Šta je novo?

iPhone 13

Da rešimo ovu misteriju - na KP postoji prodavac koji očigledno vara kupce. Svi telefoni imaju isti opis, da su kao nekorišćeni, da je baterija nova, ali zapravo nije. Programirana je na 100% zdravlje ali ima preko 500 ciklusa.
 
Prijaviti takve...
Ako ništa drugo, bar sa KP da se banuje
 
Teško bez zvaničnih testova ili sličnih softvera koji omogućavaju čitanje pravog stanja baterije.
 
Onda samim tim svi i dalje treba da zivimo u ubedjenju da je to to i da koristimo normalno telefone i da ne obracamo paznju na BH
Nije baš isto da ne 'gledaš' u bateriju kada je ona normalna ali ako te neko slaže da je 100% zdravlje, a ona ima 500+ ciklusa što je realno 80% zdravlja i manje i već je za zamenu.
 
Nije baš isto da ne 'gledaš' u bateriju kada je ona normalna ali ako te neko slaže da je 100% zdravlje, a ona ima 500+ ciklusa što je realno 80% zdravlja i manje i već je za zamenu.
Da u pravu si ali ispada onda po ovome da je samo garant novi telefon(zapakovan) i to je to, jer polovni moze imati 80-100% a to ne moze niko da dokaze da li je propala ili nije.
 
Pogledate kad je telefon aktiviran i koliko je vremena proslo - ako je npr 1+god, a battery health na 100%, znas da je prevara u pitanju.
 
Postoje i refurbish baterije, koje sam vidjao za mac, gde se samo menjaju celije, a originalna elektronika ostaje. Pise npr 2000 ciklusa a kapacitet 105%, i drzi bas tako. Sustina je da nema pravila...
 
Suština je da je baterija, nova, originalna, u ovlašćenom servisu - cca 100€, a ne 100 dukata. Uzmeš telefon u najboljem stanju, bateriju ne gledaš, bitno da ne izbacuje nikakve greške, da je fizički u dobrom stanju, kutija, papiri od domaće garancije ili AC(+) i to je to. Uzmeš telefon, odeš zamijeniš bateriju i uživaš.
Sve ostalo je gubljenje vremena…
 
Pogledate kad je telefon aktiviran i koliko je vremena proslo - ako je npr 1+god, a battery health na 100%, znas da je prevara u pitanju.
Pa i ne mora da znači. Moja žena ima 13 običan, kupljen vakuum. Sad 30/3 joj ističe godinu dana od aktivacije i ima 99%. A ako već znate ko je taj što vara, napišite ovde pa da ga svi prijave i izbegavaju.
 
Suština je da je baterija, nova, originalna, u ovlašćenom servisu - cca 100€, a ne 100 dukata. Uzmeš telefon u najboljem stanju, bateriju ne gledaš, bitno da ne izbacuje nikakve greške, da je fizički u dobrom stanju, kutija, papiri od domaće garancije ili AC(+) i to je to. Uzmeš telefon, odeš zamijeniš bateriju i uživaš.
Sve ostalo je gubljenje vremena…
Razmišljao sam ja o promeni baterije u nekoj budućnosti na mom 13 Pro ali se ne isplati po meni...
1711473220504.png
 
Pa i ne mora da znači. Moja žena ima 13 običan, kupljen vakuum. Sad 30/3 joj ističe godinu dana od aktivacije i ima 99%. A ako već znate ko je taj što vara, napišite ovde pa da ga svi prijave i izbegavaju.
Ja sam vec pisala da se u Govornici na kp ne kupuju polovni telefoni. Ne bih rizikovala ni da je stanje 10+ jer sam izgubila 400€ pre 3 godine.
 
Pa dobro, nije 100, nego 150, ali opet nije nov telefon. Sa novom baterijom ćeš postojećem telefonu da produžiš život za još koju godinu.

To je problem sa svakim uređajem koji ne zamijeniš u nekom periodu po izlasku nove generacije, već pustiš da prođe koja godina više (čitaj dve-tri). Dolaziš do tačke kad ne smisla prodati telefon (“gubiš” previše), a nema baš smisla ni stavljati novu bateriju (daješ/ulažeš previše), a status quo u kom si ti ne daje prednosti nijednoj od ove dve opcije, tako da je to samo i isključivo individualna odluka.

Ja lično nisam vjerovao da mi prelazak na iOS 17 neće “uništiti” telefon kao što mi je prelazak na iOS 13 uradio sa 6S, ali sam prešao po cijenu prodaje telefona, dodavanja keša i uzimanja nekog novijeg modela, ali se ispostavilo da je (ne znam sad ko tačno) ovdje na forumu bio 100% u pravu kada je napisao da su od 11/12ice svi telefoni vrlo sposobni na CPU/GPU polju i da oni sad nemaju šta da izmisle da ih toliko osakate/uspore i učine neupotrebljivim, već da to sve radi zadovoljavajuće. I danas pričam sa ženom šta da radi o sa 12icama i dođemo do toga da osim na bateriju nemamo drugi prigovori da nam je 100€ prihvatljivo za odlaganje kupovine novog telefona dok ne izađe 16/17ica…
 
Moj 13P se puni najnormalnije preko USB C izlaza
 
Imam Iphone 13 i imao sam problem sa Honor Magic watch zato sto prenosi pozive sa telefona na sat kada se javim na telefonu, kao i nekad u toku poziva. Kako to da iskljucim, tj kako da telefon ne prebacuje pozive na sat?
 
Honor tablet se puni bez problema, Iphone SE se puni, P40 lite i Moto G31 takođe. Jedino moj 13 mini neće. Moguće da type c na powerbanku ne radi
 
Ako puni SE preko istog lighting kabla onda mora i 13 mini. Imam i SE2020 pa znam da može 13-cu da puni isto što i SE.
Mora čovek da čupa info da bi pomogao :) Budi malo detalniji. Ako ti ista stvar puni SE sa istom postavkom onda mora da puni 13 mini.
Ako ne puni 13 mini onda proveri da li je sa telefonom sve u redu. Da li uopšte može preko njegovog strujnog adaptera da puni?
Svaki glupi powerbank, ma kako se zvao, mora da ga puni.
 
Nisam koristio isti lightning kabal. Od 13 mini je na type c a od SE je na onaj stari. Ali probaću da punim SE i kablom od minija pa da vidim.
 
Razmišljao sam ja o promeni baterije u nekoj budućnosti na mom 13 Pro ali se ne isplati po meni...
Pogledajte prilog 435349
Nekad cak daju i promo cenu, npr 11 Pro/ProMax je bio 5500din u ProMobiju skoro cele prosle godine. Ocekuje se (mozda je vec i krenula, ako neko zna..) za 12 seriju takodje akcija nekog tipa, pa naredne za 13..i tako to.

Moraju i oni kad tad lagera da se otarase kako znaju i umeju, ne mogu ni one vecito da came po podrumima.
 
To bi bilo super, taman da mu produžim život do 16 ili 17ice…
 
Nekad cak daju i promo cenu, npr 11 Pro/ProMax je bio 5500din u ProMobiju skoro cele prosle godine. Ocekuje se (mozda je vec i krenula, ako neko zna..) za 12 seriju takodje akcija nekog tipa, pa naredne za 13..i tako to.

Moraju i oni kad tad lagera da se otarase kako znaju i umeju, ne mogu ni one vecito da came po podrumima.
Najbolje i imati telefon bar 2-3 generacije star, pa dok poptuno ne propadne. Drzacu se 13 minija, kao sto sam i SE2016 imao do pre 2 godine (6+ godina). Mislim da ce 13mini i duze trajati. Glavni problem starijih modela je baterija, jer sistem postane zahtevniji vremenom, i onda i pored nove baterije CPU/GPU su vise optereceni i trose.
 
Nazad
Vrh Dno