Šta je novo?

iPhone 12

Pozdrav, propala mi je varijanta da uzmem u Dubaiju iphone 12 pro( hvala svima na savetima od pre par nedelja)Imao bih jedno pitanje za kupovinu uredjaja sa mreze preko oglasa za kes.
Jel su Telenorovi uredjaji otklkucani? Da li je potreban fiskalni za proznavanje garancije u prvoj ili drugoj godini? Ako,ne daj boze, je potrebna zamena uredjaja da li mogu ja da preuzmem nov aparat?Da li,ako je uzet na firmu se dobija fiskalni racun? Jel ima jos nekih potencijalnih problema kupovina ovakvih uredjaja?

Hvala,
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da su sada svi sim free, fisklani ili garancija ti treba za drugu godinu garancije, za prvu je dovoljno samo telefon da odneses u istyle.
 
Od kraja 2019; i u drugoj godini se garancija može ostvariti u iStyle-u, sa računom, bez vlasnika. [emoji2]
Bitno je samo da se poseduje račun od domaćeg, autorizovanog preprodavca.
Ako bi nosio u Telenor u drugoj godini, verovatno ne bi hteli da ti izdaju zamenski bez vlasnika.
U prvoj godini ti ne treba vlasnik (reklamiranje u iStyle-u) i u 99% slučajeva ne treba račun. Račun treba u retkim situacijama kada u Apple-ovoj bazi nema podataka o datumu kupovine(retko se dešava).
 
Poslednja izmena:
Da li se desava nekom da cuje kao neko blago zujanje :) Kada je na punjacu izrazeniji je zvuk, ali se cuje i kad nije nakacen na isti.
Ne znam da objasnim, nije samo da zuji nego kao da klikce. Bas kad se prisloni uvo na poledjini fona. Tel aktiviran 27.01. Bas iritira

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Mini nema nikakve zvukove.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pf, odem juce da rezerviem S21 Ultra i vratim se sa 12 PM.
Da li ste nailazili na “gel” zastite da mogu da se kupe kod nas? Imao sam na starom telefonu i mnogo mi vise prija od stakla ?:).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Supruzi kupio za rodjendan iPhone 12 Pro Max od 128gb, smatrao sam da joj je to ok prostora jer ja dve godine vozim XS Max sa 256gb, iskoristio sam do sad 115gb.

Licno sam odusevljen baterijom kolko drzi. Ono nije realno koja optimizacija, prosto se suzdrzavam da ne otvorim novcanik i uradim upgrade zbog baterije samo :D
 
Jel neko koristi mts sim uz vip esim. Hteo bih da prenesem telenor broj na vip i uzmem esim pa me interesuje jel funkcioniše sve kako treba i koliko utiče na bateriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel radi VoLTE na iphonima kod nasih operatora zna li neko?
 
Supruzi kupio za rodjendan iPhone 12 Pro Max od 128gb, smatrao sam da joj je to ok prostora jer ja dve godine vozim XS Max sa 256gb, iskoristio sam do sad 115gb.

Licno sam odusevljen baterijom kolko drzi. Ono nije realno koja optimizacija, prosto se suzdrzavam da ne otvorim novcanik i uradim upgrade zbog baterije samo :D

Ma samo icloud za 0.99$. [emoji23]
Razlika je prevelika 128-256 GB.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pf, odem juce da rezerviem S21 Ultra i vratim se sa 12 PM.
Da li ste nailazili na “gel” zastite da mogu da se kupe kod nas? Imao sam na starom telefonu i mnogo mi vise prija od stakla ?:).


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pametna odluka. Ako ti ne smeta težina i veličina ne menjaj. 12 PM je trenutno najbolji uređaj na tržištu, ne vidim mu konkurenciju po pitanju izrade, baterije, kamere, erkana i signala. Samsnug mi je sve veće razočarenje, iako sam dugogodišnji Samsnug korisnik. Svaki dan me oduševljava baterija 12 PM, o njoj ne razmišljam, ne jurim kablove i punjače, kakava rasterecećenost, nekad i 2 dana. Ima iP svojih bubica, ali kad znate da neće izdati kada je najpotrebniji tolerišem.
 
Poslednja izmena:
Posle 7 Plus ovo mi je prvi iphone koji je bas moj, koristio sam par drugih na kratko. Ali stvarno mi za sada sjajno lezi.
Jedina zamerka je sto mi ne daju godinu free Apple TV i sto ispod tastature ne mogu da sklonim onaj prazan prostor ali cu moci da se navikem :).

E da treca zamerka, devojka je uzela Mini crveni i uzasno sam ljubomoran na boju :D.
 
Crveni 12 mini izgleda vrhunski a ovi veći su preveliki za tako jarku boju :D

Da li neko koristi Xiaomijev 10000 mAh Wireless Power Bank Essential? Daje bežično 10W a žičano 18 W što zvuči prihvatljivo za 3000 rsd. I neka preporuka za USB A - Lighting kabal je dobrodošla, ima li nekih ok na Ali-ju?
 
Meni se baš ne sviđa crvena na 12 seriji, više deluje kao roza nego kao crvena.
Mnogo mi je lepša crvena na SE 2020, 11, Xr.
 
Meni je to vise isprana crvena ili crvena nijansa narandzaste boje.
 
Uzeo bih iPhone 12 i gledao sam oglase na KP, cene su mnogo povoljniji nego u radnjama (iStyle, gigatron).

Da li neko zna kako se nabavljaju telefoni koji se na KP prodaju kao novi, vakuum pakovanje.

Cuo sam da ih uglavnom donose iz Austrije, Nemacke... ali ne znam koje im je poreklo, da li su kradeni ili legalno kupljeni posto uglavnom nema racuna.

Znam da moze da se proveri serijski broj, ali da li je to dovoljno ili se moze desiti da i pored dobrog serijskog broja telefon nije moguce aktivirati i koristiti?
 
A zasto ne gledas one koji su uzeti preko operatera sa dvogodisnjom garancijom da se ne opterecujes o takvim stvarima.
 
Na oglasima nisam nasao nijedan da se prodaje a da je uzet preko operatera.
 
Uzeo bih iPhone 12 i gledao sam oglase na KP, cene su mnogo povoljniji nego u radnjama (iStyle, gigatron).

Da li neko zna kako se nabavljaju telefoni koji se na KP prodaju kao novi, vakuum pakovanje.

Cuo sam da ih uglavnom donose iz Austrije, Nemacke... ali ne znam koje im je poreklo, da li su kradeni ili legalno kupljeni posto uglavnom nema racuna.

Znam da moze da se proveri serijski broj, ali da li je to dovoljno ili se moze desiti da i pored dobrog serijskog broja telefon nije moguce aktivirati i koristiti?

Druze ne mogu da budu kradeni i nisu kradeni. Gledaj prodavce sa dosta pozitivnih ocena na KP i ne brini. U istyle ne ulazi kao u kugu jer su oni toliko skupi da vredja inteligenciju.

Takodje, mozes u mts vip ili telenor da vidis, povoljniji su od gigatrona i istyle i moze na rate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Druze ne mogu da budu kradeni i nisu kradeni. Gledaj prodavce sa dosta pozitivnih ocena na KP i ne brini. U istyle ne ulazi kao u kugu jer su oni toliko skupi da vredja inteligenciju.

Takodje, mozes u mts vip ili telenor da vidis, povoljniji su od gigatrona i istyle i moze na rate.


Sent from my iPhone using Tapatalk

To mi je bitno, da nisu kradeni. Uglavnom sam i gledao oglase od prodavaca sa dosta pozitivnih ocena ali rekoh da proverim i budem siguran :)
 
Poslednja izmena:
Ili gledaj prodavce iz Subotice. To su uglavnom telefoni iz Madjarske a tamo su 200-300€ jeftiniji pogotovo kad prodavac još uzme povrat PDV-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Više se isplati uzeti telefon na KP, od ljudi koji donose iz Mađarske i uzeti AppleCare, nego isti kupiti kod nas. [emoji2]
 
Ja sam do sada na kp pazario 5,6 premijum telefona ( ranije Samsung, sad IP12 ) i nikad nikakav problem nisam imao. Bitno je da gledaš proverenog prodavca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam do sada na kp pazario 5,6 premijum telefona ( ranije Samsung, sad IP12 ) i nikad nikakav problem nisam imao. Bitno je da gledaš proverenog prodavca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li ti je nekada bila potrebna garancija ili nisi imao problema, jer se nisu kvarili?
 
Da li ti je nekada bila potrebna garancija ili nisi imao problema, jer se nisu kvarili?

U slučaju iPhonea ovo nije bitno zato što garanciju regularno u prvoj godini ostvaruješ u našem servisu. Od mađara drugu godinu nemaš. Ja vala uz 12icu prvi put uzeo AC+... čisto da ne šlogiram ako ponovo polomim telefon.
 
Kada je vec kod njih 3 god garancija, da li neko moze da preporuci pouzdanog prodavca koji donosi telefone iz Madjarske :)
 
Nazad
Vrh Dno