo SOLIDNIH iz mog ugla gledanja! A i to je nebitno ako ne postoji poslovna aplikacija za Android već samo za iOS. Prema tome ne zanima me nikakav fotoaparat (imam Nikon D90) već samo telefon na kome mogu da radim kada sam u pokretu, zaradim svoju platu i budem srećan. Iz mog ugla gledanja ;)
 
Kako možete da nalazite opravdanje za stajanje u redu za mobilni telefon par dana? Slažem se da to može da se kaže i bez vredjanja ljudi, ali tako nesto je u najmanju ruku glupo i besmisleno. Sta je problem naruciti preko interneta ili sačekati par nedelja da ih bude u prodavnicama i kupiti?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
U suštini to je govor mržnje koji podstiče sutra nekog *****a koji je nezadovoljan svojim životom da razbije glavu nekom jer ima Iphone, i ja lično vidim odgovornost i u vlasniku bilo koje FB stranice koja dozvoljava takve komentare, pa makar nam bio i dragi bench.
 
Kako možete da nalazite opravdanje za stajanje u redu za mobilni telefon par dana? Slažem se da to može da se kaže i bez vredjanja ljudi, ali tako nesto je u najmanju ruku glupo i besmisleno. Sta je problem naruciti preko interneta ili sačekati par nedelja da ih bude u prodavnicama i kupiti?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Šta će bilo kome OPRAVDANJE šta radi sa svojim vremenom i novcem ne ugrožavajući nikoga, čuješ li ti sebe?
 
Nije to samo za Iphone, takvih komentara i mišljenja ima i za sve ostalo, sujeta, kompleksi, primitivizam...
 
Poslednja izmena:
Šta će bilo kome OPRAVDANJE šta radi sa svojim vremenom i novcem ne ugrožavajući nikoga, čuješ li ti sebe?

+1

A pogotovo sto vecina tih ljudi koji cekaju dobro naplati to svoje cekanje. Ali eto pun internet ljudi koji znaju sta je apsolutno dobro/ispravno i koje su to norme socioloskog ponasanja koje se moraju ispuniti.
 
to su ti oni ljudi kojima je sve vise od onoga sto oni imaju preterivanje, bolest i razbacivanje, dok je sve manje od onoga sto oni imaju sirotinja i ******
 
Kako možete da nalazite opravdanje za stajanje u redu za mobilni telefon par dana? Slažem se da to može da se kaže i bez vredjanja ljudi, ali tako nesto je u najmanju ruku glupo i besmisleno. Sta je problem naruciti preko interneta ili sačekati par nedelja da ih bude u prodavnicama i kupiti?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Šta će bilo kome OPRAVDANJE šta radi sa svojim vremenom i novcem ne ugrožavajući nikoga, čuješ li ti sebe?

+1

Dosta ljudi tako govori jer ili su ljubomorni sto ovi imaju para da potrose na iPhone, ili generalno misle da su svi ameri glupi ili im jednostavno sve smeta sto ne razumeju i sto oni ne bi (u)radili...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svako ima pravo na svoje mišljenje. Js nemam nikakve komplekse, niti bilo sta od navedenog, samo iznosim svoje. Ja ne mislim na te sto čekaju u redu da zarade. Mislim na tinejdžere koji će taj telefon kupe na rate a mama i tata će da plaćaju, isto kao i kod nas. Iluzija je da prosečan amerikanac ima da pljune u kesu 800 dolara za telefon.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pojasni mi gde je slicnost mog razmisljanja sa razmisljanjima ljudi koji kace takve komentare?
Zato sto i ti gledas dal neko radi za kikiriki, i sta radi. Umesto da gledas svoja posla i ne osudjujes ljude. Neki ljudi direktno podsticu takvo ponasanje, tipa ovim komentarima klosari ne mogu da priuste iphone pa komentarisu na netu sa kineskog fona od 100e. Gledajte ljudi svoja posla i u svoj dzep i mirna Backa
 
Ja u potpunosti osudjujem pljuvalje i blacenje preko komentara (i u realnom zivotu, naravno). Medjutim ne bih imao ni jednu lepu rec da kazem za osobu koja je u stanju da bleji u satoru u centru grada nedelju dana da bi iskesirala 700 dolara za potrosnu elektroniku koja se menja na godinu-dve dana. Zato se suzdrzavam od komentarisanja takve pojave.
 
Svako ima pravo na svoje mišljenje. Js nemam nikakve komplekse, niti bilo sta od navedenog, samo iznosim svoje. Ja ne mislim na te sto čekaju u redu da zarade. Mislim na tinejdžere koji će taj telefon kupe na rate a mama i tata će da plaćaju, isto kao i kod nas. Iluzija je da prosečan amerikanac ima da pljune u kesu 800 dolara za telefon.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
ovo si u pravu, tako će i kod nas biti,
ti što zarađuju od iphona (revieweri na yt) dobiju isti poštom ili na neki sličan način,
a biznis korisnici od firme, jer nemaju vremena da se akaju celu noć ispred radnje..
ali dobro uvek ima dokonih ljudi i fanatika, njihovo vreme njihova stvar, nikog ne diraju.
 
Svako ima pravo na svoje mišljenje. Js nemam nikakve komplekse, niti bilo sta od navedenog, samo iznosim svoje. Ja ne mislim na te sto čekaju u redu da zarade. Mislim na tinejdžere koji će taj telefon kupe na rate a mama i tata će da plaćaju, isto kao i kod nas. Iluzija je da prosečan amerikanac ima da pljune u kesu 800 dolara za telefon.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Pa ako nemas komplekse ni nista od navedeno zasto ti onda smetaju ti tinejdzeri kojima ce mama i tata da kupe telefon?

Druga stvar koju si rekao - da ameri nemaju 800 da pljunu u kesu - u pravu si, 95% amera sve (ali sve) placa kreditnim karticama i iskreno ne vidim sta je tu problematicno. Sto se tice same cifre za prosecnu platu - ima na netu, ali ja svejedno znam koliko je njima to laksi udarac na budzet obzirom da znam kolika je plata za moj posao tamo, i koliko zaradjuju poznanici (bilo da su u mojoj struci ili nesto poput konobara, peraca sudova i sl).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
u ovoj zemlji su izgleda svi bogom dani da upravljaju sa tudjim kucnim budzetima

sta vas briga kako ce ko da trosi svoj novac? nije da je vas novac u pitanju, pa da ste mogli da ga "pametnije" potrosite

meni se ne svidja ideja idealizovanja super marketa i prodavnica generalno...stajanja u redu kada se otvori novi maksi, sport vision i tako...ali to ko ce na sta da trosi svoj novac, apsolutno nije nesto sto me se tice, a ne tice se ni vas
 
Pa ako nemas komplekse ni nista od navedeno zasto ti onda smetaju ti tinejdzeri kojima ce mama i tata da kupe telefon?

Druga stvar koju si rekao - da ameri nemaju 800 da pljunu u kesu - u pravu si, 95% amera sve (ali sve) placa kreditnim karticama i iskreno ne vidim sta je tu problematicno. Sto se tice same cifre za prosecnu platu - ima na netu, ali ja svejedno znam koliko je njima to laksi udarac na budzet obzirom da znam kolika je plata za moj posao tamo, i koliko zaradjuju poznanici (bilo da su u mojoj struci ili nesto poput konobara, peraca sudova i sl).


Sent from my iPhone using Tapatalk

mislio je na 800 dolara odjednom da daju, većina neće, već će na rate preko paketa itd, a i velikom delu tih 800 dolara i nije malo pa da odjednom daju...

u svakom slučaju njihova stvar, kao što reče probotzor
 
Ajde nadji gde sam rekao da mi oni smetaju ili da sam nekoga uvredio. To što sam rekao da ne razumem što čekaju danima u redu, ne znači da sam hejter i da nemam para za iPhone pa lečim komplekse. Niko ne spori da je njima to manji udarac na platu, i da je prosečna plata veća, ali u praksi to nije baš tako, jer su druge stvsri tamo mnogo skuplje nego ovde. Ja sa svojim platom ovde živim bolje od većine amerikanaca, a plata za moj posao je ovde 4-5 puta manja nego u americi.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Znači baterija sve manja i manja.
iP6+ 2915mAh
iP6s+ 2750mAh
iP7+ 2675mAh

A izbacili su onaj priključak za slušalice da bi imali mesta za vecu bateriju.
 
Poslednja izmena:
Ali na koju foru stave tako 2675mah ? Zar na baterijama ne piše npr za 3000mah minimal 2900mah typical 3000mah. Kako ga oni zaokružuju u 1mah ?

Očekujem na ip8+ 2632mah
 
Боли их уво :Д

Ја могу пред нотаром да потпишем да ми је лошија батерија на 6s (tnsc cip) nego na obicnij 6ici...
 
Znači baterija sve manja i manja.
iP6+ 2915mAh
iP6s+ 2750mAh
iP7+ 2675mAh

A izbacili su onaj priključak za slušalice da bi imali mesta za vecu bateriju.
Genijalni su. A screen to body ratio im je najgori na svetu. Spavaju vec duze vreme.

Sent from Note 5.
 
Procitah negde da lik koji je 3. u radu prodaje mesto za 11000$ :D

Svi bi vi sedeli za te pare tamo i duze nego oni. Da ne bude zabune, ja bi prvi
 
Nazad
Vrh Dno