Šta je novo?

Intel Coffee Lake S 6 Core Desktop Processor Leaked

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U ubedjenju su da to nije tacno. Bas me interesuje kako ce reagovati kada se na kraju ispostavi da je Intel zaista "modifikovao" Coffee Lake. Verujem da im nece biti prijatno.
Ja licno nemam neka velika ocekivanja. Totalno sam indiferentan. Cekam predstavljanje i testove pa cu videti ali imam dobar osecaj, to stoji.
 
Poslednja izmena:
Cenim da, kada se manuelno setuje na 4.3GHz, radi sa 1.1V max. :)

Za 4.5GHz 1.15V, za 4.7GHz do 1.25V i to će biti neki max OC za mase. Za sve preko, delid i što bolje hlađenje.
 
Upravo ono o cemu sam pricao koju stranu unazad ali ti si to svakako ispratio.
Prosto to se logicki samo namece. Sa takvim karakteristikama ce biti odlican.
Ja necu imati problem da ga navrnem do 1.4v opusteno. ;)
 
Ja se plašim samo da ovih nekoliko zakletih "there is no life below 5 GHz" fanboja ne počine sepuku, ako se ispostavi da je 5 GHz na 6 jezgara nedostižno. :d
 
Dostižno je i sa i7-5820K ;)

Sada bi to trebalo da bude mnogo lakše.
 
Pa ja takve ljude još i razumem. Postoji neki rezon, nešto što ne može da se ostvari sa AMD procesorima, a možda će biti moguće sa Intelom.
Sa druge strane za likove "Intel je brži pet posto i zato je opravdano da bude skuplji 30 posto i kupiću ga jer imam para na bacanje i da bih se kurčio pred ortacima i na forumu" nemam nikakvog razumevanja.
 
@[SAJ]ber Kurajber

Pa ja pitam koliko precizno je razlika između 2 platforme. A ne što nisu duplo skuplji već nisu ni blizu tog procenta. Realno razlika između sve platforme je 50-150e u zavisnosti od modela i njegove brzine. Ako Intel bude davao lošije perfomanse, neka hvala, ali ako budu bolje od AMD-ove ponude, logično je da bude i cena veća.
Brže komponente nisu nužno i ekonomičnije, ne znam odakle ovaj kriterijum za kupovinu.
8700k sigurno neće biti najprodavaniji već 8600k, koji će isto biti jači od 1600x.

A pola foruma nije prešlo na Ryzen jer kad su čekali 5 godina, mogu da sačekaju i kraj godine da Intel odgovori i da se cene ustabile. Pa onda biraj!
Niko nije lud da se sada zaleće i kupuje Ryzen. Pogotovo jer su uporedni bench-evi pred vratima!

Oh kako nisi upravu. Vidim da te AMD platforma ne interesuje ali daj, mogao si bar da odvojis 3 minuta da pogledas cene.
R5 i B350 - 300e VS Intel platforma duplo skuplja i malo brza.
R7 i X370 - 450e VS Intel platforma malo sporija i skuplja. CPU ce biti skuplji bez dileme, Z370 ploce ce biti skuplje. Bice 100e razlike sigurno ali aj da sacekamo.
Ne znam sta jos treba da ti se objasni ali pitaj slobodno. Mogu testovi da se cekaju koliko hoces, nece to nista promeniti. Kad su cekali 5 godina mogu da cekaju jos 5 jelte? :d Znam da ljudi ne menjaju dok im masine rade i to je sasvim ispravno ali R5 je djavolski dobra kupovina. Salio sam se ja malo za kupovinu i pola foruma, nemojte da ste toliko ozbiljni ;)
Videcemo sve uskoro kad izadju testovi ali bez zezanja pricam, Intel mora pristojno da spusti cene da bi bio konkurentan. Skupo je biti fanboy ;)
 
U ubedjenju su da to nije tacno. Bas me interesuje kako ce reagovati kada se na kraju ispostavi da je Intel zaista "modifikovao" Coffee Lake. Verujem da im nece biti prijatno.
Ja licno nemam neka velika ocekivanja. Totalno sam indiferentan. Cekam predstavljanje i testove pa cu videti ali imam dobar osecaj, to stoji.
I ako je modifikovan, nema šanse da je izmena veća nego što je na Skylake-X modelima. i7-8700K vs i7-7800X će biti odlično poređenje. Posebno na istom kloku
 
I ako je modifikovan, nema šanse da je izmena veća nego što je na Skylake-X modelima. i7-8700K vs i7-7800X će biti odlično poređenje. Posebno na istom kloku

Oh, i te kako ima ;) Naravno da razlike nece ili ne bi bilo drasticne ali sigurno primetne osim ako to opet nije samo marketing. Od toga se ogradjujem, govorim o fizickim mogucnostima.
Da, to bi bilo dobro poredjenje i 8700K bi definitivno trebao da bude ispred tog procesora.
 
Ne znam odakle si izvukao takav zaključak? Najveća prednost CL-a su visoki (boost) klokovi. Ali i dalje je ostalo 256 KB L2 keša po jezgru. S druge strane SKL-X ima 1MB. Ali ajde, videćemo :)
 
Ko o čemu, AMD fanovi o fanboyizmu. Stavili na tas MT performanse i mere, a žmure na ST skor kao nebitan. I to utiče na računicu i cenu, nema ništa za dž da se dobija kao poklon. Niti se neko odriče u ceni da pokloni povoljnije u formi dobrotvora koji voli korisnike. Ako ima bilo kakvih problema -mora cena dole, ako zeza memorija, mora cena dole, mic po mic sve je to opravdano na kraju. Jednom u 5 godina kupiti cpu i ploču i gledati samo kako nominalno uštedeti 100e-200e je pogrešno. Nekada je skuplje "štedeti" nego potrošiti.
 
Sjajno, ST performanse su najbitnije a placemo godinama za jos jezgara. Da je Intel ovo izbacio prosle godine ja bih zagrizao udicu, ovako... Hvala im.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Vala bas je nekada suplje stedeti nego potrositi. Naravno da je bolje uzeti i5 7600 za 200e umesto R5 1600 za iste novce. Svakako sa tim intelom ne mislis bar 5 godina a sa ovim se samo pitas sta li ce mi ta bezvezna jezgra koja su slabija od i5, oh wait a kakve su single core performanse tog i5? Ili mozda i5 7600K pa ga nasviras na Z plocu pa ga seces pa stavis pod vodu i onda lepo gledas u nebo kad igras Crysis... ;)
 
@[SAJ]ber Kurajber bitne su i ST i MT performanse i to svakome prema softveru koji i koliko koristi. Znači ne radi se o objektivno meriljivoj kategoriji kao što je cena već subjektivno percipiranoj vrednosti. Ako ti staviš na tas samo MT skor i ispod cene onda dovodiš u zabludu korisnika da eto dobija više za nižu cenu, znači nema šta dalje da čita već da naručuje AMD u 100% slučajeva. A nije tako. Treba prema softveru koji se koristi gledati testove (rezultate ali i misc probleme platforme npr) i cene pa tek onda videti šta je povoljnije a šta nepotrebno bacanje.
 
Ko o čemu, AMD fanovi o fanboyizmu. Stavili na tas MT performanse i mere, a žmure na ST skor kao nebitan. I to utiče na računicu i cenu, nema ništa za dž da se dobija kao poklon. Niti se neko odriče u ceni da pokloni povoljnije u formi dobrotvora koji voli korisnike. Ako ima bilo kakvih problema -mora cena dole, ako zeza memorija, mora cena dole, mic po mic sve je to opravdano na kraju. Jednom u 5 godina kupiti cpu i ploču i gledati samo kako nominalno uštedeti 100e-200e je pogrešno. Nekada je skuplje "štedeti" nego potrošiti.

Da Intel ima nesto bolji ST ali na koliko konfiguracija se to primeti?

Uzmimo kao primer R3 1200 vs i3 8100. Razlika neprimetna ako rade na istom kloku.

Dok pre Ryzena si lako mogao videti kako i3 pa i pentium dere FX-83xx ozbiljno klokovan.
 
Poslednja izmena:
AMD je od uvek parirao Intel-u sa vecim brojem jezgara, to je strategija koju i sada upraznjavaju stim sto je IPC znatno unapredjen i to je veoma dobra stvar jer ih to sada pozicionira mnogo ozbiljnije na trziste.
Price da je samo multi core bitan prosto ne piju vodu jer to onda pobija svaki napredak i razvoj kroz neke buduce performanse.
Ne mogu se samo dodavati jezgra u beskonacnost.
Osnova je napredan IPC a tek onda zaokruzivanje proizvoda i plasiranje za odredjenu kategoriju. Namenski se odredjuje ciljna grupa.

Ovde su previse gruba poredjenja i prevelik naboj podstaknut tim VS.

Ja prosto situaciju vidim drugacije. Korisnici su podeljeni na nacin sta kome odgovara.

Svako ko kupuje CPU tacno zna, za sta mu taj CPU treba i zbog cega ga kupuje!
Ljudi, shvatite da nije uvek cenovni rang presudan. To je konzervativno razmisljanje. Ne moze da se generalizuje.
Ima uticaja za neke korisnike ali za neke nema. Uglavnom se sve stavlja na tas i sve je do korisnika za sta ce da se opredeli.

Postoje razlicite kategorije kupaca. Nista tu nije pogresno a po najmanje za osudu a kamo li za etiketiranje.
Jel treba sada nekog na silu da teramo da kupi nesto sto se njemu ne svidja? Evo vrlo prosto pitanje i najjasnije.
Ako se nekom nesto ne svidja, nije bitan razlog tu se sva polemika zavrsava, bukvalno. Da li taj gresi ili ne sasvim nebitno.
Njegov izbor, njegov dzep. Tu smo da pomoghemo i damo savet a njegovo je da to procesuira ako zeli, ako ne opet i to je u redu. Prosto, sloboda izbora.

Meni je prica sa Ryzen izuzetno zanimljiva i drago mi je da AMD ima kvalitetne produkte u ponudi samo sto to sto AMD nudi mene licno jos uvek ne ispunjava.
Dakle dolazimo na pricu o licnim afinitetima.

Intel i dalje ima napredniji IPC i visoke clock-ove i bolji OC potencijal. Prosto si u tom delu zbrinut.
Ne moras da razmisljas o nekakvom uskom grlu i slicno mada su danasnje graficke karte recimo poprilicno velike azdaje i idu ispred razvoja i napretka CPU-a sto stvara jos goru situaciju.

Dolaze nove generacije, naprednije, kompleksnije.. Ja to svaki dan osecam kako se koja nova tehnologija pojavi, nova serija, generacija, arhitektura.
Intel po meni i dalje vise uliva poverenje i ako bi bre Skylake X i Ryzen uzeo Ryzen jer sa mog aspekta gledista, Intel je tu podbacio, Skylake X nije kompletan proizvod.
Da nema ova opcija sa LGA 1151 platformom generalno bi presao kompletno na Ryzen posto je vreme za upgrade. Mnogo primera, mnogo mogucnosti da se sagleda situacija ili situacije. Nije sve tako crno i belo.
 
@[SAJ]ber Kurajber bitne su i ST i MT performanse i to svakome prema softveru koji i koliko koristi. Znači ne radi se o objektivno meriljivoj kategoriji kao što je cena već subjektivno percipiranoj vrednosti. Ako ti staviš na tas samo MT skor i ispod cene onda dovodiš u zabludu korisnika da eto dobija više za nižu cenu, znači nema šta dalje da čita već da naručuje AMD u 100% slučajeva. A nije tako. Treba prema softveru koji se koristi gledati testove (rezultate ali i misc probleme platforme npr) i cene pa tek onda videti šta je povoljnije a šta nepotrebno bacanje.

E tu se slazem. Ali isto je tako dovodjenje ljudi u zabludu da ce im Intel doneti veci FPS. Hoce, iskljucivo sa ultra jakom grafikom. Krenuli procesori s puno jezgara i ljudi gledaju ST performanse. To je odavno trebalo nestati, to je sada cist marketing. Koliko aplikacija koristi samo jedno jezgro? To nije dobra aplikacija vec 10 godina. Igre koriste vise jezgara a koristice ih jos vise, vise od 4, u to budite sigurni. Nije ni 6 ni 8 jezgara bacanje para, ne uzima se to da traje godinu dana ;)
 
@PCBeast

"Svako ko kupuje CPU tacno zna, za sta mu taj CPU treba i zbog cega ga kupuje!"

Garantujem da 100% nije tacno, ako pod "zna" mislis na "hocu PC za igrice" onda ok, ali da ti taksativno navedu zbog cega bas taj CPU nema sanse.
90% kupaca kupuje jeftinije i zato je AMD imao prodju i opstao je uprkos tome sto je imao jadan CPU , a zamisli tek sad kako ce da prodje kad kruzi fama da je razbio Intela???
Sta treba Intel da izbaci da razmontira r5 1600???
@Kurajber
Do sad su tvrdili da je 7700k ultra nindza za igranje, daje visok fps i da nije potrebno vise od 4c/8t, sad ce da kupuju ove nove Intele tvrdeci da imaju malo bolji fps, ali da mogu i da strimuju sa njima, u principu prica ide u pravcu koju je nametnuo AMD.
Ovde jedan kolega sa foruma ima u paru dve 1080ti , njemu ce za ultimate igranje trebati Treadripper i to najjaci i svi koji su pricali da MT nije bitan uzasno grese, sve ide u pravcu MT-a , a gejming industrija sigurno nece ostati pasivna pa da ne prati razvoj dogadjaja i povecanje CPU snage.
 
Poslednja izmena:
Ovo potenciranje ST performansi je totalna ******ština, sve što mi radi na samo jednom jezgru i moj 1600x sažvaće za sekund da ja ne mogu da primetim da je nešto zakočilo. To što u nekoj sintetici 7700k ima 5 procenata bolje rezultate u realnom radu ne pravi neku razliku. A softver koji stvarno može da optereti CPU je optimizovan za MT i tu se vidi razlika da li se za neki render čeka 2 minuta ili 3.
Ajde neka mi neko nađe neku situaciju gde će neki ST softver rezultovati u tome da čekam minut ili više da se nešto završi na 1600x, a čak i da to traje ja u isto vreme mogu da radim na preostalih 5 jezgara. Produktivnost ne pati.
A kome komp služi samo za zajebaciju, njemu je svejedno ST, Mt, dva jezgra, šesnaest, 3,5 GHz, 5GHz... svakako će biti neiskorišćeni resursi.
 
Ma kakvi ne može kod Intela nešto da ne radi. To je sve zavera zlih AMD fanboja, ruskih hakera i iluminata koji su se urotili da ocrne Intel i njegove svemoćne procesore :d

Koliko su neki dosadni i dan danas sa spominjanjem problema koji su pratili AM4 platformu na izlasku, a koji su uglavnom rešeni i onaj ko sad kupi Ryzen procesor ih neće uopšte osetiti, ovo dođe kao kosmička pravda. Karma is a bitch
 
Poslednja izmena:
Sto se tice bencha stvarno je sve po protokolu ali opet ostaje misterija koji je clock. Tamo prijavljuje 3.7 Ghz cak i CPU-Z koji definitivno i ne vidi ovaj procesor kako treba.
Moguce je da ni Cinebench a ni CPU-Z nisu jos dobili zvanicnu podrsku. Ne znam sta bi drugo moglo da bude?
 
Nova platforma, neoptimizovanost i sranja se dešavaju, treba malo vremena da se sve skocka, da se biosi ispeglaju, da se softver pečuje. Nikakvo čudo.
Nego mene interesuje gde su sad oni koji su za iste te stvari bacali drvlje i kamenje po AMDu i vikali da je sve preuranjeno i da se Intelu tako nešto nikad ne može desiti. Očigledno može. Greške su deo ljudske prirode.
 
Poslednja izmena:
Daleko da je Intel svemocan i nepogresiv. Ako je platforma nestabilna i ima bubice to treba istaci. Sve dileme ce biti razjasnjene uskoro.
Do tad ce nadam se ploce dobiti odgovarajuce biose za test.
 
I taman kad se ispeglaju ploče, eto novih sa Z390.

Nego mene interesuje gde su sad oni koji su za iste te stvari bacali drvlje i kamenje po AMDu i vikali da je sve preuranjeno i da se Intelu tako nešto nikad ne može desiti. Očigledno može. Greške su deo ljudske prirode.

Nije nikakva greška, nego ne možeš spakovati 6/12, a da ima frekvencije i TDP kao 7700K.
 
Poslednja izmena:
Ovo potenciranje ST performansi je totalna ******ština, sve što mi radi na samo jednom jezgru i moj 1600x sažvaće za sekund da ja ne mogu da primetim da je nešto zakočilo. To što u nekoj sintetici 7700k ima 5 procenata bolje rezultate u realnom radu ne pravi neku razliku. A softver koji stvarno može da optereti CPU je optimizovan za MT i tu se vidi razlika da li se za neki render čeka 2 minuta ili 3.
Ajde neka mi neko nađe neku situaciju gde će neki ST softver rezultovati u tome da čekam minut ili više da se nešto završi na 1600x, a čak i da to traje ja u isto vreme mogu da radim na preostalih 5 jezgara. Produktivnost ne pati.
A kome komp služi samo za zajebaciju, njemu je svejedno ST, Mt, dva jezgra, šesnaest, 3,5 GHz, 5GHz... svakako će biti neiskorišćeni resursi.
Bukvalno je tako. I razlog zašto se ne isplati OC za posao, čak i ako su ST performanse prioritet. Kolega koji koristi i7-6700K ne radi nišra brže od mene koji koristim i7-4790, iako njegov CPU ima veći IPC i više klokove
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno