Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Pa covek pre tebe napisa da se i na 7 desava. Da ne poveruje covek da ne mogu da rese to vec jednom

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
E ovako, posle restore ne mogu nikako da aktiviram iphone, prijavljuje "SIM Not Supported", a prije toga sam redovno radio update i restore, telefon je sim free. IMEI: 353308077766848
 
Pa tvoj telefon je iz Amerike. I po IMEI broju se dobijaju čudne informacije. Pa tako recimo piše CSIM Locked, što ja ne znam ni šta znači, ali piše i za status unlocked: true.



iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
ukucaj u google csim, to ima neke veze sa sprint mrezom

2174 - US Sprint/MVNO CSIM iPhone Locked Policy
Device is a 5c, 5s, 6, or 6 Plus locked to Sprint USA that requires a UICC with CSIM application to work on Sprint(basically CDMA equivalent of GSM SIM cards).

2175 - US Sprint/MVNO CSIM US Blocked Policy
Device is a 5c, 5s, 6, or 6 Plus that has been unlocked for international use only by Sprint. It also requires a UICC with CSIM application to work on Sprint(basically CDMA equivalent of GSM SIM cards).

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Što možda znači da je neko tražio da se telefon otključa za korišćenje u inostranstvu ali se sada zaključao. Možda je unlock bio privremen.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Ne znam, ne razumem se u to, ali koliko vidim jedino sprint moze ponovo da ga otkljuca (ili je sa verizon-a, posto ima veze sa cdma). Mozda ti treba ta "drugacija" kartica od originalnog operatera sa kog je telefon.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda mozes da im posaljes mail i da ih pitas zbog cega su ga zakljucali. Mozda ti daju kod za otkljucavanje
 
Pa covek pre tebe napisa da se i na 7 desava. Da ne poveruje covek da ne mogu da rese to vec jednom

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Sa telefona sam pa mi promaklo. Ako je zaista tako i na 7-ci onda je to bruka teska...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bruka je i sto su na 32gb stavili 3x sporiju memoriju nego na 128 i 256gb modele...doduse ogradili se testeri da je moguce da je falican primerak ali znajuci apple ne bi me cudilo ni najmanje!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odakle ti to?


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Već duže vreme mi se dešava da ne mogu da upalim telefon nakon gašenja ako je baterija ispod 50% u tom momentu. U pitanju je 6S 64GB. Sad sam primetio da se gasi i sam od sebe ukoliko ga povežem u autu na radio putem AUX ulaza, pa bih da odnesem telefon u neki servis jer je još pod garancijom. Da li bi trebalo da uradim backup preko iCloud-a ili preko iTunes-a pre nošenja u servis da bih mogao da ga posle što jednostavnije restore-ujem? Da li je neko imao iskustva sa servisiranjem telefona, koliko mogu da očekujem da ću biti bez njega?
 
I meni je to pocelo da se dešava često u poslednje vreme. Neko je ovde spomenuo da to ima veze sa promenom temperature i mislim da je u pravu. Kada mi se to desilo poslednji put, stavio sam telefon u džep, kada se ugrejao upalio sam ga bez problema, odmah upalio low power mode i posle se ponašao normalno. Naravno, sve je to prva pomoć, ovo je svakako za reklamaciju.

Što se tiče vremena u servisu mislim da mogu brzo da ustanove o čemu se radi ali ako je telefon za zamenu, čeka se oko nedelju dana.
 
Hvala na informacijama! Meni se to dešava već godinu dana, bukvalno od kad sam kupio telefon, ali nisam hteo da ga nosim na servis sve do sad pošto mi nije smetalo.. međutim možda će mi se desiti nekada da mi telefon hitno zatreba a da ne mogu da ga upalim pa ne bih da razmišljam o tome.. Inače, kad mi se tako ugasi nema leka da ga upalim dok ga ne metnem na punjač..
 
Problemi sa baterijom u poslednje vreme: temperatura. Neverovatno mi je koliko je ovo izraženo bilo na mome primerku. Sa drugim telefonima nikada toliko.
 
Jel može samo još neko da mi kaže kako je najbolje odraditi backup telefona?
 
U principu koji god, ali ti je najsigurnije da uradiš i na itunes i na icloud
 
Jel može samo još neko da mi kaže kako je najbolje odraditi backup telefona?
Kod iClouda si ograničen veličinom storage-a (od 5GB naviše), a i backup preko iTunesa je brži, tako da je to verovatno najbolja opcija.
Procedura krajnje jednostavna, povežeš fon sa kompom, otvoriš iTunes i izabereš opciju "Encrypt this backup" i "Back up now".
Izborom opcije za enkripciju biće bekapovani i svi passwordi sa fona.
 
Imao sam problem tj. mrtav pixel sa novokupljenim Iphone 6s telefonom. Odneo sam ga u Istyle servis a pre toga sam napravio backup preko itunes programa na mom kompjuteru. Danas sam dobio zamenski telefon ( sve pohvale servisu, drzali su se roka ) vratio sam podatke, prijavio se isto kao sto je bilo i na starom telefonu i sve je proslo dobro osim sto ne mogu da pristupim Itunes store sa telefona. Dobijam poruku "open the itunes U app " i kada na to pritisnem sledeca poruka je " cannot connect to itunes store " Svemu ostalom mogu da pristupim, app store, ibooks...osim na Itunes store. Sa kompjutera bez problema ulazim na itunes store.
Proverio sam sva podesavanja ( vreme, datum ) i ostalo.... Da li neko ima ideju..... FW je 10.0.02
 
Imao sam problem tj. mrtav pixel sa novokupljenim Iphone 6s telefonom. Odneo sam ga u Istyle servis a pre toga sam napravio backup preko itunes programa na mom kompjuteru. Danas sam dobio zamenski telefon ( sve pohvale servisu, drzali su se roka ) vratio sam podatke, prijavio se isto kao sto je bilo i na starom telefonu i sve je proslo dobro osim sto ne mogu da pristupim Itunes store sa telefona. Dobijam poruku "open the itunes U app " i kada na to pritisnem sledeca poruka je " cannot connect to itunes store " Svemu ostalom mogu da pristupim, app store, ibooks...osim na Itunes store. Sa kompjutera bez problema ulazim na itunes store.
Proverio sam sva podesavanja ( vreme, datum ) i ostalo.... Da li neko ima ideju..... FW je 10.0.02

....vidim da je ovo problem i to ne samo moj....na Apple comunity forumu ima post gde neko kaze nesto tipa "napisite da li je neko resio problem i ako jeste kako" Ima ljudi koji su ga resili,na ovaj ili onaj nacin, medjutim kod mnogih ti uobicajeni saveti koje apple daje ne pomazu... I pitanje se prosto namece....IOS je zatvoren sistem, Apple ima strogo kontrolisan hardver i opet veoma bitna stvar ( ne neka 3rd aplikacija ) kod odredjenog broja ljudi ne funkcionise....A mnogi onda bacaju drvlje i kamenje na Microsoft....Pa Windows radi na milion razlicitih konfiguracija i normalno je da bude problema...a ovde...sve je predefinisano pa opet .....:mad:
 
Imao sam problem tj. mrtav pixel sa novokupljenim Iphone 6s telefonom. Odneo sam ga u Istyle servis a pre toga sam napravio backup preko itunes programa na mom kompjuteru. Danas sam dobio zamenski telefon ( sve pohvale servisu, drzali su se roka ) vratio sam podatke, prijavio se isto kao sto je bilo i na starom telefonu i sve je proslo dobro osim sto ne mogu da pristupim Itunes store sa telefona. Dobijam poruku "open the itunes U app " i kada na to pritisnem sledeca poruka je " cannot connect to itunes store " Svemu ostalom mogu da pristupim, app store, ibooks...osim na Itunes store. Sa kompjutera bez problema ulazim na itunes store.
Proverio sam sva podesavanja ( vreme, datum ) i ostalo.... Da li neko ima ideju..... FW je 10.0.02

Na koju zemlju ti je kreiran Apple ID nalog?


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Pa zato i ne radi. Hrvatska nema iTunes Store. Da imaš US nalog ili nalog neke druge zemlje koja ima, sve bi radilo.

b630b8ffec0ffeb8f1ec1704f889a044.png


Evo ti screen shoot mog telefona. Kada prebacim na US nalog sve radi.

iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Poslednja izmena:
Pa zato i ne radi. Hrvatska nema iTunes Store. Da imaš US nalog ili nalog neke druge zemlje koja ima, sve bi radilo.

b630b8ffec0ffeb8f1ec1704f889a044.png

Evo ti screen shoot mog telefona. Kada prebacim na US nalog sve radi.

iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

Znaci moram da imam dva naloga....ok....mada sin ima 6SE i on ima US nalog... evo sada je probao i on ne otvara....
U svakom slucaju hvala na angazovanju...ja dizem ruke...
 
Nazad
Vrh Dno