Šta je novo?

iPhone 13

Ima i logo i natpis, na onom delu koji ide u utičnicu, verovatno zbog estetike. A i ne vidim zašto bi logo bio merilo kvaliteta, što veći natpis to kvalitetniji punjač? Moja logika je bila samo da ako već dam 1000 evra, dam i tih 35 i ne razmišljam. Pogotovo što kad sam prodao prethodni telefon, prodao sam ga sa punjačem pa mi je svakako trebao neki. Ali svako neka koristi kako misli da treba
Ma jok, mislio sam na one glave koje ne da nece da daju 35e, nego nece da daju ni 7e na kvalitetni krsteni Baseus/Anker punjac, nego se zezaju sa nekim bukvalno iz kineske radnje punjacima koji nemaju ni logo ni natpis, bukvalno za 500din kabl i punjac.
 
Ja pitam u radnji za punjac, vidim da poznaju tematiku ljudi, kao sto smo i mi ovde i kaze original je 45e ali nemaju ga. Ima Apple zamjenski od 20e, to je valjda isto 20W. Sta zamjenski, kakav zamjenski? Nije mi jasno.
 
Vecina tih 'zamenskih' su po kvalitetu 20W punjaca sa aliexpresa od po 4-5eur, tipa KULAA itd. I sam imam par njih, i punim, ali ni u ludilu ne bih dao iznad 700din za 20W punjac "zamenski".
 
Razumeju se momci da utaljaju, ta im je tematika dobro poznata :D

Samo ljudi se ne razumeju, pa prodaju dobrano oni te kineze od 5 evra. Čuj original 45e.

Kupi Samsung u nekoj ovlascenoj prodavnici 2500 rsd i ne brigaj.

Taman će ti i puniti 25W posto Pro modeli podržavaju da li 25 ili 27.

Obicni podržavaju do 20W
 
Nemojte se stiskati, kupite onaj od 45W :ROFLMAO: :ROFLMAO: .
 
Pod razumiju se u tematiku mislio sam da znaju da kazu ako budes punio nekim drugim, skratice vijek baterije.
Dobar sam sa gazdom radnje pa sam uzeo jedan da probam. Nije mi frka da vratim. Dobro odradjena kopija 😅
 

Prilozi

  • 36E67272-B100-4F7B-B96C-318B9780024A.jpeg
    36E67272-B100-4F7B-B96C-318B9780024A.jpeg
    116.7 KB · Pregleda: 69
  • 44DFEEC7-15B1-4AD8-9D6D-13E81D5E9F7A.jpeg
    44DFEEC7-15B1-4AD8-9D6D-13E81D5E9F7A.jpeg
    132.1 KB · Pregleda: 69
  • C0D9A287-9048-4E31-B305-09BC4B84307D.jpeg
    C0D9A287-9048-4E31-B305-09BC4B84307D.jpeg
    86.5 KB · Pregleda: 65
  • 8FBDAF8B-AD99-4F0F-937B-D1944B08F94C.jpeg
    8FBDAF8B-AD99-4F0F-937B-D1944B08F94C.jpeg
    103.3 KB · Pregleda: 70
Ima cesto i dobrih polovnih fast chargera, originalnih Samsung npr, ko je u BG ili NS, nek proveri na kp, ajd sto ustedis skoro 1000, kupis od zemljaka, nego ne dajes domacim lihvarima vise nego sto zasluzuju, a i okolina se ne zagadjuje kome je bitno.
 
Najjeftiniji originalni Apple punjač od 20w je u A1, trenutno dođe 3200din, pored toga nema puno da se razmišlja. Osim naravno ponude na KP.
 
Moze mala pomoc.
Ne mogu da instalirao aplikaciju Google photos (nema je na app store). Kako da to izvedem?
 
Moja preporuka je isto Samsung punjac od 25W i iskljucivo originalni kabal, ili zamenski koji je mifi sertifikovan, Samsung 25W je cak za nijansu kvalitetnije napravljen od Apple 20W zbog PPS protokola. Ja konkretno koristim Samsung 25W i Apple 30W koji sam dobio uz macbook air.
 
Da li ste Samsgung punjac kupili negde ili vam je ostao od nekog telefona?
 
Kako da bekapujem mail?
Firma je presla na novi server, a stari vise ne radi.
Ako podesim podatke za novi izgubicu sve.
 
pa ima valjda firma IT podrsku pa da ti odrade bekap? ako nisu migrirali podatke oni na novi server neces ga bekapovati nikako u svakom slucaju ostajes bez svega
 
Šta znam, meni na pominjanje punjača još uvek odzvanja ona Pecina priča da mu baterija više nije bila ista nakon korišćenja non-Apple punjača.
Uz novu trinaesticu sam odmah uzeo i oriđiđi Apple 20W punjač da ne razmišljam o tome. Mada svakako nisam imao punjač sa usb-c ulazom u kući :D
 
Jel rade posao konverzije sa usb na usb C? Posto su mi svi apple kablovi poruceni iz Kine na stari usb, ako kupim apple punjac ne bih da ih bacam sve kablove posto su brendirani Baseus i uGreen.
 
Ma sta ces kupovati Apple punjac ako vec imas kvalitetne kablove i punjac. Adaptere izbegni ako mozes.
 
+1 za taj xioami od 20w. Posle 7 meseci bh je bio 100%. Posle me mrzelo da punim od 20% do 80-100, pa je počelo da opada(svakako bi pre ili kasnije).
 
Skoro godinu dana punim 13p sa Ugreen adapterom od 18W i originalnim kablom, pre toga sam punio isto tako i XS, nisam primetio nikakvu degradaciju baterije, a u 90% slucajeva punim u toku noći. BH je totalna glupost, i retko proveravam, ali sam namerno ispratio posle prelaska sa iOS-a 15 na 16. Sve vreme je držao na 100% do pre neki dan kada je odradio abdejt na 16.1 i sada je 98%. Mislim da je nebitno čime se puni, odnosno koji je brend adaptera, samo da je u pitanju kvalitetan proveren proizvod. Da li je jabuka, Šaomi, Samsung ili neko treći, nema neke veze jer svi oni to rade kvalitetno. Ne treba uzimati neke No name brendove iz Kine sa lošom elektronikom i komponentama, kao i kontrolom kvaliteta i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno