Šta je novo?

iOS 16

Odlicna cini mi za nijansu bolja.ovaj update drzim dok ne izadje 17.0.3 ili tipa 17.1
 
Instalirao danas 16.6.1 skinuo sa punjača u 15h na 100%, sada u 22h je 65%, nekih 4h SoT. 14 pro u pitanju. Čini mi se da za nijansu bolje drži nego predhodna verzija
 
Meni zadnja dva update-a ne funkcionise optimizovano punjenje baterije, znaci nocu ide odmah na 100% vec 2 meseca
 
A optimizovano bi znacilo da treba da stane na 80%? Zasto sam ja mislio da je do 80 brzo punjenje, a nakon toga do 100% ide lagano sporo...(mislim da bi tako i trebalo da bude)
 
Meni zadnja dva update-a ne funkcionise optimizovano punjenje baterije, znaci nocu ide odmah na 100% vec 2 meseca
Proveri da nisi onemogućio pristup lokaciji za Significant Locations unutar System Services.
 
Poslednja izmena:
Nemam nikakve razlike, 16.6.1 je bio security update.
 
Desava mi se da kada je telefon zakljucan i dodje dolazni poziv, da se ekran freezuje - ne mogu da se javim, ne radi niti jedno drugo dugme na ekranu - jedino sto u toj situaciji mogu da uradim je da odbijem poziv klikom dva puta na ono spoljno dugme. Ne preterano cesto, mozda jednom u desetak dana ali konstantno vec par meseci unazad. Iphone 13 mini i ios svi zivi od 16.1 pa na gore, ako znaci ista.

Da li neko ima ideju o cemu se tu radi?
 
Meni se to desilo ali mnogo mnogo redje (mozda 3-4 puta od kada koristim ajfon). Tada se javim na slusalice. Probaj samo jednom da pritisnes power dugme, da ne odbijas poziv.
 
Obrisi ekran gore kod kameru, nisam siguran da li koristi senzor za blizinu i pre nego sto se javis, mozda je zapraljano i onda misli da je u dzepu itd.... samo pretpostavka, na 14p mi se nije desavalo, na instagramu mi se desava ako udjem u nekom u cet i prislonim pri lice uvo ili ruku stavim odozgo on ugasi ekran...ali reseno apdejtom instagrama
 
Desava mi se da kada je telefon zakljucan i dodje dolazni poziv, da se ekran freezuje - ne mogu da se javim, ne radi niti jedno drugo dugme na ekranu - jedino sto u toj situaciji mogu da uradim je da odbijem poziv klikom dva puta na ono spoljno dugme. Ne preterano cesto, mozda jednom u desetak dana ali konstantno vec par meseci unazad. Iphone 13 mini i ios svi zivi od 16.1 pa na gore, ako znaci ista.

Da li neko ima ideju o cemu se tu radi?
Jel si probao factory reset?
 
Tako je i meni bilo, i na kraju crkao display. Morao mijenjati (sreca u garanciji bio).
 
Vec postoji tema, samo ce se skinuti Beta, kao sto je uobicajeno
 
Meni, pošto sam prijavljen na Beta testera, stoji već nedelju dana ovako. Nešto mi se ne mili da radim ažuriranje, neću da mi ode bh na 89% za nedelju dana. 😂😂
 

Prilozi

  • IMG_2520.png
    IMG_2520.png
    381.5 KB · Pregleda: 38
Vidim da pišu ljudi da rade backup podataka pre instalacije 17. Jel to mora da se radi? Telefon briše sve na fabricki, šta? Ili ostaju aplikacije i slike/snimci? Iskljucio sam icloud za slike pa ne bih da ih pogubim ako uradim update
 
Uvek se radi backup telefona, a tek onda instalacija novog softvera. Ništa on ne briše tokom update-a, ali može da se desi da nešto ne odradi kako treba i da moraš restore, a u toj varijanti si bez podataka koji nisu backupovani.
 
Ja ovde sad samo treba da prebacim fotografije na računar, kontam sve ostalo mogu da povučem sa iClouda? Jedino mi je Photos disabled.
 

Prilozi

  • IMG_1842.png
    IMG_1842.png
    321.3 KB · Pregleda: 30
Nisam radio factory reset, niti mi se od te subote desilo freeze ekrana pri pozivu ali pratim pa kad se desi ponovo videcemo.
 
Neko skinuo iOS 16.7? Neke novotarije, prednosti, bagovi?
 
Primetio sam da mi je nestao predictive text iz aplikacija kao sto su wa, viber, instagram itd. Imam ga samo na mesages. Kako da vratim to? U opcijama za tastaturu je ukljucen
 
I ja vidim ovaj 16.7. Pored njega 17.
Kapiram da mogu direktno na 17 da idem?
 
Možeš, ta mogućnost je napravljena za one koji ne žele da odmah preðu na novu "major" verziju iOS-a. Prvih par meseci stižu sigurnosni update-ovi za stare verzije iOS-a, tek te onda forsira na iOS 17.
 
hajde da vam ispricam nesto pa da prodiskutujemo, jedino ne znam da li je ovde mesto ili nova tema. pre mesec dana sam aktivirao dodatni esim na iphone 11 (imao 2 broja i dva iphona ali se smorio sa punjenjem oba), sve je to standardno ali ono sto nije jeste da sam dobio dva viber accounta ne jednom iphoneu. kako, ne znam ni sam, stvar je da sam za vikend resetovao tel (naravno nisam bekupovao jer nije bilo bitno nista u njemu sem tog dual accounta za viber) i sad ne znam kako da ponovo to podesim. eto, mozda neko ima ideju
 
Nazad
Vrh Dno