Šta je novo?

Inverter klime za potkrovolje

Po logici stvari tako bi i trebalo da bude. Procitao sam to na jednom drugom forumu i bas me je iznenadilo, ne samo za LN, nego i AP model itd...
Sa druge strane, onda bi se dosta ljudi pozalilo na to...vec duze vreme pratim vise foruma o klimama, i ne secam se da je iko to igde pomenuo, pa ce pre biti da taj podatak nije bas merodavan.
 
To si citao na hr forumu od clana koji ocito ne simpatise Mitsubishi. Svasta je nesto krivo navodio(nenamjerno valjda) npr za mitsubishi uzima Nominalnu vrijednost(bez da upotrijebi korektivni faktor) i usporedjivao sa max snagom Hitachija i Panasonica i po tome sudio da je Mitsubishi slab itd itd
Takodjer te vrijednosti odvlazivanja sto spominjes sam nekad davno nasao na jednom msm americkom forumu, u pitanju je neki multisplit i vrijednosti nisu izrazene u litrima vec u drugoj mjernoj jedinici. Ako se sjecam kad sam pretvorio ispadne 1.2 l
 
Tako je, bas na tom forumu, a LN vec odavno merkam. Hvala ti Emax. Za mene cena te klime nije bas mali izdatak pa sam morao da pitam jer mi je to bitna stavka.
 
Ako mu je lakse, nije manje od 1,2 l/h koliko imaju najjeftinije klime, a s obzirom da se ne hvale specijalno, verovatno je negde u proseku klima te klase, sto bi u prevodu bilo oko 1,8-2 l/h...
 
Gasi se svaka klima ako je spoljna iznad 5c , problem je sto neka klima zaboravi da se ugasi ili zaboravi da se ukljuci,
to je softverski problem kod nekih modela.
 
Ima druga stvar koja me vise brine, zaboravih da napisem prvi dan.
Na unutrasnjoj jedinici ima pokrivljenih rebaraca.
Majstor rece da je to redovna pojava i da ne brinem, da setolerise do, ako se dobro secam, 5%.
Na obe je tako.
Jel to nesto sto je problem ili nije?!
E da, rebarca sa desne strane su drugacije boje, kao sa su od temperature promenila boju?!
 

Prilozi

  • IMG_20211128_152401.jpg
    IMG_20211128_152401.jpg
    358.3 KB · Pregleda: 130
  • IMG_20211128_152011.jpg
    IMG_20211128_152011.jpg
    367.9 KB · Pregleda: 129
Poslednja izmena:
Ta rebra su od tako mekog metala da ih i najmanji dodir deformiše. Nisu pazili kada su ti montirali.
Ali ne treba to da te brine
 
Ok je to. Dođu takve fabrički.
 
@nemanjabgd84,

Ja ovako nesto (generalno) nisam video ni na jednoj klimi, sve dok pre par dana nije iskocila prica, u koju si i sam upucen, o ovakvim stvarima vezanim za Mitsu AP seriju. Doduse, ovo kod tebe ne izgleda onako katastrofalno kao na slikama koje si i sam imao prilike da vidis na "onom drugom", ali jeste odraz ozbiljnosti QC-a, cak i kod jednog tako skupog uredjaja, i odnos jednog takvog giganta prema krajnjem korisniku.
 
Lepo sam ti govorio Fujitsu ti neces...šalu na stranu, reklamiraj...mozda je polovan uređaj..
 
Sutra ih zovem da reklamiram.
Sve je ok sa klimama, ne znam stvarno šta želiš da reklamiraš. Ne smeta im ništa ni malo pokrivljenih rebara, ni boja na krajevima. gfx te troluje bez potrebe, jedino to i radi na forumu...
 
Baš voliš sa komplikuješ.
 
Lepo sam ti govorio Fujitsu ti neces...šalu na stranu, reklamiraj...mozda je polovan uređaj..

Tast koji se bavi rashladnim uredjajima i kotlovima, do duse industrijskim, mi rece da je ovo mozda ili uredjaj koji je neko vratio ili refabrikovan, kakvi se prodaju ali ne po ceni novih...Kaze, nemoguce je da je japanac koji pravi u mikron fabricki napravio ovako lose...

Sve je ok sa klimama, ne znam stvarno šta želiš da reklamiraš. Ne smeta im ništa ni malo pokrivljenih rebara, ni boja na krajevima. gfx te troluje bez potrebe, jedino to i radi na forumu...

Da ne pisem ponovo ovo odozgo oko toga koliko je nerealno da je ovako fus izaslo iz fabrike.
Mozda im sada ne smeta u radu, ali dao sam pare bas da izbegnem ovakav stres. Pri tome, upitno je koliko ce ovako isfusaren uredjaj da traje...Kupljeno je da traje..
Prosto je nemoguce da su ga ovako nesrecno sklepali.
Neka dodju lepo i vide sta i kako.
Oni su ih uvezli i garantuju za uredjaje, pa neka daju crno na belo sta je ovo.
Pisao sam vec Mitsubishi electric UK, videcu i global, ako treba.
Od korektnosti uvoznika zavisi kako cemo resiti.
Sto se mene tice moze zamena za iste klime bez ovakvih defekata, za drugi model bez ovoga uz povracaj razlike novca ili neka vrate sve.
Naravno i spoljne jedinice da se provere, pa ako je bofl i to da menjaju.
Ako budu isterivali drugacije, natezacemo se, nikakav problem jer sam krvavo radio za ove klime i krvavo cu da radim da vratim jos koliko dugujem.
Sto rece neko na forumu, nije utrosio ni 5% vremena koje sam ja utrosio prilikom kupovine, a bolje da ne zna koliko sam spreman da utrosim da isteram pravdu.

Baš voliš sa komplikuješ.

Bas naprotiv. Od ovoga nije moglo jednostavnije. Dao sam dosta para, kupio od uvoznika, oni su ugradili.
Ako je ok, super.
Ako nije ok, do njih je i neka rese.
A nas mentalitet ma pusti i necu da se cimam kod mene ne prolaz. Ne pustam i cimacu se, jer nisam dobio na poklon nego sam platio NOVO.
 
Na onom drugom forumu je bio isti problem i coveku je servis rekao da je sve ok, znaci iz fabrike izlaze takvi.
To ti je ono samo da ne bude kinez, e pa eto kako rade japanci tj. neki turci , indijci ili ko zna ko ih je vec sklapao.
Sta znam zovi servis za svaki slucaj ali ako dobro rade koristi ih , gde ces sada opet da ih menjas usred zime ili ih jednostavno vrati uzmi pare i koristi neki drugi vid grejanja.
 
i na kraju nemanja kupio si izgleda polovne klime dobro da to uopste i radi
to na gree nema i kad hoces da iskrivis nece na njihovim g10 onoff klimama
🚎🚎🚎🚎😉

Ne znam jel trolujes ili si ozbiljan. Nisam ucestvovao u tim prepirkama tabora do sada, pa necu ni od sada.
Mozda sam ja enormni baksuz, mozda je to realnost da nam dovlace bofl, sta je tu je, resicu. Barem sam realno podelio svoja iskustva iz jednog jedinog motiva, a to je da nekome mozda bude od koristi.
Sansa da uzmem Gree cak i ako budem morao da kupujem novo je ravno 0.
Mozda je ovo karma sto nisam uzeo Panasonic, pa mu je sudjeno.
Stici ce i Mitsubishi heavy industry...

Na onom drugom forumu je bio isti problem i coveku je servis rekao da je sve ok, znaci iz fabrike izlaze takvi.
To ti je ono samo da ne bude kinez, e pa eto kako rade japanci tj. neki turci , indijci ili ko zna ko ih je vec sklapao.
Sta znam zovi servis za svaki slucaj ali ako dobro rade koristi ih , gde ces sada opet da ih menjas usred zime ili ih jednostavno vrati uzmi pare i koristi neki drugi vid grejanja.

Pominju se razni forumi, ne pratim van Bencha...
Coveku je servis mogao da kaze svasta.
Videcemo i sta ce proizvodjac da kaze ako servis bude rekao da je normalno, pa neka sa svojim uvoznikom resi onda.
Inace, klime su iz fabrike sa Tajlanda, nije Kina ili Turska.
Sto se mene tice, mogu i celu zimu da budu kod mene dok se isprepucavamo. Ako nista bar ce rupe u zidu biti ispunjene.
Srecom, nisam skinuo norveske. Rade x godina, ako bude frka radice i ovu zimu, nije da nemam nista.
Nisu ni fiskalni doneli, tako da ima svakakvog materijala za natezanje.

Inace, bili su korektni, pa ipak ocekujem da dzentlmenski resimo situaciju.
Ako je do fabrike, siguran sam da uvoznik moze da im vrati.
Ako je do uvoznika, verujem da za dve klime nece crci i da im nije do toga da ih tuzakam i nasim inslekcijama i Mitsubishiju.

Najveci bedak u celoj situaciji je doba godine...
 
Mozda je ovo karma sto nisam uzeo Panasonic, pa mu je sudjeno.
Isto ti je i kod Panasonica, uostalom pregledaj malo detaljnije izložbene modele pa ćeš videti. Ne kvari ni funkciju ni kvalitet, vidi se jedino kad menjaš filtere, znači nije ni vizuelna mana. Nije ovo nikakva haj-tek industrijska oprema, već masovno proizvedena bela tehnika koju prave neki bednici po jugoistočnoj aziji, kao i sve ostalo. Nije to ni skupo za današnje pojmove, iako se naravno uvek može naći nešto jeftinije. Da ih montiraju samuraji u Japanu sa nanometarskim tolerancijama i koštale bi adekvatno...
 
Isto ti je i kod Panasonica, uostalom pregledaj malo detaljnije izložbene modele pa ćeš videti. Ne kvari ni funkciju ni kvalitet, vidi se jedino kad menjaš filtere, znači nije ni vizuelna mana. Nije ovo nikakva haj-tek industrijska oprema, već masovno proizvedena bela tehnika koju prave neki bednici po jugoistočnoj aziji, kao i sve ostalo. Nije to ni skupo za današnje pojmove, iako se naravno uvek može naći nešto jeftinije. Da ih montiraju samuraji u Japanu sa nanometarskim tolerancijama i koštale bi adekvatno...
Znas sta je bedak.
Ovo spoljosteno nisam imao ni na staroj LG klimi, niti na ona dva nesrecna Hisensea.
Svraticu sutra u ACS, usput su mi. Imaju par Daikina i Mitsubishi HI, bas cu da pogledam.
Mala analogija.
Kupim ti ja kola posle pogledanih podosta primeraka. Sve ili super ili korektno, nista da bode oci.
Odem da operem kola i kada je pomerena patosnica, ispod poderotina. Ne utice na funkcionalnost ili kvalitet automobila, vidi se samo kada se pomeri patosnica, ali da sam to video odmah, nikada ne bih kupio kola.
Evo i sad me nervira svaki put kada udjem u ista, iako ne zavirujem pod patosnicu.
 
Nije bilo ni vremena za vise od ovoga od zamerki za ovih par dana.
Klime rade ok, ali me ovo brine, pogotovo na duze staze
 
pa norm da sam se ... eto kolko si birao pa sad trazis svaku manu sitnicu. isto i ja pricam sa serviserom kako mi radi klima, kaze on to tako treba. onoff g10 klime vise sigurno necu kupovati
 
Pokusavam da razumem mentalni sklop vas kojima je ovo smesno i nasladjujete se tudjim problemima i ne ide mi... Ne znam kakvu satisfakciju imate od toga?
Gledam komentare i reakcije na postove i zapitam se jel sam budala sto uopste tracim vreme da napisem ovde nesto sto nije Fujitsu je keva, ostalo je njesra ili Gree je keva, ostalo je njesra...
Naravno da trazim "sitnicu" jer sam kupio uredjaj koji te "sitnice" ne bi smeo da ima tek po instalaciji i jer ovo treba da potraje vise od toga koliko je u garanciji.
To je izgleda samo kod nas normalno da nesto platimo i cutimo ako ne valja, ma koliko da kosta.
Jel treba da botujem ovde kako je Mitsubishi keva, pa da to bude prihvatljivije?!
Nije brate Mitsubishi keva, ovo je sramota ako je ovako izaslo iz fabrike, pa tacno da je samo estetski, a nije, jer se izmenjivac ne pravi bez razloga tako kako se pravi.
 
Ništa tim klimama ne fali i sam kažeš da rade dobro. I ništa im zbog par iskrivljenih rebaraca neće ni faliti.
A ljudima mislim da je smešno to, što si toliko dugo merkao/birao model i sada ponovo reklamiraš klime.
 
Poslednja izmena:
Ima druga stvar koja me vise brine, zaboravih da napisem prvi dan.
Na unutrasnjoj jedinici ima pokrivljenih rebaraca.
Majstor rece da je to redovna pojava i da ne brinem, da setolerise do, ako se dobro secam, 5%.
Na obe je tako.
Jel to nesto sto je problem ili nije?!
E da, rebarca sa desne strane su drugacije boje, kao sa su od temperature promenila boju?!
Treba to da servis proveri. Stiče se utisak da je nastalo prilikom varenja. A što se tiče pokrivljenih rebaraca,e to sam i ja primetio kod obe klime... I takve su bile kad ih je monter otvorio iz pakovanja.Neko je nabio prst u fabrici?!!?!?! Neverovatno,ali to je manji problem koji se čak i čačkalicom rešava i punostrpljenja,ako je to bitno. ne verujem da nešto utiče na protok vazduha,recimo ja ih nisam dirao. Ali nemam problem sa ovim nagorelim stvarima, za tu cenu klima bi trebala da ima mnogo vecu kontrolu kvaliteta... baš čudno,ali ovo je Srbija pa ko zna šta sve stigne kod nas, obično "B" produkcija bele tehnike.
 
Ovakve klime idu i u Norvešku uz male modifikacije i daleko veću cenu.

www.miba.no

DL_8896.jpg
 
Nazad
Vrh Dno