Šta je novo?

iPhone 11

Pozdrav svima. Koristim trenutno xiaomi mi 8 I baterija me izdaje. I nesto se razm da kupim iPhone 11 pro. To bi mi bio prvi Tel sa IOS sistemom. Sto se tice brzine i fluid nosti znam da tu nema greške. Samo me interesuje prvo kakva je baterija pa I kamera na 11 pro , jer na xiaomi imam gcam koja me je max razmazila.
Ima li nekih mana Tel, nesto da vam smeta?
Da li je bolje sačekati mjesec dva dok ne izadje novi iphone I ovome padne cijena još malo, mada uzeo bih preko operatera Tel svakako.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Baterija je nesto najbolje do sada sto moze da ponudi Apple. Bukvalno me razmisljaj, i ja sam heavy user pa traje ceo dan i ostaje omo 20% za noc :) A o kameri isto nema ata da se palamudi, odlicna je, kao i nocni snimci.

Meni bas nista ne smeta, cekam iskljucivo ios 14, da Siri ne zauzima ceo ekran i da kad me nek zove mogu da nastavim to sto sam radio i ako se ne javim.

Lepo zaokruzen proizvod je.
 
Poslednja izmena:
Jel to pričaš za 11, 11 pro ili 11 pro max?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Koristim trenutno xiaomi mi 8 I baterija me izdaje. I nesto se razm da kupim iPhone 11 pro. To bi mi bio prvi Tel sa IOS sistemom. Sto se tice brzine i fluid nosti znam da tu nema greške. Samo me interesuje prvo kakva je baterija pa I kamera na 11 pro , jer na xiaomi imam gcam koja me je max razmazila.
Ima li nekih mana Tel, nesto da vam smeta?
Da li je bolje sačekati mjesec dva dok ne izadje novi iphone I ovome padne cijena još malo, mada uzeo bih preko operatera Tel svakako.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ako uzimaš preko operatera obavezno sačekaj da izađe 12 serija.
Ako budu identične cene, možda da uzmeš 12 pro.
A ako ne, svakako će pasti cena 11 serije posle nekog vremena.
 
Hvala na savjetu. Taman ću tako i da uradim. Taman na youtube da pogledam sve oko IOS - a sto me interesuje kakva je situacija.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Biće potrebno navikavanje na novi sistem ali na kraju kada većinu stvari savladaš, više nećeš moći da se vratiš na android.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ili neces moci da se naviknes pa ces brze bolje nazad na Android :D
 
Ima i toga, mada, ako nemaš volje, u tom slučaju uopšte ne treba uopšte prelaziti na iOS [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam jos vremena da razmislim. Sto je najgore nijedan android Tel me ove god nije oduševio s20 plus nema neku bateriju, nažalost Huawei p40 pro nema Google servise itd. A preko mtel Austrija nema preveliki izbor Tel. Sacekacu još malo pa ću odlučiti šta da uzmem.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Uzmi jabuku i probaj, ako ti se ne svidi, neces puno pasti i da prodas telefon. Ja sam isto bio protivnik iosa i iphone-a. Nisu mi bili jasni ljudi koji plate uredjaj toliko novca i mijenjaju ga za novi cim izadje, a razlike su minimalne. I eto sad me svi zezaju da sam lud, ovca, itd, ali sta me briga. Sve sto sam ja licno radio na androidu, mogu i ovdje. Par stvari koje fale doci ce sa ios14 za nekih 15-20 dana.

Dizajn jeste “zastario”, ima notch sto nekome smeta, a nekome ne, bezeli su veliki, ekran nije 4K (ip 11 PM). Ali kada sve sagledam, zapitam se, da li mi treba na telefonu 4K displej i 120 hz i android za cije azuriranje cekas godinu dana, a da mi baterija traje pola dana i da za 6 mjeseci izgubi 30-40% vrijednosti pa i vise.

Ne mislim da 120hz nije dobro i da se ne osjeti prilikom rada, ali se to mora podrzati sa ogromnom baterijom, krstenim procesorom i optimizacijom softvera. Apple je to po meni uradio fenomenalno. Cijena 11 promax ne opravdava da telefon nema sve sto ima npr note 20+, ali kad bih birao, izabrao bih bolju softversku podrsku, superiorniji cip i face id koji je nesto najbolje sto postoji (po meni).

Apple ako krene sa 120hz, a14 ce morati biti 30% bolji od sadasnjeg, sto se vec i prica, da bi mogao izgurati kao i ovaj model u pogledu trajanja baterije.

Isto tako Apple Watch (watchOS) uparen sa iphone-om radi perfektno, nijednog laga nisam imao, dok mi je galaxy watch sa Tizenom znao zalagati i ubagovati da se iznerviram za sekund. Jos fali macbook pro i kompletiran ekosistem.

Od skora su aktuelni 144hz monitori, vec je izasao i model sa 300 i nesto hz, ako se ne varam. Da li je to toliko potrebno na mobilnom uredjaju, nisam siguran, ali smatram da ce postati standard kroz 2 godine na flagshipovima. Kao i isporuka samog telefona u kutiji, Samsung je izbacio sve dodatke osim punjaca, Apple ce isto izbaciti, pa i punjac kakvi su blentavi.[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lepo receno. Svi osim apple-a su ubrzali sa osvezavanjem i rezolucijom a baterija je ostala u drugom planu. Dakle, nema sanse sa ovim tipovima baterije da se gura 120Hz i tolika rezolucija. Baterija nece izdrzati.

Ja imam iPad pro koji ima 120 hz i baterija je da kazem prosecna, a to je uredjaj sa ogromnom baterijom. Pritom ta razlika u osvezavanju je toliko minimalna na iOS-u da to jednostavno nije neophodno. Jeste dobro ali ne na uštrn baterije.

Sve ovo je meni jasno jer apple ne implementira nista tek tako, sve ide u detaljnu analizu. Rekao sam jos pre 6 meseci da baterija na sledecem iPhonu mora da traje duze po svaku cenu pa i po cenu da ostane 60Hz ekran. Jer bez baterije nemate telefon...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Koristim trenutno xiaomi mi 8 I baterija me izdaje. I nesto se razm da kupim iPhone 11 pro. To bi mi bio prvi Tel sa IOS sistemom. Sto se tice brzine i fluid nosti znam da tu nema greške. Samo me interesuje prvo kakva je baterija pa I kamera na 11 pro , jer na xiaomi imam gcam koja me je max razmazila.
Ima li nekih mana Tel, nesto da vam smeta?
Da li je bolje sačekati mjesec dva dok ne izadje novi iphone I ovome padne cijena još malo, mada uzeo bih preko operatera Tel svakako.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Bio sam u relativno sličnoj situaciji pre nekoliko meseci. Doduše, imao sam Pocophone F1 a prešao sam na "običan" iPhone 11, preko Telenora.
I meni je to prvi iPhone i zaista sam prezadovoljan! U svakom smislu.

Hteo sam sa se dotaknem kamere, pošto si i to pitao. GCam je i mene bio razmazio (po pitanju fotki) i mislio sam da ne može bolje, pogotovo sa Night modom.
Imao sam prilike da odradim uporedni test. Mogu ti reći da sam se šokirao. iPhone 11 je pokidao Poco F1 sa GCam-om kao od šale. I po danu i po noći.
Za video ne treba trošiti reči. iPhone je maltene zlatni standard tu.

Što se tiče tvojih drugih pitanja, to je već pokriveno drugim postovima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na ovakvom odgovoru. Čekam da izadje iPhone 12 pro pa da se trguje, ili ako mu bude previsoka cijena preko operatera onda da uzmem 11pro. Hvala jos jednom.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^

Nema na čemu. I ja bih isto čekao, ali je tad još sve to bilo jako daleko.
A verujem da koji god da uzmeš - bićeš veoma zadovoljan, bilo da je 12 ili jeftiniji 11. Sad samo treba strpljenja. [emoji854]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad izlazi 12ica?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oktobar/novembar
 
Posle dugo vremena ponovo sam cackao obican 11 u iStyle, i neprijatno sam se iznenadio koliko bezeli deluju debelo uzivo. Secam se da mi ista pomisao bila kad sam ga prvi put drzao (ili je to bio XR pre dve godine), ali kako je vreme odmaklo cinilo mi se da sam preterao i da su bezeli manji. Svakako je telefon zver i rado bih ga koristio i pored toga, samo eto da iznesem zapazanje.
 
Obicna 11:
a2780cd21aa520ee4a1d11e0957726ef.jpg

11 prro max:
9ad541158fd583a8f5af7217f7d18430.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislis, da verujem tebi ili svojim ocima?
 
Ne, nego hocu da kazem da jesu veći bezeli u poredjenju sa 11 pro max. Posto imam oba. Vremenom se naviknes i dodje ti isto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To svakako, verujem da vremenom prestanes da primecujes, kao sto je slucaj i sa notch-em.
 
Definitivno stvar navike. Primera radi trenutno koristim 11 Pro i odem sa drugarom da uzme obican 11, uzmem u ruke i primecujem piksele, pomislim ekran menjan, a ustvari sam oci navikao na veci PPI. Isto vazi i za bezele.
 
Da li je neko postavljao mobile outfitters staklo? Isplati li se i da li menja malo boje ekrana?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja uzeo onu foliju preko celog aparata...sta ja znam ok je... e sad da li radi posao videcemo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel koristi neko UAG Pathfinder za 11 pro max? Dvoumim se, Pathfinder ili Tough armor? Da iskoristim sniženje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dve različite klase zaštite...već u startu bi trebao da znaš jel ti više odgovaraju manje dimenzije i shodno tome slabija zaštita ili neprikosnoveni tough armor kao poprilično robusnija ali i veća maska ;)

Lično bih išao na spigen ako ti dimenzije nisu problem. Taj uag sam imao na s7, takođe je ok ali po meni precenjena.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Nisam nikad nosio UAG maske pa ne znam kakvu zaštitu pružaju.. Mislim da mi u suštini trebaju manje dimenzije jer ne ciljam na neku top zaštitu, tako da ću verovatno uzeti UAG, a i lepša mi je svakako..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristim ja UAG za Pro Max i neverovatno je izdrzljiva. Mnogima je problem sto u UAG telefon malo deblji nego inace ali mi to zapravo odgovara jer lakse tj udobnije lezi u ruci. Btw u pitanju je Pathfinder SE
 

Prilozi

  • 6BCB7E2D-783F-4CB6-AD8F-076D6D9E17B3.jpeg
    6BCB7E2D-783F-4CB6-AD8F-076D6D9E17B3.jpeg
    278.9 KB · Pregleda: 141
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno