Šta je novo?

iPhone 14

Da ne bude da ga reklamiram poslaću ti na PM, punima ga tim od 20w i ponekad preko PC dok radim ili igram igrice
 
Kada budem pravio novi USA Apple ID za novi telefon da li da stavim svoj broj koji pocinje sa +381
1668779796301.png
 
Ubaci tvoj broj telefona.

Kad ti traži adresu, zip kod i telefon te lokacije onda ubacuješ taj koji si našao pretragom na internetu 😃
 
Problem sa A1 je sto stave najbolju cenu - najjeftiniji a uredjaja nema u poslovnici , a i preko on line ubodes , mada bi pre ubo sedmicu na lotou . Od marta sam pokusavao novi ugovor i IP 13 PM nisam nasao te ima 128 , crni nema plavi i tako neke fore ili ima 512 , uglavnom tek pre par dana sam u radnji kupio 13 PM kada me iznerviro s22U . Cene kod operatera blagi uzas , ranije je moglo kod mts a , za ove skuplje telefone, potpisati ugovor na 3 god , pa te cena u kesu bar izadje super , sada vec nznm
 
Evo da iznesem utiske nakon par dana koriscenja...
O dizajnu nemam sta da pisem jer je isti kao 12 pro max koji sam imala, izuzev sto su kamere ogromne i bas srece. I pored zastitne maske, telefon se klacka na stolu... U boju sam zaljubljena, mada ja generalno i obozavam tamne telefone (prethodni je bio Pacific Blue).
Ekran me je apsolutno raspametio, osvetljenost pre svega, ali i boje koje su zivlje i zasicenije (12 PM mi je bio dosta tamniji). Dinamicko ostrvo mi je upadalo u oko prvi dan, sad ga ni ne primecujem.
I naravno sve je prosto fluidnije, i brze... Sto bi rekli leti-zbog osveženja ekrana od 120Hz.
Baterija je fantastična, prosto ne mogu da izrazim svoje oduševljenje..Dva puna dana bez problema. Bas ogromna razlika u odnosu na 12PM.
Kamera na 12PM je bila dobra. Odlicna za slikanje dece, ljubimaca, pejzaza i snimanje video zapisa. Medjutim ja kameru dosta koristim za posao (odustala sam od vukljanja fotoaparata sa sobom) i tu mi je ipak on imao neke minuse i falinke. Bio mi je veliki nedostatak macro kamere, koju ovde imam, i ne samo to, ona je fantasticna, i zaista i ispunjava sva moja ocekivanja. Mana (za mene) koju je 12 PM imao je slikanje predmeta (objekta) na svetloj podlozi u zatvorenom prostoru. Kakvo god osvetljenje bilo, slike su vrlo često ispadale tamnije mnogo, sa slabim kontrastom, i izuzetno tamnim i mrtvim bojama. (vrlo cesto ni editovanje nije uspelo da spasi stvar, i prosto mi to nije bilo to). Slikanje na tamnoj pozadini je pak islo u potpuno drugom pravcu-boje su bile cesto prezasicene i prenaglasene, ali opet bolje nego na svetloj podlozi gde mi belo nikad nije bilo belo,i gde je sve uvek izgledalo isprano. Ovde je to mnogo mnogo bolje, boje su mnogo bolje i prirodnije kad je objekat slikan na svetloj (beloj) pozadini, kontrast bolji, highlights-i i senke takodje. Tako da sam presrecna sto kamera napokon ispunjava sve zahteve koje su meni za posao zaista neophodne. Mozda je ovo nekome glupo, ali meni su te stavke zaista bitne i vazne.
Prednju kameru nisam probala.
Sto se tice zvuka on je bogatiji i nesto glasniji, i vibracija je takodje nesto jaca.
Eto to su neke stvari i poboljšanja koja sam primetila. Sve u svemu prezadovoljna sam, a 12PM je presao u ruke novog vlasnika.
Tvoja recenzija korisnija od gomile kvazi izreklamiranih. Mnogo su počeli da filizofiraju po YT kao da su glumci.
 
Pozdrav, mozda je vec neko pisao ali nisam nasao, razmisljam se izmedju iphone 13 i iphone 14, za 600-650 eura mogu uzeti polovnu 13ku koje su kupljene nedavno sa 100%BH ili vrijedi 800 eura za isto tako polovnu 14ku. Da li ima tu neke razlike u telefonima jer 2gb rama ja mislim da i ne znace nista za normalno (obicno) koristenje telefona, drustvene mreze, pozivi, poruke i koja fotka. Da li je nesto na 14ci primjetno bolje?
 
Tako je. Ali se previse ne opterecuj. Pazi na to da ne pada ispod 20% koliko god mozes, a na to uvek da ne trosis do iskljucivanja i to je to.
 
U principu metod - puni kad si u mogucnosti, je mene uvek dobro sluzio. Retko kad mu dam ispod 30-40% da dodje (mada sam cesce kuci nego napolju), i gledam da dopunjavam kako mi dodje.

BH super, da cuknem u drvo, a i realno u radu je dobar. Tako isto i na androidima, kad sam u mogucnosti, prikacim, ne opterecujem se.
 
^ eventualno da nađeš ona metalna koja nemaju staklo preko kamere nego idu samo između kamera i izdižu se malo iznad. Na taj način imaš neku zaštitu a ne smeta pri slikanju.
 
To uvek, samo aliexpress, po 3 komada, od ivice do ivice, i menja se kad se ovo staro iskrza ili polomi, sto zavisi od korisnika do korisnika naravno. Meni traje otprilike do godinu dana jedno.
Ja sam vec 2 puta porucio staklo i kad god stavim uvek ispod ima neka mrlja sto ne moze da se skloni ma koliko uporan bio, da li je to zato sto je staklo defektivno ili nesto ne znam ali planiram da ga odnesem negde u neki mobil shop pa da mi oni to stave jer se meni neda oko toga cimati
 
Ja sam vec 2 puta porucio staklo i kad god stavim uvek ispod ima neka mrlja sto ne moze da se skloni ma koliko uporan bio, da li je to zato sto je staklo defektivno ili nesto ne znam ali planiram da ga odnesem negde u neki mobil shop pa da mi oni to stave jer se meni neda oko toga cimati
onda logicshop u balkanskoj, meni su uvek ok bili a i cena je 700-800 otprilike.
 
Uzmi kod madjara spigen ez fit glass.
Jesam to vec ali prvo staklo je imalo neki deformitet a drugo sam iskoristio ali ga nisam stavio kako treba, al msm da su sva ta stakla isto sr**je drugo pakovanje ..

Ovo mi se desilo kao ovom liku
1669131296021.png
Tako da mislim da je najpametnije da ga odnesem u neki mobil shop da oni to stave nego da se ja dr*am sa tim
 
Jel koristi neko ono zastitno staklo za kameru tkz lens protector
Probao ja, kao što prethodnik reče, dobiješ još gori lens flare, noću još jako izražen. Bolje uzeti neku futrolu koja je izdignuta oko kamera tako da kad spuštaš telefon, stakla ne drljaju po podlozi.
 
Pa verovatno planiraju da ga farbaju isto kao i aluminium. Meni se svidja ako razmisljaju u tom pravcu. Trenutni oblik telefona je sve samo nije ergonomski. Mada je i pitanje da li ce smanjivanjem ukupne tezine nesto postici imajucu u vidu da ce balans ostati katastrofalan zbog onih budzevina od kamera.

Po tom pitanju je X (i XS) bio sweet spot. Max velicina za koriscenje jednom rukom (iako je mini i bolji po tom pitanju), zaobljene ivice i tezina taman tolika da daje osecaj kvaliteta a da nije pretezak.
 
Obožavam lika, jedini koji sam ikad čuo da pominje problem zapucavanja downloada ukoliko minimiziraš aplikaciju gde se trenutno nešto skida i hotspot pa čk i ako je mac u pitanju koji se konektuje.

 
Da li neko ima informaciju kada ce 14 pro biti dostupan kod operatera?
 
Prati A1 sad krajem meseca tj. najbolje krajem iduce nedelje, bice u nekom momentu 100% ....
 
Bilo je u Mts-u do skoro, samo model od 256GB, tako da cisto sumnjam da ce ga dobijati ponovo u skorijem periodu. Narocito sto citam da se sad cak u USA ceka vise od mesec dana kad ga porucis.
Ja se nadam da su svi koji su porucili u preorderu bar dobili svoje uređaje.
Ja sam i dalje apsolutno zaljubljena u telefon, narocito preodusevljena baterijom i kamerom. 😊
 
Mene su u mts stavili na listu cekanja i javice kad bude. I ja se nadam da je preorder lista zavrsena.
 
Bilo je u Mts-u do skoro, samo model od 256GB, tako da cisto sumnjam da ce ga dobijati ponovo u skorijem periodu. Narocito sto citam da se sad cak u USA ceka vise od mesec dana kad ga porucis.
Ja se nadam da su svi koji su porucili u preorderu bar dobili svoje uređaje.
Ja sam i dalje apsolutno zaljubljena u telefon, narocito preodusevljena baterijom i kamerom. 😊
Nije bas tako, bar ja nemam takvo iskustvo u USA. Narucio u nedelju u Verizon i stigao mi u sredu na kucnu adresu.
 
Nazad
Vrh Dno