Šta je novo?

iPad - opšta diskusija

Ako je kraden, nema dalje, ne mozes ga koristiti.
 
Dobro okej neću kupovat i tačka.
Nego kako cu prebaciti fajlove sa laptopa na iPad, riječ je o pdf docs?
 
Možeš i na USB. iPad normalno vidi USB flešiće.
 
Ne možeš Airdrop da koristiš sa Windows mašine, pogledaj temu od ovog posta i videćeš nekoliko predloga

https://forum.benchmark.rs/threads/aplikacije-ios.194450/page-150#post-7021817

Na Windows-u možeš da instaliraš iCloud for Windows i prebaciš ih na iCloud, a na iPadu im pristupiš preko Files aplikacije.

 
Moja greska, mislio sam da imas macbook, mozes preko usb-a
 
Pozdrav!
Koristim Macbook i iPhone, pa me sad neka želja stigla i da uzmem (probam) iPad. Da li se isplati sad uzeti iPad 5 ili Air 2? Koristio bih ga samo za čitanje PDF-a, Chrome i Netflix.
 
iPad nemoj ispod 7, ali bolje 8, koji ti i preporučujem.
 
Dobro okej neću kupovat i tačka.
Nego kako cu prebaciti fajlove sa laptopa na iPad, riječ je o pdf docs?
Moja preporuka, batali apple i idi na neki bolji android tablet i nema da te boli glava.
Ja sam tako gledao ipad jer imam neku audio opremu koja se povezuje pre svega na apple uređaje pa kao ajde da uzmem ipad jer bi mogao i kao klasičan tablet da ga koristim.
Međutim ako hoćeš da prođeš povoljnije gledaš polovno a tu je haos na tržištu, iCloud nalozi iStore nalozi, iTunes nalzi, da li je registrovan ili nije, da li je aktiviran "find my iPad" ili nije, dal može reset ili ne... ma haos. Ako ne znaš šta sve treba da pišta/proveriš, prodavac ti neće reći sam i eto ti problema.
Na kraju sam bliže da prodam tu audio opremu i rešim se problema.
Siguran ćeš biti jedino ako kupiš nov uređaj iz radnje.
Najgore što kod polovnog androida može da se desi je da je zaključan na gmail nalog, tu uradiš hard factory reset ili kako ga već zovu, za koji obično ima neka kombinacija tastera i tablet je kao tek otpakovan, staviš svoj gmail nalog i teraš...
 
Poslednja izmena:
Budimo realni, za ovo što je tražio je iPad idealan i najjeftiniji dobar uređaj.
 
Ne možeš Airdrop da koristiš sa Windows mašine, pogledaj temu od ovog posta i videćeš nekoliko predloga

https://forum.benchmark.rs/threads/aplikacije-ios.194450/page-150#post-7021817

Na Windows-u možeš da instaliraš iCloud for Windows i prebaciš ih na iCloud, a na iPadu im pristupiš preko Files aplikacije.

Ok, probam.Hvala puno.
Mislio sam da ima neki program kojim bi to bilo najlakse.
 
  • iPad (6th generation)
  • iPad (5th generation)
  • iPad Air (3rd Generation)
  • iPad Air 2
  • iPad mini (5th Generation)
  • iPad mini 4
Kako se ovi stariji iPadovi snalaze sa svakodnevnim zadacima danas tipa surfanje netom (otvaraju sve stranice), HD filmovi isl?
10 godina koristim ipad air (model iz novembra 2013), za surf meni zavrsava posao. Jedna od retkih stvari da je upotrebljiva nakon 10 godina.
 
Moja preporuka, batali apple i idi na neki bolji android tablet i nema da te boli glava.
Ja sam tako gledao ipad jer imam neku audio opremu koja se povezuje pre svega na apple uređaje pa kao ajde da uzmem ipad jer bi mogao i kao klasičan tablet da ga koristim.
Međutim ako hoćeš da prođeš povoljnije gledaš polovno a tu je haos na tržištu, iCloud nalozi iStore nalozi, iTunes nalzi, da li je registrovan ili nije, da li je aktiviran "find my iPad" ili nije, dal može reset ili ne... ma haos. Ako ne znaš šta sve treba da pišta/proveriš, prodavac ti neće reći sam i eto ti problema.
Na kraju sam bliže da prodam tu audio opremu i rešim se problema.
Siguran ćeš biti jedino ako kupiš nov uređaj iz radnje.
Najgore što kod polovnog androida može da se desi je da je zaključan na gmail nalog, tu uradiš hard factory reset ili kako ga već zovu, za koji obično ima neka kombinacija tastera i tablet je kao tek otpakovan, staviš svoj gmail nalog i teraš...
Imam ja 8 android tableta druže a htio sam iPad nešto novo i nema sumnje sa 2 gige RAM-a brže otvara stranice pdf dokumenta nego onaj sa 4 gige.
Ne možeš Airdrop da koristiš sa Windows mašine, pogledaj temu od ovog posta i videćeš nekoliko predloga

https://forum.benchmark.rs/threads/aplikacije-ios.194450/page-150#post-7021817

Na Windows-u možeš da instaliraš iCloud for Windows i prebaciš ih na iCloud, a na iPadu im pristupiš preko Files aplikacije.

Čekaj brate, pošto sam novi jel prvo treba da napravim nalog na iPadu kako bi install taj iCloud?
10 godina koristim ipad air (model iz novembra 2013), za surf meni zavrsava posao. Jedna od retkih stvari da je upotrebljiva nakon 10 godina.
Mene je za nekoga ko prvi put ima iPad u rukama jako jako pozitivno iznenadio a kod mene je još iPad Air 2 pitaj Boga koliko star uređaj.
 
Morašda napraviš Apple ID i to ti je tvoj nalog koji je i za iCloud. Nakon instaliranja programa na Windows, pokreneš ga i loguješ se sa tim napravljenim nalogom.
 
Morašda napraviš Apple ID i to ti je tvoj nalog koji je i za iCloud. Nakon instaliranja programa na Windows, pokreneš ga i loguješ se sa tim napravljenim nalogom.
Ok hvala, probam.
Ne postoji drugi nacin a da izbegnem povezivanje na kucni wifi?
Sad ste me isprepadali sa sumnjivim ipad-ima i kradjama.
 
Ako predhodni nalog nije odjavljen ,ne moze svoj Apple ID konektuje.Gresim li?
 
Mislis ne mogu da se logujem na ovaj iPad ako je neko vec bio pre logovan na njemu?
U suštini ako se nije izlogovao prethodni vlasnik, tj “pozajmljena” mašina onda džaba sve
Ne znam da li može u servisu neko Al sto bi kupovao uopšte takvu mašinu?
Uzmeš nov 9th 330e na KP i mirna glava, relativno nov uređaj i služiće te brat bratu još 5-7 godina lagano.. kontam da baterija slabi što je i normalno
 
Mislim da je greska da uzimas zakljucan Ipad za oko 250 eur.Nov 9th je malo skuplji.
 
Kupio sam ipad air 2 od poznatog lika pre 7 dana pa sam za njega pitao kako da prebacim magazine na isti.
 
Ljudi, Kupio sam i prastari Mac 2015, jel moguče sad nekako preko njega prebacit s obzirom da su oba Apple uredjaja?
 
Preko Mac-a upload-uj na iCloud i to ce se pojaviti i na iPadu, pod uslovom da si sa istim iCloud nalogom ulogovan na oba uredjaja.
 
Nasao ipad na kp ipad air ios 12.5.7 da li se moze instaliraju neke aplikacije?
 
Imao sam Ipad 10th gen, prodao ga pre par meseci, ne sto sam bio nezadovoljan nego je bio malo koristen.
Sad se dvoumim, da li uzimati Xiaomi Pad 6 ili iPad 9th gen, uzimam za majku, treba joj za yt, browsing i hbo/netflix.
Koliko sam citao, gotovo da nema razlike izmedju 9th i 10th gen, jedino me odbija sto je 3 godine vec mator, da ne uspori znacajno za godinu/dve?
Ne znam uzimati to ili ici na ovogodisnji Xiaomi Pad 6 (6/128gb), tu su negde sa cenom
 
Obzirom da postoje lightning adapteri koji se kace na ipad i daju mogucnost kacenja eksternog monitora, da li jeko probao ili video negde da je dostupan nakakav docking station (ili port replikator) koji ima pored HDMI-ja i jedan ili vise USB portova... RJ45 za mrezu dobro dosao ako ga ima :)

Verzije koje imaju Type-C port rade bez problema, ali je meni potrebna verzija sa lighning portom...
 
Nazad
Vrh Dno