Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Nisam znao u kojoj temi da postavim pa resih ovde.
Naime 06.08.2015 sam reklamirao iPhone 6 u mts-u (posle mesec dana koriscenja) zbog pojave mrtvog piksela. Narednog dana mi je stigla poruka da je telefon primljen na servis i od tada nista. S' obzirom da su probili zakonom propisanih 8 dana i nista mi nisu odgovorili, sta da cinim? Da kontaktiram trzisnu inspekciju?
 
Zvati inspekciju da ide u državnu firmu je iskreno gubljenje vremena. Pozovi i pitaj šta se dešava i reši to na takav način.
 
Znaci u svakom slucaju mogu da me j.ebu kako hoce. J.ebem te drzavo!
 
Trebao si u iStyle direktno i sve bi sredio za 10-12 dana...
 
Neće da te j.. Cilj im je da sto pre dobiješ telefon nazad i da sto pre nastaviš da trosis impulse. Mnogima su reklamacije resavali na licu mesta dajuci u zamenu retail telefone, sto nisu morali. Imaju procedure koje slede, to je sve. Kad istekne 8 radnih dana zovi da pitas sta je sa uređajem.
 
Videcu sutra da odem da vidim kakva je situacija. Ako prihvate reklamaciju, imam li pravo da zahtevam nov neotpakovan telefon ili moram da uzmem taj njihov zamenski?
 
Mislim da oni u svakom slučaju daju zapakovan u retail kutiju ali u svakom slučaju nisu u obavezi da ti daju telefon u originalnom pakovanju.
 
Znaci pilicarenje u svakom slucaju. Reklamiras mobilni star mesec dana i postoji mogucnost da dobijes neki popravljan. Sjajno zaista...
 
Mrzi me da kucam ponovo:
44720b3b27a8b0dffc419d8a3ea192fb.jpg
 
Samo postojanje mogucnosti je porazavajuce. Umesto da dobijes nov neotpakovan telefon oni daju neki zamenski koji je, Boga pitaj, koliko star. Razocaran sam totalno Apple-om...
 
Ma da,ostali proizvodjaci odmah daju nov neotpakovan uredjaj,bez pitanja.
Epl je izmislio podrsku za sve ostale igrace na trzistu,da se ne lazemo.
 
Nisam to ni rekao, ostali su jos gori. Ali, dam 700E za telefon koji se pokvari posle mesec dana (kontrola kvaliteta sjajna) i dobijem refurbished? Pa da li je to normalno?
 
Pomesao si, nema smearing na IPS-u. Smearing mi je pravio problem na Amoledu (i to je na svakom tako, ne menjaju), ovde imam mrtav piksel.
A i da zamene displej opet nije u redu. Treba dati nov telefon (sto stoji i u zakonu).
 
Pomesao si, nema smearing na IPS-u. Smearing mi je pravio problem na Amoledu (i to je na svakom tako, ne menjaju), ovde imam mrtav piksel.
A i da zamene displej opet nije u redu. Treba dati nov telefon (sto stoji i u zakonu).
Zato sam ti i rekao :D Menjao si smearing za mrtav pixel :D Što nije u redu da zamene displej? Bar je na iphoneu lako, dva šrafa..
 
Nije te skontao... :) Zezao bih sada Bataka za iphone ali neću, znam da bih isto izludeo da se meni tako nešto desi posle mesec dana... Tako je to u Srbiji...
 
Poslednja izmena:
Aha, nisam skontao. :)
Pa nije u redu da mi popravljaju telefon posle tako kratkog koriscenja. Da su toliko ozbiljni i sjajni kao sto pojedini pricaju zamenili bi bez reci novim telefonom.
A i pre bih istrpeo mrtav piksel nego smearing. :D
 
Aman ljudi, pisao sam nekoliko puta i opet ću. Kad ti nešto crkne na kolima da li trazis novi auto? Mi samo ne verujemo našim servisima da će dobro odraditi posao već mislimo da će dodatno izgrebati telefon i napraviti ga još gorim, vizuelno. Servisera se bojim i ja ali se nadam da iStyle serviseri nisu kao serviseri za Android (Samouki YouTube serviseri bez alata).
 
Aman ljudi, pisao sam nekoliko puta i opet ću. Kad ti nešto crkne na kolima da li trazis novi auto? Mi samo ne verujemo našim servisima da će dobro odraditi posao već mislimo da će dodatno izgrebati telefon i napraviti ga još gorim, vizuelno. Servisera se bojim i ja ali se nadam da iStyle serviseri nisu kao serviseri za Android (Samouki YouTube serviseri bez alata).
Naravno da treba novi telefon posle ovako malo vremena koriscenja. A i po zakonu je tako.
I da, nemam nimalo poverenja u servisere. Pritom mts ne salje u istyle nego pitaj Boga gde.
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Ne postoji serviser za Android.

Kako te nije mrzelo da ovako glupim odgovorom trošiš svoje i vreme svih nas ostalih na forumu? Treba da te je sramota.

Ako ti druže nisi shvatio šta sam hteo da kažem onda sa mojim načinom pisanja nešto nije u redu. Moram početi da crtam.

Ps. Sad razmišljam, zbog ovakvih besmislenih postova koji samo oduzimaju energiju čoveku koji želi nešto da pročita i zbog ovakvih dokonih ljudi kao što je Dapimp koji nemaju ništa pametno i konstruktivno da kažu ljudi prestaju da čitaju forum.
 
Poslednja izmena:
Pa pogresno si napisao, jer takvih servisera ima i za IP.
Nego ti volis da trolas, pa eto bolje da ubacis Android u celu pricu ne bi li opravdao posedovanje Apple.
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Kad se prepireš sa budalom, popusti, pobediće na iskustvo.

Sto se tice problema iphone-a, voleo bih da dobiješ nov ali svi kukaju kao da je servis telefona sklapanje space šatla [emoji23] Nekako mi mikenzy i iStyle ulivaju poverenje u celu priču. Bilo je ovde bezbroj telefona koji su krckali po krajevima pa ih je iStyle sredio bez da ih iko pljuje ovde po forumu.
 
Ne znam sto si mu tako drsko odgovorio ali ti je lepo covek rekao. Priuceni serviser moze da servisira svaki telefon nevezano za platformu.

Naravno da bi svaki ovlasceni servis morao da ima strucne i obucene radnike, to je vec drugo pitanje. Pitanje je koji nivo popravke se uopste moze raditi kod nas.
 
Poslednja izmena:
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Što se tiče delova menjaju se zadnja kamera, baterija, zvučnik, slušalica, motor za vibracije, sim tray mehanizam. Za sve ostale kvarove menja se telefon.
U Apple Storu može se zameniti i ekran.
 
Kad se prepireš sa budalom, popusti, pobediće na iskustvo.

Sto se tice problema iphone-a, voleo bih da dobiješ nov ali svi kukaju kao da je servis telefona sklapanje space šatla [emoji23] Nekako mi mikenzy i iStyle ulivaju poverenje u celu priču. Bilo je ovde bezbroj telefona koji su krckali po krajevima pa ih je iStyle sredio bez da ih iko pljuje ovde po forumu.
Nije sklapanje spejs satla ali su serviseri veoma nepazljivi i vrlo cesto dodje do nekog ostecenja i to nije to. Zbog toga pravim dramu oko svega.
Moguce da su u iStyle-u odlicni ali meni je telefon otisao u neki drugi servis i pitanje je sta i kako ce biti.
 
Da te spasem lupanja glavom o zid. Telefon ti je otisao u Macolu, oni rade servis za mts. Zbog mrtvog piksela ces dobiti drugi telefon.
Licno sam reklamirao zbog diskociranje prednje kamere, dobio sam novo vakuum pakovanje, ali sam staro morao da vratim.
Drugo, ti refurbished telefoni nemaju nikakvih mana niti se po bilo cemu razlikuju od ovih iz vakuum pakovanja. Zapravo, ne znam da li je moguce cak i dijagnostikom utvrditi o kakvom se telefonu radi, iz originalnog ili retrail pakovanja.
 
Nazad
Vrh Dno