Šta je novo?

iPhone 16

Ne znam za vas, ali mislim da je sjajna stvar sto je tehnologija na takvom nivou da i onaj ko ima ip13pro "ne mora" da uzme 16. Ako to nije sjajno ne znam sta jeste :) ne znam sta novo i invativno moze da se donese i iznese da bi rekao e to je to menjam odmah tel, tako da apple ide sjajnim putem za korisnike. Npr samsung eto s23 svi prezadovoljni, s24 svi razocarani, exynos, ekran, dizajn... apple brate cepas ( ja cu ga vrvt promeniti ali to je neko drugo ludilo ) i miran si jako jako dugo, sacekas da tvoj tel zavredi posle 3 god 500e, prodas , dodas jos toliko i eto novog za relativno male pare ako se uzme u obzir koliko andr vredi kroz 3 god. Sta god drugi mislili, ima boljih, ima brzih, ali nema uspesnijih na svim poljima.
 
13 Pro fali samo ekran, ne sija napolju kao 14 Pro i 15 Pro na suncu 2000 nita, inače da se ne menja duže vreme kome ekran nije bitan ili to ne smeta, meni jeste, sve vreme gledam i koristim taj ekran. Očekujem dosta od nove Pro serije, ako može OnePlus 12 sada da sija 4500 nita očekujem dosta od Apple sa te strane, jer od Ai koji će forsirati ne oćekujem mnogo za nas osim po neku obrade slike, mi nemamo ni Srpski jezik u telfonu, a tek da očekujem neke benefite od AI, teško.
 
@alter
16 pro modeli će imati novi tip ekrana, Samsungov M14, dok 14 pro i 15 pro imaju Samsungov M12. Po svemu sudeći, Apple će na svake dve godine da menja generaciju ekrana.
 
Oba ekrana su odlična i 14 Pro i 15 Pro, oba sijaju 2000 nita napolju, jako lepo se vidi, milina slikati neku sliku ili video po sunčanom danu ili nešto pročiati napolju tekst da ne moraš da se kriješ i tražiš hladovinu. Na 13 Pro ide do 1200 nita i to kvari sreću, inače jako upotrbljiv telefon kao i generacija pre njega, bez problema da se koristi i dalje, ali sve napreduje i očekuje se bolje, ispod 2000 nita se ne vraćam.
 

Prilozi

  • IMG_3357.jpeg
    IMG_3357.jpeg
    93.5 KB · Pregleda: 129
  • IMG_3356.jpeg
    IMG_3356.jpeg
    87 KB · Pregleda: 125
Kao moderniji XS, lep izgled meni, ali sto je najbitnije vecini nasih ljudi (po meni bolesnih, ali ajd') dovoljan razlog da 'promene telefon da se primeti da je sesnestica kad ga stave na telefon u kaficu'.

Zadnjih par godina je zesce znojenje primeceno kod batica iz kafica, jer camera layout izgleda od 12 do 15 skroz isto pozadi na pro modelima.
 
Valjda smo to za stolove i pozere prevazišli u srednjoj? 😭
Elem, treba pohvaliti srednji segment i dizajn + premium osećaj u ruci za 300-400e.
Samo se nadam da neće nešto menjati na Pro Max modelima, one trougao gluposti i sl.
 
Pa mi što se bavimo pixel peepingom ovde na forumu jesmo, za ostale nisam siguran
 
Nazad
Vrh Dno