Šta je novo?

Intel Comet Lake (14 nm)

4.7 all cores
 
Igre ne napinju mnogo procesor, trebalo bi da bude u redu...
Ne mogu da prežalim što nisam navatao 10700 dok je bio 200e...
 
Pa sada je 250, nije kraj sveta... :)
 
Možda u Germaniji...

Realno, i nemam potrebe za njim, više zbog psihološke žudnje, heh...da budem miran do 2023. i novih arhitektura.
 
Uzecu ti ja i poslati, nije problem
 
Uzeo sam i5-11400f, nabacio na ASUS B560 PRIME PLUS maticnu. Super sve radi, bas sam zadovoljan, ali ovaj stock kuler je bas bucan. U cinebench testu ide procesor do 90 stepeni lagano, vidim da su power limiti nesto povecani, sama ploca je ponudila neku auto varijantu pa verovatno se i zbog toga greje malo vise. Mislio sam u sledecem periodu da uzmem neki drugi kuler za cpu pa mi treba preporuka sta bi bilo dovoljno dobro, da bude tise i hladnije od ove stock kombinacije.

EDIT: Video sam po net-u da hvale Be quiet! Pure Rock 2 Black, on je oko 50e po nasim prodavnicama
 
Imaš i jeftinije varijante koje će odraditi posao, LC-CC-120, ID-Cooling SE-224-XT npr
 
Evo cisto povratne informacije, ipak sam uzeo Be quiet! Pure Rock 2 Black, na to gledam kao neki zalog za buducnost. U pakovanju je doslo sve sto treba za LGA1200 i namontirano bez ikakvih problema. U prilogu slika sa rezultatima, a ukratko kuler je potpuno necujan, temperature su do 80 stepeni, klok drzi na oko 4.1GHz bas sam prezadovoljan. Zaboravio sam da slikam sa stock kulerom ali isao je na 100 stepeni i obarao klokove da bi se ohladio, pritom se cuo kao mlazni avion :ROFLMAO:

Screenshot 2021-12-26 233814.png
 
Slucajno neko probao overclock integrisane uhd630 (i5 10400)? u biosu ne dopusta ratio preko 22 (default),intel xtu nema opciju za ratio.

(Pitanje je dali radi ili ne,molim bez odgovora dali je isplativo ili dali vredi itd.)
 
Dobio sam odgovor,sad treba otkljucan procesor i Z ploca za oc igpu...
 
Nazad
Vrh Dno