Šta je novo?

Intel G2020

pa bre novo je novo, ja pre god dana sto sam imao 478 masinu, kad upalim tandrce jedno 10 komin freza, pa dok se zaukce, ali daleko je to bilo od neke tisine, a sad kad sam sklopio masinu kako treba, bacam pogled s vremena na vreme da vidim jel radi uopste kad ostavim torente... :D jos recimo pasivni hyper 212 na cpu, grafa sa takodje pasivnim hladjenjem, i jos silent napajanje, pa bilo bi raj za usi :D
 
Poslednja izmena:
Gde nadje Hyper 212 za pasivni hladnjak :)
U svakom slucaju, eksperimentisao sam ja sa takvim masinama i smatram da ipak treba da ima jedan ili dva venta 12cm na nekih 500RPM.
 
Do koje grafike moze maksimalno da se ide, a da cpu ne pravi bottleneck, i na g2020 i na g1610?
 
Takodje bi me zanimao odgovor na prethodno pitanje jer planiram kupovinu nove masine sa jednim od gore navedenih CPUa, pa da ne bacam pare na GPU koji ce biti ogranicen procesorom. hvala
 
Gtx 460, gtx 650ti i njihovi amd pandani sve preko toga je bacanje para na tom cpu.
 
Gtx 460, gtx 650ti i njihovi amd pandani sve preko toga je bacanje para na tom cpu.

Kad sam procitao post mislio sam da si pogresio i mislio 560 umesto 460, medjutim kada sam pogledao rezultate testova 460 ne overklokovana se dobro nosi sa 2 generacije mladjim karticama. A ako se OC verovatno moze da dostigne(mozda i predje 650). Hvala na savetu sada znam koji cu GPU da jurim.
 
Kad sam procitao post mislio sam da si pogresio i mislio 560 umesto 460, medjutim kada sam pogledao rezultate testova 460 ne overklokovana se dobro nosi sa 2 generacije mladjim karticama. A ako se OC verovatno moze da dostigne(mozda i predje 650). Hvala na savetu sada znam koji cu GPU da jurim.

GTX460 i GTX560(ne GTX560Ti) su ista kartica, samo sto GTX560 po default-u ima vise klokove(a i u OC moze da dostigne vise), ali zato svaka GTX460 moze da dostigne GTX560 na default. Cak i uboge karte sa 8cm ventovima kao Palit/Gainward GTX460 ili ona MSI GTX460 sa crnim ventilatorom.
 
Sta kaze GPU-z koja je HD grafika na ovom procesoru , jer u intelovim specifikacijama pise samo HD grafics , a testove nisam nigde nasao, ako nije tesko nekom od vlasnika nek postavi slicicu,
licno me iteresuje za multimedijalni racunar u full HD rezoluciji.
 
Sta kaze GPU-z koja je HD grafika na ovom procesoru , jer u intelovim specifikacijama pise samo HD grafics , a testove nisam nigde nasao, ako nije tesko nekom od vlasnika nek postavi slicicu,
licno me iteresuje za multimedijalni racunar u full HD rezoluciji.


g1610
 

Prilozi

  • hd.gif
    hd.gif
    22.4 KB · Pregleda: 275
Po ovovome bi trebalo da bude HD2500 jer nosi oznaku GT1 ili se varam ?
 
Sandy ima HD 2000 a Ivy HD 2500 grafiku za celeron i pentium procesore.
 
koje su temperature na idle kada se neradi nista ?
 
Slabije od X1600Pro
 
sa sendijem b970 na 2.3 GHz i integrušom hd 2000, sa 4 gb rama i na low detaljima igram WOT na 28-30 fps što je više nego igrivo. 1080p pušta bez ikakvog laga ili seckanja, kako sa harda tako i sa youtubeta.

Eto ga neki info ako nekome znači ...Naravno, laptop računar je u pitanju.

Inače, očekivao sam da će ova integruša biti beskorisna za bilo šta ali sam se prijatno iznenadio s obzirom da računar nikad nije bio namenjen za igranje ...
 
Ivy's GPU performance is, once again, a step in the right direction. While Sandy Bridge could play modern games at the absolute lowest quality settings, at low resolutions, Ivy lets us play at medium quality settings in most games. You're still going to be limited to 1366 x 768 in many situations, but things will look significantly better.
http://is.gd/JzM1Ln
http://is.gd/o64Zhk
Iznenadice vas koje igre mogu sasvim pristojno da se igraju na ovim grafikama.
 
Poslednja izmena:
Da grafike u njima su me iznenadile, nego da vas pitam sve, da li vredi prelaziti sa g630 na g2020 pare nisu bitne jer cena prelaska je minimalna, koliko cu dobiti u performansama? (koristim integ. gpu)
 
Vrlo malo, ako uopste. Da kupujes g2120 onda bi video razliku ovako sumnjam.
 
Konkretno, razlike su sledeće:
8,1% veći FPS u igricama sa diskretnog grafičkom,
9,1% bolje performanse u Office-u, WinRAR-u i sl.
9,9% bolje performanse u PS-u, Blenderu, 3ds Max-u i drugim pro apps.
Izvor podataka je pclab.pl, test G630, G860 i ogromnog broja novijih procesora je ovde http://pclab.pl/art50000.html
a poređenje G2020 sa G860 je ovde http://pclab.pl/art52277.html
 
hvala vam, te razlike su ogromne za pare koje treba da doplatim... taman da preguram do haswell-ovog pentiuma XD
PENTIUM 4 LIFE (pre sam ga mrzeo)
 
Komšija ima E5700, OC-ovan na 3,6GHz.

Da li se isplati i koliki bi bio dobitak u performansama ako pređe na G2020 u kombinaciji sa B75 pločom i 2x4Gb DDR3 RAM-a? Grafika je 7770, a monitor 1080p.
 
Komšija ima E5700, OC-ovan na 3,6GHz.

Da li se isplati i koliki bi bio dobitak u performansama ako pređe na G2020 u kombinaciji sa B75 pločom i 2x4Gb DDR3 RAM-a? Grafika je 7770, a monitor 1080p.

Mislim da je razlika velika, E5700 je dve generacije iza, a uz to je u nesto nizoj klasi. Takodje ce razlika u potrosnji struje, zagrevanju, buci biti poprilicna. Ja sam presao sa E5200 sa 2GB RAM na G2020 sa 8GB i razlika je stvarno velika u svakom pogledu.
 
Verovatno vise zbog rama nego zbog procesora :)
Ovaj ce na stock da radi kao onaj overklokovan = manja potrosnja buka itd.
 
Opet ta prica sa OC Exxx :(
Radice G2020 bolje znacajno bolje i od OC-ovanog E5700, cena nadogradnje ce biti maltene nula (ako je OC-ovan, onda moze i da zaradi prodajom tog aftermarket kulera), manja temperatura, manja buka, manje grejanje. Jos i nova platforma, nove komponente, garancija, DDR3...
 
Gledam sad cenu G2120,i sve mi se čini da je bolja kupovina u tom cenovnom rangu Athlon 2 quad core 750k. Najnovija athlon generacija sa turbo boost do 4 GHz za FM2 socket i još može da se OC. Dodaš tome 7770 i miran si 3 godine barem.
 
Poslednja izmena:
Pa ako vec hoces da uzmes AMD, u tom cenovnom rangu imas dobri stari phenom 955. Nekako mi ne uliva poverenje ovaj FM2 socket, bolje uzeti Phenoma i neku AM3+ plocu zbog eventuale nadogradnje na steamroller-a. Ali ja sam ipak za varijantu neka jeftina H61 ploca (ili B75) i neki i3 32xx.
 
Mozda phenom 965 ali je i skuplji.

I meni se cini da je taj Athlon sasvim fina kupovina kada su u pitanju jeftiniji procesori, jeftiniji je od G2120 oko 2000din - taman da se doda za hladnjak, bolji je procesor kad se klokuje, 4 jezgra i FM2 platforma koja je jos uvek sveza tj. na pocetku zivotnog ciklusa...
g2120 mi je apsolutno nejasan, nit je jeftin nit je dobar...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno