Šta je novo?

iPhone 13

Javite za 13 pm da li je baterija bas toliko dobra,kako je hvale.Kazu 25 sati izdrzi gledanja video snimaka.
Morala bi ukupnog sota drzati bar 10h.
I za koliko se brzo napuni prazna baterija?

Eto mozda za pocetak, ostavio sam ga sinoc oko 23h sa 80% i sad kad sam ga otkljucao stoji 74%. U medjuvremenu nije koriscen.
 
Razlika izmedju 60Hz i 120Hz je bas primetna, ko jednom proba ekran sa bar 120Hz nikako se ne vraca na 60Hz😁
Ja na prvu nisam primetio ali bio sam i nešto umoran u petak veče kada sam ga otpakovao. U subotu koristio iP12 pro jer sam trebao negde da idem a nisam prebacio SIM i danas se vraćam na 13 pro. Baš primetna razlika.
 
Klasicni pro modeli? Javi kakva je razlika u bateriji kad ga iskoristis malo
 
Neka te dobro sluzi. Iskreno, iako nisam fan iOS, trenutno najkompletniji telefoni su 13 P i PM i ako se pokazu dobro na domenu baterije, planiram da predjem malo u suprotni tabor 😁
 


Mislio sam da ce biti veca razlika.
 
Poslednja izmena:
Ma da. Ja imam 11 obican i taman sam prelomio da mi Pro ne treba, medjutim jutros citam vest za Apple watch i otljucavanje i nema sanse da ga uzmem dok to ne rese. Anyways ionako je samo zelja nije da mi nesto fali realno, pa ce se sacekati
Ma da. Ja imam 11 obican i taman sam prelomio da mi Pro ne treba, medjutim jutros citam vest za Apple watch i otljucavanje i nema sanse da ga uzmem dok to ne rese. Anyways ionako je samo zelja nije da mi nesto fali realno, pa ce se sacekati
 
Znaci kod nas je jeftinije Neograniceno sve (neo neo) 33e mesecno + 805e za telefon ili 71e na rate bez doplate za telefon.
 
Video, probao...konačno 120hz i da se kaže da telefon leti kao u stara dobra iVremena. Žao mi što nisu bezele barem još malo smanjili; na pro max i nije tako strasno obzirom da je veći telefon ali običan Pro (koji bi jedino i uzeo u razmatranje da ima usb-c) je pomalo ružno i ne u trendu.
Fasciniran sam kako lepo rade tranzicije sa kamere na kameru, uključujući i makro!
Cenu od 1700+e za pro modele od 1Tb neću da komentarišem
 
Ja sam ocekivao i vise. 1499$ je bio price point za S21 ultra 512 i Note 20 Ultra 512, a ovo je 1TB znaci duplo vise prostora za 100$ vise.
 
Mene bas interesuje za sta vam je potrebno 1tb na telefonu ?
Jel snimate video u raw i to skladistite, hmmm, na uredjaju ?

Cak i 128gb je vise nego dovoljno za zahtevnije korisnike, a ovaj pricing baziran na skladistu me je oduvek nervirao, i uvek je tu prisutan utisak da stvarno korisnike smatraju idiotima.

Nemam ideju kako da svoj proizvod prodam po vecoj ceni. Ajd izvadicu sd card slot, i naplacivacu ovcama (jer tako se ne ponasas prema klijentima) 100e vise za malo vise prostora, 400 evra za "max prostora" koji ovci moze da zatreba...

Nije do apple-a, svi to rade ali spada u najveci idiotluk posle izbacivanja 3.5mm jacka sa telefona.
 
Zapravo izbacivanjem MC slota je odličan potez i izbegli su gomilu problema sa usporavanjem i kočenjem telefona. Pogledam oko sebe i ljudi vuku kartice od 16 i 32GB iz doba Tita i Symbiana, matoro i sporo, nikad formatirano, ubaci u neki nov model ali mu koči telfon, čudno baš što? Mora da koči, nikad formatirana i promenila 10 telefona, niti je brza da isprati memorije u telefonu odavno i da je formatiraju, sad će ta kartica da snima 4K.
 
I dalje ga koristim kao drugi tel ali sinoc sam surfovao na 13 PM skoro 1h i nije se ni za jedan % spustio.
 
Znaci kod nas je jeftinije Neograniceno sve (neo neo) 33e mesecno + 805e za telefon ili 71e na rate bez doplate za telefon.
Problem je što kod A1 "Neograničeno" u Neo neo max paketu nije "Neograničeno" već u bilo kom momentu mogu da ukinu deo usluge ili celu uslugu i traže plaćanje preostalih rata do kraja ugovora (ukidanje dela usluge sam lično osetio kada su prekršili ugovor). Neograničeni su pozivi i poruke a net ukidaju kada požele.
 
Napokon raspakovao 13 Pro. Na prvu loptu prilično bljutava boja. Kamere nenormapno štrče.
No dobro, ako 3x zoom mi baš treba, još ako i baterija opravda biće ok.
 
koja boja? plava?
 
Problem je što kod A1 "Neograničeno" u Neo neo max paketu nije "Neograničeno" već u bilo kom momentu mogu da ukinu deo usluge ili celu uslugu i traže plaćanje preostalih rata do kraja ugovora (ukidanje dela usluge sam lično osetio kada su prekršili ugovor). Neograničeni su pozivi i poruke a net ukidaju kada požele.
Nikad mi se nije to desilo, a putovao sam svuda, koristio njihov roming do skoro, a od skoro esim provajdere razne. Korisnik 10 godina.

No Tema je iPhone 13.


Izgleda da su ove godine uboli sa baterijama, kao kad je bio prelaz sa X na 11.
 
Zapravo izbacivanjem MC slota je odličan potez i izbegli su gomilu problema sa usporavanjem i kočenjem telefona. Pogledam oko sebe i ljudi vuku kartice od 16 i 32GB iz doba Tita i Symbiana, matoro i sporo, nikad formatirano, ubaci u neki nov model ali mu koči telfon, čudno baš što? Mora da koči, nikad formatirana i promenila 10 telefona, niti je brza da isprati memorije u telefonu odavno i da je formatiraju, sad će ta kartica da snima 4K.
Zapravo teski bezobrazluk i kriminal, ako GoPro i ostale kamere, dronovi i sl. mogu da koriste memorijsku mogu i telefoni, ali ovako je veci profit (i u startu i prilikom zamene posle kvara ili nedostatka prostora). Slicno kao i izbacivanje punjaca
 
Nazad
Vrh Dno