Šta je novo?

iPhone 12

mat je bolje i zbog otisaka prstiju :)

5926DF4A-706E-440B-BAB5-3EEF923C133B.jpegA55EEC8F-5C1E-46AA-BA57-B53CFBE5AA3B.jpegC5B5F284-0AEB-496F-AAFA-635358AA972B.jpeg49707AFA-8336-4F7A-9B06-AA3D2B342BB8.jpegAC5D7DB3-2F12-40CD-A461-676FEF75B13C.jpeg
 
Od napred mi se ne sviđa i ne bih ništa stavljao (ne smetaju mi mikroogrebotine ni najmanje), ali pozadi izgleda dobro. Jel postoji samo jedna mat varijanta ili više? Ja bih voleo kada bila neka varijanta da bude bukvalno isto kao onaj deo na bumpu oko kamere.

I podeli wallpaper :)
 
Stavi naprijed obavezno, nije to vise ni do mikroogrebotina, ali pojavice ti se i dublje ogrebotine od svakodnevne upotrebe 100%… Nazad sam nosio mjesec dana sa mat folijom sa aliexpressa i super je osjecaj u ruci. Da imam para na bacanje nosio bih ga bez bilo kakve zastite.
 
Ja bacam 8$ mesečno i ne planiram da nosim zaštitu. X sam nosio 3 godine uglavnom bez stakla (nije isti osecaj, kakvo god da sam stavio) i nije bilo ništa sem mikroogrebotina.
 
Kako vam se sviđa ideja da će novi Iphone imati funkciju “Always On display” ? :)
Apple bi trebalo da lansira novi iPhone ove jeseni, a glasine sugerišu da će konačno
dobiti nadogradnju kojoj su se mnogi nadali.

Samo nekoliko meseci će proći dok Apple ne otkrije sve, a glasina o iPhone-u sledeće
generacije je da će imati nadogradnju Retina ekrana, navodi se u novom izveštaju Marka
Gurman-a, koji ima izvanredne rezultate kada je reč o pogađanju glasina.
Gurman predviđa da će se novi iPhone konačno isporučiti sa funkcijom “Always On display”.

Ova tehnologija ekrana postoji već duže vreme na Android pametnim telefonima i omogućava
korisnicima da neprestano proveravaju vreme, datum i nedavna upozorenja bez potrebe da
tapkaju po ekranu da bi ga probudili. To takođe znači da možete proveriti vreme tokom
razgovora ili sastanka bez otključavanja telefona.

Kompaniji Apple ova tehnologija ipak nije nepoznata, jer su prethodne dve iteracije njihovog
Apple Watch-a u stanju da prikažu vreme na “Always On” ekranu, međutim nejasno je koji će se
podaci tačno prikazivati na njemu, iako se može pretpostaviti da će to najverovatnije biti
jednostavna maska sata i par ikona koje pokazuju e-poštu ili tekstualne poruke.

Uz tu funkciju, Apple bi mogao da uvede tehnologiju visokog osvežavanja ekrana od 120Hz u svoje
nove telefone. Kompanija je kritikovana zbog toga što prošle godine na svoj iPhone 12 Pro nije
uvela tu tehnologiju, te su uređaji imali osvežavanje od 60Hz. To se činilo čudnom odlukom,
pogotovo jer skoro svi premium uređaji sa Android-om sada imaju tu visoku brzinu osvežavanja
ekrana.
 
ne vidim sta ce mi, nemam nista od toga dok koristim telefon
 
I dok sam imao Samsung, nikad to nisam koristio.
 
ne vidim sta ce mi, nemam nista od toga dok koristim telefon
Pa to je bukvalno opcija za kad ne koristiš telefon, da vidiš sat i notifikacije bez diranja telefona.
Meni je to bilo korisno na prošlom telefonu, na OLED ekranima ima minimalnog uticaja na bateriju, tako da se nadam da će napokon ubaciti tu opciju(i da je neće ograničiti na najnovije modele iz nekon glupog Apple razloga).
 
Značiće mi ako dozvole da biram tačno koje će se notifikacije prikazivati.
 
Pa to je bukvalno opcija za kad ne koristiš telefon, da vidiš sat i notifikacije bez diranja telefona.
Meni je to bilo korisno na prošlom telefonu, na OLED ekranima ima minimalnog uticaja na bateriju, tako da se nadam da će napokon ubaciti tu opciju(i da je neće ograničiti na najnovije modele iz nekon glupog Apple razloga).
ako ne koristim telefon onda ne koristim :) mislim ako hocu da vidim nesto na telefonu onda ga uzmem i koristim, wtf :D ako me zanima koliko je sati pogledam na sat

ali ok, ako nekome treba nek ima opciju
 
ja bih voleo, da mogu da vidim sat i recimo notifikacije na ekranu - ali nisam baš siguran koliko je uticaj na bateriju "minimalan". Na Samsungu S8 (poslednji koji sam koristio sa tom opcijom) mogu slobodno da kažem da mi je baš skraćivalo bateriju. E sad, možda je posle to unapređeno, ali nije mi bio neki utisak tada.
 
Da li i za uređaje uzete u MTS preko firme važi pravilo da su simfree?
 
[

Mozda ste kupili osmicu a da to ne znate:)
 
Poslednja izmena:
Kako vam se sviđa ideja da će novi Iphone imati funkciju “Always On display” ? :)
Apple bi trebalo da lansira novi iPhone ove jeseni, a glasine sugerišu da će konačno
dobiti nadogradnju kojoj su se mnogi nadali.

Samo nekoliko meseci će proći dok Apple ne otkrije sve, a glasina o iPhone-u sledeće
generacije je da će imati nadogradnju Retina ekrana, navodi se u novom izveštaju Marka
Gurman-a, koji ima izvanredne rezultate kada je reč o pogađanju glasina.
Gurman predviđa da će se novi iPhone konačno isporučiti sa funkcijom “Always On display”.

Ova tehnologija ekrana postoji već duže vreme na Android pametnim telefonima i omogućava
korisnicima da neprestano proveravaju vreme, datum i nedavna upozorenja bez potrebe da
tapkaju po ekranu da bi ga probudili. To takođe znači da možete proveriti vreme tokom
razgovora ili sastanka bez otključavanja telefona.

Kompaniji Apple ova tehnologija ipak nije nepoznata, jer su prethodne dve iteracije njihovog
Apple Watch-a u stanju da prikažu vreme na “Always On” ekranu, međutim nejasno je koji će se
podaci tačno prikazivati na njemu, iako se može pretpostaviti da će to najverovatnije biti
jednostavna maska sata i par ikona koje pokazuju e-poštu ili tekstualne poruke.

Uz tu funkciju, Apple bi mogao da uvede tehnologiju visokog osvežavanja ekrana od 120Hz u svoje
nove telefone. Kompanija je kritikovana zbog toga što prošle godine na svoj iPhone 12 Pro nije
uvela tu tehnologiju, te su uređaji imali osvežavanje od 60Hz. To se činilo čudnom odlukom,
pogotovo jer skoro svi premium uređaji sa Android-om sada imaju tu visoku brzinu osvežavanja
ekrana.

svidja mi se kao na s8 i s9 😂 mislim ok je da bacis glimps ponekad ali bas da vidis bilo sta a ne uzmes tel u ruke treba vid kao soko 😅 meni su ekstra nor bili oni pixelirani case-evi koji izmedju ostalog i sluze kao always on display (msm da je htc to imao)
 
Mislim da sam negde procitao da fizička SIM kartica mora da bude od matičnog operatera kod kojeg je kupljen iphone a esim može da bude bilo šta drugo. Je l ima neko proverenu informaciju? Moj je kupljen u mtsu, nemam fizičku karticu, koristim mts esim, a idem napolje pa me zanima da li će da šljaka dodatni esim bez fizicke kartice?
 
Koristim mts esim, a telenor fizičku. Kupljen u mtsu.

Mislim da nisi uslovljen da moraš da imaš fizičku karticu.
 
Mislim da sam negde procitao da fizička SIM kartica mora da bude od matičnog operatera kod kojeg je kupljen iphone a esim može da bude bilo šta drugo. Je l ima neko proverenu informaciju? Moj je kupljen u mtsu, nemam fizičku karticu, koristim mts esim, a idem napolje pa me zanima da li će da šljaka dodatni esim bez fizicke kartice?

Koristim mts esim, a telenor fizičku. Kupljen u mtsu.

Mislim da nisi uslovljen da moraš da imaš fizičku karticu.
Isto, mts eSIM, telenor fizička SIM kartica. Mts telefoni nisu zaključani.
 
Evo po hiljaditi put, nijedan iPhone 12 prodat legalnim putem u Srbiji NIJE prokleto ZAKLJUČAN.
 
Sigurno da jeste, ali tema je Iphone 12 pa nemojte previše ići u polemiku koji su to...
 
Nisam iskreno čuo u poslednje 2-3 godine da postoje takvi slučajevi, naročito ukoliko govorimo o premijum segmentu. Noo, recite mi neku dobru aplikaciju gde postoje folderi kao što su slikane fotografije, screenshot fotografije, LR fotografije, sve to mi je izmesano u recents..
 
Udji u slike, izaberi albums tab i skroluj do dole i tamo imas sve poslagano.
 
Udji u slike, izaberi albums tab i skroluj do dole i tamo imas sve poslagano.
Fali LR i tako neke app koje kreiraju/edituju/ eksportuju slike, a screenshot je pod vrste medija.. Da li ima neka normalna aplikacija kao na androidu Simple gallery, da imam uređene albume, sortirane po tome kad je koji dobio novu sliku ( sort by last modified ) i da meni važne pinujem u vrhu ?
 
Ljudi moze pomoc, treba da instaliram aplikaciju i javlja mi da App Not Available - This app is currently not available in your country or region.
E sad, aplikacija je za auto, i momak koji radi u salonu shipping adresa mu je neka u Njujorku i on na app storu uredno vidi aplikaciju, kod mene i na IP11 i na IP12 shipping adresa je isto dve lokacije u Njujorku i cvrc ili u pretrazi ne nalazi aplikaciju ili ako pokrenem sa linka javi mi poruku kao iznad.
Kako da preveslam ovaj problem i instaliram app?
Hvala unapred.
 
registruj app store na zemlju gde postoji ta aplikacija.
 
Nazad
Vrh Dno