Šta je novo?

iOS 9

Imam mali problem (ako se tako moze reci). Nadam se da ce neko naci resenje :)

Strelica koja pokazuje da neka aplikacija koristi Location service je konstantno prisutna. U podesavanjima kada kompletno ugasim LS strelica nestane. Pokusao sam ugasiti pojedinacno ovu opciju za par aplikacija koje koriste LS ali strelica se nikako ne gasi.

Zanima me ima li nacina da utvrdim koja aplikacija u odredjenom momentu koristi LS tako da je mogu ugasiti.

Resenje da kompletno ugasim LS mi ne odgovara jer mi treba zbog Weather aplikacije i jos par njih.
 

Prilozi

  • gps.jpg
    gps.jpg
    7 KB · Pregleda: 79
Background app refresh iskljuci pa javi...
Nazalost nista se ne desava (vidi attachment). U LS sam gasio dopustenje za svaku aplikaciju pojedinacno i nista :(

Najveci mi je problem sto mi se baterija dosta brze prazni nego pre.
 

Prilozi

  • 002.jpg
    002.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 86
Poslednja izmena:
Hmmm cudno kao da te neko locira preko friends and family
 
Evo ovo akomsi ikada dozvolio trajno lociranje ili neko se igrao sa tvojim tel... Rokni ti njemu jedan home+ power reset, u koliko ne radi idi na settings /general/reset / reset location
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    14.5 KB · Pregleda: 81
  • image.jpeg
    image.jpeg
    80.1 KB · Pregleda: 78
  • image.jpeg
    image.jpeg
    62.6 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Evo ovo akomsi ikada dozvolio trajno lociranje ili neko se igrao sa tvojim tel... Rokni ti njemu jedan home+ power reset, u koliko ne radi idi na settings /general/reset / reset location
Resio sam problem tako sto sam upalio i ugasio telefon. Sad kad sam video ovu tvoju poruku usao sam i u tu aplikaciju gde sam dobio zahteve da omogucim LS i sve sam odbio (sto bi trebalo znaciti da se aplikacija i otvara po prvi put tako da ne verujem da je neko po tome prckao).

Takodje proverio sam i u podesavanjima da je Share my location ugaseno. Za Find Friends je opcija stavljena na Never. Uglavnom, za sada nema vise one strelice :type:
 
Poslednja izmena:
Proveri i System Services pod LS, tu mozes ugasiti neke nepotrebne stvari tipa Location based iAds
 
Zanima me ima li nacina da utvrdim koja aplikacija u odredjenom momentu koristi LS tako da je mogu ugasiti.
Naravno, u Settings>Privacy>Locations Services aplikacija koja trenuto koristi LS je označena ljubičastom strelicom, tako da ju je lako moguće identifikovati i (ako je to potrebno) isključiti
 
Na kakve konkretno probleme mislis? Sa kog ios-a? Sa ili bez jb?
 
Proveri i System Services pod LS, tu mozes ugasiti neke nepotrebne stvari tipa Location based iAds
Ugasio sam i to sada!

Naravno, u Settings>Privacy>Locations Services aplikacija koja trenuto koristi LS je označena ljubičastom strelicom, tako da ju je lako moguće identifikovati i (ako je to potrebno) isključiti
Hvala ti puno na ovom savetu. Iako vise nemam strelicu konstantno, s vremena na vreme se upali pa sam po tvom savetu utvrdio da Weather ponekad aktivira LS sto je i ocekivano.
 
Weather je aktivira ako si ukljucio da je koristi, pa kad god udjes u Notification centar, fon proveri i lokaciju pre nego sto ti vrati vreme tu
 
Da li se pojavilo neko novo resenje za koriscenje 2 Viber naloga na jednom telefonu, resenje koje je ovde spomenuto ne radi vise.
 
U zadnje vreme vidim da na AppStore-u ima dosta VPN aplikacija. Moze li neko u par recenica objasniti o kakvim programima se radi i zasto su te aplikacije bitne kada koristimo javni WiFi?
 
Ja koristim VPN da bih dobio vise ponuda a i samim tim vise bodova na FreeMyApps, posto se sa americke IP adrese dobija mnogo vise ponuda.
 
Bilo bi dobro da o tome pisete u drugoj temi posto to nema apsolutno nikakve veze sa iOS 9.
 
Jel vama stize update za aplikacije preko itunesa?Meni nije stigao ni jedan vec 7 dana,sta to moze da bude?Ios 9.2.1 beta
 
Da, već 5 dana nisam ništa dobio... Nisam obratio paznju uopste
 
Sta to moze da bude?Verovatno su preoptereceni serveri...ne vidim drugi razlog...
 
Ne verujem. Ako im nisu preoptereceni serveri za update ios-a...
 
Pa Bozić im je bio. Krenuće, al kad krenu opet će biti po 10 apdejtova na dan.
 
Jel vama stize update za aplikacije preko itunesa?Meni nije stigao ni jedan vec 7 dana,sta to moze da bude?Ios 9.2.1 beta
Od 22. Pa do 29. su na kolektivnom godisnjem tako da rade samo internal builds za Test Flight, a sve sto se treba manuelno odobriti - external build za Test Flight, publish app-a na App Store je blokirano u tom periodu. Niste svesni koliki je bio haos poslednja 2 dana (pre 22.) sa preopterecenim serverima - submit je trajao nekad satima umesto 2 minuta. :)
 
Nazad
Vrh Dno