Šta je novo?

iPhone 4 & iOS4 - zvanična tema

E, krastavac, kad smo morali to da prebacujemo u ovaj thread... :(

@CAR


pogledaj ovo: Exclusive conversations with Steve Jobs up for sale link
i onda ovo: Apple says Steve Jobs emails on iPhone 4 reception were faked link

da bi danas napravio trafic na svom sajtu, blogu... najsigurni nacin je da napises nesto o Appleu i iPhoneu.
---


Ali "Steve says", "Apple says"... "exclusive"... i sad treba da im verujemo? :)

Ali, ta sprdnja sad na stranu - ja pitam (tebe, ili pak bilo kog drugog): jel' ovog problema uopste i bilo?
Meni licno nije logicno da neko tek tako isfotosopira sliku i onda krene silna halabuka na svim zivim sajtovima... izvini, ali tako je. Meni to nema logike.
Jer cu koliko sutra ja licno da nabudzim masku naopacke, pa cu da slikam i kazem celom svetu :d kako je moj iPhone sav grbav, jer oni slepci u fabrici namontirase sve kontra.

"Gde ima dima, ima i vatre", kaze ona nasa stara... ;)
a ovde ima opet test od Dr. Raymond Soneira

Apple's iPhone 4 Retina Display places first in lab tests link

nazalost nema SuperAMOLED displayja na testu... btw da li SuperAMOLED trba da donese i 16 miliona boja ili je i on 16bitni kao stari AMOLED?

Pa nista bez Super AMOLED-a, nazalost... uostalom, sta ima da se porede sa sada vec matorim AMOLED-om, kada se znalo i ranije da je Retina bolja od AMOLED-a... pitanje je samo kako se nosi sa Super AMOLED-om, koji joj je pravi takmac i dostojan konkurent.
Sad cu da iscitam natenane, ali ako je ovakav naslov... objavljen na AppleInsider-u... i testiran "obican" AMOLED... vec mi je jasno kakav je ishod :D

Osim toga, opet jos jedan "posten" test - displej velicine 3.5" sa 640x960 rezolucijom protiv jednog od 3.7" sa 480x800 i dva "monstruma" od 4.3" sa 480x800/854 ;)
Pa majku mu, jel' tol'ki problem da se nabavi taj famozni Wave, sa svojim 3.3" 480x800 Super AMOLED ekranom?!? :mad:
Em je SAMOLED, em je 3.3"... najpribliznije fizickoj velicini iPhone-ovog displeja... sledeci SAMOLED koji postoji je tek 4".
Najpriblizniji i najrealniji takmac. Pa kom opanci, kom obojci.

BTW, oni majstori iz engadget-a su jos pre par dana uradili reviziju svog Retina vs. SAMOLED testa... provalili ljudi pravi meni u kome se dize brightness :d
Ne znam da li si video:
http://www.engadget.com/2010/06/24/iphone-4-retina-display-vs-galaxy-s-super-amoled-fight/

I stara Samsung-ova izjava na konto ove price:
http://www.engadget.com/2010/06/09/samsung-iphone-4s-retina-display-is-nice-but-its-no-amoled/

A i jedna fotka, uporedna ;)


BTW, nisam 100% siguran, ali mislim da na tom polju nista nije menjano, tj. da su po pitanju boja isti AMOLED i Super AMOLED. Ne secam se da sam tako nesto (bitno) procitao ni u jednom tekstu vezano za ovaj novi tip ekrana, niti pak u nekom pamfletu (a upravo sad gledam u Wave-ov pamflet na stolu ispred mene, gde je cela jedna strana posvecena SAMOLED ekranu, sa sve slikama)... ipak, mozda bi akki znao nesto vise ;)
 

Prilozi

  • IMG_2599.jpg
    IMG_2599.jpg
    151.5 KB · Pregleda: 154
menjano je samoled ima 16 mil....

btw, sto se tice volume postoji problem ali samo na odredjenom broju primeraka...
 
Na amoledu prvo treba da se sete da naprave reprodukciju boja koju IPS ima pa cemo onda da ih uporedjujemo. Ovako, onaj crtani film od ekrana se ne moze porediti sa Retinom, moze da ima dinamike i osvetljenja koliko hoce...
 
Klasican primer kako konkurencija igra prljavo i kako prenaduvava svaku vest do besmisla, i time otezava korisniku da stekne realnu sliku sa medija kao sto je internet. Ne treba zaboraviti da je prenaduvana vest proistekla sa sajta Gizmodo koga je apple banovao sa konferencije, i da su drugi sajtovi samo po inerciji preuzeli vest nebi li povecali svoj hit-counter. Sve u svemu, ako je telefon u uslovima sa slabim prijemom, ili preopterecenom mrezom, a na onom testu se videlo da maltane nema crticu, pokrivanjem antene ce svaki dati poruku no-service. Sve dok covek licno ne istestira, dzaba internet, dzaba sve, kad svak tera vodu na svoju vodenicu.

Iz HTC Touch Pro user guide-a: link za download
"Avoiding contact with the antenna area when the phone is IN USE optimizes the antenna performance and the battery life."

28jdrur.jpg


Iz HTC HD2 user guide-a: link za download
"Avoiding contact with the antenna area when the phone is IN USE optimizes the antenna performance and the battery life."

6ruh48.jpg


Iz HTC Touch HD user guide-a: link za download
"Avoiding contact with the antenna area when the phone is IN USE optimizes the antenna performance and the battery life."

or4akk.jpg



Iz HTC Hero user guide-a: link za download
"Avoiding contact with the antenna area when the phone is IN USE optimizes the antenna performance and the battery life."

2iiyd7s.jpg


Iz Nokia N900 user guide-a: link za download
"Avoid touching the antenna area unnecessarily while the antenna is transmitting or receiving. Contact with antennas affects the communication quality and may cause a higher power level during operation and may reduce the battery life."

4llnxj.jpg
 
^^^

Ne treba biti Sherlok, pa ustanoviti da je ovo prenaduvano. Kao prvo po americkom zakonu, svak ima prava da ako mu se proizvod ne svidi, da ga u roku od 30 dana vrati. Sobzirom da je telefon na trzistu ni 15 dana, sam saberi dva i dva. On tuzi apple, a moze da vrati telefon. Mislim, ne da je prenaduvano, nego ovo treba da popuse oni sto se hrane iskljucivo u meku.
 
Poslednja izmena:
^^^

Ne treba biti Sherlok, pa ustanoviti da je ovo prenaduvano. Kao prvo po americkom zakonu, svak ima prava da ako mu se proizvod ne svidi, da ga u roku od 30 dana vrati. Sobzirom da je telefon na trzistu ni 15 dana, sam saberi dva i dva. On tuzi apple, a moze da vrati telefon. Mislim, ne da je prenaduvano, nego ovo treba da popuse oni sto se hrane iskljucivo u meku.
:D:D:D:D

I ocekivao sam tako neki reply... :)
A sta mislis, mozda, ali samo *MOZDA* - coveku (tj. ljudima... i tom Kevinu, i toj Lindi... ali i ostalima - si bacio pogled na link, tamo je navedeno 5 tuzbi za dva dana, ukljucujuci i ovu) pukao film, te resili da presaviju tabak. Aj' sto im puca veza/slab signal (ovo je glavni povod za tuzbu, kol'ko videh na brzaka... dakle, nisu zuti ekrani ili pak obrnuti dugmici; ipk, tuzba ima 21. stranu, ne pada mi na pamet da citam sve to), nego sto ima onaj matori jarac na to veli da "drze telefon na drugi nacin", da se "opuste... pa pobogu, to je samo telefon!" i slicne arogancije i bezobrazluci iz Apple kompanije.
Dakle, aj' sto im je slab signal, pa nece mocu da idu na Antarktik sa svojim iPhone 4-kom :p, nego taj "reeeeelax... :smoke:" stav kompanije - e vala, idemo na sud.


2 kovacm (a vala i akki :)):
Citah onaj famozni uporedni test sto si ti okacio... i jedna stvar mi konstantno bode oci :trust:
Kako sad onaj HTC Incredible sa testa ima 16-bitnu paletu boja (tj. 65K)... kada svaki AMOLED na koji ja natrcah po sajtovima (Jet, S8300... Desire, Legend itd.), pa i taj isti Incredible, sad bacih pogled na gsmarenu - ima 16M boja?!? :zgran:
http://www.gsmarena.com/htc_incredible-3230.php

Dakle, ne 16-bit, ne 65,536 boja... vec svih 16 miliona, tj. 16,777,216... odnosno 24-bit.


Ko je sad tu u pravu?
 
Pomenuse da moraju da plate 10% restocking fee (sto izgleda ne zele).
 
ne radi se o proizvodu koji si probao pa ti se nesvidja niti o proizvodu koji ima neki slučajni defekt (ogrebotina ili slično) pa da ga zameniš. radi se o proizvodu koji ima sistemske greške u projekovanju i koji odstupa od slike kojom ga predstavljaju u svojim reklamama
ako reklamiraš da si izmislo najbolju antenu na svetu, kako ki si primenio rešenje koje će da će da poboljša prijem a u praksi se to reklamirano ne dešava već se dešava nešto suprotno, onda to ne potpada pod priču da kupac ima pravo da vrati proizvod ako nije zadovoljan njime. onda to amerikanci zovu obmanjivanjem i prevarom.
 
Klasican primer kako konkurencija igra prljavo i kako prenaduvava svaku vest do besmisla, i time otezava korisniku da stekne realnu sliku sa medija kao sto je internet. Ne treba zaboraviti da je prenaduvana vest proistekla sa sajta Gizmodo koga je apple banovao sa konferencije, i da su drugi sajtovi samo po inerciji preuzeli vest nebi li povecali svoj hit-counter. Sve u svemu, ako je telefon u uslovima sa slabim prijemom, ili preopterecenom mrezom, a na onom testu se videlo da maltane nema crticu, pokrivanjem antene ce svaki dati poruku no-service. Sve dok covek licno ne istestira, dzaba internet, dzaba sve, kad svak tera vodu na svoju vodenicu.
...

http://www.techradar.com/news/phone...e-admits-reception-issue-with-iphone-4-698920

Game over. Sad prestanite da palamudite o tome...
 
Poslednja izmena:

Da li si uopste procitao clanak sa linka? To nije zvanican stav Apple-a. Ne znas da li je to stvarno stiglo od Stivija. Cak sam siguran da nije jer ne bi iznosio svoj lican stav vec bi Apple izasao sa zvanicnim saopstenjem sto ovde nije slucaj.

EDIT:

http://www.apple.com/pr/library/2010/07/02appleletter.html
Evo zvanicnog saopstenja. Kao sto sam i pretpostavljao cela ova prica je deo prljave kampanje lansirane od strane konkurencije.
 
Poslednja izmena:
ahaha, ovo za prljavu kampanju je haos... kao i slike iz ug drugih proizvodjaca... :d sve je to lepo, ali kod tih telefona ne pucaju pozivi...

takodje, apple prodaje maglu i sad tje da puste novi sf koji tje smanjiti potrebni nivo prijema za max broj crtica i svi sretjni... neverovatno... umesto da priznaju gresku i kao tojota recimo povuku deo telefona oni i dalje pricaju o sf fixu... cak i da povuku sve telefone napravili bi i dalje ogroman profit a na polju imidza mozda i profitirali uz nesmunjivo odlican marketing kakav imaju...
 
Na amoledu prvo treba da se sete da naprave reprodukciju boja koju IPS ima pa cemo onda da ih uporedjujemo. Ovako, onaj crtani film od ekrana se ne moze porediti sa Retinom, moze da ima dinamike i osvetljenja koliko hoce...

Apsolutno, svaki AMOLED izgleda kao oni vrišteći LED LCDTV uređaji u Store Demo modu - nabudžen dinamički kontrast da lepo izgleda pod neonkama, a kad doneseš kući, da oslepiš... Grozno. Da razmišljam i pojma nemam kao 99.8% ljudi, odavno bih u testovima napisao da je neki tamo šugavi Samsung TN monitor koji košta 150 evra bolji od mog 244T, koji je koštao 1200 evra 2006. godine, a sada košta 850. Najlakše je napraviti sliku da šljašti, ali ajde napravite boje, prirodan kontrast, dobre vidljive uglove...
 
ahaha, ovo za prljavu kampanju je haos... kao i slike iz ug drugih proizvodjaca... :d sve je to lepo, ali kod tih telefona ne pucaju pozivi...

takodje, apple prodaje maglu i sad tje da puste novi sf koji tje smanjiti potrebni nivo prijema za max broj crtica i svi sretjni... neverovatno... umesto da priznaju gresku i kao tojota recimo povuku deo telefona oni i dalje pricaju o sf fixu... cak i da povuku sve telefone napravili bi i dalje ogroman profit a na polju imidza mozda i profitirali uz nesmunjivo odlican marketing kakav imaju...

nisam siguran da li je priča prenaduvana ili ne, mada verujem da jeste, ali u jednoj se navodi da je moguće podesiti jedinicu koja kontroliše baseband i tako poboljšati attenuation drop... videćemo, meni je i dalje neverovatno da bi napravili ovako veliki propust kada je hardver u pitanju
 
Ne, resenje koje nudi apple nema smisla jer je prijem koji ima Iphone kada se ne dira problematican deo odlican ( kao i svaka generacija do sada) jer su preuzimali gotova resenja s obzirom da im je tim za R&D prijemnika mali i neiskusan... Sada su, medjutim, zeleli da odu korak dalje, smanje dimenzije uredjaja tako sto tje prijemnik integrisati u oklop ( to je bio jedan od patenata za koji je nokia htela da tuzi apple pa se stiglo do sporazuma) i dosli do toga da su telefon testirali nedovoljno, odnosno testiran je na uobicajeni nacin kako se testiraju telefoni kada se proverava prijem ali nije uzeto u obzir da je u ovom slucaju antena pod uticajem spoljasnjih uslova...

sto se tice fixa, sf je moguc ali to tje znacajno uticati na skratjenje trajanja baterije jer se povetjava osetljivost prijemnika i forsira komunikacija sa vise baznih stanica sto bi u sustini bilo i bolje da su mreze projektovane tako da su stanice pravilno rasporedjene, sto je retkost, pogotovo u Americi gde se mreza raspada...
 
Kao sto vidim milion klipova gde Nokie E72 gube signal, a ja ne mogu ovu moju da nateram da izgubi ni jednu crticu, tako isto gledam za iPhone...

Jako puno ljudi je u Srbiji vec dobavilo telefon i ljudi se uopste ne zale na probleme koji se vrte po netu.

Pipali su ga kojekuda, hvatali sa obe ruke itd al on ima max signal...
 
Da li uopste postoji multitouch na drugim telefonima? I da ovako lepo radi? Zaista mi, ovako sa strane, i poprilicno laicki gledano, ovi drugi telefoni izgledaju kao da nije to to. Vidim da su neki cak i skuplji od 3GS kod nas.. Nisam ni pratio ni kakva je situacija sa aplikacijama kod nas, moze li se to kupovati odavde, ili (pretpostavljam) postoji neka piratska kombinacija, ali me je stvarno odusevio telefon ovo malo sto sam gledao.. ne samo ovaj, vec i prethodni. Ne znam kako vam se dizajn cini, sjajan je, ali ipak mi je lepsa ona zaobljena pozadina kod starijih verzija :)
 
postoji masa kukanja na svaki telefon, ali masa je iz USA, gde je mreža u raspadu, jer svi imaju telefon, a zemlja je ogromna pa je sve preopterećeno... ja ne znam nikoga ko je imao iPhone i žalio se na signal, ali ako ti kažeš da si ti imao, u redu... Verujem da je i taj ortak imao problema kada je uključen 3G. Na GSM-u nikad nije bilo problema... ni sa jednim iPhoneom...
 
Ne da je prenaduvano nego uzas. Priznajem da mi se prica uopste nije svidjala kad je krenula i da me je jako isprovocirao odgovor "drzite telefon drugacije". Ko ce mene da natera da ja drzim nesto onako kako meni nije cef?
To je verovatno i najjaci razlog za one tuzbe.

BTW, stvarno ne znam dali postoji telefon na kome ce jacina signala ostati ista kada se fon zaklopi sakama.
Sada sam bas probao sa 2G to da uradim i sa cetiri crte pao je na dve. Jaka stvar :p
Neka ti pljuvaci iskopaju jedan telefon kome nece pasti signal i onda im skidam kapu a sumnjam da tako nesto postoji ;)
 
Apple finds iPhone 4 signal bars misleading, hiding poor signal


Apple just issued their official statement on the non-existent iPhone 4 reception issues. What iPhone 4 users are experiencing when they grip the lower left corner is just their real signal, poor as it seems. Their poor signal has so far been obscured by the deceptive signal bars, which obviously tend to exaggerate the signal levels due to some erroneous formula in the iPhone software.

Apple's statement on the iPhone 4 reception issues (which they previously dismissed as nonexistent), says that all phones have issues in areas of poor signal and it's just that the iPhones show the available signal in a wrong way. Apple plans to fix that with a software release that should make graphical representation of available signal more real. End of problem.

We've seen examples of Apple’s hypocrisy many times but this is just too much. To treat millions of customers who paid big money to have your latest product as a flock of sheep is just outrageous.

How on Earth could an erroneous signal indicator be the reason for dropped calls/reduced data rates? And what is that magical firmware that will bend the laws of physics and improve the iPhone 4 reception when you are holding it… you know… the way you've been holding every other phone you've owned so far?

Apple also dares take a hit at other phones (Motorola, Nokia and RIM) for losing some signal strength when held in a specific way. This is true, of course, but much like Apple’s statement that “iPhone 4 makes video calls a reality”, the implied by this one is ridiculous in much the same way. No other handset loses as much signal when held in a natural way, let alone drop calls because of this.

So yeah, thanks for the effort Apple, but no thanks.

For a good laugh you can follow the source link and read Apple’s full statement.

--------------------------------------------------------------------------------
Izvor:
http://www.gsmarena.com/apple_finds_iphone_4_signal_bars_misleading_hiding_poor_signal-news-1783.php


Evo i zvanicnog Apple-ovog saopstenja... nek cita ko hoce - procitao sam i meni je ovo suvise bljutavo da postavljam:
http://www.apple.com/pr/library/2010/07/02appleletter.html
 
Objašnjenje je u najmanju ruku tupavo.

Sa druge strane, ovo je sasvim ok.
As a reminder, if you are not fully satisfied, you can return your undamaged iPhone to any Apple Retail Store or the online Apple Store within 30 days of purchase for a full refund.
 
Baš da vidimo koliko će njih da vrati iP4 :)
 
pa pre ce da trpe los signal i pucanje veze, nego da ga vrate :)
 
Hm.. evo i ja da kazem nesto o novom Apple cedu (napominjem odmah da nisam bas obozavatelj Apple-a, ali nisam ni pljuvac :) vec manje-vise realno pokusavam sagledati situaciju). Na prvi pogled sam mozda malo razocaran jer mislim, nakon procitanih komentara, prvih review-a da novi iPhone ne nudi nesto mnogo vise od 3GS-a (jos ako je tacno da ce i 3GS dobiti novi OS razlike su jos manje) pa tako mogu 'ladno da kazem da vlasnici 3GS-a i nemaju bas neki razlog za zamenu. To sa problemom oko signala mislim da je malo preuvelicana prica (mada ni jedan proizvodjac ne sme to sebi dozvoliti na telefonu te cene)... Inace prica se o ekranu koji i predstavlja po mom misljenu najvecu novinu, ipak pitanje je koliko bi to obican covek mogao primetiti (ok sigurno postoji razlika kada se 3GS i 4G drze jedan pored drugog, ali nas nije bas sve napravio Chuck Norris da bi primetili ogromnu razliku u odnosu na odlicni display 3GS-a). Iskreno super fon, ali mislim da se ne isplati dodati novac za njega (ako se vec ima 3GS), a za one koji zele novi iPhone dobar izbor. Ali na kraju krajeva nekako mi nekako novi iPhone izazvao manje odusevljenje (skoro minimalno) u odnosu na prethodne modele, mozda je to i zbog odlicnih telefona koji izlaze od strane konkurencije, a konkurentnost moze biti samo dobra stvar za nas kupce (svi se trude da budu bolji :D )
 
Pogledaj neke uporedne slike ili filmice, nije bas da se ne vidi razlika izmedju ekrana :)
 
Inace prica se o ekranu koji i predstavlja po mom misljenu najvecu novinu, ipak pitanje je koliko bi to obican covek mogao primetiti (ok sigurno postoji razlika kada se 3GS i 4G drze jedan pored drugog, ali nas nije bas sve napravio Chuck Norris da bi primetili ogromnu razliku u odnosu na odlicni display 3GS-a).

^

Pa to covek i kaze...tj. koliko je upotrebljiviji takav ekran u odnosu na 3GS.
 
Ali kao sto sam i napomenuo u prethodnom postu, uporedne slike
(ok sigurno postoji razlika kada se 3GS i 4G drze jedan pored drugog
, inace ovako koristis jedan dan 3GS, pa napravis dva dana pauzu :), pa predjes na 4G cisto sumnjam da ce neko reci wauuu ogromna razlika, vec mislim da nece ni primetiti...

Op, tek sad vidoh da je NovemberWhisky objasnio sta sam hteo da kazem :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno