Šta je novo?

iPhone 11

Intezivnijeg koristenja meni ulazi u drugi dan, igre, yt, 4g/wifi. Cura 11 pro puni svaki treci dan, a svaki drugi (dogura do 8-9h sot). Kontala je ispocetka da nesto nije u redu, posto je loristil samo samsung kao i vecina ljudi. Ljudi misle da je normalno platiti telefon 1200 eura i puniti ga svakih 12h. I sam sam bio u zabludi.
Stand by je top. Mogu ga ostaviti sa 50% prije spavanja i probuditi se sa 50%. To nema nigdje ni na kojem uredjaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I nakon 8 mjeseci baterija vrh. Wifi/4G 70-30%. Jos 15% bat ostalo. [emoji41]

60d9686c162f272dc05261a174d2c25a.png

60801b623a15273ed4d8c1fd16c230eb.png

17b734a04b9b122670c9b3e27227a748.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma naravno. Ljudi zaboravljaju da je na ovim uredjajima po defaultu svasta upaljeno. Masa drugih telefona kada popalis sve od BT-a, senzira za korake, gps itd itd ne moze ovalo da drzi. Moze ali sa ubijanjem procesa, baterijom od 5k+ i tako :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Spojen sat konstantno, igre, doduse ne toliko puno kao inace, vikend je, ali svejedno. Jedino sto ne koristim lokaciju, jer nemam potrebe, ali i sa njom je isto.

Ma ne kazem ja da je apple naj naj i da su uredjaji perfektni, daleko od toga. Ali instalirati milion aplikacija, ganjati package disablere, adb komande, neki tamo medium power modovi, bolest.

To mi je krivo sto ljudi ne vide, a nazivaju apple korisnike ovcama itd. Po meni je neko veca ovca kad uzima gore navedene uredjaje i onda ih brani po svaku cijenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vidim na oglasu ima 11 kao nova, ali ne radi face id kao poslije azuriranja ne radi. Da li to vezano za prednju kameru ili poseban onaj senzor sto ima?
 
Ima veze sa tim da zaobidjes takve oglase...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vezano je za to što je u pitanju telefon gde je nešto budženo. Za izbegavanje
 
Ja sam upecao jednog preprodavca sa pitanjem da li je stavljen original ekran, izletelo mu da nije ali kao najbolja kopija, kad je shvatio sta je napisao odmah me blokirao.I molim vas sve, zaobilazite preprodavce koji ujedno imaju i servis telefona.
 
Na prvu i jesam pomislio da je mijenjano nesto, nesto sklapano. Hvala.
 
Obično face id ne radi ukoliko se stavi ekran koji nije originalan, znači da je to najverovatnije slučaj i sa tim oglasom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Takodje ne radi ako je dot projector polomljen ili u kvaru sto se cesto desava pa faceid ne funkcionise. Moze dosta stvari da bude..
 
Da li moze nekako da se podesi da softver update moze i preko mobilnih podataka a ne samo preko wifi , aplikacije se normalno apdejtuju ,ali najnoviji sistem ne moze bez wifi ...malo bzvz ...
 
Kupio sam 11 pro. iOS je 13.5.1. Kakav je on za ovaj uređaj, da ne apdejtujem ako nema potrebe jer vidzeti mi ne znače mnogo.
 
Odradi updejt.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam upecao jednog preprodavca sa pitanjem da li je stavljen original ekran, izletelo mu da nije ali kao najbolja kopija, kad je shvatio sta je napisao odmah me blokirao.I molim vas sve, zaobilazite preprodavce koji ujedno imaju i servis telefona.

Nisu svi takvi koji imaju servis i prodaju.Nemam servis ali zato poznajem dosta fer i postenih ljudi koji drze servise i prodaju. Sa druge strane ima zaista kvalitetnih kopija ekrana u poslednje vremena. Ne vidim problem ako neko kaze da je dobra kopija i da blokira..ili je jednostavno neki sitan prevarant sa druge strane :) Samo kupujte od sigurnih prodavaca i sanse za problem su svedene na apsolutni minimum.
 
Poslednja izmena:
Jel moze na iOS da se pokrene kamera sa duplim klikom na power dugme, i onda da se slika sa klikom na volume minus ili plus? To mi je jako bitna opcija na androidu, i jedna od najkoriscenijih, pa ako neko moze da odgovori.
 
Da se slika pritiskom na volume - moze. Ne znam za pokretanje kamere.

Huawei P30
 
Jel moze na iOS da se pokrene kamera sa duplim klikom na power dugme, i onda da se slika sa klikom na volume minus ili plus? To mi je jako bitna opcija na androidu, i jedna od najkoriscenijih, pa ako neko moze da odgovori.

Ne može dupli klik, imaš prečicu na swipe.

Pošto kad podignes telefon pali ti se ekran.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne moze se pokrenuti kamera sa duplim klikom na power dugme, na Lock Screen-u moze da se povuče samo sa desna na levo i odma se otvori kamera. Moze da se slika sa volume dugmadima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eee [emoji2959] Cesto mi se desi da vidim neku situaciju za slikanje pa moram brzo da reagujem, i vec u dzepu upalim kameru i sve je spremno za akciju.

Ovako bi bilo manje prakticno ali svakako to sto brzo ulazi u kameru i sto moze da se slika na +/- znaci.

Pojavio se XR i 11 obican u Mts po "pristupacnoj" ceni pa mi je skroz poremetio planove za Mi 10T Pro.[emoji51]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Cudi me da mozes u dzepu da aktiviras na bilo kom tel kameru... to je za mene minus... proxy senzor sluzi da ne aktivira bilo sta dok je ekran prekriven necim... i to je sva logika... ovako slucajno aktiviras kameru ode ti baterij :)
 
Poslednja izmena:
Aktiviram je namerno duplim klikom na power dugme. To je savrseno logicno jer ko jos stiska power dugme u dzepu cisto da bi ga stiskao.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Desava se svasta u depu a kamoli jedan dvoklik... nadam se da se ne ukljucije kamera tako :) bar ne dok proksi vidi da je u “zatvorenom”
 
Jel moze na iOS da se pokrene kamera sa duplim klikom na power dugme, i onda da se slika sa klikom na volume minus ili plus? To mi je jako bitna opcija na androidu, i jedna od najkoriscenijih, pa ako neko moze da odgovori.

Ja sam podesio da se kamera pali duplim dodirom na Apple logo pozadi. Prvo se napravi shortcut, pa onda u Accessibility > Touch se odabere to što si napravio. Ali opet je mnogo praktičnije na dugme, jer je ovo em sporije, em radi samo kad je ekran upaljen


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cemu onda to ? :-D kada samo kliknes ikonu kamere na LS?
 
Ja sam to namestio za skrin, ali nekad me zafrkne i pri “treskanju” on skrinuje
 
Hahah Ja sam stavio triple tap za SS, pa opet nekad okine kad spustim telefon na sto
 
Nazad
Vrh Dno