Šta je novo?

iPhone 13

Najprostije, Settings-General-Transfer or Reset iPhone-Prepare For New iPhone (Get Started) i cepaš. . .
Nema greške.
 
Sve to radi, ali brzina prebacivanja je, od najsporije ka nabržoj, telefon na telefon, iCloud backup, PC backup :)
Iskreno nisam baš najsigurniji za prva dva načina koji je sporiji, ali je zasigurno nešto od ukupno nekoliko sati ako imate veliku količinu podataka :)
 
Sve to radi, ali brzina prebacivanja je, od najsporije ka nabržoj, telefon na telefon, iCloud backup, PC backup :)
Iskreno nisam baš najsigurniji za prva dva načina koji je sporiji, ali je zasigurno nešto od ukupno nekoliko sati ako imate veliku količinu podataka :)
Hvala puno na pomoci svima, planiram da svucem slike i video oni su oko 30gb na pc i necu da ih kopiram na novi uredjaj, bitno mi je da nekako prebacim aplikacije i ta podesavanja sto imam na samom telefonu i slicno.
 
Prebaci fotke na PC, odradi bekap Vibera i WA a onda bekap celog telefona na iCloud i to je to (sa passcode-om). Na novom fonu vratiš bekap i sve rafi iz 1ve (tako je barem kod mene). I aplikacije i šifre i podešavanja. . .
 
Apsolutno tačno i sigurno za sva podešavanja i šifre koje su sačuvane na telefonu :)
 
Super, hvala puno na pomoci, sutra mi stize maskica za telefon pa cu onda natenane da odradim sve a pre toga cu prebaciti slike i video na komp i obrisati sa starog, gledam mozda da uzmem icloud+ mesecno vidim 1 eura za 50gb sto po meni nije toliko lose.

Da li neko od vas koristi i kako ste zadovoljni?
 
Radi odlicno, nista se ne osjeti da koci telefon i tako
Ja na trenutno imam upaljen ali za icloud drive i passwords and keychaing jer mi je to osnovno od 5gb malo bilo za slike, sad bi mozda uzeo tih 50gb pa me zanima da li ga ti stalno ostavljas na ON ili kad npr odradis par slika i video?(pitam zbog potrosnje baterije najvise)
 
ja koristim onaj za 3eur mesecno 200GB. a zastite su sve ukljucene koje nudi. ne oseti se u radu nista, sve slike su na icloud i instant je sve u gallery.
takodje imam neo neo max kod a1 gde je sve neograniceno pa je ukljucen sync i sve i na wifi i na mobile data
 
Pa moram ti reci da vuce dosta bateriju. Upalim povremeno i ugasim cim zavrsi upload slika
 
iCloud+ od 50GB, sve sem slika i muzike je gore u bkpu. Slike jednom mjesečno prebacim da dopunim arhivu na HDDu, jednom godišnje full reset telefona i pedala. Sve šljaka kao sat, nikakvih problema. Iako je telefon od 128GB, ne znam šta će mi tu slike od prije 5-8-10 godina.

A kad smo već kod toga - sestra ima 13PM 256GB i sync je napunio nekih 230GB u osnovni paket od 5GB. Kako, nemam pojma, ali se drndam već danima sa skidanjem slika, datumima, imenima fajlova i svime, a slika ima iz 2012-13.
Photos 223.5GB
iCloud Backup 5.2GB
Documents 2.4GB
Mail 11.8MB
Messagess 3.7MB
Kombinacija telefon + iCloud + Photos.app je katastrofa, jer app drži full res slike na iCloudu, dio slika na telefonu (a koje su full res na iCloudu) su zapravo low res slike, a ono što nije na iCloudu, a jeste na telefonu je zapravo high res slika. Kombinacija za ubiti se!
Pritom, nikada nije platila za neki veći prostor na iCloudu i sada joj ne pada na pamet isto.
 


Dobar je naslov, neverovatno, a razlika dve generacije.
 
13 mini ne može trenutno nigde da se kupi, ni kod operatera ni na kp ni i u legalnim/nelegalnim radnjama. Da li je to kraj za njega, a samim tim i za mini seriju?
 
Tako su 11 Pro odjednom odsekli i kao da je u zemlju propao.
 
^^
Imaš na KP koliko hoćeš, samo je cijena preko 600€…
 
11 pro nov nema ni-gde ako si na njega mislio.
Na žalost :(
 
Jok, na 13 mini, mada izgleda da ima i 11 Pro…
 
Hmmm. Kada bih nasao vakum 11 pro kupio bih ga svakako. Video sam neke oglase za nov ali kazu da nema sto je u stvari navlakusa. . .
 
Hmmm. Kada bih nasao vakum 11 pro kupio bih ga svakako. Video sam neke oglase za nov ali kazu da nema sto je u stvari navlakusa. . .
Pa sad prestao da se proizvodi 14 Pro, davno beše ta 11ica. Iskreno taj vakum i da je prava priča, telefon već 4 godine stoji u vakumu, iskreno ne znam kakva bi mu baterija bila..

Što se minija tiče mislim da je do skoro bio kod jednog od prodavaca sa KP-a, a baš sam i skoro gledao, drži cenu koliko sam video.
 
Nije teško da se proveri, uđete na Apple Store preko telefona i 13 mini ni nema da se kupi, znači ne proizvodi se više.
 
Žena ima IPhone 13 pa me pitala kako da glasom izda komandu za okidanje selfija?
Na Samsungu to uradiš tako što uperiš telefon u sebe i kažeš "Cheese".
Postoji li takva opcija i koja je "magična reč" na IPhone-u?
 
Nema da ja znam. Zašto, godinama mi nije jasno….
 
Jedino preko aplikacije u kombinaciji sa Siri precicom. Selfie time recimo. Bilo koja kamera aplikacija koja po otvaranju automatski krece tajmer.
 
Hvala kolege. To je baš korisna opcija, verujem da je nije teško implementirati i bedak ako ne postoji :(

@Nenad22 Nisam baš shvatio - da li u toj "Selfie Time" aplikaciji postoji opcija da glasom zadaš komandu za okidanje selfija?
 
Kupis joj sat😁
 
@DGoran Zanimljiva ideja ali ne baš jeftina :). I kako onda to funkcioniše - satu izdaš glasovnu komandu da okine selfi, i onda sat preko bluetooth-a prosledi to IPhone-u?

Sad sam malo guglao, izgleda da glasovne komande za kameru mogu da se izdaju preko "Voice Control" opcije.

 
Upalis na satu kameru,on otvara kameru na telefonu. Biras prednju ili zadnju,imas opcije da okines odma ili postavis tajmer.

jeste,skupo je resenje,kao i sve kod Jabuke😔
 
@DGoran Zanimljiva ideja ali ne baš jeftina :). I kako onda to funkcioniše - satu izdaš glasovnu komandu da okine selfi, i onda sat preko bluetooth-a prosledi to IPhone-u?

Sad sam malo guglao, izgleda da glasovne komande za kameru mogu da se izdaju preko "Voice Control" opcije.


Dosta bedno naspram ponude u android svetu. 😅
 
Nazad
Vrh Dno