Šta je novo?

iOS 18

akki

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
20.04.2005
Poruke
3,468
Poena
595
Mislim da je vreme za ovaj thread, obecavaju najveci update iOS do sada sa AI funkcijama i jos mnogo toga i ja sam iskreno uzbudjen da vidim da il ce stvarno biti jer odavno su mnoge stvari zrele za facelift ako ne za skroz promenu... Keynote pocinje veceras u 19h po nasem vremenu...

Evo neki lep pregled na jednom mestu sta se ocekuje... Kakva su vasa ocekivanja? :)

 
Poslednja izmena od urednika:
Zanimljivo će biti videti in-built ad blocker u Safariju, kojim će navodno upravljati AI :)

Ali nije sigurno da li će to da ubace, u sklopu "Web eraser"
 
ako naprave AI koji ce da duplira vreme izmedju dva punjenja baterije, moze AI sto se mene tice
 
Pomeranje ikonica gde hoćeš wohooo da li to android može? 🤔
 
Još jedan jailbreak tweak ubačen, zaključavanje aplikacija sa Face ID, kao i skrivanje aplikacije.
 
Ako rade aplikacije za banke ja idem na betu sigurno, uvek se kao razmišljam😂
 
Mislim da prva beta nikad ne rade banke, a od druge da kreću da rade.
 
Snimanje razgovora na modelima koji podržavaju Apple Intelligence, uklanjanje objekata i ljudi sa fotpgrafijs uz pomoć Cleanup funkcije, ubačeno je ipak i noviteta.

Kompatibilni modeli sa iOS 18

GPvCAKrWoAAEmii.jpg


Kompatibilni modeli sa Apple Intelligence

GPu_Wy2XEAAZxIN.jpg
 
Živi bili pa videli. Veoma bih se radovao nekom značajnijem apdejtu
 
Nikad necu trositi bilo sta drugo sem iPhoneta, ali ove gluposti koje "izmisljaju" su van svake pameti i dobrog ukusa.
Nema to vise kud da ide, dok vam ne ugrade chip u glavu :)
 
Woow, konačno mogu ikone po ekranima da se ređaju proizvoljno i šalju odložene poruke! Još i predikciju na dialer-u da izbace i bukvalno ću imati sve što sam ikad tražio od iphona (možda ga i probam opet nekad u budućnosti).
 
Malo mi je neverovatno da npr ip13 i 14 neće dobiti nikakve ai opcije. Izgleda da moj m1 ipad još nije za bacanje.
Jos je neverovatnije da 15 nece dobiti AI. M1 iPad nije ni nece biti za bacanje jos 5 godina najmanje.

Odlican apdejt, realno. Svidja mi se text to Siri, to moze dosta olaksati rad na meku i eventualno uciniti aplikacije poput Alfreda i Raycasta suvisnim. RCS podrska takodje je super, Viber ide u kantu sigurno a mozda i Whatsapp. S obzirom da se sada Siri oslanja na AI, da li ce razumeti srpski jezik?
 
Poslednja izmena:
Elon Musk says he will ban Apple devices at his companies.
Apple announced earlier on Monday that it would integrate OpenAI’s technology into its iPhones. When users are speaking to Siri, it will be able to hand off some queries to ChatGPT, OpenAI’s large language model.
Mr Musk said that such an update would be an “unacceptable security violation”.
If Apple integrates OpenAI at the OS level, then Apple devices will be banned at my companies. That is an unacceptable security violation,” he wrote on X, formerly known as Twitter, the platform he owns.
“And visitors will have to check their Apple devices at the door, where they will be stored in a Faraday cage.”
Apple had said earlier that the feature would be released later this year.

:ROFLMAO:
 
Neću da kucam broj telefona, već tipa da krenem kucati 6-2-7-5... i on mi izbaci svakog Marka koga imam u imeniku. Ja bez ove osnovne funkcije (koju mislim da je prvi android imao) bukvalno ne mogu da koristim telefon.
Ma koja bre to osnovna funkcija, to niko ni na androidu ne koristi, možda 1% ljudi. Zar nije lakše da se uđe u imenik i da se ukuca marko nego da se kucaju nekakvi brojevi
 
Poslednja izmena:
Ma koja bre to osnovna funkcija, to niko ni na androidu ne koristi, možda 1% ljudi. Zar nije lakše da se uđe u imenik i da se ukuca marko nego da se kucaju nekakvi brojevi
Naravno da nije lakše, u tom slučaju imam korak više a ne želim da menjam navike sa 40+. Iznenadio bi se koliko ljudi ovo koristi...pogledaj video jerryrigeverything.
Ja evo ni kod žene ni kod kolega na poslu je mogu ovo da dobijem. Slobodno objasni kako i hvala!
 
photoshop :)
 
U imenu teme je rešenje, beta 1 iOS-a 18 :D

IMG_4982.png
 
Nazad
Vrh Dno