Šta je novo?

iPhone 12

Proveri da li je True Tone ukljucen u opcijama za display. Ta opcija omogucava toplije (zuckaste) boje.
Podrazumevana tastatura bi trebala da radi tecno. Kod mene na XS radi bez problema.

Ako je na iOS 14.5.1 verziji, poznato je da postoji throttling problem zbog kojeg se obara CPU clock. Navodno je 14.6 verzija resila problem.
 
Reseno je to sa 14.6, nesto su bili zeznuli sa 14.5.1...
 

Prilozi

  • 98F6AE30-D662-4BAA-AB39-CAC37F2D74D0.png
    98F6AE30-D662-4BAA-AB39-CAC37F2D74D0.png
    304.6 KB · Pregleda: 24
  • 6408DD28-9EBE-4C11-84F4-10FFFE9DC9BA.png
    6408DD28-9EBE-4C11-84F4-10FFFE9DC9BA.png
    303 KB · Pregleda: 23
Hvala na odgovorima.

Iskljucio sam ranije true tone , mada se i dalje navikavam na Iphone-ov ekran.
Iskren da budem ocekivao sam mnogo stabilniji telefon sa eventualno sitnim lagovima, ali sam se vec na startu razocarao. Problem sa tastaturom je nesto sto me stvarno iritira, kad god kucam na pocetku sve ok i posle desetak sekundi pocne da secka . Takodje sam primetio i neke probleme prilikom face unlock-a. Juce sam merio CPU performanse i sve je ok , ali izgleda da sa novom verzijom IOS 14.6 nisu reseni odredjeni problemi. Isto tako seckanje pilikom igranja Asphalt 9 i npr PUBG mi ukazuje na to nesto stvarno nije uredu sa telefonom i da ipak nisam toliko utripovao.

Verujem da je su ovi problemi vezani sa softver , ali iskreno ne zelim da imam nestabilan telefon koji skupo kosta. Tako da cu morati ili da reklamiram ili da prodam svoj Iphone 12.
 
Davno nisam pročitao negativniji post prema telefonu koji koristim godinama bez ikakvih problema!
 
Hvala na odgovorima.

Iskljucio sam ranije true tone , mada se i dalje navikavam na Iphone-ov ekran.
Iskren da budem ocekivao sam mnogo stabilniji telefon sa eventualno sitnim lagovima, ali sam se vec na startu razocarao. Problem sa tastaturom je nesto sto me stvarno iritira, kad god kucam na pocetku sve ok i posle desetak sekundi pocne da secka . Takodje sam primetio i neke probleme prilikom face unlock-a. Juce sam merio CPU performanse i sve je ok , ali izgleda da sa novom verzijom IOS 14.6 nisu reseni odredjeni problemi. Isto tako seckanje pilikom igranja Asphalt 9 i npr PUBG mi ukazuje na to nesto stvarno nije uredu sa telefonom i da ipak nisam toliko utripovao.

Verujem da je su ovi problemi vezani sa softver , ali iskreno ne zelim da imam nestabilan telefon koji skupo kosta. Tako da cu morati ili da reklamiram ili da prodam svoj Iphone 12.
Izvini samo, ne rece nam sa kojeg androida dolazis?
 
Ja sam se baš preporodio posle androida, sve je rock stable, nula zakucavanja i znam koliko ce da mi traje baterija.
 
Ja sam se baš preporodio posle androida, sve je rock stable, nula zakucavanja i znam koliko ce da mi traje baterija.
Kada se samo setim onih davnih proslih vremena i kritike Apple-a, a sad su ispali bolja opcija.
 
Nadam se da niko nije moj post shvatio licno, niti je ovo sad hejtovanje Iphone-a. Meni je samo cudno da na novom telefonu imam lagove prilikom koriscenja tastature i prilikom igranja igrica za koje sam video recenzije da guraju glatko na Iphone 12 modelu. Takodje dolazi s vremena na vreme do blagih lagova prilikom koriscenja google Chrome pretrazivaca. Prenosio sam neke foldere i dokumenta sa starog telefona pa nisam siguran da li je zbog toga doslo do problema. Ili je do softvera ili do mts-a i njihovih telefona.

Ja bih iskreno samo da resim ove probleme jer mi je nov telefon i konacno sam se resio starog Huawei P9 modela i iskreno ne zelim sada da se petljam oko vracanja , jurenja novog telefona itd.
 
ne bi trebalo da laguje, imas garanciju pa zameni
 
Kada se samo setim onih davnih proslih vremena i kritike Apple-a, a sad su ispali bolja opcija.
Ja sam pre 5 odnosno sad već 6 godina imao iPhone 7, uzeo u Pre-orderu kao i 12-ku sad, ali tad mi je smetalo kratko trajanje baterije baš ubistvo. Neke stvari su mnogo napredovale od tad, što u pogledu ios-a što u pogledu navigacije bez home dugmeta, a tu je i oled, stanjene ivice. Povrh svega toga mnogo su pre bili bolji androidi, nego sad bar meni, iako bi trebalo da napreduju još više.

Ako bih imao jedinu zamerku to bi bio T9 na dialeru.
 
Ma džabe... Evo mesecima i dan danas udjem u phone i odem u dialer...
 
Lično, najveća zamerka na iPhone-u je sam ekran.

Ne toliko ni sam ekran, koliko tač.

Često, prečesto, ne reaguje na dodir. Mora da se gađa, ponekada sam utiska da je rezistentni ekran, a ne kapacitivni.

I to nije zbog toga što je manji ekran, kao na 12 mini... Isto mi se dešavalo i na maks modelu, a evo i na dva 12 modela iz bliskog okruženja.

Iako im Samsung proizvodi ekrane, mogo su daleko, iza od svog snabdevača.
 
Nadam se da niko nije moj post shvatio licno, niti je ovo sad hejtovanje Iphone-a. Meni je samo cudno da na novom telefonu imam lagove prilikom koriscenja tastature i prilikom igranja igrica za koje sam video recenzije da guraju glatko na Iphone 12 modelu. Takodje dolazi s vremena na vreme do blagih lagova prilikom koriscenja google Chrome pretrazivaca. Prenosio sam neke foldere i dokumenta sa starog telefona pa nisam siguran da li je zbog toga doslo do problema. Ili je do softvera ili do mts-a i njihovih telefona.

Ja bih iskreno samo da resim ove probleme jer mi je nov telefon i konacno sam se resio starog Huawei P9 modela i iskreno ne zelim sada da se petljam oko vracanja , jurenja novog telefona itd.
Ne znam sto bi iko shvatao lično samo, lagovi na iphone-u? Ne znam kako da ti pomognemo ako nemamo isti problem. Hajde napravi neki snimak pa okači da vidimo o čemu je reč.
 
Koliko tebi bude baterija? SOT-a? Dark mod, sinhronizacija itd? Sa kojom verzijom dolazi 12 i da li je ta verzija bolja od ove poslednje?
7 sati screen on i 2-3 sata screen off, na nekih 40 sati koriscenja od punjenja do punjenja. 1-2h poziva.
 
Lično, najveća zamerka na iPhone-u je sam ekran.

Ne toliko ni sam ekran, koliko tač.

Često, prečesto, ne reaguje na dodir. Mora da se gađa, ponekada sam utiska da je rezistentni ekran, a ne kapacitivni.

I to nije zbog toga što je manji ekran, kao na 12 mini... Isto mi se dešavalo i na maks modelu, a evo i na dva 12 modela iz bliskog okruženja.

Iako im Samsung proizvodi ekrane, mogo su daleko, iza od svog snabdevača.
To za touch sam i ja primetio, i baš iritira. Mišljenja sam da to nema veze sa samim ekranom, već da je neki ‘feature’ iz apple kuhinje…
 
Hm... baš čudno. Ja ga baš kategorišem u jedno od prijatnijih touch iskustva. Doduše jako loše kucam, ali je to bila situacija i sa svim drugim telefonima.
 
Greje li se nekom telefon posle apdejta na 14.6? Prvi put od kako sam kupio mini da se ovo dešava.
Toliko se zagreje da ga ne mogu držati u rukama, ali bukvano.

Baterija sleti 20% za desetak minuta i ekran bude tamniji dosta. Nisam nove aplikacije instalirao, niti je kamera upaljena ili nešto zahtevno. WhatsApp, Safari, Email, Reddit, Trading 212.

Moraću večeras da ga resetujem.

Inače, pridružujem se priči za tač. Isto bilo i sa prošlim iphone telefonima koje sam imao, kao da je neprecizan u odnosu na Samsung i Huawei, pogotovo u samim ćoškovima telefona, ali se naviknem brzo na to, nije strašno.

Osim ovog grejanja danas, stvarno sam prezadovoljan telefonom.

Nekada od kolege uzmem obični ip12, i čim ga stavim u džep ili moram pomerati položaj telefona da bih dohvatio vrh ekrana, odmah mi drago što sam mini odabrao.
 
Ne greje se ni kod mene, obicna 12ka.
 
Meni se greje na 4g ali nije toliko strasno da ne moze da se drzi u ruci, isto obican 12
 
Meni se bas ugrejao neki dan ali je bilo 27 napolju, on u pederusi i aplouduje 25 gb preko 4g😂😂 . Inace hladan kao sprices.
 
Zagrevanje baš veliko u roku od 10ak minuta i to prilikom korišćenja Chromea i Safarija na jednom online gambling sajtu. I pritom mnogo secka dok unosim bilo šta ili radim na tom sajtu.

Ovako, nemam zamerke. 12 mini.
 
Ugasio, pa upalio, nije pomoglo. Resetujem na fabrička, uradio restore, slično se dešava na Safariju, ali nema dimovanja ekrana i nije baš vreo kao danas. (nisam preterivao za danas)

Ali morao sam poziv na sluškama obaviti jer je neugodno držati telefon na duže vreme ipak.

Na wifi-u je.

Da, baš brzo se zagreje, desetak minuta treba maksimalno.

Sredice se sigurno, ko zna šta je. Do sada nisam imao nikakav problem sa grejanjem, ni na 4G. Jedino nekad smećarski viber malo zagreje fon kad sam na video pozivu duže, ali to je do aplikacije.
 
Možda malo glupo pitanje ali…koje futrole koristite? Ja koristim običnu silikonsku futrolu i ne primećujem da se greje zaista…?Postoji li neki temp.senzor kod Iphone da se može izmeriti temperatura pa da proverimo na par uređaja?
 
Ne koristim futrolu uopšte. Samo staklo napred. Iskreno, ne znam kako ili pomoću koje aplikacije se može izmeriti.

Poslednjih pola sata ništa, hladan fon, kao i uvek do sada što je bio.

Inače, nema mi veće prednosti za iPhone od ovog brzog i jednostavnog restora.
 
Ne koristim nikakve futrole. Nedavno kada sam tražio App za temperaturu nisam našao na prvih nekoliko linkova, pa sam odustao.

Shvatio sam da ne mogu da se patim, već da uživam u uređaju.
 
Isto, godinama sam nosio maske i stakla, sad nista. Za 8$ mesecno koliko kosta AC+, mirna glava + odlican osecaj u ruci.
 
Nazad
Vrh Dno