Šta je novo?

iOS 14

Ja aktivirao 11 pro sredinom 12 mjeseca i jos je na 100%.
 
Pro max battery health mi je od jula do decembra bila 100 i nakon toga u februaru spala na 97%
 
Jel vama radi na Viberu ona varijanta da brise fotografije posle odredjenog vremena iz konverzacija (stavio sam da zadrzi poslednjih 7 dana)? Meni to nesto ne radi uopste :D
 
Cini mi se da ni kod mene to ne radi posao...
 
14.4.2 - Brutalno dobra baterija na 11 Pro Max. Nikad ovako odlicnu autonomiju nisam imao.
 
Mogu potvrditi, 2 ipo dana skoro i 3 ako bih ga koristio i sutra, sa 7 i nešto sati ekrana plus skoro 3 sata screen off. Znači išao bi na 8 sati ekrana ako ne i više.

60-40 u korist wifi. Bt stalno uključen zbog sata.
Obična 12ka
 

Prilozi

  • B6696EA8-A2AA-420D-BC8E-B82E3D9F126D.jpeg
    B6696EA8-A2AA-420D-BC8E-B82E3D9F126D.jpeg
    66.4 KB · Pregleda: 30
  • E431C28B-7692-4A94-A204-2E8A33D492FA.png
    E431C28B-7692-4A94-A204-2E8A33D492FA.png
    272.1 KB · Pregleda: 30
  • 5F69F812-0F38-4A85-8C6D-EDCD9C3E5504.png
    5F69F812-0F38-4A85-8C6D-EDCD9C3E5504.png
    274.9 KB · Pregleda: 30
U poslednjih par dana baterija na Iphone SE 2016 prazni se brzinom svetlosti. Do sada je drzala minimum 2-3 dana, jer se telefon koristi kao poslovni, nekoliko poziva i malo viber i WA. Telefon je star dve i po godine battery health je na 94%. Bas je cudno. Juce se sa 50% srozao na 1% u roku od sat vremena. Da li postoji neki reset ili nesto slicno sto bi pomoglo...?
 
Posle cu moci da vratim poruke i imenik sa iclouda?
 
Ne da ga vracas na fabricko, drzis home i dugme za iskljucivanje 10-ak sekundi.
 
Odradih sad i kad se ukljucio posle 30ak sekundi baterija pala sa 82 na 78%
 
Je l ima opcija da kad nekog zoves da zavibrira kad se taj neko javi, tj kad se uspostavi veza?
 
Hvala ispraticu par dana pa cu videti sta mi je ciniti...
 
Da li još nekome baguju Shortcuts? Meni je 8 brojeva tu i trebalo bi da ih pozove kad kliknem. Ali ništa se ne dešava. Nekad radi, a nekad uopšte ne reaguje. Inače do skoro je radilo super.
 
Meni to radi ok, bez ijednog baga.
 
Pa realno, potpuno verujem da su to uradili da bi ljudi menjali baterije i telefone cesce.
 
Logicno... imam par drugara koji to prate i kukaju kad padne za 1%. Pitam ih kako drzi baterija, kazu da ne osjete razliku.
meni je drzalo tacno godinu dana 100%. I u. 3 dana spalo na 95%.
 
"Istine i zablude" na osnovu dva uredjaja i "merenju kolicine jona". Pravi strucnjak , vidim 🤣

Stvano bi YT mogao da tehnoloske kanale ogranici na ljude sa diplomom iz tehnickih nauka ubuduce. Ne ide vise ovako.
 
Ne znam sta ti tu nije jasno, covek je rekao istinu. Evo ti jedan primer. Imam dva iPhone SE-a. Jedan je koji ja standardno koristim, a drugi sam kupio na pijaci jer je imao "ekstra" bateriju ciji je kapacitet po iOS-u 96%. Stara baterija je bila na 90% kapaciteta i zamenio sam je jer jelte, po iOS-u ova od 96% mora biti bolja. Nakon zamene primetio sam da mi je baterija jos gora, i nakon mesec dana koriscenja tj. punjenja/praznjenja iOS i dalje prijavljuje da je kapacitet 96%, a baterija nije malo, nego malo vise losija od ove koja ima manji kapacitet. Kada sam proverio preko coconutBattery on za ovu od 96% kaze da je njen kapacitet 70%, a za ovu od 90% kaze da je 86%. I to se podudara jer sam i ja primetio da ova od 96% drzi znatno manje. Pa sada ako neko misli da je taj Battery Health merodavan, onda stvarno ne znam sta da mu kazem. A druga stvar je u tome sto ti programi u pozadini vrte neku svoju matematiku koja nema veze sa zdravim razumom. Posto se primarno bavim macbook uredjajima, kroz ruke mi je proslo na hiljade zamenskih baterija, za svaku tu bateriju coconutBattery prijavljuje da ima isto kapaciteta kao i original dok je u stvarnosti njen kapacitet duplo manji (izrazen u mAh)
 
Ma niko ne tvrdi da je Battery Health ultra merodavan , nego pausalno iznosenje tvrdnji je ultra glupo. Kapacitet baterije moze da se izmeri bez problema, i to nikakvim "prebrojavanjem" jona, kao sto ovaj lik prica. A to da je BH neka Apple subliminalna psihologija kako bi naterala potrosace da kupuju nove telefone je u domenu teroja zavere.
Battery Health je informativnog tipa i moze da ti pruzi neku informaciju o bateriji, nista vise.
Sad, moje pitanje tebi je, jesi li bateriju menjao u zvanicnom servisu ili ugradjivao nekog zamenskog Kineza?
 
Kao sto sam napisao, telefon sam kupio na pijaci. U pitanju je originalan SE, nikada otvaran, koji je bio iCloud zakljucan. Iz njega sam izvadio bateriju koja je 96% i prebacio u svoj telefon i ta baterija se ponasala losije od moje koja je na 90%. Dakle nije nikakva zamenska baterija, one su jos gore. Nisam nikada imao prilike da se uverim na iPhonu, ali iz dugogodisnjeg iskustva sa zamenskim baterijama za MacBook uredjaje ni najgorem ne prijatelju ne bi preporucio zamensku, uvek je bolja opcija polovna u dobrom stanju. Imao sam originalne baterije za MacBook sa 60% kapaciteta koje drze duplo duze od nove zamenske.
 
Poludio mi telefon juce. Nijedne notifikacije nisu stizale (viber, instagram, imessage). Morao sam reset all settings i proradilo. U petak sam cackao sa VPN-om da kupim YT Premium (Indija), ali banka ne da transakcije bez odobrenja prema odredjenim zemljama. Nemoguce da se zbog toga to desilo?
Znam za problem kad viber zabaguje, rijesi se brzo, ali sve i jedna aplikacija...
 
Nema veze VPN sa tim. Meni je stalno ukljucen VPN zbog reklama, nemam nikakav problem od kad sam ga kupio.
 
Nisam ni ja imao problema ni sa jednim azuriranjem, ali eto desilo se. Ukljucen ti je integrisan VPN pretpostavljam, ovo sam instalirao 2 aplikacije, ali sumnjam da je do toga.
 
Kad ugasim BT i ne koristim apple watch sve normalno radi... Maj.. mu pa sta moze biti?
 
Nazad
Vrh Dno