Šta je novo?

Inostrane Banke u Srbiji?

hallonsaftt

Zapažen
Učlanjen(a)
04.07.2023
Poruke
12
Poena
5
Postovanje svima, interesuje me da li postoji neki zvanicni sajt, ili makar neki forum, gde se moze naci lista dostupnih banki ili online finansike usluge, kao sto su:
Revolut, Wise, Wirex, Bunq, N26, Monzo, Moonpay, Zen.com .. i slicno.

Da li neko mozda zna koje su dostupne iz Srbije, dodatne, ili neke slicne.

I da li je moguce da se otvori racun u nekoj stranoj banci, kao nerezident? Mislim na online.

Hvala svima!
 
@hallonsaftt ukratko, ništa od navedenog, osim Wise, ali i za njega ti treba neko u EU državi ko će primiti karticu. Postbox adrese su lutrija, a Paysera je takođe promenila politiku i dostava kartica takođe ide na teritoriji EU, a ranije su slali za Srbiju. Jedan poznanik mi je krajem 2021. predložio da otvorim vivid.money tvrdeći da oni pak šalju kartice za Srbiju i prihvataju video identifikaciju sa srpskim pasošem, ali kako zbog restrikcija nisam putovao, niti se špricao, tada mi nije bio potreban, pa ne znam da li su i oni u međuvremenu uveli ograničenja.
 
Da cuo sam takodje za vivid. Probacu njega..
A nije realno da bukvalno nista od navedenog nemamo a to su ni 50% od opcija koje ima digitalno bankarstvo.. tuzno za Srbiju.
 
Moj drug je prije neke 2g otvorio n26 na konto BiH pasosa ali je naveo adresu u njemackoj zbog kartice. Tako da to je moglo ali ti opet treba neko iz eu gdje bi karticu poslali
 
Знам да је offtopic али чисто информација, за оне који не знају, да отварањем рачуна код иностране финансијске институције без претходне писмене сагласности НБС крше закон.
 
Знам да је offtopic али чисто информација, за оне који не знају, да отварањем рачуна код иностране финансијске институције без претходне писмене сагласности НБС крше закон.
U prevodu ja krizm zakon sto imam banku u turskoj?
 
da, ako nisi rezident/državljanin tamo
 
Ali jesi rezident Srbije i samim tim podležeš zakonima Republike Srbije.
 
I ja legalno ne smem da imam racun u banci koja nije u Srbiji?
Ne vidim poentu iskreno. Sto je najgore pitao sam advokata, kad sam to otvarao, reko mi je da nema nikakvih problema..
 
I ja legalno ne smem da imam racun u banci koja nije u Srbiji?
Ne vidim poentu iskreno. Sto je najgore pitao sam advokata, kad sam to otvarao, reko mi je da nema nikakvih problema..
Па можеш да имаш ако за тим постоји реална потреба и ако се НБС са тим сложи и да ти одобрење. Не знам некога да је тражио у скорије време али се присећам да су пре били флексибилни. Све док је постојала реална потреба.
 
A sta da rade neresidenti koji apliciraju za papire u Srbiji a imaju racun u stranoj banci? Treba li se prijaviti?
 
Nazad
Vrh Dno