Šta je novo?

Intel i3 540 + GA-H55M-S2

radisasvr

Slavan
Učlanjen(a)
14.12.2005
Poruke
383
Poena
330
Ovaj set se u jednoj maloprodaji nudi po ceni od oko 16000 din.
Da li neko ima predstavu ili licno saznanje da li je ovo dobra kupovina?
Da li se na ovoj ploci moze overklokovati i3 ( u razumnim granicama)?
Ima li mozda bolje kupovine u tom rangu cene ( prvenstveno mislim na plocu sa integrisanom grafikom)?

Pozz.
 
Za sta ces koristiti racunar? Ukoliko ti trebaju pre svega dobre CPU performanse, onda uzmi tog Intela, mada ne ocekuj ne znam kakav overklok, ta S2 serija je nasjlabija koju proizvodi Gigabyte.

Ukoliko ti iole trebaju i GPU performanse, mozes mnogo bolje proci sa AMD-om... Athlon II X3 445, neka ploca sa 780 cipsetom bi te kostali dovoljno manje da u istom budzetu kupis i 2 ili cak 4GB memorije, a GPU performanse ce opet biti bolje. Alternativa je da uz AMD uzmes i neku jeftiniju PCIe graficku kartu koja se uklapa u budzet.
 
Ovu kombinaciju sam i ja hteo da uzmem. Sto se tice cene, nije bash neko snizenje posto je to cena koja se nudi u svim ranjama + - ~500-600 din. Ako bi mozda isao na AM3 onda razmisli i o ASROCK
890GX Extreme3/4. Na njoj se moze svasta raditi :).
 
Razmisljam jos,nisam nista odlucio. Inace racunar se najvise koristi za rad u photoshopu i obradu video materijala ( za licnu ne za profi upotrebu).
Igrice ne igram ( barem ne nista zahtevno vec nesto sto moze i pentium II da potera :))
 
Evo pojavio se u prodaji intel SB i3 2100,skuplji 10-tak eur od i3 540.
Sta je bolja kupovina izmedju ova dva procesora:
i3 540 ,koji moze lako da se klokuje ili i3 2100 ,koji je nesto brzi ali ne moze da se klokuje?
 
pa ja bi isao na SB, samo kolko ce te skuplje ploca izaci ?
 
ondak uzmi 540..ja sam svoj iz sprdnje klokovao na 4 gzh, za 5 min..
 
Ja bi radje isao na sb sto se tice onog za sta ti treba photoshop, premier.. itdDefinitivno intel jer je mnog brzi od amd-a u obradi slika i videa.
 
i ja sad zainteresovan za ovako neku kupovinu... standardno kucni komp + par igrica...
sad koliko se isplati kupovati ovu konfiguraciju, na koje je staze...
 
Ljudi batalite priču sa 2 jezgra, ako se već izuvate za nešto onda neka to bude neki quad :p
 
Evo nabavih i3 540 sa plocom GA-H55M-S2H. Sve je super, osim sto je kuler kao neka bizuterija:(. Ne mogu da verujem kakav kuler dolazi u paketu sa procesorom. Kuler koji sam dobio svojevremeno uz D820, sa bakarnom osnovom, je u odnosu na ovaj k'o spejs shatl ( sada na drugom racunaru hladi c2d e4500).
Jel klokovao neko ovaj procesor sa box kulerom i koje su max temperature pri opterecenju?
 
aj javi koliko si dostizao?
generalno je i3 hladan cpu...
 
Probao sam nekih 20% iznad def. vrednosti,znaci 3.68 GHz, Vcore 1.312. Pri enkodovanju video materijala T je isla do 67 stepeni a u Orthosu do 76, sto mislim da je previse. Na defolt 3.06 temperature su pri enkodovanju oko 53 stepena a sa Orthosom idu do 60.
Sutra treba da mi stigne cooler master tx3 pa cemo videti sta ce biti sa njim.
Pozdrav.
 
Probao sam nekih 20% iznad def. vrednosti,znaci 3.68 GHz, Vcore 1.312. Pri enkodovanju video materijala T je isla do 67 stepeni a u Orthosu do 76, sto mislim da je previse. Na defolt 3.06 temperature su pri enkodovanju oko 53 stepena a sa Orthosom idu do 60.
Sutra treba da mi stigne cooler master tx3 pa cemo videti sta ce biti sa njim.
Pozdrav.

ne znam kakav ti je primerak, al ja sa 1.31 V mogu na 4.2 ghz
a na 3.8 ghz ga drzim bez povecanja napona, i max temp su 70 C
da je box ocajan, ocajan je, al je pravljen za proc koji malo trosi..;)
 
Meni je napon bio na auto pa je sam podigao na 1.312. Koji je def. napon za njega?
Inace kako preporucujete da montiram TX3 obzirom da mu je ventilator sa strane a ne odozgo?
Iznad procesora mi se nalazi napajanje sa 12 cm ventilatorom a na zadnjoj strani kucista, u nivou procesora, nalazi se takodje 12 cm ventilator.
 
deh je ja msm 1.24 V
namesti da duva kroz hladnjak ka zadnjoj strani kucista..
 
Stigao tx3!
Temperature na 4 Ghz manje za 20 stepeni u odnosu na box kuler na 3.7 GHz!
Amazing!!!

Na 23x175 (4.02 Ghz) i Vcore na 1.3 (mada izgleda ploca overvoltuje na 1.328 V Orthos na prioritetu 9 radio jedan sat i temperatura se ustalila na oko 52 do 53 stepena.
Doduse brzina ventilatora je otisla skoro na max ali ja sam za sada jako zadovoljan.
Pre montaze uradio sam ravnanje i poliranje baze kulera.
Pozdrav.
 
super, onda kad skupim kintu uzimam i ja jedan..
nek te lepo sluzi, pozz
 
Zar ne bi morala više da mu padne cena? Mislim, nekoliko meseci već stoji na devedesetak evra, a od tada izađoše ovi novi Sandy Bridge-vi...
 
jel su pojeftinili intelovi qadovi ? noup, samo polako nestaju iz prodavnica..
ista politika..
 
Meni je napon bio na auto pa je sam podigao na 1.312. Koji je def. napon za njega?
Inace kako preporucujete da montiram TX3 obzirom da mu je ventilator sa strane a ne odozgo?
Iznad procesora mi se nalazi napajanje sa 12 cm ventilatorom a na zadnjoj strani kucista, u nivou procesora, nalazi se takodje 12 cm ventilator.
ja sam uzeo cm 212+,sa dve 12ice i3 530 na 4.0ghz ne prelazi 60ak stepeni u full load-u,ploca h55m usb3 sve pohvale sto se tice overkloka i performansi
 
koj napon za 4 ghz ?
 
Kod mene 1.308 za 4 ghz..
a zayebo sam se, stavio na auto, uso u win ono temp bila 95 C ja gledam wtf ? pogledam napon on bio 1.43 tako nesto :D
 
hahahaha,haos xD
ne znam zasto je tako glupo auto regulacija odradjena...
 
Nazad
Vrh Dno