Šta je novo?

iPhone 13

Pa evo, i iPad pro imas 16gb rama, tako da ne bi bilo cudno da dodje i iPhone sa 16gb rama...mada mislim da ce ipak biti 8gb, nema potrebe i logike da bude preko toga...IOS je dobro optimizovan. :)
 
Uvek je dve godine dobar skok. Bio to iPhone ili S serija.
 
Zna li se baterija za običan 13 pro? Izgleda mi da će 13 pm biti sa baterijom kao i moj omiljeni p30pro(y)(y)(y)
 
Al ce to verovatno 120Hz dovesti na isto, zar ne?
 
Pa da...mada ce onda baterija na 13 i na 13 mini trajati duze zbog 60hz ekrana. :)
Svakako, meni su ta dva fona mnogo zanimljivija od pro varijanti. :)
 
U sustini, manji notch i vecu bateriju...verovatno ce i kamere biti malo bolje, i mozda ce biti jos neke nove boje... :)
 
Verovatno će biti skuplji za 100 evra u startu, pa ce to doci na cenu verzija od 128gb koje imamo sada. 😀
 
Konačno 120hz 🤗
Mislim da su cene identične kao i prošle godine.
 
^Cene su 700, 800, 1000, 1100 dolara, za mini, obican, pro i pro max, respektivno.
Ima poboljsanja u odnosu na seriju 12, ali kao i obicno, poboljsanja daju na kasicicu. Ko ima 12, nema nekog razloga da prelazi na 13, a ko bi sad da kupi iP, cini mi se da vredi dodati za 13, posto je 12 pojeftinio samo za 100 dolara.
 
Pa sve je otprilike receno u ranijim komentarima... :)

U sustini u odnosu na 12(mini, pro, pro max):
13 mini...bolji procesor, svetliji ekran, manji notch, veca baterija, malo bolje kamere,128gb-256gb...699$
13...bolji procesor, svetliji ekran, manji notch, veca baterija, malo bolje kamere, 128gb-256gb...799$
13 pro...bolji procesor, svetliji ekran, 120hz, manji notch, bolje kamere, 128gb-1tb...999$
13 pro max...bolji procesor, svetliji ekran, 120hz, manji notch, bolje kamere, 128gb-1tb...1099$(ili 1199$) nisam siguran... :)
 
Znaci kod nas 800, 900, 1100 i 1200e i to tek krajem oktobra 😁
 
Svi su na drugom forumu :p
 
Zanimljivo da SoC A15 nije skroz isti u obicnim i Pro modelima. U obicnim ima 4 GPU jezgra, a u Pro ima 5 jezgara.
Ultra wide kamera na obicnim nema autofokus, dok na Pro ima.
Glavni senzor je takodje drugaciji, ako sam dobro ispratio, velicina pixela na obicnim je 1.7um, dok je na Pro 1.9um.
 
Ja se baš nadao i bilo nekih leak-ova da će na 13ici da vrate 3D touch, al ništa od toga. Šteta, mislim da je superiornija tehnologija od haptic touch.
 
Za moj ukus prava poboljsanja, sve po malo, sem za kameru, koja mi je definitivno najbitnija i ocekujem tu bas veliki napredak. Cinematic video me je impresionirao bukvalno neverovatno sta A15 radi i jedva cekam da probam...

Napravili su bas pravi paket sa Pro i konacno da nema razlike sem u velicini ekrana... brinula me je baterija, dobro je sto su to pobosljali...

Plava boja mi se bas svidja :)
 
Nazad
Vrh Dno