Šta je novo?

iPhone 13

Uspeo sam nekako da namestim FID. Uopste ne znam sta je bio problem. Da li se jos nekom to desavalo da ga iz cista mira telefon nece da prepozna i da mora da ponovo namesta FID. S’ tim da sam ja to uradio iz ne znam ni ja iz kog puta.
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje jer planiram da uzmem iPhone 13 (običan). Zanima me koliki vam je SOT na običnom modelu. Znam da sve zavisi od toga ko kako koristi telefon. Ja sam neko ko korsiti da pogledam nešto na yt, malo fb, malo Instagram, reddit. Naravno miks mobilnih podataka i wifi. Ako ima sličnih korisnika kao ja bio bi zahvalan da podele svoj sot, može u pp, ako ovde ne žele da se tema puni sa takvim podacima. Unapred zahvalan svima
 
Imam pitanje jer planiram da uzmem iPhone 13 (običan). Zanima me koliki vam je SOT na običnom modelu. Znam da sve zavisi od toga ko kako koristi telefon. Ja sam neko ko korsiti da pogledam nešto na yt, malo fb, malo Instagram, reddit. Naravno miks mobilnih podataka i wifi. Ako ima sličnih korisnika kao ja bio bi zahvalan da podele svoj sot, može u pp, ako ovde ne žele da se tema puni sa takvim podacima. Unapred zahvalan svima
Ja imam neko slicno koriscenje kao ti, uz to koristim jos i gmail i odgovaranje povremeno na gmail i dropbox. Posle godinu ipo dana koriscenja battery health mi je pao na 90% i SOT mi je oko 4:30h, zavisi naravno od koriscenja, nekad izgura ceo dan nekad ne moze, dok na pocetku kad sam ga kupio uspevao je da izgura ceo dan. Ja planiram da predjem na Pro verziju jer me jako nervira 60hz displej, pre kupovine obicnog bih ti preporucio da probas jedan pored drugog u radnji i uporedis razliku izmedju 60hz i 120hz.
 
Ja ti preporučujem da ne probaš jedan pored drugog, jer će ti seckati ovaj običan model iako ne secka, a nećeš kupiti telefon, sem ako odmah nemaš pare da kupiš pro verziju.
 
Ja imam neko slicno koriscenje kao ti, uz to koristim jos i gmail i odgovaranje povremeno na gmail i dropbox. Posle godinu ipo dana koriscenja battery health mi je pao na 90% i SOT mi je oko 4:30h, zavisi naravno od koriscenja, nekad izgura ceo dan nekad ne moze, dok na pocetku kad sam ga kupio uspevao je da izgura ceo dan. Ja planiram da predjem na Pro verziju jer me jako nervira 60hz displej, pre kupovine obicnog bih ti preporucio da probas jedan pored drugog u radnji i uporedis razliku izmedju 60hz i 120hz.
ista situacija... 90% bat heath posle god ipo isto tako drzi isto se ponasa, i onda kad vidim negde 120hz na nekom teleofnu koji je 5 puta jeftiniji, uhvati me muka sto nije 120hz
 
Do kada bi trebalo da bude podrska za iPhone13? Verovatno bih menjao 13 Mini za obican 13.
 
Verovatno beskonacno :). Jos sa iPhone-om 12 je dostignuto neko hardversko zasicenje, da nema osetnog napretka u brzini, a imaju 4GB rama jos od iPhone-a XS/11. Tako da je to sve postalo isto sto se performansi tice, moci ce novi iOS jako dugo. CPU u iP 15 je 15tak posto brzi od iP 13, zanemarljiva razlika.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje (vrv nije za ovde ali ne znam gde bih):
- Mogu li i kako na iP13 da namestim da me svaka aplikacija pita za dozvolu pre nego li uključi kameru i da se ista ne uključuje dok ne dam dozvolu???

Naime, primetio sam (par puta) da kada probudim fon iz stendbaja da mi je uključena zelena tačkica u gornjem desnom uglu što ranije nisam viđao niti primećivao (iOS17.1)
 
E ovako,moj icloud je nesto uradio sa dokumentima da li ih je potpuno obrisao kao service provider ne bih imao pojma, bilo je sve u downloads folder u fajls app gde sam sve skidao sa safarija knjige pdfove... medjutim kada sam sklonio sinhroniyaciju u podesavanjima za icloud drive puf eto meni 700 dokumenata nema vise da li neko nesto zna to se juce desilo sta da cinim, moguce da jos moze nekako se apple kontaktirati ali sve je do njih sada jel tako jer ja vise ne znam gde da trazim? (Nemam macbook, samo fon mozda i tako je jedino resenje windows imam ali nisam ni sam nesto bas siguran, na internetu ne nadjoh korisno )
 
Cek malo. Ne vidis ih vise na telefonu jer si iskljucio sinhronizaciju, sto je i normalno. Da li ti je iskljucenje sinhronizacije ponudilo da dokumenta skines na fon i da li su ti dokumenta jos uvek na iCloudu kada se logujes na nalog preko kompa?
 
Cek malo. Ne vidis ih vise na telefonu jer si iskljucio sinhronizaciju, sto je i normalno. Da li ti je iskljucenje sinhronizacije ponudilo da dokumenta skines na fon i da li su ti dokumenta jos uvek na iCloudu kada se logujes na nalog preko kompa?
pa vidi ja se ne secam kako je bas pisalo ali mi je bilo cini mi se na fonu ponudjeno kao opcija da ostavim ili izbrisem normalno ostavio sam ih kada sam tu sinh. iskljucio jer nisam kontao uopste sto da nesto brisem na tom icloudu iako nista tu od pdfova nemam da cuvam bar sam mislio da je tako jer uvek sam u files-u ulazio za sve to na downloads gde sam u tom trenutku bio siguran da nije dodatno u icloud sacuvano, al evo dokaz da se desava nesto cudno plus ovaj 2. downloads ja nisam pravio vec samo se nekako tu pojavilo danas vrv, i ovoliko mi je samo na zadnjoj slici koju sam poslao vraceno od ukupnog broja koliko sam tada imao:
 

Prilozi

  • d14dd171-de89-49d1-b6c5-ea01f8be5cf8.jpeg
    d14dd171-de89-49d1-b6c5-ea01f8be5cf8.jpeg
    34.2 KB · Pregleda: 43
  • 5a6d3a9c-27e8-4164-9476-a9883b88ded8.jpeg
    5a6d3a9c-27e8-4164-9476-a9883b88ded8.jpeg
    21 KB · Pregleda: 23
  • bd1f61be-de0e-4ec1-a98b-587c9f6d75db.jpeg
    bd1f61be-de0e-4ec1-a98b-587c9f6d75db.jpeg
    35.5 KB · Pregleda: 21
  • 0951e690-7d72-465d-893c-9f44a5ed14f1.jpeg
    0951e690-7d72-465d-893c-9f44a5ed14f1.jpeg
    24.9 KB · Pregleda: 22
  • cac523be-40ed-404f-b457-e3ca8423fedc.jpeg
    cac523be-40ed-404f-b457-e3ca8423fedc.jpeg
    36.2 KB · Pregleda: 24
  • c2643dbe-8396-410d-9786-79d7b67d5e6c.jpeg
    c2643dbe-8396-410d-9786-79d7b67d5e6c.jpeg
    44.7 KB · Pregleda: 39
Poslednja izmena:
Koliko vidim, on je tebi sva dokumenta prebacio na fon dok ih je na Cloudu obrisao i tamo napravio mesta.
Meni je tako uradio sa fotkama. Ukinuo sam iCloud synchro, sve ih je prebacio na fon i . Mada, svasta i sve je moguce.

Meni je nenormalna opcija da na jednom jako zatvorenom i toliko security hvaljenom sistemu kao iOS ne postoji opcija da odradim constrains za zeljene akcije tj. da me fon Always Ask kada iz pojedininh aplikacija zelim da aktiviram kameru. . . Kod iOS-a je to po sistemu, ako na pocetku odobris onda je to vijek i vjekova-Amin dok god ne resetujesi ili deinstaliras aplikaciju. . . Auuu kakav faii :(
 
Meni je tako uradio sa fotkama. Ukinuo sam iCloud synchro, sve ih je prebacio na fon i . Mada, svasta i sve je moguce.

Meni je nenormalna opcija da na jednom jako zatvorenom i toliko security hvaljenom sistemu kao iOS ne postoji opcija da odradim constrains za zeljene akcije tj. da me fon Always Ask kada iz pojedininh aplikacija zelim da aktiviram kameru. . . Kod iOS-a je to po sistemu, ako na pocetku odobris onda je to vijek i vjekova-Amin dok god ne resetujesi ili deinstaliras aplikaciju. . . Auuu kakav faii :(
nasao sam da bi bilo najbolje resenje da preko app od apple support se obratim, jos jedna slika gde pokazuje da su enkriptirani sto znaci da nisu obrisani 🤝
 

Prilozi

  • IMG_4985.png
    IMG_4985.png
    144.9 KB · Pregleda: 36
Moram da ti se izvinim @metamorfoya
Upravo sam se logovao preko kompa na iCloud i tamo je sve ostalo isto kao sto je bilo pre iskljucivanja sinhronizacije. Nista nije obrisano ili dirano. Jednostavno, fon od gasenja sinhronizacije sa iCloudom nista vise tamo ne salje osim bekapa i to kada ga ja iniciram na bekap jer sam i to iskljucio (bekapuje i Viber uredno).
Kod tebe se nesto cudno desilo!
 
Moram da ti se izvinim @metamorfoya
Upravo sam se logovao preko kompa na iCloud i tamo je sve ostalo isto kao sto je bilo pre iskljucivanja sinhronizacije. Nista nije obrisano ili dirano. Jednostavno, fon od gasenja sinhronizacije sa iCloudom nista vise tamo ne salje osim bekapa i to kada ga ja iniciram na bekap jer sam i to iskljucio (bekapuje i Viber uredno).
Kod tebe se nesto cudno desilo!
pronasao sam sve na icloud drive je bilo ali pristupom na web stranici sve je tu i skids se, tb hvala sto si se odazvao i pokusao na najbolji moguci nacin da mi pomognes 👍
 
Vec drugi put mi se desava da FD nece da radi i da moram da resetujem. Sta moze da bude problem. Jednostavno iz cista mira nece da me prepozna.
 
Ne mogu na obicnoj 13 u app store da nadjem paypall aplikaciju? promenio sam regiju sa srbije na coratia, usa i germany i nigde je nema.....predlaze neke slicne ali bas paypall nema.....ako neko ima ideju gde gresim......hvala!!!!
 
IMG_0351.jpegIMG_0350.jpegZasto nece da mi izradi sigurnosnu kopiju, imam dovoljno prostora, sta treba da uradim
 
Kako da vidim koliko je, skoro sve sam isljucio
Ides u Settings --> Icloud --> Manage Account Storage --> Backups --> i onda na uredjaj koji zelis da bekapujes, i tu ce pisati Next Backup Size i videces velicinu.
 
Poz ljudi,
sutra mi stize novi 13 pro, trenutno imam 11 pro max pa me zanima kako i da li moze da se kopira sve sa njega na ovaj nekako bezbolno?
Ako nije pravo mesto za ovo pitanje molim admine da prebace gde treba.

Bice verovatno jos pitanja kad krenem malo u podesavanje i koriscenje samog uredjaja.
 
Ako imaš PC, instaliraš iTunes i odradis tamo Backup na PC preko iTunesa. Posle novi iPhone nakacis na PC i iTunes će prepoznati novi telefon i pitace da li želiš restore da odradis.

Edit:
A verovatno možeš i preko iCloud da uradiš Backup pa posle samo Restore na novom.
 
Ako imaš PC, instaliraš iTunes i odradis tamo Backup na PC preko iTunesa. Posle novi iPhone nakacis na PC i iTunes će prepoznati novi telefon i pitace da li želiš restore da odradis.

Edit:
A verovatno možeš i preko iCloud da uradiš Backup pa posle samo Restore na novom.
Lakse mi je kontam preko Itunes, sad glupo pitanje negde sam procitao davno onako usput da li taj bekap instalira i aplikacija i podesavanja telefona ili samo podatke gleda?
 
Lakse mi je kontam preko Itunes, sad glupo pitanje negde sam procitao davno onako usput da li taj bekap instalira i aplikacija i podesavanja telefona ili samo podatke gleda?
Sve. Ti sam odrediš šta hoćeš da Backup-uješ i posle Restore-a ti se same apps instaliraju, poruke se vrate i npr. istorija poziva itd.
Samo ne zaboravi da odradis Backup aplikacija kao Whatsapp i Viber to nejde preko iPhone Backup-a.
 
Prebaci on podešavanja, šifre i podatke sa PC backup-a isključivo ako se napravi backup koji je sa šifrom, enkriptovan, kako što je i svaki iCloud backup enkriptovan, tako da je preporuka da napravi backup koji je sa šifrom :)

Napravi na iCloud-u backup takođe i proveri šta ti je uključeno za njega. Što se tiče poruka za pomenute dopisivaćke aplikacije, one se takođe prebace, ali pri prvom ulasku u te aplikacije, traži registraciju preko broja telefona, kako i obično, i nakon toga može da vidi da su prebačene na novi telefon.
 
Nazad
Vrh Dno