Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

https://www.youtube.com/watch?v=L0-6ZaFZubQ


Ako moze mali off...hsv.stoned....pravo je zadovoljstvo citati tvoje komentare za bilo koji telefon.kada imam vremena prelistam forum i uzivam u onome sto pises i iskreno mnogo sam naucio.Ja bi ako moze neka peticija da te postave za moderatora.
 
Poslednja izmena:
Evo odlicnog primera koliko u danasnje vreme HW specifikacije nemaju krajnji uticaj na UX:

 
slazem se ako si mislio na MT I RAM svakako ajfon ima najbolji cpu danasnjice :-D
 
Mislim da svako moze da donese neki realan zakljucak iz The Verge kamera testa ali ipak:

iPhone 6s/6s+:

ZOIhNgU.png


Note 5/Edge+/G4:

gBPdXjy.png


Sta reci sem... The Verge.

Objektivnost, sta je to, a Emix?
 
https://www.youtube.com/watch?v=L0-6ZaFZubQ


Ako moze mali off...hsv.stoned....pravo je zadovoljstvo citati tvoje komentare za bilo koji telefon.kada imam vremena prelistam forum i uzivam u onome sto pises i iskreno mnogo sam naucio.Ja bi ako moze neka peticija da te postave za moderatora.

Nadam se da si ironican :d Nije to moj lajf fazon :) Za ostalo.. hvala ali nije to bitno.

Evo jedan kraci 4k sempl. Ne mislim da je famozno 4k snimanje nesto bez cega se ne moze ali ovo deluje stvarno odlicno, sam vrh smartfon ponude.

[YOUTUBE]vyNDwFOgo48[/YOUTUBE]

6s+ vs 6+
[YOUTUBE]vLjRvw3Np6E[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]SF8C-TE7vZk[/YOUTUBE]

I na kraju malo trash materijala

[YOUTUBE]xio8ms7keFU[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Sto se tice memorije potpuno je besmisleno porediti specifikacije iOS i Android uredjaja.
Na Androidu se vrti garbage collector, zbog kojeg je potrebno imati znatno vise memorije nego na sistemima bez istog da ne bi doslo do negativnog uticaja na performanse.
Prema nekim istrazivanjima, da garbage collector ne bi imao nikakvog loseg uticaja na performanse aplikacije potrebno je imati bar 4-5 puta vise memorije nego sto joj zaista treba (kada ne koristi GC). To za desktop nije neki problem, ali na mobilnim uredjajima jeste.
 
I posle neko kaze da 2Gb rama nece znaciti novim ajfonima :)

Vec sada je jasno da ce retko koji telefon moci na crtu 6s/+ u ovakvim testovima.. mozda samo G4 i Z5/novi Nexusi ali i to je pitanje, zbog Snapdragon fail-ova. Do sada se ispostavilo da su telefoni sa S801 iz 2014. brzi pri ovakvom testiranju od naslednika sa S810 :d

Ipak, testovi su najmanje bitni nego jasno se vidi da su oba 6s primer kako smart telefoni treba da rade, respect.

A Samsung multitasking na S6/N5 sa 3 i 4Gb rama.. sramota za tako skupe uredjaje, ispada da bi se multitask. raspadao cak i da imaju 16Gb rama, neverovatno.
Moraju sto pre to da rese.

[YOUTUBE]SOn_iUeOubw[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]QOulCUIKIls[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]CVR44E3u23I[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
i povrh ocajnog operativnog sistema androdi korisnici ce biti ubedjeni da je android bolji izbor... cekaj za sta? :-D Pa ip6 dere note 5 za Mt a ovaj S ga sije uzduz u popreko :-Dko je pitao za tel , jel mu hitno? I dal moze tel AE trzista dakle bez facetime? Za cenu ne znam jos uevk nije se pojavio...
 
Poslednja izmena:
Dobro, necemo sad siriti temu android vs ios, zna se da Samsung ima ubedljivo najgori multitasking i da mu kolicina rama ne pomaze a ni najbrzi cipset.

U testovima modela iz 2014. IP6/plus vs M8/Z3 je vec drugacije, bili su prakticno egal u ovakvim testovima (imas na YT ovog vijetnamca koji je radio 6s vs S6).

Jednostavno, ta dva OS-a se razlikuju po nacinu koriscenja rama a i treba porediti iP sa Nexusima a ne sa najgorim fabrickim android skinovima kao sto su TW i jos neki kineski.
 
Ma salzem se svako daje kes za ono sto zeli :) ps evo koliko zauzima ip6 3k video zapis i kakav je setup :-D
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    112.1 KB · Pregleda: 255
Na zalost ono sto sam primetio jeste da je sum pristuniji nego kod ip6 ... digose MPX a ostavise mali senzor :-( podlegli su konkurenicji , jedino ta kamera me nsto nije odusevila po ovim sampleovima, inace tel je izuzetan, mislim da ce biti bas dugo dugo aktuelan :) u zmislu performansi...
 
Mrzi me da searchujem, ali pojedinci su ovde tvrdili da je iPh sasvim dovoljno 1gb rama i da Apple nema potrebe stavljati dva... A sad kad je Apple to uradio on je savršena firma i sjajan potez :pP Bre fanboysi, oladite...

Mislim da ću u januaru 6s obični juriti.
 
Već par godina unazad se zna da 90% ljudi koji čekaju u redu su preprodavci za treća trzista (poput našeg). Ne znam sto se ponovo poteze ta priča.
 
Tako je ali realno neki bas preterase sa cenama u Sr. Mislim da bi bilo ok da traze 800 sad ali 1000 je malo previse. :-D
 
Nista nije previse ako za to postoji trziste. Apsolutno mi nije krivo da ljudi zarade kad vec mogu. Kad svi koji hoce u prvom krugu uzmu telefone, pasce i cena.
 
U pravu si :) moraju ljudi zaraditi neki dinar, ko zeli ekskluzivu evo somun pa uzivaj :-D
 
... ajd da pitam opet: jel moze source gde si video koliki i koji je senzor u 6S?

Pitao si to i mene a napisah vec - na nekim nemackim sajtovima ali ne znam tacno gde, mislim da sam cak i postavio jedan takav link ovde. A i vidi se da je slican senzor kao u IP6 u pitanju, uz neka blaga poboljsanja (phase detection focus) i softverski sto su malo ispeglali. Jasno se vidi gde zaostaje za nesto vecim senzorima iz S6/G4 ali je svejedno kamera odlicna.

to po Amerikama npr. "seta" (i to onako bez folija/bumpera u zadnjim dzepovima ) i

Nije bas tako mali broj ljudi koji koriste zastitna kucista, maske itd, ne znam kako je sad za sestice ali 4/4s su mnogi dodatno zastitili zbog stakla pozadi.

Our first camera samples from the Apple iPhone 6s & 6s Plus
 
Poslednja izmena:
"Modni detalj" ciji hardver pere sve ostale najjace modele

Pogledaj ovaj ozbiljniji test, koji nije The Verge aka sve je najbolje test:

http://arstechnica.com/gadgets/2015...eview-its-whats-on-the-outside-that-counts/3/

Ko nece da gleda test je GeekBench3 Overall:

S6 5368 poena
iP6 2910 poena

Ukoliko je iP6s brzi 90% od iP6 onda je rezultat za iP6s=2910*1.9=5529 poena.

Razlika je 161 poena u korist iP6s, odnosno oko 3% performansi. Ovo manje vise pada i u domen statisticke greske, ali i cinjenice da iP6s mozda i nije 90% brzi vec manje. Tako da se da slobodno zakljuciti da je iP6s u najboljem slucaju 3% brzi od S6, a u najgorem slucaju par % sporiji od S6 ili pak egal S6.

Btw. The Verge testovi su strasno ostrasceni, a Anand testovi takodje verovatno naginju ka Apple-u jer je nedavno (pre godinu dana) glavni tester otisao da radi bas u Apple.
 
Eh, kako se nekad flejmovalo po ovim temama. Nije da mi nedostaju ta vremena pu pu pu, al se nekako osećam mator kad se svega setim.

Nekad je ajfon bio jedno jeftino osakaćeno govance koje je glumilo premium telefon po premium ceni. Ljudi koji su ga kupovali su to pravdali raznim imaginarnim razlozima, pa si onda imao ovde da čuješ priče o "osećaju u ruci", "Apple izmislio sve", "to što nema i ne treba mu", itd.

Ajfon 6s je danas premium telefon po premium ceni. I da hoću da ga napljujem, nemam zbog čega. Glavna novina mu jeste običan gimmick, ali danas su samo takve sitne stvari i ostale da se dodaju. Košta mnogo, al ko hoće, nek plati. Apple ljubitelji više po forumu ne moraju da glume đakone u crkvi svetog Steve, već prosto kažu da je ovo dobar telefon, što je i tačno.

Panta rei.
 
Zasto mi je obrisan sasvim normalan post?

... ajd da pitam opet: jel moze source gde si video koliki i koji je senzor u 6S?

Citirao sam ovo i normalno odgovorio.
 
Pogledaj ovaj ozbiljniji test, koji nije The Verge aka sve je najbolje test:

http://arstechnica.com/gadgets/2015...eview-its-whats-on-the-outside-that-counts/3/

Ko nece da gleda test je GeekBench3 Overall:

S6 5368 poena
iP6 2910 poena

Ukoliko je iP6s brzi 90% od iP6 onda je rezultat za iP6s=2910*1.9=5529 poena.

Razlika je 161 poena u korist iP6s, odnosno oko 3% performansi. Ovo manje vise pada i u domen statisticke greske, ali i cinjenice da iP6s mozda i nije 90% brzi vec manje. Tako da se da slobodno zakljuciti da je iP6s u najboljem slucaju 3% brzi od S6, a u najgorem slucaju par % sporiji od S6 ili pak egal S6.

Btw. The Verge testovi su strasno ostrasceni, a Anand testovi takodje verovatno naginju ka Apple-u jer je nedavno (pre godinu dana) glavni tester otisao da radi bas u Apple.

Sta je sa single core? Duplo brzi A9.
Dakle u vecini realnih scenarija iPhone ima na raspolaganju 2x vecu snagu (kada se koriste 1-2threada), dok S6 moze da dostigne te teoretske brojke (dakle da bude isti sa A9) samo u idealnim uslovima iskoriscenja svih 4 jezgara. Dakle geekbench samo.

Apple cpu-ovi su daleko superiorniji jos od A6. O SW da ne pricamo, multitasking test sve govori.

Uglavnom poenta je da nesto kao sto je A9, i da ne nabrajam svu ostalu tehnologiju ugradjenu u jedan iPhone prevazilazi "modni detalj" i sl sprdacine.
Taj "modni detalj" pokusavaju da prate sve velike kompanije, ali izgleda da je potrebno malo vise od obicnog kopiranja za uspeh.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno