Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Kamere i displeji isti ? Razlika samo f1.8 i 25% svetliji ekran ?

Baterije iste ?
 
Ovde su obe kolor koliko sam shvatio. Na P9 je jedna monohromatska.
 
Ja ne znam šta da mislim, sve kao novo i sve je best ever, a opet ništa spektakularno i novo. Mene izgleda više nerviraju ove prezentacije nego telefoni koji su na njima predstavljeni. Logična i standardna evolucija iz godine u godinu kao i kod svakog, ali je na prezentaciji sve novo i revolucionarno.

Kamere na 7 Plus su drugačija fora, nije kao na P9 uopšte, ovde je jedna wide, jedna telephoto, što deluje skroz ok, i jedina zanimljiva stvar u celoj priči...
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na ip6s vs ip7. Samo dodat ois ?

Biće zanimljivo kako će apple rešiti garanciju ako voda uđe u mob. Okean/more ,so izjede gumu i ćao ..
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da lepo radi DOF sa dve kamere (dosta bolje od ostalih), ali videcemo uzivo.

Pa dobro, ok je cena. Jedva cekam kad krenu ovi kod nas da prodaju 7 i 7 Plus za po 1200eur

Al tacno sam znao da jetblack nece izbaciti u sve 3 verzije

Ako mi drugar kupi u americi i posalje, hocu li morati da placam carinu i pdv?
Ma da poludis - jos gore sto ce nor telenor umesto da spusti stare za oko 100 usd, stare spustiti za 1000 dinara, a novi ce da kostaju skuplje nego 6S kada je izasao. Ako ti posalje (pogotovo brzom postom tipa FedEx, DHL) 99.99% sanse za carina plus pdv plus otvaranje paketa. Mislim da ti se vise isplati otici negde u EU i uzeti :)

Kosovo u listi zemalja, a nema Srbije hahahaha
Video sam Hrvatsku, Kosovo nisam, ali ako je tako stvarno je tuzno za Srbiju. Jos malo i Severna Koreja ce da nas pretekne.

macOS Sierra???

Ništa :(


Bezveze...
Nisu imali proizvod da upare pricu. Kontam da ce update jako skoro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa valjda ne sme da uđe voda nikako.:d
 
Misli se na vodu iz česme ,nikako iz mora..
 
Cini mi se da lepo radi DOF sa dve kamere (dosta bolje od ostalih), ali videcemo uzivo.

Ma da poludis - jos gore sto ce nor telenor umesto da spusti stare za oko 100 usd, stare spustiti za 1000 dinara, a novi ce da kostaju skuplje nego 6S kada je izasao. Ako ti posalje (pogotovo brzom postom tipa FedEx, DHL) 99.99% sanse za carina plus pdv plus otvaranje paketa. Mislim da ti se vise isplati otici negde u EU i uzeti :)

Video sam Hrvatsku, Kosovo nisam, ali ako je tako stvarno je tuzno za Srbiju. Jos malo i Severna Koreja ce da nas pretekne.


Nisu imali proizvod da upare pricu. Kontam da ce update jako skoro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
jeste.Kosovo je tu. Za njih nema Srbije inace...Nista novo

Sent from Note 5.
 
Ovo da sjajno crni neće imati 32GB verziju sam propustio. Kad su to rekli?

Sve u svemu, najdosadniji update ikada.
Ni Apple nije izuzetak u sveopštoj neinvetivnosti smartphone tržišta.

edit: pronašao na sajtu
 
Poslednja izmena:
Aha...Biće MacOS...Uskoro :)
 

Prilozi

  • Screen Shot 2016-09-07 at 21.06.52.png
    Screen Shot 2016-09-07 at 21.06.52.png
    143.3 KB · Pregleda: 275
Podrazumeva se :)

Verovatno će pisati u priručniku,zato me interesuje kako će garancija rešavati to. Možda Mekenzi kolega sa foruma zna
 
Cini mi se da lepo radi DOF sa dve kamere (dosta bolje od ostalih), ali videcemo uzivo.
Na prvi pogled jako izveštačeno deluje "dubina", koristim DSLR i naravno da ručno podešavam dubinu polja i zamućenost ali to što priča da čip to radi sam umesto nas i nema potrebe za podešavanjima je suprotno što fotografi žele. Ne postoji idealno podešena zamućenost i dubina već je to stvar osećaja, iskustva fotografa i kreativnost. Da ne preteram ali čini mi se da će sve fotografije novim aparatom izgledati isto tj slično.
 
Nije waterproof vec water resistant. Watch 2 je proof, do 50 metara

iPhone 7 and iPhone 7 Plus are splash, water, and dust resistant and were tested under controlled laboratory conditions with a rating of IP67 under IEC standard 60529. Splash, water, and dust resistance are not permanent conditions and resistance might decrease as a result of normal wear. Do not attempt to charge a wet iPhone; refer to the user guide for cleaning and drying instructions. Liquid damage not covered under warranty.
 
Ako bih birao stvar koja me najviše nervira kod telefona i koja mi je najružnija, to bi bilo tanko kućište sa kamerom koja štrči.
Da li mi se čini ili ovde štrči više nego kod predhodna dva modela?
 
fusnota 1: iPhone 7 and iPhone 7 Plus are splash, water, and dust resistant and were tested under controlled laboratory conditions with a rating of IP67 under IEC standard 60529. Splash, water, and dust resistance are not permanent conditions and resistance might decrease as a result of normal wear. Do not attempt to charge a wet iPhone; refer to the user guide for cleaning and drying instructions. Liquid damage not covered under warranty.

fusnota 2: The high-gloss finish of the Jet Black iPhone 7 is achieved through a precision nine-step anodization and polishing process. Its surface is equally as hard as other anodized Apple products; however, its high shine may show fine micro-abrasions with use. If you are concerned about this, we suggest you use one of the many cases available to protect your iPhone.

http://www.apple.com/iphone-7/
 
Poslednja izmena:
Cvrc, cak i prethodne modele si mogao da polijes i ne bi im bilo nista, cak su ih i dugo drzali u vodi.
 
Ako bih birao stvar koja me najviše nervira kod telefona i koja mi je najružnija, to bi bilo tanko kućište sa kamerom koja štrči.
Da li mi se čini ili ovde štrči više nego kod predhodna dva modela?
Apple hoce tanji telefon, a nema znanja i tehnologije da smanji kameru. Ludost.
 
Ja rekao još poodavno... Bez Steve ovo je samo još jedna kompanija u nizu...Prave interesantne igračke za klince i one nešto veće, ali ništa više od toga.
 
Cvrc, cak i prethodne modele si mogao da polijes i ne bi im bilo nista, cak su ih i dugo drzali u vodi.
Sto ne znaci da im posle par sati ili dana nije bilo nista :)

Sent from my D6503
 
Na prvi pogled jako izveštačeno deluje "dubina", koristim DSLR i naravno da ručno podešavam dubinu polja i zamućenost ali to što priča da čip to radi sam umesto nas i nema potrebe za podešavanjima je suprotno što fotografi žele. Ne postoji idealno podešena zamućenost i dubina već je to stvar osećaja, iskustva fotografa i kreativnost. Da ne preteram ali čini mi se da će sve fotografije novim aparatom izgledati isto tj slično.
Dubina je bolja nego na konkurenciji i nesto sto bih mozda nazvao upotrebljivim, ali zato sam napisao da cu morati uzivo da vidim. Naravno slazem se oko DSLR, pa i plastic fantastic ce da napravi lepsi bokeh (pogotovo na FF), a da ne pricamo o tipa 85/1.2. Smesno mi samo sto je neki fotograf rekao - vise ne treba 5 digit $ DSLR da se napravi takva fotka. Zao mi je, ali to je tako placena izjava da je to strasno, posto ne mogu da postignu ono sto moze $150 DSLR i $80 - dakle za $230 nedostizna klasa fotke za bilo koji uredjaj te vrste.

Apple hoce tanji telefon, a nema znanja i tehnologije da smanji kameru. Ludost.
Postoji nesto sto se zove fizika. Kada budu mogli da iskrive zakone fizike, onda im sigurno nece biti nesto na umu poput smanjivanja kamere, vec nesto mnogo krupnije :)

Sve u svemu - po meni ok upgrade - bolji nego sa 6 na 6s, ali losiji nego sa 5s na 6.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgovor za izbacivanje "drevnog" headphone jacka je prema njihovim rečima - Hrabrost.
Sada će hardcore fanovi da se porede sa najhrabrijim pionirima tehnike i ko zna šta još...
Sve je marketing, i za to im stvarno skidam kapu.
 
Dizajn je meh, ovo ostalo je OK osim za jack ali ne bi bio to Apple inače. Definitivno im fali Jobs da zavodi red i traži više. Koliko sam čitao Cook je sankcionisao rasprave unutar tima. Što je izgleda takođe ubijanje iskre koja je vodila do nečeg zanimljivog.

Microsoft je imao zanimljiviji event kad su predstavili Surface Book.
 
Pa zivi bili pa vidjeli da ce ih samsung slijediti sa 3.5mm jackom.
 
(Sve u svemu - po meni ok upgrade - bolji nego sa 6 na 6s, ali losiji nego sa 5s na 6.)



Ovo si lupio za medalju, pravicemo se da nije bilo nista
 
Ok, razumem da neki ljudi nemaju dara za normalnu konverzaciju, ali nije mi jasna cinjenica, da ni posle par godina provedenih na forumu nisu bar pokupili par trikova i spoznali kako da se konverzacija odvede u pravom smeru i da se usput postuju tudji stavovi.
Trudim se da razumem, ali nije mi jasno.
 
Izgovor za izbacivanje "drevnog" headphone jacka je prema njihovim rečima - Hrabrost.
Sada će hardcore fanovi da se porede sa najhrabrijim pionirima tehnike i ko zna šta još...
Sve je marketing, i za to im stvarno skidam kapu.
Nije to, vec vise prostora unutar samog uredjaja, sto razumem. Takodje ne razumem sta je problem u adapteru koji se besplatno dobija?

(Sve u svemu - po meni ok upgrade - bolji nego sa 6 na 6s, ali losiji nego sa 5s na 6.)



Ovo si lupio za medalju, pravicemo se da nije bilo nista
Ja jesam Apple developer i moze se reci u neku ruku fan Apple-a, ali takodje umem da razmisljam racionalno, pa imam samo jedno pitanje - da li smo ti i ja gledali isti event? Ovaj sto je poceo u 19h?




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno