Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Pa samo podlezu one neke prve serije koliko sam citao? Ovaj je proizveden u maju 2017.
 
Proverio,ne podleze,taj problem je vezan samo za tu prvu seriju. Kazem,normalno se prazni,ne gasi se,ali je sudeci bar po broju ciklusa i kapacitetu(coconut),prilicno oslabila za tih desetak meseci. Zamenicu je,nije to neka kinta. [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cao svima. Od juce sam vlasnik polovnog 6s.. Prvi mi je apple telefon koji cu pokusati da zadrzim i koristim pa bih imao neka pitanja :)
Koji je najpouzdaniji nacin da proverim bateriju?Skinuo sam neku battery health aplikaciju koja pokazuje da je navodno na 82%,da li je to validno? Takodje,proverio sam svoi model putem linka koji je postavio el_patron i ispada da je ovaj moj model eligible za besplatnu zamenu,pa me interesuje da li je moguce zatraziti to iako telefon normalno radi tj ne gasi se i nema za sada neocekivanih padova baterije?
I da,uspeo sam da napravim nalog na US, besplatne aplikacije naravno skida bez problema, ali me interesuje kakav je proces ako zelim da kupim neku aplikaciju?
To bi bilo to za sada :)
 
Imas prava na zamenu 3godine od izlaska telefona iliti do septembra bilo dal se gasi ili ne... baterija se rezervise u istyle i ceka se po mesec dana, te ako zelis rezervisi ti ne cekaj :) sto se tice store-a kupis gift card uneses u nalog i kupujes za tu sumu koju si kupio :)
 
Ok, a kako najbolje proveriti battery health? Coconut nije opcija jer nemam pristup mac-u, a ova battery life app mi je nesigurna jer mi tu varira health od 84-78%?
Takodje,kada mi je brightness nizi, na par mesta vidim svetlije tackice,sto ne smeta nista u radu.. od cega to moze da bude ako provereno znam da telefon nije kvasen i slicno?
 
Tackice od nagnjecenja, a mozes preko 3utools da gledas tu pise broj ciklusa, a health varira svuda :) zima je jos uvek :)
 
Koliko vidim taj 3utools je neki jb software sto bi znacilo da moram da odeadim jb?Ili gresim?:) glupa pitanja al sta cu,sve ovo novo bas posle godina i godina androida :)
 
Ma ne, sjajan tool koji ima stvarno pregrst korisnih stvarcica, a ujedno moze i da jb.
 
E da skapirao..Evo instalirao prikacio na komp i za bateriju mi stoji 775 charge times..jel to mnogo, jel bih trebao sa razmisljam o zameni mozda?
 
Ne da bi trebao,nego bi morao da menjas posle toliko ciklusa punjenja,pogotovo ako podleze zameni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ipak ne podleze,sestra mi je dala kutiju od drugog telefona,kad sam proverio sn iz telefona,pise da ne podleze :( elem,zbog cega bih trebao da menjam ako sve vec funkcionise kako treba,tj baterija drzi lepo,izdrzi ceo dan bez problema? Pitam ovo jer ne znam da li postoji neka potencijalna havarija zbog istrosenosti iste i slicno.. Koji servis je najpovoljniji,macola?pro mobi?
 
Tako je felericna batt plus 800 ciklusa.. pa ako nije free onda koristi dok ne pocne da pravi probleme :) svakako bih iskoristio godinu “jeftine” zamene batt tako da bih svakako promenio batt za koji mesec :)
 
Poslednja izmena:
Ako si zadovoljan,onda ne moras da menjas,ne brini,nece biti havarije i eksplozije [emoji16] Na problematicnim primercima se gasio telefon kada je baterija na 20-30%. Ako vec hoces da menjas,pro mobi deluje najpovoljnije,pisali smo o tome bas,par postova iznad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da,videcu kako se ponasa nakon nekog vremena pa cu odluciti,mada zamena nije realno skupa tako da cu mozda i zameniti.
Jedan funfact,zvao promobi sada,lokal u Nisu,kazu da se samo u bg-u menja baterija i to samo na telefonima kupljenim u telenoru?! Pri tom mi je receno kako mogu u bilo kom drugom servisu sa zamenim maltene jer zvanicnog servisa u Srbiji nema?!
Edit: U macoli je zamena 3370,dobija se garancija od 90 dana,sto je opet super cena.
 
Poslednja izmena:
Ma imam info iz prve ruke ti u Nisu nisu ocito informisani :) ako je 3370 u macoli odlicno :)
 
Pa i meni cudno,kao telefoni se salju za Bg ali samo ako su u garanciji ili kupljeni u telenoru.. Nebitno,verovatno cu menjati u macoli ukoliko procenim da mi trenutno baterija ne zavrsava posao.
Elem, imam jos jedno pitanje, ko bi rekao :) Podesio sam touchID i passcode, ukljucio u accessibility>home button> rest finger to open, pa me interesuje jedna stvar vezana za to kako ovo funkcionise zapravo.. Da li bi trebao da radi cak i kad je ekran crn,zakljucan a ja prislonim prst na home dugme? Tj da li bi i u tom slucaju trebao da odmah otkljuca telefon ili je prvo potrebno "probuditi" ga podizanjem ili pritiskom power dugmeta? Jer cini mi se da je radio da direkt sa crnog ekrana ode na home screen a da sada odjednom nece :)
 
Pa i meni cudno,kao telefoni se salju za Bg ali samo ako su u garanciji ili kupljeni u telenoru.. Nebitno,verovatno cu menjati u macoli ukoliko procenim da mi trenutno baterija ne zavrsava posao.
Elem, imam jos jedno pitanje, ko bi rekao :) Podesio sam touchID i passcode, ukljucio u accessibility>home button> rest finger to open, pa me interesuje jedna stvar vezana za to kako ovo funkcionise zapravo.. Da li bi trebao da radi cak i kad je ekran crn,zakljucan a ja prislonim prst na home dugme? Tj da li bi i u tom slucaju trebao da odmah otkljuca telefon ili je prvo potrebno "probuditi" ga podizanjem ili pritiskom power dugmeta? Jer cini mi se da je radio da direkt sa crnog ekrana ode na home screen a da sada odjednom nece :)

Podignes ga samo,ako ti je ukljucena raise to wake opcija i onda naslonis prst samo,nema potrebe da pritisnes home dugme.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da bi mu to tako radilo mora biti uljucena i opcija rest finger to open
 
Pa da,napisao je da je ukljucio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko se ceka na zamenu baterije ako se prijavimo na macolinom sajtu.
 
Uzeo sam (opet) novu bateriju preko macola.rs za 3300din, ekstra! Preko neta narucio, cekao par sedmica i za par sati mi napravili...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Sati? U istyle za 15 min bukvalno rezervises termin i zavrse ga za 15-20min jedino ako zelis da ga pune pa to cekas ali meni je i 15% vrsilo posao... inace baterije dolaze potpuno prazne :)
 
Pa matori za 2000 jeftiniju uslugu sačekaću sat dva.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
+1 za macolu, ovi u iStyle deru generalno. Za izbegavati u sirokom luku.
 
Treba uzeti u obzir i da macola ne menja baterije na oštećenim telefonima (npr napuklo staklo), za razliku od istyle-a
 
Nazad
Vrh Dno