Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Pa to su i najavili - da neće biti velikih promena. Neke veće promene u dizajnu će biti tek na Ip8

Sent from Tapatalk
 
iPhone 7

Sto se dizajna tice najbolje da ne diraju nista. Ako izbace ulaz za slusalice bas ce glupost napraviti. Jedino ako dodji sa njim neke vrhunske BT slusalice onda u redu. Bilo je i neke price da ce biti i dual sim varijanta to bi bilo ekstra.
 
Poslednja izmena:
Zaboravi i na BT sluske u paketu i na dual sim. Izbacice 3.5mm ali ces moci da kupis adapter (po visokoj ceni naravno). Nisu oni mutavi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo polako, još ništa ne znamo šta ce izbaciti, šta ce ostati i kakav ce paket biti. Još sony na svojim prvim walkman telefonima nije imao 3.5mm ulaz vec je isao adapter, prema tome ne vidim čemu drama. Ako i ne bude bilo 3.5mm ni adaptera u roku od mesec dana ce biti na raspolaganju milion kineskih rešenja za par stotina dinara.

Dakle, da sacekamo još taj mesec da vidimo šta ce zaista biti u ponudi.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Bice tih kineskih adaptera ali, znajuci Apple, moze vrlo lako da se desi da prestane da radi nakon update-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije poenta da li će biti adapter za 100 ili 200 dinara, već u tome da ne treba nositi za nešto tako jednostavno adapter. Tako su i za Macbook Pro uradili kada su izbacili LAN.

Inače, mene ovo uopšte ne pogađa jer muziku sa fona samo slušam u kolima i to preko BT, al' je glup potez.
 
Samo polako, još ništa ne znamo šta ce izbaciti, šta ce ostati i kakav ce paket biti. Još sony na svojim prvim walkman telefonima nije imao 3.5mm ulaz vec je isao adapter, prema tome ne vidim čemu drama.

Sent from my iPad using Tapatalk

Išao je adapter za slušalice, ali si mogao uz to da puniš telefon, što nećeš moći sa ip7 jer ćeš imati luksuz (da ne kažem premium feature dostupan samo odabranima) da biraš da li da puniš telefon ili koristiš slušalice.

ip7 challenge je uveliko počeo da se širi po YT, koji dokazuje koliko su ljudi revoltirani ovim potezom da se uštedi još 0.01 cent na telefonu i prodaju overpriced lightning port > 3.5mm jack.
 
Jeste glupo, slazem se, ali napravice adapter sa kojim ce moci da se puni i da se ubode 3.5...
A siguran sam da, ako ga stvarno izbace, ce i drugi proizvodjaci slusalica ponuditi resenja i u smislu adaptera i u smislu ip modela. A ne bi me cudilo da uskoro vidimo i usb-c slusalice...
Lan port su i drugi izbacili, pogotovo u ultrabook-ovima, samo sto neko u pakovanju daje usb adapter a neko ne.
 
iPhone 7

Nije poenta da li će biti adapter za 100 ili 200 dinara, već u tome da ne treba nositi za nešto tako jednostavno adapter. Tako su i za Macbook Pro uradili kada su izbacili LAN.

Inače, mene ovo uopšte ne pogađa jer muziku sa fona samo slušam u kolima i to preko BT, al' je glup potez.

I sad kada pogledas unazad reci mi koliko je to ustvari glupo bilo... Kad si ti macbook nakacio LAN kablom negde? Ja od 2007. nisam ni jednom MacBook ili bilo koji drugi laptop povezao LAN kablom...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Konstantno. Na poslu se uvek zakačim na LAN. Radim ozbiljan posao i potrebno mi je da internet bude što konstantniji, a LAN je jedina opcija za nešto tako.
 
Koristiš Mac na poslu?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Aha, Macbook Pro iz mog potpisa. Kući mi je iMac.
 
Jedino ako dodji sa njim neke vrhunske BT slusalice onda u redu.
Čak i vrhunske BT slušalice ne reprodukuju 100% verodostojno zvuk, javljaju se gubici a i "sw peglanje" ne može najbolje da ispegla zvuk. Mada... 99% ljudi to ne čuje i sve jedno im je :)

@sysninja
45 uređaja bežično zakačeno na dva Airporta Extreme (developerski office) i nikada nikakav problem sa brzinom, tako da nije uvek LAN jedina opcija ;)
 
LAN je jedina 100% stabilna opcija, pod uslovom da ima interneta. Imamo i mi enterprise rutere u ogromnoj kući u firmi (ja sam tamo senior sysengineer) i naravno da je uvek stabilniji LAN. Hoću li na ruter moći da se zakačim i da rešim problem ako zabode WiFi? Neću.

Ne znam zašto neko pokušava da opravda nešto što je krucijalno kao što je LAN, samo zato što je to Apple uradio.
 
LAN je jedina 100% stabilna opcija, pod uslovom da ima interneta. Imamo i mi enterprise rutere u ogromnoj kući u firmi (ja sam tamo senior sysengineer) i naravno da je uvek stabilniji LAN. Hoću li na ruter moći da se zakačim i da rešim problem ako zabode WiFi? Neću.

Ne znam zašto neko pokušava da opravda nešto što je krucijalno kao što je LAN, samo zato što je to Apple uradio.
Ne znam odakle ti to da "pravdam" nekoga ili nešto? Samo kažem da radi, sysadmin tamo ubode kabl po potrebi kada nešto setuje. A primedba je bila da hoćeš "konstantni" internet što nema veze sa zabadanjima i problemima koje pominješ. Da si rekao da hoćeš "sigurnu vezu sa opremom" onda je to nešto drugo i naravno da je LAN jedina sigurna opcija.
 
Dodao bih i da je LAN mnogo brza opcija sto je nekad najvaznije.
 
LAN je jedina 100% stabilna opcija, pod uslovom da ima interneta. Imamo i mi enterprise rutere u ogromnoj kući u firmi (ja sam tamo senior sysengineer) i naravno da je uvek stabilniji LAN. Hoću li na ruter moći da se zakačim i da rešim problem ako zabode WiFi? Neću.

Ne znam zašto neko pokušava da opravda nešto što je krucijalno kao što je LAN, samo zato što je to Apple uradio.

Zavisi - ako se stedi na routerima istina je, ali ako je router ok LAN je jedino brzi (u mrezi naravno, posto nisam video jos u Srbiji pakete od preko 300Mbps a sumnjam da i ti na poslu imas net preko 300Mbps).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nikad manje nisam bio uzbudjen zbog novog iPhone-a. Ne znam zasto ali mi se cini da ljudi polako idu silaznom putanjom....
 
Ne znam odakle ti to da "pravdam" nekoga ili nešto? Samo kažem da radi, sysadmin tamo ubode kabl po potrebi kada nešto setuje. A primedba je bila da hoćeš "konstantni" internet što nema veze sa zabadanjima i problemima koje pominješ. Da si rekao da hoćeš "sigurnu vezu sa opremom" onda je to nešto drugo i naravno da je LAN jedina sigurna opcija.

Ima veze, jer će pre "zabosti" WiFi nego LAN. Desi se, možda, da Radius server ne radi pa da autentikacija na WiFi ne prolazi ili tako nešto. Imamo jako kvalitetne Aerohive (http://www.aerohive.com/) rutere, koji su naravno 802.11ac standard.

Ne kažem konkretno tebi da pravdaš, već generalno se za Apple pravdaju potezi koji realno nisu morali da se odrade, a sve da bi ljudi kupili dodatni adapter. :)

Btw. no hard feelings, ali ni u jednoj firmi nisam video da je sysadmin isključivo na WiFi, a radim ovaj posao dugi niz godina. Ja sam na WiFi kada sam na sastancima, kod kolega kada nešto rešavamo, itd, ali kada sam za svojim stolom uvek se zakačim na LAN zbog stvari koje sam već naveo u prethodnim postovima.

Hajd' više da ne trujem temu, možemo ovu raspravu na drugom mestu da nastavimo. ;)
 
Meni se skroz svidja ova mat crna i bilo bi dobro da ga naprave u toj boji. Smorili su vise sa ovim njihovim standardnim bojama
 
Nikad manje nisam bio uzbudjen zbog novog iPhone-a. Ne znam zasto ali mi se cini da ljudi polako idu silaznom putanjom....

Zato sto iOS ne postaje mnogo zahtevniji, hw napreduje, a stari modeli redovno dobijaju update, pa samim tim jedini razlog za prelazak na drugi iPhone je dizajn i kamera. Naravno, noviji su brzi, ali stari rade bolje od gomilu android flagshipova...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čak i vrhunske BT slušalice ne reprodukuju 100% verodostojno zvuk, javljaju se gubici a i "sw peglanje" ne može najbolje da ispegla zvuk. Mada... 99% ljudi to ne čuje i sve jedno im je :)

@sysninja
45 uređaja bežično zakačeno na dva Airporta Extreme (developerski office) i nikada nikakav problem sa brzinom, tako da nije uvek LAN jedina opcija ;)

I ja bih rekao da je ovo gore i najbitnije. Aha ako izbacimo 3.5 štedećemo aha toliko dobro...a koliko ljudi uopšte boli d... i primetiće razliku i vuku sa sobom bubice od 70-100-150e, aha toliko, + ovi što se bune po netu, dobro i kad saberemo? Dobiju neki mizeran broj u % i tažu ma teraj bre izbacuj to i aj ćao.
 
Zato sto iOS ne postaje mnogo zahtevniji, hw napreduje, a stari modeli redovno dobijaju update, pa samim tim jedini razlog za prelazak na drugi iPhone je dizajn i kamera. Naravno, noviji su brzi, ali stari rade bolje od gomilu android flagshipova...


Sent from my iPhone using Tapatalk


istina, ja sam spustio stari ip4 na ios 6.1, doduse tethered, ali sad radi ko zmaj
 
Nisu ostali imuni na ostatak, ali po meni je to glupost. Samo ce smanjiti vek baterije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisu bili ni imuni na druge "inteligentne" stvari koje reklamiraju i namecu drugi proizvodjaci: sarenis boja (0 bodova), mnogo razlicitih modela (takodje 0 bodova).

iPhone 7 bi trebao da bude u standardnoj nomenklaturi, bez Pro modela vec zadrzavaju dosadsnji metod imenovanja.
Trebao bi da bude dostupan od 23.09. kod operatera. Jasno je da to podrazumeva najvece operatere u najrazvijenijim zemljama a ostali ce dobijati postepeno u narednih mesec dana (ovo je pretpostavka na osnovu dosadasnje prakse).

Kako god, vaznije je kako ce da funkcionise novi iOS a izgled (osim povecanja displeja) nisu morali da menjaju od 5s.
 
iOS ce, po svoj prilici, da bude bolji od devetke tako da tu nema problema. Bice dobar uredjaj u svakom slucaju, ali ce sledece godine biti pravi upgrade.
Ovo osim povecanog rama, koji dosta cenim, ne donosi nista specijalno. Verovatno ce i kamera biti unapredjena malo i to je to. Ne deluje mi kao da cu ga uzimati ove godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato sto iOS ne postaje mnogo zahtevniji, hw napreduje, a stari modeli redovno dobijaju update, pa samim tim jedini razlog za prelazak na drugi iPhone je dizajn i kamera. Naravno, noviji su brzi, ali stari rade bolje od gomilu android flagshipova...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odlično zapažanje, čovek je upravo objasnio zašto je ovako kako jeste. Slažem se u podpunosti! [emoji122]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno