Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Drugarici upao telefon u vodu i nije ga ugasila odmah. Sad nece da se upali, ne reaguje. Jel moze da se popravi to, jel se isplati, koliko bi kostalo?

Mislim da je dijagnostika u iStyle 2500din, ne znam koliko je u Macoli. Oba servisa su ovlascena za Apple proizvode
 
Imao sam iP7 nedavno, pa bih sad da uzmem 6s. Zanima me isplati li se uzimati ga u 2017oj i ima li neke vece razlike u radu izmedju ove dve generacije ( mislim u realnom radu, ne zanima me da li ce jedan uci u igru/app pola milisekunde brze), dakle da li je fluidnost na nivou ili barem tu negde sa sedmicom?
 
Pozz drustvo :) treba mi savet :D Imam Iphone 6s Plus od 16gb, iCloud mi je skoro pun... blizu 5Gb, problem je sto i na telefonu slike zauzimaju 4Gb, a stoji mi ukljucena opcija za optimizaciju... koliko sam citao na netu, jedan deo memorije za slike mora da se uzme i u telefonu, ali ovo mi je bas puno... a ne uspevam nikako da obrisem slike samo iz memorije telefona.

Pitanje je da li da prosirim iCloud na 50Gb jer i nije toliko skupo... ali kako cu sa memorijom telefona kad vec sad slike zauzimaju puno? Ili da jednostavno obrisem ceo ICloud i sve iz telefona pa idem sve iz pocetka? Inace sve slike i video snimke sam prebacio i na hard pa cu narezati vremenom.
 
Pozz drustvo :) treba mi savet :D Imam Iphone 6s Plus od 16gb, iCloud mi je skoro pun... blizu 5Gb, problem je sto i na telefonu slike zauzimaju 4Gb, a stoji mi ukljucena opcija za optimizaciju... koliko sam citao na netu, jedan deo memorije za slike mora da se uzme i u telefonu, ali ovo mi je bas puno... a ne uspevam nikako da obrisem slike samo iz memorije telefona.

Pitanje je da li da prosirim iCloud na 50Gb jer i nije toliko skupo... ali kako cu sa memorijom telefona kad vec sad slike zauzimaju puno? Ili da jednostavno obrisem ceo ICloud i sve iz telefona pa idem sve iz pocetka? Inace sve slike i video snimke sam prebacio i na hard pa cu narezati vremenom.

Ja radim redovan backup na Google Photos još od prvog Android telefona, i evo sad na iPhone.. I posle možeš da ih izbrišeš iz fona slobodno.. Mada ja imam 64 pa se ne trudim da brišem posle backup-a na Google Photos ali nemaš problema da izbrišeš..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je realno ocekivati da ce pasti cene 6s kada izadje 8 i koliko? Konkretno me zanima 64gb model jer mi je ovih 16 stvarno malo
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi, ali je pitanje koliko će ih biti (novih). Pričao sam sa nekoliko prodavaca, kažu da ga slabo i nabavljaju jer je baš mala potražnja. Nije velika razlika u ceni između 6s i 7 (60-ak €), pa se ljudi uglavnom odlučuju za sedmicu. Polovnjacima će pasti cena sigurno
 
Trebalo bi, ali je pitanje koliko će ih biti (novih). Pričao sam sa nekoliko prodavaca, kažu da ga slabo i nabavljaju jer je baš mala potražnja. Nije velika razlika u ceni između 6s i 7 (60-ak €), pa se ljudi uglavnom odlučuju za sedmicu. Polovnjacima će pasti cena sigurno
U istyle ih recimo nemaju u ponudi...

Sent via Xperia Z5
 
Da li je realno ocekivati da ce pasti cene 6s kada izadje 8 i koliko? Konkretno me zanima 64gb model jer mi je ovih 16 stvarno malo

Evo ja ću ti prodati moj 6s 64gb [emoji1]

Jeste 16 neprihvatljivo za telefon danas.. Npr ja ništa specijalno nemam i slike i video redovno idu na Google Photos pa mi je od 60 dostupnih gb ostalo 20..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako ga ne nabavim u roku od par dana, saljem ti pm :D

Nisam ranije koristio ovaj Google Photos, evo bukvalno sad sam skinuo aplikaciju i vidim da mi redja slike po albumima, a to bas nesto ne volim. Moze li da se napravi album gde ce da pakuje sve slike?

EDIT: Nebitno, poredjao sam slike po mesecima i odgovara mi tako

EDIT2: Zanima me, kada se odnese telefon na reklamaciju u drugoj godini garancije, reklamacija prodje i dobije se nov uredjaj koji je refurbished, da li taj uredjaj podleze apple-ovoj 1 year warranty i da li se dobija nova garancija od operatera ili se nastavlja stara?
 
Poslednja izmena:
Nemaš novih godinu od Epla. Mts daje garanciju na taj novi uređaj i ta nova garancija je na novih 24 meseca. Znači, garancija se vezuje za sam uređaj, a ne za ugovor.
 
Pa to ispadne jos bolje onda, ne moram da cimam vlasnika ugovora ako se nesto desi :D
 
Moraš jer samo vlasnik ugovora može da podigne taj zamenski telefon.
 
Da li subotom radi iStyle servis i kolike su sanse ako ga donesem u subotu oko 10, da mi zamene bateriju isti dan? I dokle servis radi radnim danima?
 
Oni ne rade vikendom.

Radno vreme servisa je od 9 do 17 sati.

Ovo pise na njihovoj web adresi.

Ako ih kontaktiras, posalji mail, telefon zaobidji :)

Sve blize moze da ti kaze @mikenziyu
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljao sam ali ne mogu nikako zbog posla da stignem u to vreme radnim danima
 
Mozes i da posaljes. Telefone primaju u prodavnici. Mozes da poslajes poruku @mikenziyu i da ga zamolis da ima napomene da ce neko kasnije doneti telefon i da ga prime.
 
Nemaš novih godinu od Epla. Mts daje garanciju na taj novi uređaj i ta nova garancija je na novih 24 meseca. Znači, garancija se vezuje za sam uređaj, a ne za ugovor.

Jel to sigurno ide tako, ja sam dobio zamenski 6s u drugoj godini garancije kod Telenora ali mi nisu dali nikakakvu novu garanciju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
100%, ali sam pisao o Telekomu tj Mts-u. Meni su tako 3 iP6 zamenili.
 
Nemaju obavezu da ti daju novu garanciju.. Ja ti još nigde nisam video..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Daje mts novu, bar je davao meni su isto na ip6 davali vise puta novih 24 meseci. Koliko pratim situaciju idalje dalju za svaki zamenski novih 24 meseci.
 
Ajd opet. Mts garanciju vezuje za uređaj. Prilikom zamene, dobija se drugi uređaj sa drugim imei brojem. Samim tim garancija na stari uređaj se poništava, a na novi daju novu garanciju.
Znam da mnogi nemaju tu praksu, već se garancija prosto prenosi i nastavlja na novom uređaju, ali mts ipak ima tu praksu i daje potpuno novu garanciju na novih 24 meseca. Ja sam tako 2015. dobio dva nova iP6 sa dve nove garancije, 2016. sam ga i treći put reklamirao ali sam na kraju tražio drugi uređaj jer mi je dosadilo da svaki put čekam po mesec dana da mi daju novi telefon.
 
Svaka čast, veliki plus za mts ako to praktikuju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je po zakonu, nov uređaj nova garancija

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Potvrdjujem. Pre neki dan sam pitao u mtsu da li daju novu garanciju u slucaju zamene i odgovorili su potvrdno.
 
Kakva vam je baterija na 6s, je'l izdrzi ceo dan ( nekoliko slika, stalno podaci ukljuceni, drustvene mreze, slusanje muzike i ponekad email i surfanje netom).

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Svako koristi drugacije telefon i dok ne prodje tvoj rezim neces dobiti odgovor na tvoje pitanje. Nekome drzi ceo dan, nekome dva dana, a neko dva puta puni.
 
Meni 8 sati maks.. Ne znam šta bih bez Battery Case-a...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni na ios11 drzi 4 sata [emoji19]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno