Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Kada pada po nasem vremenu?
 
На сву срећу ја бих опет узео црни...
 
Poslednja izmena:
Видео то пре 2минута и заиста делује као да није нека реплика...

iphone_6_recovery.jpg


мада мене ово више занима да ли је заиста тако:
http://www.macrumors.com/2014/08/29/a8-iphone-6-1-gb-ram/
 
1gb ram? Pa oni se sprdaju!
 
Pa dobro,to je manje vise nebitno. I dalje ce raditi kao zmaj.
Veci problem od rama je izgled telefona. Mnogo je ruzan jbt,barem meni..
 
Iako se slazem sa tobom da je malo drugaciji je ram management, npr. G3 sa 3GB RAM i 20-ak aplikacija osetno mi sporije radi od iPhone 5 sa 1GB RAM i isto toliko aplikacija pokrenutih... Naravno iskreno se nadam da ce biti 2GB za buducnost...
 
MacRumors:

I'm not convinced that the image shown even indicates that the iPhone 6 will have 1GB of RAM.


From what I see on the image, this is what is printed:
H9CKNNN_KTMR_R

Now, let's compare this against the below:
http://www.skhynix.com/products/mobi...Map=MobileDDR3

1) H9CCNNN4GTMLAR (4Gb = 512MB)
2) H9CCNNN8JTALAR (8Gb = 1GB)
3) H9CCNNN8KTALBR (8Gb = 1GB)
4) H9CKNNN8GTMPLR (8Gb = 1GB)
5) H9CCNNNBLTALAR (16Gb = 2GB)
6) H9CCNNNBPTALBR (16Gb = 2GB)
7) H9CKNNNBJTMPLR (16Gb = 2GB)
8) H9CKNNNBKTMRPR (16Gb = 2GB)
9) H9CKNNNBKTMTDR (16Gb = 2GB)
10) H9CKNNNBPTATDR (16Gb = 2GB)
11) H9CKNNNDATMRPR (24Gb = 3GB)
12) H9CKNNNDATMTDR (24Gb = 3GB)

Row's 1-3 and 5-6 can be eliminated since they start as "H9CCNNN..." rather than the 'H9CKNNN...' we are looking for.

So far this leaves the following:

4) H9CKNNN8GTMPLR (8Gb = 1GB)
7) H9CKNNNBJTMPLR (16Gb = 2GB)
8) H9CKNNNBKTMRPR (16Gb = 2GB)
9) H9CKNNNBKTMTDR (16Gb = 2GB)
10) H9CKNNNBPTATDR (16Gb = 2GB)
11) H9CKNNNDATMRPR (24Gb = 3GB)
12) H9CKNNNDATMTDR (24Gb = 3GB)

After the 1st letter in question (8 or is it a B?), the sequence continues with what looks to be "KTM", so let's look at what that leaves us: Lines 7, and 10-12 can be removed as well, so we now have this left:

4) H9CKNNN8GTMPLR (8Gb = 1GB)
8) H9CKNNNBKTMRPR (16Gb = 2GB)
9) H9CKNNNBKTMTDR (16Gb = 2GB)

Looking at the remaining three digits, it looks like R_R (looks like a 'W' in between, but that doesn't match up with anything above), so looking at what we are left with, we just have:

8) H9CKNNNBKTMRPR (16Gb = 2GB)

The above leads me to believe that the iPhone 6 will indeed have 2GB of RAM; and continues the "tradition" of doubling/increasing RAM every form factor change. I don't know why it looks like a 'W' in the pictures, as opposed to a 'P' above, but this is what I have so far.

The above makes sense to me, but let me know if someone sees anything I may have done wrong.

http://forums.macrumors.com/showpost.php?p=19543170&postcount=333
 
Btw, po meni su šanse da se sat nađe u prodaji ove godine 10-20%... Ni jedan jedini deo nije procureo za sada...
 
to i ja kazem.Mozda i6 bude vodootporan?
 
Нема шансе, не би Епл стављао гумене поклопце на отворе.
 
to i ja kazem.Mozda i6 bude vodootporan?

Како онда да Apple оствари рекордне профитне маргине и да акционари буду задовољни?

Ако бре остављају 1GB RAM & 16GB Storage (као да смо у 2010ој) знаш које су шансе да убаце нешто што би коштало више од $5 по телефону?
 
nemam pojma,lupio sam,jer sam pogledao pozivnicu i nesto mi tako delovalo.Znam da su sanse za to male,al opet...mozda i bude
 
Jedna stvar koja mi nedostaje na iPhneu i koju bih jako voleo su stereo zvucbici nao na One. Mozda u 7ici.
 
Нешто ми је сада пало на памет... да ли би можда могли да представе 3 телефона?

4" iPhone => 1GB RAM, 16GB Storage (исто као 5с нпр јер већ има те заобљене ивице као на iPod)
4.7" iPhone Air => 2GB RAM, 32GB Storage
5.5" iPhone Pro => 2GB RAM, 64GB Storage

@jorgovan,
Било би супер, поготово сада када су купили Beats али сумњма да ће то бити у овом моделу... можда у 6ѕ
 
Mozda ce i 5.5 da se zove drugacije tipa iPhab :d
 
Ja isto mislim da ce biti vodo otporan, jer na toj pozivnici deo jabuke koji se vidi po meni lici na talase, pa me to asociralo da ce biti vodo otporan
 
Kada pada po nasem vremenu?
Uvek u 19h...

Kvalitetan hands-on nečega što ne deluje da je replika
Видео то пре 2минута и заиста делује као да није нека реплика...
ti "Feld & Volk" su nekakva ruska dizajnerska ekipa koji modifikuju i prave luksuzne verzije ajfona i ajpeda
Ovaj iphone 6 za koji tvrde da su sastavili od delova koje su nabavili je najverovatnije lažnjak...
9to5mac je dao neka svoja zapažanja zašto misle da nije u pitanju pravi iphone:
iTunes znak na iOS 8 je narandžast:
unnamed.jpg

na ovom njihovom ajfonu 6 je plav

ovo poređenje sa ajfonom 5s govori da se možda ne radi ni o 4.7" ekranu, nego o montaži:
screen-shot-2014-08-29-at-11-51-09-am.png


još neke naznake u vezi rezolucije, verovatno 1704x960:
http://9to5mac.com/2014/08/29/suppo...-ios-8-beta-ahead-of-larger-display-iphone-6/

spisak najava (i nagađanja) na jednom mestu:
http://www.macrumors.com/roundup/iphone-6/
 
Meni je jasno da renderi, replike, klonovi i sl. ne mogu da budu 100% identicni originalu (posebno originalu koji jos nije izasao) ali mi nije jasno kako ljudi ne mogu da skapiraju (i da se pomire s tim) da ce novi iPhone biti ruzan.
Bar da stave tamno sive fuge umesto belih...
 
Златни опет објаснио :3 Али, блиц није у реду. Још један клон :(
 
Poslednja izmena:
Meni je jasno da renderi, replike, klonovi i sl. ne mogu da budu 100% identicni originalu (posebno originalu koji jos nije izasao) ali mi nije jasno kako ljudi ne mogu da skapiraju (i da se pomire s tim) da ce novi iPhone biti ruzan.
Bar da stave tamno sive fuge umesto belih...

Imas gomilu varijanti tih linija po webu...
 
[YOUTUBE]ZsxQxS0AdBY[/YOUTUBE]

ne znam da li sam trebao ovde da kacim ali posto ih je kupio apple i posto dele skoro istu poslovnu filozofiju ,nije lose odgledati klip
 
Lepo objasnjeno.
 
Nazad
Vrh Dno