Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

da ne idem dalje u offtopic, kopiraću onda ovu sliku sa teme o LG G3, mada je u pitanju wifi browsing test:
g3-benchmarks.009.jpg

u pitanju je review sa arstechnica
 
Poslednja izmena:
Meni na ip5 baterija traje nekih 17-18 sati. Usage mi je oko 5,5 sati ali full koriscenje. Znaci 3g i wifi ne gasim, brightness varira, preko dana kad sam napolju ide od pola do 100% a uvece je na oko 20%. Imam preko sat vremena razgovora. Tapatalk,net,facebook... oko 3h prosecno.
 
@ drgonzo, pa eto, tu vidis realno stanje stvari kada su na istom osvetljenju, bolji je 5s ali je razlika dosta manja nego u gsmarena testi bas zbog jacine osvetljenja koje je u tom slucaju skoro duplo jace na N5 pa je i potrosnja veca.
 
Meni na ip5 baterija traje nekih 17-18 sati. Usage mi je oko 5,5 sati ali full koriscenje. Znaci 3g i wifi ne gasim, brightness varira, preko dana kad sam napolju ide od pola do 100% a uvece je na oko 20%. Imam preko sat vremena razgovora. Tapatalk,net,facebook... oko 3h prosecno.
Ne znam kako sabiraju taj njihov usage,ali ja sam znao da imam usage 2h a da ne pipnem telefon tako da ne znam kakvo je to merilo.
Na androidu bar vidim koliko sati je radio ekran.
Sa indenticnim koriscenjem na n5 legnem sa 40% a ip5 je imao 20% otprilike,sta god ti testovi pricali.
 
Ne znam za n5 mogu da uporednim sa gnex-om. Sa identicnim koriscenjem gnex je izvlacio nekih 12-13 sati.
 
Gnex je dosta losiji po pitanju baterije i od n5 i od ip5.
 
I 5 je lošiji od 5s, 5s ima dodatni procesor, baterija malo jača... mada je meni nexus 5 lošiji bio i od iP4s. Meni je baterija bolja na 5s ako uporedim sa nexus 5, naravno govorim stock nexus 5, baterija mi je bila očaj. Sve telefone koristim sa autoosvetljenjem.

^ ta arena radi te testove autonomije na 50% osvetljenja ekrana, N5 ekran tu svetli 298 nitsa a ip5s 163. To utice na autonomiju ;)

Displej iP je bolji od konkurencije, dovoljno je pogledati samo uporedne slike matorg 4s i S5 koje sam postavio. Vidiljivost na suncu iznad konkurencije. Dovoljno je da pogledaš uživo displej na suncu (može da meri ko šta hoće, ja sam napisao iz iskustva, uostalom i YT je pun klipova gde se vidi displej). Šta mene briga koliko je nita na koliko %, ako je displej najbolji? Baš te briga na koliko je automatkia podesila %. Da ne vidiš na displeju po suncu, e onda da kažeš displej je očaj, ali na suncu jedan od najboljih. Autonomija je bolja od nexus 5, sa njim nikako nisam mogao da izguram dan, niti pomišljao da uđem u večernje sate.







 
Poslednja izmena:
Džaba druze pričaš to sve ovde se slepo veruje u ono što crnja i erika kažu i neku sajt napiše.
 
Displej iP je bolji od konkurencije, dovoljno je pogledati samo uporedne slike matorg 4s i S5 koje sam postavio. Vidiljivost na suncu iznad konkurencije. Dovoljno je da pogledaš uživo displej na suncu (može da meri ko šta hoće, ja sam napisao iz iskustva, uostalom i YT je pun klipova gde se vidi displej). Šta mene briga koliko je nita na koliko %, ako je displej najbolji? Baš te briga na koliko je automatkia podesila %. Da ne vidiš na displeju po suncu, e onda da kažeš displej je očaj, ali na suncu jedan od najboljih. Autonomija je bolja od nexus 5, sa njim nikako nisam mogao da izguram dan, niti pomišljao da uđem u večernje sate.

A da udahnes duboko i onda da procitas jos jednom sta sam to napisao? :d Veruj mi, bolje je tako nego da izlizes tastaturu u polubesu ;)

ta arena radi te testove autonomije na 50% osvetljenja ekrana, N5 ekran tu svetli 298 nitsa a ip5s 163. To utice na autonomiju
Uzmi pogledaj kolika je razlika u autonomiju u gsm arena testu izmedju N5 ciji displej na 50% sija 298 nitsa i 5s koji na istoj vrednosti ''sija'' 163nitsa, logika nalaze da ce potrosnja biti dosta veca na N5 zbog jaceg osvetljenja. A mislim i da sam panel na N5 vise trosi.

Onda pogledaj test koji je postavio drgonzo kada su svi ekrani na 200 nitsa, 5s ima bolju autonomiju od N5 ali razlika nije ni priblizno velika kao u gsm arena testu. (arena, surf test N5 4:46h a 5s 9:58h a taj test kada su na istom osvetljenju N5 564min, 4s 608min, znaci 5s je i dalje u prednosti ali ne kao u prvom slucaju kada ima prednost ustede energije zbog svetlijeg podesavanja displeja.

To su cinjenice, ko ovo ne moze da skapira onda do k.... bas :d

A sto se tice ovoga sto si odmah zapenio kao da sam napisao da je 5s displej los, nikako nije, pa naravno da je bolji, svaki apple displej je prakticno najbolji na trzistu u svakom smislu, devojka je imala 4s, sad koristi matori 3gs i preci ce opet na 4s ili 5s, jedan ortak koji zivi u Fr je ios developer i ima kolekciju Apple uredjaja, sve te ekrane sam video i stvarno kidaju u svakom smislu, i sto se prikaza/kalibracije tice a i osvetljenje je u samom vrhu kao i vidljivost na suncu.

Znaci ni u jednom trenutku nisam napisao da iphone displeji ne valjaju i da je onaj na N5 bolji, samo da se jacina osvetljenja na fabrickih 50% dosta razlikuje sto utice na autonomiju.
Sledeci put citaj malo bolje pre nego sto padnes u vatru ;)
 
Poslednja izmena:
Onda se izvinjavam @hsv :)
Sad sam ja kriv što nas uvlačiš u neke grafike, cifre i nite koje ama ič ne zanimaju 99,9% kupaca :d Mene kao kupca zanima da uživo uporedim displej jedan do drugog, na osnovu toga donosim svoj sud koji je bolji.
 
Ja čekam da izdaje šestica pa da vidim koliko će 5s da pojeftini.
 
Upravu je Ivan I. ovde su ulazi u sitna crevca. :) a to ne zanima preterano svakoga, ko je kriv N5 sto toliko svetli :)
 
Onda se izvinjavam @hsv :)
Sad sam ja kriv što nas uvlačiš u neke grafike, cifre i nite koje ama ič ne zanimaju 99,9% kupaca :d Mene kao kupca zanima da uživo uporedim displej jedan do drugog, na osnovu toga donosim svoj sud koji je bolji.

Super, uzmeš onda šta se tebi više sviđa, ali nemoj molim te da potpuno odbacuješ precizno testiranje kvaliteta ekrana kao neku nebitnu stvar. Zaboravljaš da smo na IT forumu gde su cifre, grafikoni i razna merenja ipak dosta bitni... Tako da ne, nije hsv kriv što iznosi neke činjenice, nego ti koji ih olako odbacuješ samo zato što tvoje oko donosi ultimativni sud.

Pa naravno da je tako kod svih kupaca, niko neće uzeti ekran koji mu se ne sviđa, ali merenje kolorimetrom nije izmišljeno kako bi se kupci zavlačili, već da im se ukaže na tačne vrednosti koje oko ne može tako lako da prepozna. Samim tim se dobijaju cifre koje mogu da se upoređuju i tako da se proceni koji ekran ima kvalitetniji prikaz. Uživo poređenje jednog ekrana sa drugim je ipak subjektivna metoda.
 
Poslednja izmena:
Ajfon UVEK ima najbolji ekran, kao sto i ajped, kao i mekbuk, kao i ajmek. Apple poklanja posebnu paznju kvalitetu ekrana. Ja licno kada vidim da neki "strucnjak" pise hvalospeve o nekom Samsung ekranu, ja prestanem da citam. Imam Samsung televizor, imao sam Samsung monitore, nagledao se Galaksija. Za Samsung uvek vazi jedna stvar, a to je da prikaz nema veze sa stvarnoscu. Zbog njih neuki ljudi misle da su boje na (S)Amoledu zive a na drugim ekranima blede. LG zbog toga svoje, inace fenomenalne ekrana (oni su lider u proizvodnji ekrana) napucava da bi sto bili priblizniji Samsung kolornoj semi, koja veze sa zivotom nema.
 
Onda se izvinjavam @hsv :)
Sad sam ja kriv što nas uvlačiš u neke grafike, cifre i nite koje ama ič ne zanimaju 99,9% kupaca :d Mene kao kupca zanima da uživo uporedim displej jedan do drugog, na osnovu toga donosim svoj sud koji je bolji.

Pa ja i rekoh - ip ekrani su najbolji u marketu ili u ''najgorem slucaju'' egal sa jos nekim na samom vrhu. Ali nismo o tome pricali nego o autonomiji (surfa konkretno) gde je 5s ocigledno malo bolji od N5 ali ne onako drasticno (duplo) kao sto to prikazuje gsm arena test.

Gizmo ima dobar sistem testiranja autonomije, lepo odvrne sve ekrane na 100% pa lako moze da se vidi koji koliko svetli i koliko sati moze da izdrzi. Ali ubedljivo najbolji sistem je testiranje svih ekrana na istom osvetljenju (200 nits npr), to je ubedljivo najbolji pokazatelj autonomije nekog uredjaja i najbolji nacin za poredjenje.

Ajfon UVEK ima najbolji ekran, kao sto i ajped, kao i mekbuk, kao i ajmek. Apple poklanja posebnu paznju kvalitetu ekrana

Apple poklanja posebnu paznju kvalitetu svega :) Moze neko da ih voli, da ih mrzi ili da je neutralan ali to su cinjenice. Mnogo duze vremena posvete razvoju uredjaja i idu na vrhunski kvalitet na svakom polju. Samo da i oni ne pocnu malo da fusere zbog hiperprodukcije a sve je moguce..
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da će sa počnu da fušerišu, USA je to, oni sve prave kvalitetno sem kola :) inače sada imam zanimljiv projekat na poslu, ugrađujemo entertainment sistem od appla u Airbus A340, biće izuzetno zanimljivo svima na dužim letovima ako putujete Lufthansom.
 
Imam osecaj da ce da pokidaju sa novim modelima, ne znam zasto. Javlja mi se. :D
 
kinezi su izbacili još neki klip na temu ovog zaštitnog stakla od safira (ako je to uopšte safir):
[YOUTUBE]Cfljtp63Ryo[/YOUTUBE]
pokazalo se dobro u svakodnevnim aktivnostima korisnika smartfona kao što su zabijanje eksera u ekran, prelazak točkićima od kancelarijske stolice preko njega, ali na žalost nećemo moći da se parkiramo na smartfon...
 
Poslednja izmena:
Citao sam negde pre neki dan da safir staklo po jedinici proizvoda kosta 30 dolara a gg3 3 dolara.

Racunica je prosta 27x npr 20.000.000 prodatih proizvoda, to je dosta veliki trosak. A i svi znamo kako se dodadni trosak ugradjuje u cenu finalnog proizvoda. Ako budu isli sa safirnim staklom ocekujem cenu za osnovni model oko 800$/800e .

Licno ne verujem da ce to biti pravo safirno staklo,no vreme ce pokazati
 
Poslednja izmena:
Ne zakucavas eksere iPhone-om? Pa za cega ga ti koristis?

:d
.
 
Poslednja izmena:
za otvaranje pivskih flasa :)
 
Ajfon UVEK ima najbolji ekran, kao sto i ajped, kao i mekbuk, kao i ajmek. Apple poklanja posebnu paznju kvalitetu ekrana. Ja licno kada vidim da neki "strucnjak" pise hvalospeve o nekom Samsung ekranu, ja prestanem da citam. Imam Samsung televizor, imao sam Samsung monitore, nagledao se Galaksija. Za Samsung uvek vazi jedna stvar, a to je da prikaz nema veze sa stvarnoscu. Zbog njih neuki ljudi misle da su boje na (S)Amoledu zive a na drugim ekranima blede. LG zbog toga svoje, inace fenomenalne ekrana (oni su lider u proizvodnji ekrana) napucava da bi sto bili priblizniji Samsung kolornoj semi, koja veze sa zivotom nema.

E ovo je je već fanbojisanje. Daj nemoj s takvim stvarima da počinješ opet sad kad su najzad Kovacm i ostali dežurni fanboji otišli da troluju drugde, pa najzad na forumu može malo normalno da se diskutuje. Stvarno ne počinji, nije u redu!

Niko ne spori da Apple ima odlične ekrane, ali SAMOLED je po meni ipak zakon za telefon. Moj G2 ima odličan IPS ekran, ali mi i te kako fali kontrast i kolorit koje sam imao na RAZR-u. Ne bih voleo da imam takav monitor, ali na malom ekranu telefona baš znači dosta, sve je uočljivije, upadljivije, jasnije. I onda kaže neko kako boje nisu verne, pa šta, hoćeš da radiš pripremu za štampu na mobilnom telefonu? Za ono čemu mobilni telefon služi, prenaglašeni ekran je prava stvar.
 
I 5 je lošiji od 5s, 5s ima dodatni procesor, baterija malo jača... mada je meni nexus 5 lošiji bio i od iP4s. Meni je baterija bolja na 5s ako uporedim sa nexus 5, naravno govorim stock nexus 5, baterija mi je bila očaj. Sve telefone koristim sa autoosvetljenjem.

Zezam drugara da Nexus 5 nije mobilni telefon, kad god ga vidim, on stoji na kablu i puni se.

Jedna stvar gde je ajfon imao ozbiljnu prednost je power management, tek sada tu Android pristiže. Problem je što nikad nisu kapitalizovali na toj prednosti, pošto nikad nisu hteli da ubace krštenu bateriju kako bi furali priču da je ajfon najtanji. Pokušavam da zamislim kome je to bilo bitnije da telefon bude tanji nego da ima bolje trajanje baterije, ali ne uspevam. Ja svoj G2 sigurno neću zameniti dok ne izađe neko čudo sa 5000 mAh baterijom, pa slobodno nek bude debeo. Kad se čovek navikne na G2 trajanje baterije, posle ništa drugo ne može da koristi.
 
@morbius Ali opet sve što si naveo je subjektivno mišljenje, meni npr smeta Amoled i ne volim prenaglašene boje, i sam si rekao da ne bi voleo takav monitor a na mobilnom nije problem, e pa ima nas kome je i to problem i razumi to. Što se tiče baterije, sada kada izadje veći telefon da bi koliko toliko mogao da se koristi jednom rukom moraju da smanje debljinu i zaoble ivice kako bi lepo legao u ruku. Meni je eto to bitnije nego da telefon ima 5000 mAh a da bude kao cigla!
 
Super, uzmeš onda šta se tebi više sviđa, ali nemoj molim te da potpuno odbacuješ precizno testiranje kvaliteta ekrana kao neku nebitnu stvar. Zaboravljaš da smo na IT forumu gde su cifre, grafikoni i razna merenja ipak dosta bitni... Tako da ne, nije hsv kriv što iznosi neke činjenice, nego ti koji ih olako odbacuješ samo zato što tvoje oko donosi ultimativni sud.

Prva rečenica je šala, do smajlija :d Druga rečenica znači da neću na slepo kupiti telefon bez da nisam video više displeja jedan do drugog (napisao sam "mene", nisam rekao da ti ili neko drugi ne može da kupi na slepo, na osnovu samo grafikona sa neta, poruči online telefon pa kako bude), oslanjajući se samo na testiranje sa interneta, kojih je pun da nemaju veze sa mozgom. Ne odbacujem te testove, pogotovo ne tvoje, ali moje oko donosi ultimativni sud, ono gleda u taj displej.
 
Što se tiče baterije, sada kada izadje veći telefon da bi koliko toliko mogao da se koristi jednom rukom moraju da smanje debljinu i zaoble ivice kako bi lepo legao u ruku. Meni je eto to bitnije nego da telefon ima 5000 mAh a da bude kao cigla!

Koja je to glupost? Što je veći telefon da bude što tanji, pa opet baterija da ne može da pregura 24-36h korišćenja... Kao da 5/5s nisu dovoljno tanki... Gde ćeš još tanje od toga, pa veći da bude, sedneš i slomi se u džepu...?

Mogli bi opušteno da uguraju 2400/2500 mah. Mada sve se plašim da će biti mišljenja kao nenadjow, tanak telefon i baterija oko 2000 mah... Šta su uradili? Opet ništa... Biće trajanje kao 5s...
 
Samo treba da se prisetite obicni NiMH rechargeable baterija koje su sve jednake AA, ali razlicitih kapaciteta neke cak i preko 5000mah. Tako da ja mislim da velicina baterije ne igra neku ulogu vec proizvodjacima mobilnih telefona to ne odgovara.
 
Ne znam, citao sam na internetu, ja sam imao sanyo od 3200mah AA baterije. Eto ako nista onda ove u telefonima mogu da budu isto 3200 a da se ne povecaju u obimu
 
Nazad
Vrh Dno