Šta je novo?

iPhone 14

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Da li ste čuli vest da će apple u novoj generaciji ajfona da zadrši stari procesor, a samo u pro max verziji da dođe bionic 16? To ako je istina porušiće jedno načelo koje je bilo vrhunsko. A to je da u najnovijem ajfonu koji god da kupiš imaš najjače performanse. Ovo bi značilo da će iphone 14 da bude iphone 13 restajling...
 
Svi oni gledaju da uštede, bilo je rečeno da će Iphone 14 svi modeli biti 120hz, dobiće samo pro i pro max iz razloga nedostataka ekrana na tržištu. Isto klepanje korisnika kao i sa punjačima, slusalicama….
 
Ako uspeju da održe procesor hladnim i stave bolja stakla na kamere (to koliko skontah su jedine mane na 13p(m) !)
 
Ala brate sta rade… rano je jos, ali do juna ce se vec znati kako ce izgledati. Na s10+ me je pilula nervirala, kao i na obicnom s10 rupa u uglu. Ali ovo je tek gadno. Ovaj notch mi uopste ne smeta, iako sam govorio da je gadan. Ali navikne se covjek.😂
 
Mislim da ce novi procesor biti definitivno u pro modelima samo i da se od 14 nece videti nista revolucionarno. Koliko sam ispratio prica se o tome da ce biti kamere i senzori bez onog zuba i bez budze za kameru pozadi :) 13 pro su postsvili lest icu prilicno visoko, verujem da ce upgrade biti mali u proc i kameri i da ce to biti to od 14ice
 
Izbocenje kamera, kako pisu, bi moglo cak da bude za nijansu vece, oko 0,5 mm, Max model deblji i slicnih, ali manjih dimenzija.

Ovde mogu da se vide navodne dimenzije buducih modela

 
Meni je lepše rešenje bez noča sa rupicama. Manje ekrana zauzima i vidi se cela gornja ivica.

A ovo ako prestanu da ubacuju najnoviji procesor u najnoviji ajfon ima da bude najveće razočaranje. To je bila tako moćna stvar i zbog toga sam delimično i poštovao apple. Sad bez toga počeću i ja da mislim da nam prodaju maglu.
Što bih kupovao novi model kad mogu da kulim 13 pro max koji će da bude bolji od običnog 14...
 
Nema ništa tužnije i ružnije od notch-a, nadam se da će konačno biti prošlost.

Isti čip u običnim modelima, ali 6 gb rama pozdravljam, svejedno su dve generacije ispred svega, a konačno će i obični modeli moći držati više od par aplikacija u pozadini.

Kako god, prilično sam siguran da je to moj sledeći telefon.
 
Obični 14 će da bude lošiji od 13 pro max, a cena će da bude tu negde. Isti procesori, isto rama, bolja izrada, baterija, ekran... na 13 pm. Koja je logika uzeti 14?

Ja sam mislio da uzmem 14 pro max i ne dotiče me to zakidanje sa procesorom, ali je bedan potez. Sa tim telefonom sam miran 5 godina bukvalno.
Sad imam 11 običan 2.5 godine i mislim da će 3 godine da izduva lagano. Radi kao kad je izašao iz kutije. Baterija jeste malo oslabila al još uvek je sasvim dovoljna.
 
Svaki obican je losiji od predhodnog pro modela i nece da bude cena tu negde.
 
Jesi siguran da ce iphone 12 pro max da radi duze i brze od obicnog 13?
Sad nam pored ionako malih unapređenja prodaju još manje sa svakim novim uređajem.
 
Kamere bi trebalo konačno da odu na 48MP (iako su i trenutne među najboljim)
Verovatno 4u1, pa će opet slike biti od 12MP, tako da verujem da će biti veća izbocina za kamere, da stane optika za veći senzor
 
Džaba im kamere, i drugi imaju kamere. Al ne znam dal još nekonstavlja stare procesore u nove modele. Znači novi model će da bude nov samo zbog nove kamere i možda nešto malo promenjenog dizajna? Ja to ne bih nazvao nov model nego uzimanje para.
 
Džaba im kamere, i drugi imaju kamere. Al ne znam dal još nekonstavlja stare procesore u nove modele. Znači novi model će da bude nov samo zbog nove kamere i možda nešto malo promenjenog dizajna? Ja to ne bih nazvao nov model nego uzimanje para.
Pa vecina ubacuje procesore koji su isti ili za nijansu bolji. Plus je epl sa bionicom toliko ispred...
 
Dve rupe su nuzne jer Samsung jos uvek nema spremnu tehnologiju da se smeste senzori ispod displeja, sledece godine ce tek nesto slicno predstaviti na nekom od svojih savitljivih uredjaja i debitovace zvanicno na iP 15 Pro.
U svakom slucaju, korak napred u odnosu na notch...
Ukratko i slikovito iP 14 Pro i iP 15 Pro:
 

Prilozi

  • 1DACC4EB-B96D-44EC-8670-8C23D7807927.jpeg
    1DACC4EB-B96D-44EC-8670-8C23D7807927.jpeg
    145.9 KB · Pregleda: 69
  • 9C2543C3-E2F4-4774-B1A2-4FA50162EABE.jpeg
    9C2543C3-E2F4-4774-B1A2-4FA50162EABE.jpeg
    271 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
Meni je ovo lepše nego notch, neće biti kao pilula na S10+
 
Meni je lepše sa dva otvora nego samo sa tačkicom za kameru. Tu tačkicu danas imaju svi pa i telefoni od 100 evra. A ako prelaze na novi dizajn trebalo bi da pređe cela serija, a ne samo pro modelo. Sad nas polako navode na to da je pro u stvari novi model, a osnovni jej lite verzija. Što znači da ko hoce nov model morace da plati 1500 evra.

Mada to mi nesto i nema logike, ako ostave stari dizajn, stari procesor, sta ce onda da cini novi model novim?
 
Pravite ražanj a zec još u šumi... Polako, ima još vremena do predstavljanja i ozbiljnijih leakova.
 
A i cemu tolika kuknjava, super ako stave stariji procesor u obican 14, padace cena 12 i 13 i za pristojan novac ce moci da se kupi odlican telefon.Ko hoce premium mora da plati 1000e i tu je kraj price.
 
Da je 1000 ni po jada, pro max je valjda oko 1400? Ili grešim
 
Može da se nađe za 1150€ 256gb sa 1god garancijom. Dok 128gb je oko 1050€
 
Pa to je ok. Meni 128 gb radi posao i vise nego dovoljno. Sad imam 11icu 64 gb i nikad je nisam napunio preko pola. Ne skladištim milione slika na telefonu kao što žene rade :D Ako 14 pro max mogne da se nađe za oko 1000 kupujem 1/1.
 
I da ubace zoom 100x da ovi voajeri sjase sa tim kako iphone nema zoom kao konkurencija.😂
Fotografisanje teta na kupalistu sa 100x zoom tek od iP15. 😅 Tj. tek sledece godine ubacuju periskopsku telefoto kameru, kako kazu najnovije glasine.

Sto se tice obicnih modela, nije problem da stave A15, ako cene srezu, bar da 14 kosta kao 13mini, a 14max kao 13... Samo ne verujem da ce se to desiti. Mada ko zna, ako procene da ce im skupljanje novih korisnika dugorocno doneti veci profit, moze se desiti da non pro modeli budu pristupacniji sirokim masama.
 
Pro modeli ce najverovatnije biti skuplji, mislio sam na "obicne" 14 i 14max, posto ce imati stari SoC...
 
Ma kakvo pojeftinjenje kad cijene svega odose gore. Bice 14 PM 50$ skuplji od 13 PM ako ne i vise.
Sigurno, ako bude 50€ bićemo srećni. Sada imaju u ovoj ludnici u svetu opravdanje nestašica ovoga, onoga…. I sa tim opravdavaju dizanje cena.
 
Nazad
Vrh Dno