Šta je novo?

iOS 16

Od prvog iPhone-a, a o bateriji razmisljam kad vidim da počinje da osetno slabije drži, tačnije, kad je za zamenu 😁
 
Ja realno ne razmisljam, niti me interesuje bh.. tel sam uzeo sa garancijom operatera 2g tako da ga punim kad hocu. Ali jednostavno se tako namesti.. stavim ga na punjac predvece da se dopuni, i do sutradan u to doba ima 50-60%.. i sve tako u krug. I laptopove tako isto koristim, jer su skoro sve baterije bazdarene na neki minimum od 1000 punjenja, sto mu dodje oko 3 godine, a retko koji telefon ili laptop zadrzim toliko dugo.
 
Cao svima,
Ima li neko ko puni telefon do. 100% 🤔 pitam samo 🙃🙂
I ne razmišlja o BH...

Sem par primera ovde na forumu, 99,9% ljudi puni do 100%. I to sam samo ovde čitao da puni do 80 i ide do 20, uživo niko to ne radi ograničenje da puni do 80%, zašto bi sebe skratio za 20% i štedeo proizvođača (ako ode baterija u garanciji zamena, što bih štedeo proivođača?).
 
^ ja sam 13pm punio stalno do 100% ali nisam spuštao ispod 20%. Za skoro 1god bio je BH na 98%. Zato punite kako hoćete i uživajte u telefonu
 
13 pro, 14 meseci,punim kako stignem,samo zicnim punjacem i BH i dalje 100%
 
Zato ljudi ljudi uzivajte u telefonu, to je potrošni materijal, nemamo Iphone samo zbog baterije, i nije telefon samo baterija...traje koliko traje, kad dotraje zameni se, puni kad se isprazni bez da se uključi alarm da bi se punio na određenim procentima.
Pozdrav svima 🙂 telefone u ruke i fotografisite proleće oko sebe, lep je dan ☘️
 
^ ja sam 13pm punio stalno do 100% ali nisam spuštao ispod 20%. Za skoro 1god bio je BH na 98%. Zato punite kako hoćete i uživajte u telefonu
To samo znači da BH ne pokazuje tačno, nema šanse da za godinu dana korišćanja baterija degradira samo 2%. Posle 2 godine realno je za zamenu, po tebi (tvom telefonu) bi bila na 96% i ko nova posle 2 godine upotrebe. Nerealno.
 
Zavisi od br ciklusa deklarisana zamena batt je izmedju 600/800 ciklusa… moj otac
Ima 11 pro sa 300 ciklusa a tel iz 2019
 
@alter to je realno kod mene, nije jedini način da se pogleda koliko je stvarno baterija. Kad sam pogledao od nove je pala 4% po broju mAh. Baterija je imala 159 ciklusa punjenja.
 
Kad se vec prica o bateriji kojom nisam zadovoljan i dalje, sta vam je popaljeno od svega ovoga u prilozenom, servisi koji koriste lokacije.
Ostavio sam inace lokaciju samo za gmaps i google
 

Prilozi

  • IMG_0304.png
    IMG_0304.png
    417.4 KB · Pregleda: 101
To samo znači da BH ne pokazuje tačno, nema šanse da za godinu dana korišćanja baterija degradira samo 2%. Posle 2 godine realno je za zamenu, po tebi (tvom telefonu) bi bila na 96% i ko nova posle 2 godine upotrebe. Nerealno.
Sto da ne? Pa to je lutrija i ne treba obracati paznju. Koristis telefon i uzivas. Pa meni je 11 PM nakon godinu i po imao oko 95% i onda je krenulo padati. Nakon tacno 2 godine 89% i tako ga prodao. Bez ijedne packe sve tip top. Sad 13 PM nakon 11 i po mjeseci na 95%.

Uvijek punim do 100% i ujutru na posao.
 
Kad se vec prica o bateriji kojom nisam zadovoljan i dalje, sta vam je popaljeno od svega ovoga u prilozenom, servisi koji koriste lokacije.
Ostavio sam inace lokaciju samo za gmaps i google
Koji tel? 14 pro grmii
 

Prilozi

  • IMG_1982.jpeg
    IMG_1982.jpeg
    68.9 KB · Pregleda: 96
Kad se vec prica o bateriji kojom nisam zadovoljan i dalje, sta vam je popaljeno od svega ovoga u prilozenom, servisi koji koriste lokacije.
Ostavio sam inace lokaciju samo za gmaps i google
Ovako ti je kod mene, 14pm
 

Prilozi

  • IMG_0150.png
    IMG_0150.png
    412.6 KB · Pregleda: 98
Ovo ostalo što se ne vidi isto isključeno.
 

Prilozi

  • IMG_1411.jpeg
    IMG_1411.jpeg
    84.5 KB · Pregleda: 96
Vidi sta koristis od aplikacija prvo. Npr, ako ugasis significant locations nece ti raditi optimized battery charging. Iphone analytics (nece ti praviti logove), itd.


 
Totalno mi je poludela weather aplikacija, i na iPhone-u i na iPad-u. Glavna aplikacija ne radi, piše da je poslednji put učitana 02.04., widget takođe ne radi, ali zato widget na lock screenu prijavljuje temp -12 što je tek nerealno. Ovo nije od juče, ima već 10-ak dana kako problem postoji. Na AW-u prikazuje temp -1 što je u skladu sa lokalnom meteo stanicom
 
Imali su problem neki, ali nikako da rese. Meni je isto tako, ali ja koristim Carrot, pa se ne cimam za ovu njihovu.

Servis im pao.
 
Totalno mi je poludela weather aplikacija, i na iPhone-u i na iPad-u. Glavna aplikacija ne radi, piše da je poslednji put učitana 02.04., widget takođe ne radi, ali zato widget na lock screenu prijavljuje temp -12 što je tek nerealno. Ovo nije od juče, ima već 10-ak dana kako problem postoji. Na AW-u prikazuje temp -1 što je u skladu sa lokalnom meteo stanicom
Meni od jutros ne radi widget.
pitanje: da li je realno da ne može da se podesi jačina alarma individualno od ostalih jacina zvukova? Dobiću infarkt jedan dan.
 
Podesi alarm iz Health aplikacije, u delu Sleep. Tu imaš mogućnost podešavanja jačine.
Jako mi je dobra fora buđenje na ovaj način, ako spavate sa Apple Watch a telefon je na silent, budi vas samo haptic na satu, kao da vas neko lupka po ruci.
 
Problem sa alarmom sam resio tako sto sam skinuo sa net-a "melodije" od alarma kroz Health sto se podesava, i onda mozes na bilo kom alarmu da setujes taj zvuk koji se lagano pojacava. Totalna glupost, opet nesto sto je odavno bolje reseno na androidu ali dobro...
 
Neverovatno koja glupost. Nisu mogli osnovnu aplikaciju da srede jednostavnim odvajanjem jačine zvuka. Dobro sa može vibracija da se isključi.
Kako da skinem te melodije i ubacim ih? Pošto meni alarm nudi samo opciju kroz Apple Music da mogu da izaberem pesmu, a naravno ništa nemam tu.
 
Izgleda da nikome ne radi widget za vremensku prognozu. Meni na 14pm i kolegi na 12
 
Meni proradio widget.
 
Widget zeza ali se refreshuje kada uđeš u Weather app.
Primećujem prvi put i bug sa Weather app. Pošto danas pada sneg, vidi se animacija snega u aplikaciji ali FPS/refresh rate je jako nizak prvih par sekundi, da ne kažem da secka. Sve dok ne podigne na 120Hz primetno je seckanje. Ne sećam se da je tako bilo pre (14PM sa isključenim LPM).
 
Nazad
Vrh Dno