Šta je novo?

iPhone 12

Je l' ima neko problem sa pozivima ? Ljudi me ne cuju po nekad, osim ako ja ne pozovem njih, ili ako ne ukljucim i iskljucim speaker. Imao sam isti problem na Android telefonu pre, problem je bio WiFi Calling, ali ne vidim ovde opciju, navodno postoji u Settings > Phone > Wifi calling, ali ja je nemam.
 
upravo pokusavam da nekako pustim PiP kod mene, ali ne radi... zakleo bih se da je ovo radilo. Pokusam malo da potrazim na netu, i svuda ima pregrst artikala koji pisu o istoj funkciji, svi su datirani od prosle godine...

e sad, da li je ovo u medjuvremenu prestao da radi, ne znam... Radi u safariju, ali samo u istom tabu. Cim predjes u drugi tab, ili odes na home screen, prestane da radi (samo nastavi "background play"....
 
Kod mene radi, isto Safari i Premium nalog.
Evo na home screen-u 🧐
 

Prilozi

  • 8860914B-3C15-4104-BAEB-9611D3D3F604.jpeg
    8860914B-3C15-4104-BAEB-9611D3D3F604.jpeg
    389.6 KB · Pregleda: 82
na telefonu nemam tu opciju uopste... kada odem na home screen, samo nastavi background play.... izvinjavam se, u prethodnom postu sam pokusao na tabletu...
 
Mora biti, pojavi se cim pustis full screen.
 

Prilozi

  • 865B1BD8-FEA3-4A78-B8E0-2608BB34C80B.jpeg
    865B1BD8-FEA3-4A78-B8E0-2608BB34C80B.jpeg
    23.6 KB · Pregleda: 70
Da, u pravu si. U safariju se pojavi, u YouTube aplikaciji ne...

I radi u safariju :) Nisam nesto puno koristio youtube na telefonu, ali bravo za info, cisto da ljudi mogu da procitaju sta radi a sta ne...
 
Oni su meni u decembru, kada sam obnavljao jedan ugovor, rekli da sačekam avgist (može i 3 meseca pre) kada mi ističe drugi ugovor za iPhone 12. :D

Još mi kaže čovek, sigurno će da padnu malo cene. :ROFLMAO:

Doduše, sad mi se i ne žuri više, prošla me je volja za modelima 12. Možda sačekam i nov model (koji će opet stići na kašičicu u MTS-u :LOL:).
 
Imam jedno sjajno pitanje za vlasnike iP12PM.
Dobijem danas od drugara poruku da ima bug na telefonu kada ga ukljucuje. Pojavi mu se apple logo na sekundu, nestane i onda se opet pojavi i stoji dok se ne bootuje telefon normalno.
Proverio sam kod sebe i isti je slucaj. Na iP12 Mini nije, skroz normalno radi odnosno od kada se prvi put pojavi logo, stoji dok se ne bootuje telefon.

Nasao sam i diskusiju da su ljudi vracali telefone zbog toga :D. Meni ne smeta.
Da li jos neko ima isto :)?
 
na običnoj 12ici nema blinkanja, pojavi se i stoji do kraja.
 
@[Miki]
E pa to je usko vezano za ovaj problem o kom sam pisao u iOS 14 temi, videces u totalnom mraku da nije crn ekran prilikom bootovanja, nego "malo" pozeleni. 🤣 Ja sam nosio moj 12 Pro Max u servis na dijagnostiku zbog toga, da ti ne pricam gde se sve javlja i u kojim uslovima, da se ne opterecujes bzvz. Nismo bili sigurni da li je u pitanju hw ili sw, srecom je ovo drugo, i koliko vidim reseno je u 14.5 beta 2, reci ortaku da ceka update.
 
Aha ok ok :).
Ja nisam gasio telefon od kad sam upalio i danas hajde da proverim, isto.
Na apple forums temi isto kazu da resava nova verzija OSa:). Prenosim mu da se ne brine.
Iskreno mislim da nikada ne bih primetio da me nije pitao :D.
 
Verovatno je ovo pitanje za komplet iOS, ali u mom slucaju je iphone12, pa da pitam ovde...
Jel postoji neki nacin da se hotspot ne iskljuci posle par minuta nekoriscenja... ?Delim internet na laptop, pa me izludjuje kada mi posle nekoliko minuta nema vise konekcije, dok ne restartujem hotspot na telefonu
 
Nikad nisam imao taj problem a radio po 8 sati u kontinuitetu. Popalis i wifi i Bt kad ti to trazi prilikom ukljucivanja hot spot-a?
 
Bilo koja kartica? Deder pojasni. Da li mora da se rpebacuje US nalog na Srbiju ili ne?
Nisam jos kupovao.
Djilkosh je odgovorio na moje pitanje da kupuje direktno nasom karticom sto je top stvar.
Jedino ako nisam dobro razumeo ili ako se odnosi samo na Srpski store :).
 
isto mi se desava i na 11pro max... Ako nema protoka par minuta, iskljuci se... :/
Ne znam sta je, isto mi se ponasao i na Xs max na 11 pro max. Doduse, ne verujem da moze da nema bar nesto protoka tokom nekoliko minuta cak iako nista ne radis. Mora neka sinhronizacija da se radi. Kod mene je to sigurno Outlook(kao poslovni mail klijent) , ne znam sta ti koristis.
 
Otvori command prompt u pozadini koji neprastano pinguje 8.8.8.8, problem solved.
 
Nisam jos kupovao.
Djilkosh je odgovorio na moje pitanje da kupuje direktno nasom karticom sto je top stvar.
Jedino ako nisam dobro razumeo ili ako se odnosi samo na Srpski store :).
Pa odnosi se na američki, jer kupuješ američke gift kartice. Naš store nikad neću uzeti. Prvo zbog manjka aplikacija, a drugo zbog Apple care-a.
 
Verovatno je ovo pitanje za komplet iOS, ali u mom slucaju je iphone12, pa da pitam ovde...
Jel postoji neki nacin da se hotspot ne iskljuci posle par minuta nekoriscenja... ?Delim internet na laptop, pa me izludjuje kada mi posle nekoliko minuta nema vise konekcije, dok ne restartujem hotspot na telefonu
Ja sam iPX pre par godina bukvalno prodao zbog toga, stalno neki problemi i baš preko hotspota, i preko USB tetheringa.

Posle na ip11 sam koristio samo USB tether, nije bilo nikakvih problema ni par sati zaredom. Da probaš tako možda? Bolje i za bateriju, bolja i stabilnija konekcija.
 
Ima li korisnika Mini verzije, kako se pokazao, uglavnom me baterija zanima, nisam neki zahtevan korisnik, ne igram igre, uglavnom YT uvece umem da zasednem.. :D
 
Meni traje dva-tri dana baterija ali ja ne koristim socijalne mreze plus na poslu imam wifi pa ne znam koliko je moje koriscenje relevantno.
 
Pa odnosi se na američki, jer kupuješ američke gift kartice. Naš store nikad neću uzeti. Prvo zbog manjka aplikacija, a drugo zbog Apple care-a.
Odeš na Apple stroe i kupiš gift card sa našom karticom?
Ja sam do sad koristio carddelivery za kupovinu istih.
 
Ima li korisnika Mini verzije, kako se pokazao, uglavnom me baterija zanima, nisam neki zahtevan korisnik, ne igram igre, uglavnom YT uvece umem da zasednem.. :D
Meni sa nekih pola sata razgovora, desetak sms i dvadesetak viber poruka, oko pola sata Netflix i oko 2 sata surfovanja dnevno i mizda malo YouTube-a traje oko dan ipo do dva baterija.
 
Ljudi jel koristi neko one dobre kopije silikonskih maski? Treba mi za 12 Pro Max, ali ne znam sta da izaberem sa KP jer ima raznih. U sustini mi ne treba sa magsafe, ali moze i sa njim ako su boljeg kvaliteta. Ako moze neko da preporuci sa KP(jos bolje ako je prodavac iz Novog Sada) bio bih mu zahvalan.
 
Odeš na Apple stroe i kupiš gift card sa našom karticom?
Ja sam do sad koristio carddelivery za kupovinu istih.

Skines Apple Store aplikaciju na telefonu, udjes u nju i kupis gift card nasom karticom a saljes je kao poklon sa tvog mail-a na drugi mail. Radilo je normalno kad saljes i na identican mail, kao sto je tvoj za Apple ID, a onda je neko vreme bilo potrebno da upises drugi mail. Sad je navodno vraceno na to da moze identicna mail adresa :)
Svakako radi najnormalnije sa nasim karticama na US nalogu.
 
Ljudi jel koristi neko one dobre kopije silikonskih maski? Treba mi za 12 Pro Max, ali ne znam sta da izaberem sa KP jer ima raznih. U sustini mi ne treba sa magsafe, ali moze i sa njim ako su boljeg kvaliteta. Ako moze neko da preporuci sa KP(jos bolje ako je prodavac iz Novog Sada) bio bih mu zahvalan.
Ja sam sve poruicovao sa Alija za manje od 2$ po komadu, al ako ti treba odmah, imas ih na KP koliko hoces, nadji se sa covekom licno i pogledaj. Uglavnom, ako su dobre kopije, bice upakovane u "originalno" pakovanje, tako meni stizu sa alija.

Uzeo sam 12 mini 256gb i skroz sam prevideo cinjenicu da ne mogu da koristim stari punjac, vec moram ovaj novi sa USB-C... Moze li neka preporuka za punjac? Da li uzeti originalni Apple ili neki Anker na primer? Ima li razlike u kvalitetu punjenja? Ne bih za 2 meseca da vidim bateriju na 92% :D

EDIT: Koristicu stari kabl dok ne prodam stari telefon. Jel je to ok?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno